شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تاخیر پریود - تنبلی تخمدان

1. با سلام  وخسته نباشید من اکنون تقرببا سه ماه است که با تاخیر پریود میشم وسونو رحم وتخمدان هم دادم سالم بود و برای بارداری اقدام نموده ایم اما  هنوز باردار نیستم وبه پزشک مراجعه کردم گفت  تنبلی تخمدان است و متفورمین و دموکسی پروژسترون داد  حال میخواهم بدانم ایا کسی که یک هفته تا ده روز تاخیر پریودی دارد  تنبلی تخمدان است  و برای اینکه زود تر باردار شوم چه باید کرد  من یک دختر هفت ساله دارم . با تشکر از راهنمایی شما

2. سلام منیژه خانوم
    احتمال داره بتونم از طریق طب سنتی درمانتون کنم
    فعلا صبح ها 1استکان عرق رازیانه و عصرها 1استکان عرق بومادران میل کنید.

3. miti7572

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام و خسته نباشین من دو روز پریودم عقب افتاده و الان چند ماه که عقب می افته من کیست تخمدان داشتم ولی درمان کردم امان داره باز برگشته باشه و یک هفته قبل پریود با همسرم نزدیکی داشتم د ولی مایع نریخت داخل واژان امکان حاملگی هست؟

4. سلام
    میخواستم سوالاتی راجب مشکل مادرم بپرسم
    15سال پیش عمل سزارین داشته قبل از عمل عادتش به موقع بوده ولی الان با اینکه 15 سال میگذرد باز هم نامنظم است تابحال چندین مرتبه هم به دکتر مراجعه کرده وآمپولهای مختلفی استفاده کرده ولی باز هم مشکلش برطرف نشده میخواستم بپرسم چرا از یک ماه 15 روز یا بیشتر عادتش طول میکشه لطفا جوابم را بدهید ممنون میشم.

5. سلام.
    آیا شروع یک ورزش مثل بدنسازی می تواند باعث تاخیر در پریود شود؟ من تا به حال ورزش نمی کردم اما از یک هفته پیش به سراغ کلاس های بدنسازی رفته ام. تاریخ پریودم بنا بر تقویم جمعه 13 اسفند بود اما تا امروز که 16 اسفند است پریود نشده ام. دوره پریود من نامنظم و تقریبا 30 روزه است. مجردم و رابطه جنسی هم نداشته ام.

6. fereshteh32 نوشته است: سلام.
    آیا شروع یک ورزش مثل بدنسازی می تواند باعث تاخیر در پریود شود؟ من تا به حال ورزش نمی کردم اما از یک هفته پیش به سراغ کلاس های بدنسازی رفته ام. تاریخ پریودم بنا بر تقویم جمعه 13 اسفند بود اما تا امروز که 16 اسفند است پریود نشده ام. دوره پریود من نامنظم و تقریبا 30 روزه است. مجردم و رابطه جنسی هم نداشته ام.

سلام
    بله فعالیت ناگهانی و سنگین بدن میتونه نظم سیکل قاعدگی رو بهم بزنه. البته شما خودتون هم گفتید دوره هاتون نامنظمه پس جای نگرانی نیست.
    موفق باشید...

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  7. taranom_j2000 نوشته است: سلام
    میخواستم سوالاتی راجب مشکل مادرم بپرسم
    15سال پیش عمل سزارین داشته قبل از عمل عادتش به موقع بوده ولی الان با اینکه 15 سال میگذرد باز هم نامنظم است تابحال چندین مرتبه هم به دکتر مراجعه کرده وآمپولهای مختلفی استفاده کرده ولی باز هم مشکلش برطرف نشده میخواستم بپرسم چرا از یک ماه 15 روز یا بیشتر عادتش طول میکشه لطفا جوابم را بدهید ممنون میشم.

سلام
    ممکنه مشکل مادر شما هورمونی باشه دوست عزیز. به نظر من بهتره به متخصص غدد هم مراجعه کنن و آزمایشات لازم رو انجام بدن.
    موفق باشید...

8. miti7572 نوشته است: سلام و خسته نباشین من دو روز پریودم عقب افتاده و الان چند ماه که عقب می افته من کیست تخمدان داشتم ولی درمان کردم امان داره باز برگشته باشه و یک هفته قبل پریود با همسرم نزدیکی داشتم د ولی مایع نریخت داخل واژان امکان حاملگی هست؟

سلام
    بله امکان بازگشت کیست وجود داره.
    احتمال بارداری کمه.
    به متخصص زنان مراجعه کنید.

9. نقل قول:
    سلام.

سلام.
    من در پست بالا به مشکلم اشاره کردم. از تاریخ پریود قبلی ام 15 روز گذشته. حتی آمپول پروژسترون هم زدم. اما اصلا پریود نشدم. با یکی از دوستان مامایم صحبت کردم گفت احتمالا من یک پریود میس شده داشتم. آیا این مسئله صحت دارد؟آیا من دچار کیست شده ام؟

10. sayareh

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    دو ساله که شروع به ثبتزمانهای پریودم کردم و دیدم که پریودهای من با یک تاریخ مشخص هماهنگ نیست و غالبا بین 27 تا 33 روز در نوسان است .

تا یک سال گذشته هیچوقت بالای 30 روز نمی رفت ولی در یک سال اخیر دیدم که بعضا تا 30 یا 33 روز هم کشیده شده . من یک سال اخیر مشکلات خانوادگی و عاطفی زیادی داشتم و بخاطر کنکور از تحرکم به میزان زیادی کاسته شد شاید میشد 3 تا 4 روز هم از اتا قم بیرون نرم این می تونه دلیلی بر افزایش روزهای باقیمانده تا پریود باشه یا بی ربطه ؟

این پریودهای دیر هنگام من رو نگران کرده و از اونجاایی که این روزها خیلی درباره کیست رحم می نویسند  بیشتر به خودم شک می کنم . ممکنه من دچار این بیماری باشم ؟ البته در خانواده ما تا حالا نمونه ای برای کیست رحم دیده نشده .

11. sayareh نوشته است: سلام
    دو ساله که شروع به ثبتزمانهای پریودم کردم و دیدم که پریودهای من با یک تاریخ مشخص هماهنگ نیست و غالبا بین 27 تا 33 روز در نوسان است .

تا یک سال گذشته هیچوقت بالای 30 روز نمی رفت ولی در یک سال اخیر دیدم که بعضا تا 30 یا 33 روز هم کشیده شده . من یک سال اخیر مشکلات خانوادگی و عاطفی زیادی داشتم و بخاطر کنکور از تحرکم به میزان زیادی کاسته شد شاید میشد 3 تا 4 روز هم از اتا قم بیرون نرم این می تونه دلیلی بر افزایش روزهای باقیمانده تا پریود باشه یا بی ربطه ؟

این پریودهای دیر هنگام من رو نگران کرده و از اونجاایی که این روزها خیلی درباره کیست رحم می نویسند  بیشتر به خودم شک می کنم . ممکنه من دچار این بیماری باشم ؟ البته در خانواده ما تا حالا نمونه ای برای کیست رحم دیده نشده .

دوست عزیز
    شما باید به یه پزشک متخصص مراجعه کنید و تحت آزمایشات قرار بگیرید تا مشکل شما مشخص بشه و تحت درمان قرار بگیرید
    نگران نباشید خیلی ها مثل شما بودند و درمان شدند

12. با سلام
    من 30 سالمه و مجردم.از سال 82 تا الان پریود نامنظم دارم.در واقع بین پریودم لکه بینی دارم.خیلی دکتر رفتم.آخرین بارم بهمن 89 بود که دکتر گفت هم سونوگرافیم سالمه هم آزمایشم.تو رو خدا کسی اگه می تونه راهنماییم کنه.دیگه خسته شدم.من امسال 29 اسفند پریود شدم و بعد از 7 روز تقریبا تموم شده بود که از امروز (8 فروردین)دوباره خونریزی دارم البته خیلی کم.
    تقریبا می تونم بگم همیشه فقط یک هفته بعد از پریودم پاک هستم و بعد از اون لکه بینی از کم شروع می شه و هر روز بیشتر می شه طوری که دیگه از لکه گذشته تا اینکه کامل پریود می شم ولی این دفعه انگاراز همون یه هفته ام خبری نیست!!!!!!!!
    راستی من تازه عضو شدم.خواستم پست مربوط به بی نظمی قاعدگی سوالم را بپرسم که پیغام داد نمیشه و اومد تو ایت صفحه.
    با تشکر.

13. سلام امیدوارم که اینبار دیگه سوال منو حذف نکنید اخه من هر جا سوالمو مطرح میکنم یه ایرادی گرفته میشه وحذف میشه .من 33 ساله هستم ومجرد به خاطر موهای زائد پیش دکتر رفتم وبعد از سونو مشخص شد که یه فیبروم 9سانتی در رحم دارم وکیستهای خیلی کوچیک که بعضیهاش تا 1سانتی متر میرسه دارم دکتر برای من duphaston ,desoceptive تجویز کرد که تا سه ماه استفاده کنم وبعد برای سونو گرافی برم سوال من اینه ایا احتمال کوچک شدن فیبروم هست؟وایا باید حتما عمل بشم؟مشکلی برای باردار شدن من ایجاد میکنه؟در ضمن من خونریزی شدید ندارم فقط بعضی از ماهها مابین دو پریود لکه  بینی دارم وایا باخوردن این قرصها کیستهای داخل تخمدان از بین میره  ؟با تشکر وسپاس ممنو نمیشم راهنماییم کنید

14. mojdehh نوشته است: سلام امیدوارم که اینبار دیگه سوال منو حذف نکنید اخه من هر جا سوالمو مطرح میکنم یه ایرادی گرفته میشه وحذف میشه .من 33 ساله هستم ومجرد به خاطر موهای زائد پیش دکتر رفتم وبعد از سونو مشخص شد که یه فیبروم 9سانتی در رحم دارم وکیستهای خیلی کوچیک که بعضیهاش تا 1سانتی متر میرسه دارم دکتر برای من duphaston ,desoceptive تجویز کرد که تا سه ماه استفاده کنم وبعد برای سونو گرافی برم سوال من اینه ایا احتمال کوچک شدن فیبروم هست ؟وایا باید حتما عمل بشم؟مشکلی برای باردار شدن من ایجاد میکنه؟در ضمن من خونریزی شدید ندارم فقط بعضی از ماهها مابین دو پریود لکه  بینی دارم وایا باخوردن این قرصها کیستهای داخل تخمدان از بین میره  ؟با تشکر وسپاس ممنو نمیشم راهنماییم کنید

1-یه توضیح کلی: " داروهايي که براي فيبروم رحمي مورد استفاده قرار مي‌گيرند، در واقع هورمون‌هايي را که چرخه قاعدگي را تنظيم مي‌کنند مورد هدف قرار مي‌دهند و علايمي مانند خون‌ريزي شديد قاعدگي را از بين مي‌برند اما خود فيبروم را از بين نمي‌برند گرچه ممکن است تا حدي آن را کوچک کنند.داروهای مختلفی برای کنترل فیبروم استفاده میشن مثل لوپران و سينارل که ميزان استروژن و پروژسترون را کاهش مي‌دهند و در نتيجه مصرف آنها، قاعدگي متوقف مي‌شود و در نهايت فيبروم هم کوچک مي‌شود. دانازول هم نوعي داروي ديگر است که ميزان آندروژن يا همان هورمون موسوم به هورمون مردانه را افزايش مي‌دهد و در نتيجه علايم و عوارض فيبروم تخفيف پيدا مي‌کند. اين دارو ضمن کوچک کردن فيبروم ممکن است در عين حال عوارضي هم مانند اضافه وزن، احساس افسردگي، هيجان و اضطراب، آکنه (کک و مک)، سردرد، رشد موي زايد و کلفت شدن صدا داشته باشد که بعضي از خانم‌ها را از مصرف آن بازمي‌دارد. قرص‌هاي ضدحاملگي يا پروژستين‌ها هم خون‌ريزي قاعدگي را مهار مي‌کنند اما اندازه فيبروم را کوچک‌تر نمي‌کنند. انواع داروهاي غيرهورموني هم هستند که خون‌ريزي‌هاي واژني غيرمرتبط به فيبروم را مهار مي‌کنند اما درباره خون‌ريزي‌هاي فيبرومي تاثيري ندارند."این 2 تا دارویی هم که به شما تجویز شدن قرص های ضد بارداری هستن که دافستون حاوی پروژسترونه ونام فارسیش ديدروژسترون هست و دیزوسپتیو هم شامل پروژسترون و استروژنه.

2-این سوال را باید از پزشکتان بپرسید.ما صرفا در باب کلیات صحبت می کنیم گاهی لازم است دخالتی نشود گاهی به دارو احتیاج است و گاهی هم جراحی. در این موارد جراحی لازم است

1) خونریزی غیر طبیعی و كم‌خونی ناشی از آن

۲) درد مزمن همراه با احساس فشار و درد آزاردهنده

۳) درد ناگهانی ناشی از پیچ خوردن فیبروم

۴) وجود علایم ادراری، مانند آسیب یا گشاد شدن مجاری ادراری (ناشی از فیبروم)

۵) بزرگی بیش از حد رحم، به همراه علایم فشاری بر ساختمان‌های مجاور، همراه با احساس ناراحتی

۶) بزرگی سریع رحم طی سال‌های پیش از یائسگی یا هرگونه افزایش اندازه رحم در دوران پس از یائسگی

3- حضور فیبروم‌ها می‌تواند منجر به نازایی و سقط مكرر نیز بشود، كه البته محل و اندازه فیبروم مهم است.
    زنانی كه با حضور فیبروم باردار می‌شوند احتمال بروز عوارض زیر در این افراد وجود دارد: تداخل در كاشته شدن و رشد تخم لقاح یافته در رحم، اختلال در خون‌رسانی به جنین از طریق جفت به دلیل كاشته شدن تخم در محل فیبروم كه خود باعث اختلال در رشد داخل رحمی جنین می‌شود، سقط جنین، زایمان زودرس، مرگ داخل رحمی جنین و حاملگی‌های خارج رحمی، امكان پارگی زودرس كیسه آب، افزایش میزان خونریزی‌های پس از زایمان و چسبندگی غیرطبیعی جفت. طبق آمار ناهنجاری‌های مادرزادی در جنین مادرانی كه فیبروم رحمی دارند دو برابر جمعیت دیگر زنان است.

تشکر شده توسط : ROHAM
  15. samina59

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ایا تنبلی تخمدان منجر به بی میلی جنسی میشه؟واینکه چه مدت ازعرق رازیانه وبومادران باید استفاده کرد تا نتیجه بخش باشه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید