شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    6   

بایگانی سوالات قرصهای ضدبارداری - 2

1. sm1366 نوشته است: با سلام و خسته نباشید

ببخشید من یک سوالی داشتم در این سایت و همچنین بر روی قرص های ضد بارداری نوشته که از روز پنجم پریود خوردن قرص ها شروع میشه تا 21 روز بعد 7 روز صبر میکنیم ودوباره  از روز هشتم می خوریم ............اما من همیشه این قرص ها را از روز پنجم پریود مصرف میکردم و بعد اتمام بسته اول دوباره صبر میکردم تا پریود بشم و از روز پنجم شروع کنم خواستم ببینم من اشتباه مصرف می کردم یا طریقه مصرف من هیچ فرقی با این نوع نحوه ی مصرف که در سایت گفته شده نداره .؟؟؟؟

با تشکر

اولین بار باید 5 روز اول باشه
    اگه پریودتون 3 تا 4 روز بعد از قطع خونریزی شروع میشده قاعدتا میشه همون 5 روز اول اما اگه دیرتر میشه ، بعد از وقفه 7 روزه مصرف کنید، نه وقتی روز پنجم شد.
    اگه مثلا 3 شنبه قرص رو قطع کردید، از چهارشنبه بعدش شروع کنید. با این اوصاف اگه مثلا شنبه پریود بشین اونموقع روز پنجم میشه همون روز چهارشنبه که شروع قرص هست، اگه از شما هم همچین الگویی داشته صحیح مصرف کردید. در غیر این صورت اصلاحش کنید،

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. با سلام
    من 6 ماه سیپروترون کامپاند مصرف کردم  من همیشه 7 روز بعد از قطع قرص پریود میشدم یعنی بسته بعدی رو روز اول پریودم شروع می کردم،با این اوصاف اشتباه مصرف کردم؟پس چرا همزمان با شروع بسته بعدی ریود میشدم؟

3. سلام
    اگر داروي لونژيل به طور صحيح استفاده بشه (يعني مصرف قرص اول سپس 12 ساعت بعد دومي) حتما فرد بايد 7-14 روز بعد خونريزي داشته باشه يا خير؟؟ مثلا اگه در دوران اواخر پريودي كه خونريزي تموم شده استفاده بشه
    بعدش فرد حتما بايد خونريزي داشته باشه؟؟

با توجه به اينكه علايم قرص وجود داره (مثل غليظ شدن مخاط رحم..كمر درد..) اما خونريزي انجام نشده(طي 15روز تا به حال)

4. sayee نوشته است: با سلام
    من 6 ماه سیپروترون کامپاند مصرف کردم  من همیشه 7 روز بعد از قطع قرص پریود میشدم یعنی بسته بعدی رو روز اول پریودم شروع می کردم،با این اوصاف اشتباه مصرف کردم؟پس چرا همزمان با شروع بسته بعدی ریود میشدم؟

سلام
    نه دوست من شما کاملا صحیح مصرف کردید. این مسئله هم مربوط به روند طبیعی بدنتونه.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  5. Parmis66 نوشته است: سلام
    اگر داروي لونژيل به طور صحيح استفاده بشه (يعني مصرف قرص اول سپس 12 ساعت بعد دومي) حتما فرد بايد 7-14 روز بعد خونريزي داشته باشه يا خير؟؟ مثلا اگه در دوران اواخر پريودي كه خونريزي تموم شده استفاده بشه
    بعدش فرد حتما بايد خونريزي داشته باشه؟؟

با توجه به اينكه علايم قرص وجود داره (مثل غليظ شدن مخاط رحم..كمر درد..) اما خونريزي انجام نشده(طي 15روز تا به حال)

سلام
    بله باید خونریزی اتفاق بیفته اما با توجه به مصرف اورژانسی قرص که دوز بالایی هم داره این تاخیر طبیعیه ولی مدتش یه کم زیاد شده. اگه تا روز 16 هم پریود نشدید به متخصص زنان مراجعه کنید.
    موفق باشید...

6. سلام

سوالي در مورد قرص ضدبارداري دارم . من براي جلوگيري از پريود شدن در ايام عيد ،از قرص
    ضدبارداري استفاده كرده ام.بعد از مصرف 10 عدد از قرص ها ، جوش هاي قرمز ريزي روي بازو و بالاي سينه ام زده است .
    اگر مصرف قرص ها را قطع كنم آيا به سرعت به حالت قبل بر مي گردم؟؟آيا ممكن است بعد از قطع مصرف بلافاصله پريود شوم؟؟
    در صورت امكان زودتر پاسخ دهيد تا من تصميم بگيرم كه به خوردن ادامه بدهم يا آن راقطع كنم
    با تشكر

7. با سلام به همه دوستان و تبریک پیشاپیش سال نو.

من از قرص ld استفاده میکنم. دیروز مجبور شدم 2 تا از دندون عقلامو بکشم و دکتر برام آموکسی سیلین تجویز کرده که باید هر 8 ساعت بخورم.من توی سایت جستجو کردم ولی ندیدم جزو آنتی بیوتیکهایی باشه که در کاهش اثر قرص ضدبارداری نقش داره. پست آقای دکتر رو هم خوندم ولی آموکسی سیلین توش نبود. کسی اطلاعی داره که این قرص اثر قرص رو کم میکنه یا نه؟

8. sarabahari نوشته است: با سلام به همه دوستان و تبریک پیشاپیش سال نو.

من از قرص ld استفاده میکنم. دیروز مجبور شدم 2 تا از دندون عقلامو بکشم و دکتر برام آموکسی سیلین تجویز کرده که باید هر 8 ساعت بخورم.من توی سایت جستجو کردم ولی ندیدم جزو آنتی بیوتیکهایی باشه که در کاهش اثر قرص ضدبارداری نقش داره. پست آقای دکتر رو هم خوندم ولی آموکسی سیلین توش نبود. کسی اطلاعی داره که این قرص اثر قرص رو کم میکنه یا نه؟

قرص های ضدبارداری حاوی استروژن هستند و آموکسی سیلین ممکن است از اسرشون کم کنه بهتر است بعد از مصرف دوره آنتی بیوتیکتون از ضدبارداریها استفاده کنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. minoo110 نوشته است: سلام

سوالي در مورد قرص ضدبارداري دارم . من براي جلوگيري از پريود شدن در ايام عيد ،از قرص
    ضدبارداري استفاده كرده ام.بعد از مصرف 10 عدد از قرص ها ، جوش هاي قرمز ريزي روي بازو و بالاي سينه ام زده است .
    اگر مصرف قرص ها را قطع كنم آيا به سرعت به حالت قبل بر مي گردم؟؟آيا ممكن است بعد از قطع مصرف بلافاصله پريود شوم؟؟
    در صورت امكان زودتر پاسخ دهيد تا من تصميم بگيرم كه به خوردن ادامه بدهم يا آن راقطع كنم
    با تشكر

سلام
    1 -مطمئنا بعد از قطع مصرف این قرص ها در عرض 7-10 روز شاهد لکه بینی هایی خواهید بود .
    2- مصرف قرص های ضد بارداری میزان استروژن و پروژسترون رو در بدن بالا میبره که با افزایش سطح استروژن در بدن سطح چربی هم بالا میره و اون چربی ها در پوست تجمع پیدا میکنن که اگر راه خروج به بیرون پوست رو نداشته باشن به صورت جوش ظاهر میشن پس منشا جوش های شما این قرص هاست که با قطع مصرفشون 4-5 روز بعد تا حد قابل توجهی کاهش پیدا میکننو قطعا 1یکی دو روزه برطرف نمیشن.

تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  10. Clooney نوشته است:
    sarabahari نوشته است: با سلام به همه دوستان و تبریک پیشاپیش سال نو.

قرص های ضدبارداری حاوی استروژن هستند و آموکسی سیلین ممکن است از اسرشون کم کنه بهتر است بعد از مصرف دوره آنتی بیوتیکتون از ضدبارداریها استفاده کنید

من تنها 7 عدد قرص از بسته ld که مصرف میکنم مونده. امروز صبح فقط آنتی بیوتیک یدونه خوردم.اگر مصرف آنتی بیوتیکم محدود به امروز فقط بشه اونم فقط برای احتیاط برای جلوگیری از عفونت، میتونم 7 قرص باقی مونده رو مصرف کنم تا سر موعدم پریود شم؟

11. sarabahari نوشته است:
    Clooney نوشته است:
    sarabahari نوشته است: با سلام به همه دوستان و تبریک پیشاپیش سال نو.

من تنها 7 عدد قرص از بسته ld که مصرف میکنم مونده. امروز صبح فقط آنتی بیوتیک یدونه خوردم.اگر مصرف آنتی بیوتیکم محدود به امروز فقط بشه اونم فقط برای احتیاط برای جلوگیری از عفونت، میتونم 7 قرص باقی مونده رو مصرف کنم تا سر موعدم پریود شم؟

آنتی بیوتیک و ضد بارداری اگر همزمان با هم مصرف شن ( هر روز از جفتشون استفاده شه) موجب اختلال میشه اگر دیگه آنتی بیوتیک مصرف نمیکنید بعد امروز مشکلی نخواهد داشت

12. سلام من 17 سالمه و با حرف زدنبا نامحرم تحریک میشم 1نفر قرص فلوکستین 10 را یشنهاد کرده اما نخوردم باید چیکار کنم؟ با 1 پسرم اشنا شدم برای ازدواج که فعلا بین خودمون زن و شوهریم اما از من رابطه جنسی میخواد باید چیکار کنم ؟
    ممنون

13. yaldaa نوشته است: سلام من 17 سالمه و با حرف زدنبا نامحرم تحریک میشم 1نفر قرص فلوکستین 10 را یشنهاد کرده اما نخوردم باید چیکار کنم؟ با 1 پسرم اشنا شدم برای ازدواج که فعلا بین خودمون زن و شوهریم اما از من رابطه جنسی میخواد باید چیکار کنم ؟
    ممنون

قرص فلوکسیتین نشاط آور هست و برای افسردگی تجوبز میشه نه حالت شما، در ضمن اکثر افراد عادی در مجاورت با نامزدشون تحریک میشن، حتی با فکر کردن بهش یا موارد مشابه، پس این مشکلی نمیتونه باشه
    شما 17 سالته، زیاد به حرفایی که میشنوی اعتماد نکن، یعنی چی بین خودتون زن و شوهرید!!!!
    اگه از لحاظ خانوادگی مشکل ندارید، پیشگیری صحیح هم بکنید،و اگه  فردا روزی اون آقا پسر گذاشتن رفتن که احتمالش بسیار بالاست، بکارت از دست رفته باعث مشکلتون نمیشه ، بهش اجازه بدین.
    اینو دوستانه بهتون میگم الان شما فقط باید درستو بخونی و دنبال موفقیت باشی ، اگه هم با کسی دوست میشی فقط برای خوشگذرانی و اوقات فراقت باشه نه رابطه جنسی. اون کارو موکول کن به زمانی که قدرت انتخاب هاتون بالا رفته باشه.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  14. سلام خسته نباشید
    من مدت 6 ساله که قرص والپروات سدیم می خوریم
    از دو ماه پیش شروع به خوردن قرص ضدبارداری کردم. ماه اول یاسمین خوردم و از این ماه به جای اون قرص یاز رو شروع کردم
    از دکتر که پرسیدم گفت این دوتا قرص تداخل دارویی ندارن، ولی من یه جا خوندم که قرص های ضد تشنج بعضی هاشون ممکنه اثر قرص ضدبارداری رو کم کنه.
    جای دیگه ای هم خوندم قرص والپروات چون حاوی آنزیم های القا کننده کبدی نیست، به همین دلیل قرص ضد بارداری ترکیبی با مقادیر کم استروژن می تونه مناسب باشه
    راستش گیج شدم! اگه ممکنه بگین آیا قرص والپروات تاثیر قرص ضدبارداری که می خورم رو کم میکنه؟
    ممنون

15. sahar_ha نوشته است: سلام خسته نباشید
    من مدت 6 ساله که قرص والپروات سدیم می خوریم
    از دو ماه پیش شروع به خوردن قرص ضدبارداری کردم. ماه اول یاسمین خوردم و از این ماه به جای اون قرص یاز رو شروع کردم
    از دکتر که پرسیدم گفت این دوتا قرص تداخل دارویی ندارن، ولی من یه جا خوندم که قرص های ضد تشنج بعضی هاشون ممکنه اثر قرص ضدبارداری رو کم کنه.
    جای دیگه ای هم خوندم قرص والپروات چون حاوی آنزیم های القا کننده کبدی نیست، به همین دلیل قرص ضد بارداری ترکیبی با مقادیر کم استروژن می تونه مناسب باشه
    راستش گیج شدم! اگه ممکنه بگین آیا قرص والپروات تاثیر قرص ضدبارداری که می خورم رو کم میکنه؟
    ممنون

اگر داروهاي ضد صرع مصرف شده، حاوي آنزيمهاي القا كننده كبدي نباشد، قرص هاي ضد بارداري تركيبي با مقادير كم هورمون استروژن، معمولا اثر خوبي خواهند داشت. داروهاي ضد صرعي كه آنزيمهاي القا كننده ندارند، شامل: سديم والپروات)اپيليم)،ویگاباترين (سابريل)، كلوبازام (فريزيوم)، گاباپنتين (نورونتين(، اتوسوكسيميد (زارونتين)، توپيرامات (توپاماكس) و پيراستام (نوتروپيل) هستند

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 6 از 9
رفتن به صفحه :    6   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید