شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بلوغ و درمان جوش های روی صورت

1. سلام
    بنده 17 سالمه وصورتم جوش های قرمزو جوش زیرپوستی زیادی داره دکتر هم رفتم ولی فایده ای نداشت
    و الانم از صابون Acne clear
    استفاده میکنم روزهای اول خوبتر شده بود ولی دوباره زیاد شد
    اینو هم بگم جوش های صورتم هر دوهفته یکبار خوب میشه واسه چندروزی دوباره خودب خود زیاد میشه
    رژیم غذایی هم گرفتم ولی بی ثمر بوده احساس میکنم صورتم نابود شده
    دلیل دورنگه شدن صورت سفید سیاه شدن چیه؟التبه بعداز اینکه صورتم جوش زده اینجوری شده؟
    میشه یه راه حل خوب بهم بدین
    ممنون

2. با سلام... سال نو همگی مبارک باشه امیدوارم سال خوبی داشنه باشید...<xml><o></o>

ببخشید من یک مشکلی برام پیش اومده که بسیار نگرانم کرده، چون این تاپیک مربوط به جوش بود سوالم رو اینجا مطرح کردم ، ببخشید اگر اشتباد مطرح کردم... ، من امروز ار کرم پورد استفاده کرده بودم و دفعه اول نبود که از این نوع کرم پودر استفاده میکردم و به دفعات بسیار بسیار بسیار زیاد از این نوع استفاده کردم...  شب که صورتم رو شستم متوجه شدم که روی صورتم در 2 طرف (تقریبا قرینه) چیزی شبیه خال در آوردم (لکه ای شبیه خال به رنگ قهوه ای) و همچنین روی پیشانی ... علت این چیه؟؟؟؟ من الان باید چی کار کنم؟؟؟ میشه راهنمائیم کنید(خواهش میکنم)... من خیلی نگرانم.... (و 23-24 سالم هست) و پوست صورتم هم چرب است و جوش هم میزنم و برای رفع این مشکل از قرص آزیترومایسین استفاده میکنم  که 6 تا است ، 6 روز میخورم و 1 هفته نمیخورم و هفته بعد دوباره 6 روز میخورم و به همین ترتیب.... خواهش میکنم راهنمائیم کنید، به طور کاملا ناگهانی و بدون سابقه قبلی این مشکل پیش اومده برام... .<o></o>

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. XxX2011 نوشته است: سلام
    بنده 17 سالمه وصورتم جوش های قرمزو جوش زیرپوستی زیادی داره دکتر هم رفتم ولی فایده ای نداشت
    اینو هم بگم جوش های صورتم هر دوهفته یکبار خوب میشه واسه چندروزی دوباره خودب خود زیاد میشه
    دلیل دورنگه شدن صورت سفید سیاه شدن چیه؟التبه بعداز اینکه صورتم جوش زده اینجوری شده؟
    ممنون

دوست عزیز در اینگونه موارد حساس بهترین گزینه مراجعهء حضوری به یک متخصص کارآزمودهء پوست هست

فقط یک نکتهء تجربی :

استرس دشمن سلامت و زیبایی پوست هست ،

+

کلا استرس بدن را نابود میکنه ، پس تا میتونید آرامش داشته باشید و سعی کنید هر روز یک سیب با پوست میل کنید و میتونید از عرق های گیاهی مثل نعنا ، کاسنی ، آویشن و ... استفاده کنید

" امیدوارم سیرت های ما از صورت هایمان زیباتر باشد "

موفق باشید

4. بله من حتما به پزشک مراجعه میکنم اما بدشانسی اینجاست که دقیقا در ایام تعطیلات این اتفاق افتاده و من نگرانیم برای این است که از بین نرن(که البته خدا نکنه)... و این که در چند روز قبل از عید فشار کاری و عصبی زیادی روی من بوده ... واقعا نمیدونم و ممنونم از پاسختون ... .

5. XxX2011 نوشته است: سلام
    ممنون

سلام. اول از همه باید بهت بگم جوش های صورت یه چیز شایعی هست که درمان قطعی نداره اما به راحتی میشه کنترلش کرد، من هم وقتی تو این سن و سال بودم همین مشکلو داشتم حتی الان هم که 5 6 سال گذشته اگه به پوستم نرسم دوباره شروع به جوش زدن و به اصطلاح خراب شدن میکنه.

اول از همه باید بگم اگه صورتتون چرب هست(که با توجه به دوره بلوغ احتمالا هست) باید جلوی این مورد رو بگیرید. صابونی که تو این مورد خیلی خیلی خوب عمل میکنه "تری کلو کربان" هست. اولین راه جلوگیری از گسترش اکنه استفاده از صابون های انتی باکتریال هستند که این تری کلو کربان یکی از بهترین های اونهاست. اول از همه این رو در نظر بگیر. بعد از انتخاب صابون مناسب نوبت به انتخاب یک راه موثر دیگه در جلوگیری از افزایش باکتریهای روی سطح پوست هست که برای این منظور چند نوع محلول موضعی وجود داره که بر اساس نوع جوش ها میتونید یکی از اونها رو انتخاب کنید. اگه پوست صورتتون جوش های معمولی و سطحی اما پراکنده داره بهترین محلول "کلیندامایسین" هست اما اگه جوش ها کمی ملتهب تر و بیشتر هستند بهتره از محلول موضعی "اریترومایسین 2%" و در صورت زیاد بودن و عمیق بودن  جوش ها از "اریترومایسین 4%" استفاده کنید.

پس تا اینجای کار شد "صابون تری کلوکربان" + یک محلول موضعی مناسب که با توجه به وضع صورت و جوشهاتون یکی از اونها رو انتخاب کنید.
    بعد از اینکه این دو مورد رو تهیه کردید، روزی دوبار صورتتون رو کامل با صابون بشورید به شکلی که کف صابون صورتتون رو پر کنه بعد از اینکه صورتتون رو شستید با فاصله 30 دقیقه پنبه رو به محلول اغشته کنید و به نواحی که اکنه اونجا وجود داره بمالید و اجازه بدید کاملا خشک کنه اون ناحیه رو.

اما یه موضوع خیلی خیلی مهم که باعث تشدید اکنه و جوشهای به خصوص زیر پوستی میشه خوردن غذاهایی با طبیعت گرم هست، این یه مورد رو اگه رعایت نکنید خیلی گرفتاری میکشید تا صورتتون خوب شه.  غذاهایی مثل بادمجون، تخمه، کنجد، پیاز،خرما،گوشت قرمز،کیوی،گردو، اینها غذاهایی با طبیعت بسیار بسیار گرم هستند که تاثیر خیلی بدی روی صورت میذاره، تا حد امکان سعی کن مصرف این مواد غذایی رو به حد پایینی برسونی و در واقع غیر از گوشت بقیه چیزهایی که گفتم زیاد مهم نیست اگه مدتی مصرف اونها رو کامل قطع کنی.
    حالا میرسیم به راه آخر که کمک خیلی زیادی به مشکل شما میکنه و اونهم سرد نگه داشتن طبیعت بدنتون هست. اولین فرصتی که داشتید به عطاری برید و چند بسته "گل ختمی" و همچنین یکی دو بطری "عرق کاسنی" بخرید. راه درست کردن ختمی هم که دیگه فکر نکنم نیازی به توضیح باشه، دو سه قاشق غذاخوری گل ختمی رو توی یه لیون بریزید و 150 تا 200 سی سی اب بریزید روش، بعد از چند ساعت(حداقل 2 3 ساعت) گل های ختمی رو با قاشق جدا کنید و یه استکان هم عرق کاسنی به ختمی ها اضافه کنید و روزی دوبار میل کنید(اگه بیشتر از دو بار هم شد اشکالی نداره و حتی نتیجه بهتری هم میگیرید)، خیار سبز و ماست و سایر غذاهای سرد هم اگه در طول روز مصرف کنید دیگه نور علی نور میشه!

امیدوارم نتیجه مناسب رو بگیرید چون دیگه درمان و کنترل اکنه چیز خیلی عجیب غریبی نیست و متخصص هم کار زیادی نمیتونه بکنه مگر اینکه جدا از این چیزهایی که گفتم(صابون و محلول) انتی بیوتیک خوراکی براتون تجویز کنه که با توجه به سنتون فکر نمیکنم اونقدرا نیاز باشه.

موفق باشید.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید