شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عدم رویش موهای سینه

1. سلام

من 27 سالمه مشکلی که دارم اینه که سینه من اصلا مو نداره و این موضوع منو رنج میده. اینو بگم که تو فامیل فقط من این مشکل رو دارم و نمی تونه جنبه ارثی داشته باشه. پیش دکتر غدد رفتم و آزمایش خون دادم سطح هورمون هام در حد نرمال هستش.
    آیا راهی وجود داره که باعث رشد موهای سینه ام بشه؟ استفاده از ژل تستسترون بصورت موضعی بر روی سینه می تونه کمکی بهم بکنه؟

2. سلام دوست عزيز

سعي كنيد زياد رو اين مسئله حساس نشيد چون مسايل زنتيكي ممكن بعد از چند نسل ناگهان بروز كنه سعي كنيد با اين موضوع كنار بيايد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام
    این اصلا به نظر من مشکل محسوب نمیشه دوست عزیز. چرا انقدر بهش فکر میکنید؟ خب بعضیا رو سینه شون مو دارن و بعضیا هم ندارن. اگه فکر میکنید ممکنه برای آینده و ازدواجتون مشکل ساز بشه باید بگم الان بسیاری از دخترا اصلا از سینه پر موی آقایون خوششون نمیاد. این مسائل کاملا سلیقه ایه.
    به مسائل مهمتر تو زندگیتون فکر کنید...

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. سلام
    این خیلی جالبه که اکثر انسانها از شرایطی که دارند راضی نیستند و سعی در تغییر اون دارند. شخصا در اطرافیانم چندین نفر رو میشناسم که از اصلاح کردن و از بین بردن موهای بدنشون کلافه شدن و همیشه ناراضیند. جالب اینه که حالا شما مو کم دارین و شاکی هستید.
    ببینید سعی کنید چیزهایی رو که خداوند بهتون داده رو قبول کنید و ازش ممنون باشید و سعی در تغییرش نداشته باشید. این مسئله ای نیست که سینه شما مو داره یا کم داره یا اصلا بی مو هستش این خود شما و شخصیت شماست که زندگی آیندتون رو شکل میده. ظاهر انسان تاثیر بسیار کمی در زندگیش داره و بعد از مدتی عادی میشه.
    امیدوارم منظورم رو فهمیده باشید.

موفق باشید.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  5. خیلی ممنون از راهنماییتون ولی من هنوز جواب سوالمو نگرفتم این سایت یه انجمن پزشکیه نه روانشناسی. میخوام بدونم از نظر پزشکی روشی برای تحریک فولیکول ها و ضخیم شدن موهای ریز سینه وجود داره؟
    با توجه به اینکه رشته تحصیلی خودم فیزیولوژی ورزش هست میدونم که یکی از عوارض مصرف داروهای حاوی استروئید در ورزشکاران افزایش رشد موهای زائد در بدن هست. حالا اگه این دارو بصورت موضوعی استفاده بشه اثرگذار هست یا خیر؟

6. reza83 نوشته است: خیلی ممنون از راهنماییتون ولی من هنوز جواب سوالمو نگرفتم این سایت یه انجمن پزشکیه نه روانشناسی. میخوام بدونم از نظر پزشکی روشی برای تحریک فولیکول ها و ضخیم شدن موهای ریز سینه وجود داره؟
    با توجه به اینکه رشته تحصیلی خودم فیزیولوژی ورزش هست میدونم که یکی از عوارض مصرف داروهای حاوی استروئید در ورزشکاران افزایش رشد موهای زائد در بدن هست. حالا اگه این دارو بصورت موضوعی استفاده بشه اثرگذار هست یا خیر؟

دوست عزیز،در داروهای حاوی استروئید ماده ی کورتن وجود داره که از عوارض کورتن ازدیاد مو هستش(که خودتونم اشاره کردین) البته اگه به صورت خوراکی مصرف بشن که مصرفشونم عوارض خاص خودشو داره اما تا به حال در مورد استفاده ی موضعی این دارو ها چیزی نشنیدم . اما راجب ژل توستسترون که تو پست اولتون راجبش پرسیدین اگه تو ناحیه ی سینه  اصلا مو وجود نداره (چیزی که تو پست اولتون گفتین)یعنی اینکه اون قسمت فاقد فولیکول مو هستشاون موقع استفاده از ژل توستسترون هم بی فایده هست در هر صورت اگه این مساله خیلی براتون مهمه میتونین به متخصص پوست مراجعه کنین قطعا روش هایی مثل کاشت مو و........ وجود خواهد داشت.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. reza83 نوشته است: خیلی ممنون از راهنماییتون ولی من هنوز جواب سوالمو نگرفتم این سایت یه انجمن پزشکیه نه روانشناسی. میخوام بدونم از نظر پزشکی روشی برای تحریک فولیکول ها و ضخیم شدن موهای ریز سینه وجود داره؟

سلام همه جاي بدن مردان وزنان بجز 2-3 جا پوشيده از فوليكولهاي مو هست ولي ممكنه موها بقدري ظريف باشن كه با چشم غير مسلح ديده نشن مثل روي بيني روي سينه شما هم بدون شك فوليكول هست منتها به طور ژنتيك حساسيت اون نسبت به آندروژن كمه كه كاريش نميشه كردمثل ژاپني ها كه بدن بي مويي دارن. آندروژن رو بطور موضعي يا سيستميك ميشه بالا برد كه بخاطر عوارضش پزشك ممكنه تجويز نكنه به متخصص پوست مراجعه كنيد

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  8. سلام دوست خوب من تقريبا ميتونم در حد توانم شما رو راهنمايي کنم, من خودم از يک نوع گياه به اسم آلوئه ورا که از خانواده کاکتوس ها هستش براي پوستم استفاده ميکنم که خيلي زيبا کننده است( به خانم ها هم توصيه ميکنم که ازش استفاده کنند), به يه گل فروشي ميري و گل رو ميخري تا دو ماه پس از خريد ميتوني نگه داري ولي فکر کنم همون يه ماهه مصرف شه, هميشه بعد از مصرف با روزنامه يا کاغذ آن را ميپوشاني و در يخچال نگه ميداري, خب يه کم از اونو ميبري و شيرشو به هر جاي بدنت ميخوايي ميمالي, من ميخوام درباره اين گياه توضيح بدم پس خوب بخونش, درضمن وقتي صبح از خواب پاميشي اول اين شيره رو به پوستت بمال بعد از اينکه احساس کردي خشک ميشه(حدود 30 تا 60 دقيقه) با آب ولرم صورتتو بشور.
    ريزش موهاي سر مشکلي شايع در بين افراد است. غير از محصولات شيميايي که براي رفع اين مشکل وجود دارند، يک سري مواد طبيعي نيز در کاهش ريزش موها موثرند که يکي از اين ها، گياه آلوئه ورا مي باشد.
    ژل (ماده لزج) گياه آلوئه ورا، PH سلول هاي موها را در حد متعادل نگه مي دارد، لذا رشد موها را افزايش مي دهد و باعث مي شود موها سالم تر و محکم تر رشد کنند.آلوئه ورا حاوي آنزيم هايي است که توليد و رشد موهاي جديد را تحريک مي کنند. اين آنزيم ها سرعت جريان خون را افزايش مي دهند، بنابراين پاپيلاي پوستي (زائده بافتي ريشه موي سر) را فعال نموده و سبب افزايش تغذيه فوليکول هاي مو مي‌گردد. در واقع آلوئه ورا  به عنوان يک ماده جادويي در جهت افزايش و رشد موها شناخته شده است. همچنين به علت خواص ضد باکتري و قارچي که دارد مانع از ايجاد شوره سر مي‌گردد. اين گياه براي کنترل عفونت هاي قارچي مثل بيماري کچلي نيز مفيد است.آلوئه ورا براي رشد و تقويت مو، ايجاد نرمي‌، براق شدن، کنترل ريزش مو و کنترل خشکي مو بسيار مناسب است.درضمن ميتوانيد شامپوي آلوئه ورا بخريد و استفاده کنيد، بخصوص اگر حاوي روغن جوانه گندم و شير نارگيل هم باشد، باعث رشد موها خواهد شد.نکته مهم اينکه اگر در اثر استفاده از ژل آلوئه ورا يا فرآورده هاي آن دچار خارش يا ناراحتي پوستي شديد، ديگر از آن استفاده نکنيد.مصرف موضعي ژل آلوئه ورا (يعني روي پوست) کمتر ايجاد مشکل مي کند. ولي خوردن اين گياه باعث اسهال مي شود، چون خاصيت ملين دارد. همچنين قند خون را پايين مي آورد. لذا بدون نظر پزشک هيچ وقت آن را نخوريد.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید