شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    5   

بایگانی سوالات قرصهای ضدبارداری - 2

1. nani32 نوشته است: سلام دوستان
    بعد از استفاده از روش اورژانسی زن باید بلافاصله پریود شود یا در همون تاریخه قبلیه پریودیش پریود شود ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

سلام
    زمان معینی برای پریود شدن وجود نداره و تاخیر هم طبیعیه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. atena123 نوشته است: سلام
    من مدت ۲سال قرص سیپروترون کامپاند مصرف می کردم دو ماه است که قطع کرده ام ‍پس از آن پریودم به شکل لکه های قهوه ای رنگ شده آیا طبیعی است یا احتمال بارداری وجود دارد؟

سلام
    هر دو ماه به صورت لکه های قهوه ای رنگ بوده یا فقط این ماه؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. با سلام
    میخواستم بدونم اگه بعد از رابطه از لونژیل استفاده بشه در چه صورتی پریود اتفاق می افته چون من بعد از هر رابطه به شریکم قرص لونژیل میدهم برای اطمینان ولی بعضی وقتها پریود میشه بعضی وقتها نمیشه...

4. amir_de6 نوشته است: با سلام
    میخواستم بدونم اگه بعد از رابطه از لونژیل استفاده بشه در چه صورتی پریود اتفاق می افته چون من بعد از هر رابطه به شریکم قرص لونژیل میدهم برای اطمینان ولی بعضی وقتها پریود میشه بعضی وقتها نمیشه...

سلام
    دوست من کارتون خیلی اشتباهه. یعنی چی بعد از هر رابطه به نامزدتون لونژیل میدید؟ اولا که روش اورژانسی در هر دوره پریود 1 بار باید انجام بشه نه بیشتر. ثانیا شما پدر هورمون های نامزدتون رو درآوردید با این کار. یه کم تو رابطه به ایشون فکر کنید و محافظت داشته باشید که کار به اینجا نکشه. فعلا برای این که بالانس هورمونی ایشون نرمال بشه تا چند ماه از روش اورژانسی استفاده نکنید. اگه خیلی نگرانید بگید به طور مرتب قرص بخورن یا شما روش فیزیکی رو استفاده کنید (کاندوم). بیشتر احتیاط کنید.
    موفق باشید...

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 6 کاربر ديگر
  5. با سلام
    من دوره اول قرص ال دی رو که مصرف کردم دو قرص مونده رابطه مشکوک داشتم که از روش اورژانش استفاده کردم و 5 روز بعد پریود شدم وقتی بسته دوم قرص رو شروع کردم روز 11 پریودم با توجه به ترس از باردار شدن باز هم همسرم از کاندوم استفاده میکرد که متاسفانه در اومد و من احتمال میدم پیش منی وارد واژنم شده باشه اما چون در ماه دوم مصرف قرص بودم از روش اوژانس استفاده نکردم
    حالا که بسته دوم قرص تمام شده من بعد از 2 روز پریود شدم که البته خون خیلی کم دیدم و فقط لکه های قهوه ای تیره و مدت دوره پریود من معمولا 7-8 روزه که این بار بعد از 5 روز تمام شد
    با توجه به اینکه سال قبل هم قرص مصرف کردم و میزان خونریزیم تغییری نمی کرده الان دچار شک شدم که میزان و مدت کم خونریزیم به چه دلیلی هست و آیا احتمال بارداری وجود داره؟

6. narges62 نوشته است: با سلام
    من دوره اول قرص ال دی رو که مصرف کردم دو قرص مونده رابطه مشکوک داشتم که از روش اورژانش استفاده کردم و 5 روز بعد پریود شدم وقتی بسته دوم قرص رو شروع کردم روز 11 پریودم با توجه به ترس از باردار شدن باز هم همسرم از کاندوم استفاده میکرد که متاسفانه در اومد و من احتمال میدم پیش منی وارد واژنم شده باشه اما چون در ماه دوم مصرف قرص بودم از روش اوژانس استفاده نکردم
    حالا که بسته دوم قرص تمام شده من بعد از 2 روز پریود شدم که البته خون خیلی کم دیدم و فقط لکه های قهوه ای تیره و مدت دوره پریود من معمولا 7-8 روزه که این بار بعد از 5 روز تمام شد
    با توجه به اینکه سال قبل هم قرص مصرف کردم و میزان خونریزیم تغییری نمی کرده الان دچار شک شدم که میزان و مدت کم خونریزیم به چه دلیلی هست و آیا احتمال بارداری وجود داره؟

با توجه به شرایط فوق و مصرف قرصها و پریود شدنتون بارداری کاملا منتفیه

تشکر شده توسط : ROHAM و 6 کاربر ديگر
  7. Clooney نوشته است:
    narges62 نوشته است: با سلام

پس اگه بارداری منتفیه دلیل اینکه میزان خونریزیم خیلی کم شده چی می تونه باشه؟
    البته من در همون ابتدای دوره پریودم فشارروحی زیادی رو تحمل کردم میتونه به اون دلیل باشه؟

8. narges62 نوشته است:
    Clooney نوشته است:
    narges62 نوشته است: با سلام

پس اگه بارداری منتفیه دلیل اینکه میزان خونریزیم خیلی کم شده چی می تونه باشه؟
    البته من در همون ابتدای دوره پریودم فشارروحی زیادی رو تحمل کردم میتونه به اون دلیل باشه؟

بله دلیلش هم میتونه فشار ناشی از استرس باشه و هم مصرف قرص.
    نگران نباشید...

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  9. با سلام
    من برای پیشگیری از قرص ال دی برای اولین بار در این دوره استفاده کردم .به طوری که تا الان 6 قرص مصرف کردم دیروز رابطه ای داشتم که در آن تنها تماس آلتها بود که دخول نداشتیم و هنگام انزال از من جدا بود اما من دیشب قرص رو فراموش کردم اما امروز سریعا مصرف کردم.دوره من 28 روزه و من در روز 11 دوره بودم (5 روز طول دوره) حالا از روش اورژانسی استفاده کنم یا نه .چون هنوز وقت دارم ( ترسم فقط از بابت پیشاب )
    لطفا زاهنماییم کنید

10. setareh_sss نوشته است: با سلام
    من برای پیشگیری از قرص ال دی برای اولین بار در این دوره استفاده کردم .به طوری که تا الان 6 قرص مصرف کردم دیروز رابطه ای داشتم که در آن تنها تماس آلتها بود که دخول نداشتیم و هنگام انزال از من جدا بود اما من دیشب قرص رو فراموش کردم اما امروز سریعا مصرف کردم.دوره من 28 روزه و من در روز 11 دوره بودم (5 روز طول دوره) حالا از روش اورژانسی استفاده کنم یا نه .چون هنوز وقت دارم ( ترسم فقط از بابت پیشاب )
    لطفا زاهنماییم کنید

سلام
    احتمال بارداری در شما بسیار کم در حد صفره دوست عزیز. فقط به 2 نکته توجه کنید.
    1. در دوره اول مصرف قرص های ضدبارداری باید از یک روش کمکی هم استفاده کنید. در ماه دوم دیگه لازم نیست.
    2. اگه یک روز قرصتون رو یادتون رفت بخورید روز بعدش باید 2عدد قرص مصرف کنید.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  11. asal0020 نوشته است: با سلام
    من ماه قبل یک رابطه مشکوک داشتم که از ال دی مصرف کردم اون هم طرز استفادش صحیح نبوده البته احتمال بارداری خیلی ضعیفه چون دو روز بعد پریودی من بوده و من پریودی منظمی دارم.از روزی که رابطه مشکوک داشتم  به مدت 7 روز و روزی 1 عدد ال دی مصرف کردم بعد یک هفته از قطع قرصها دچار خونریزی و علایم دیگری شدم.خونریزی 4 روز طول کشید و البته باید بگم من در طی دو ماه قبل برای تاخیر در پریودی خودم از ال دی مصرف میکردم تعداد قرصهای مصرفی 3 یا 4  تا قبل رسیدن زمان پریودیم بوده اما هیچ وقت این عوارض رو نداشتم.الان 4 روز از پریودیم گذشته و خبری نیست.خیلی نگرانم تا کی باید منتظر بمونم.هنوزم زمان استفاده از بی بی چک نرسیده اخه ماه قبل 16/11 پریودیم تموم شده.. من 18 . 19 . 20 رابطه داشتم.هیچ کدوم از علایم قبل پریودی رو هم الان ندارم در صورتی که قبلا ،قبل شروع پریودیم درد در ناحیه کمر و دلم داشتم الان هیچکدوم از این دردها رو ندارم.

سلام،
    با این روشی که شما قرص مصرف کردید ؛ هیچ پیش بینی دقیقی نمی توان داشت؛
    به هیچ وجه داروها را خودسرانه مصرف نکنید! به ویژه داروهای هورمونی که همچین مشکلاتی برایتان به وجود آید؛ دارو می بایست طبق روش استاندارد مصرف شود و شما نمی توانید هر جور که خواستید آنها را مصرف کنید!
    شما تا ده روز بعد از زمانی که فکر می کنید می بایست خونریزی شروع می شده صبر کنید، اگر خونریزی شروع نشد آزمایش خون جهت ارزیابی بارداری بدهید.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  12. سلام
    اگر داروي لونژيل به طور صحيح استفاده بشه (يعني مصرف قرص اول سپس 12 ساعت بعد دومي) حتما فرد بايد 7-14 روز بعد خونريزي داشته باشه يا خير؟؟ مثلا اگه در دوران اواخر پريودي كه خونريزي تموم شده استفاده بشه
    (با توجه به عدم داشتن اطلاعات كه در دوران پريودي بعد از رابطه بدون حفاظت نيازي به مصرف قرص اورژانسي نيست!! ولي خب به اشتباه مصرف شده باشه!!)
    بعدش فرد حتما بايد خونريزي داشته باشه؟؟

با توجه به اينكه علايم قرص وجود داره (مثل غليظ شدن مخاط رحم..كمر درد..) اما خونريزي انجام نشده(طي 12روز تا به حال)

13. Mariyen

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من یه مدت که از قرص HD استفاده می کنم تمام عوارض که داره مثل مو های زائد و چاقی برام پیش اومده
    اگه قرص به LD تغییر بدم عوارض کمتر میشه؟
    چون قبلا HD مصرف کردم کم کردن دوز دارو احتمال بارداری بیشتر نمی کنه؟؟

14. Mariyen نوشته است: سلام
    من یه مدت که از قرص HD استفاده می کنم تمام عوارض که داره مثل مو های زائد و چاقی برام پیش اومده
    اگه قرص به LD تغییر بدم عوارض کمتر میشه؟
    چون قبلا HD مصرف کردم کم کردن دوز دارو احتمال بارداری بیشتر نمی کنه؟؟

بهتره با یه پزشک متخصص مشورت کنید
    اما قرص های یاسمین هم هستند که عوارض کمتری دارند

تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  15. با سلام و خسته نباشید

ببخشید من یک سوالی داشتم در این سایت و همچنین بر روی قرص های ضد بارداری نوشته که از روز پنجم پریود خوردن قرص ها شروع میشه تا 21 روز بعد 7 روز صبر میکنیم ودوباره  از روز هشتم می خوریم ............اما من همیشه این قرص ها را از روز پنجم پریود مصرف میکردم و بعد اتمام بسته اول دوباره صبر میکردم تا پریود بشم و از روز پنجم شروع کنم خواستم ببینم من اشتباه مصرف می کردم یا طریقه مصرف من هیچ فرقی با این نوع نحوه ی مصرف که در سایت گفته شده نداره .؟؟؟؟

با تشکر

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 5 از 9
رفتن به صفحه :    5   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید