شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اضافه وزن در بارداری

1. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر
    می خواستم در مورد وزن زیاد در بارداری را توضیح بدهید. من در بین مطالبی که تا کنون ارسال شده جستجو کردم و با چنین موردی مواجه نشدم. لطفا توضیحات کاملی در این مورد ارسال بفرمائید.
    در اقدام به بارداری چقدر اضافه وزن مشکلی پیش نمی آورد؟
    اگر زنی با وزن زیاد (مثلاً 85 کیلو با قد 165) حامله شود چه خطراتی می تواند برای خود و فرزندش وجود داشته باشد؟

2. lch2427 نوشته است:
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر
    می خواستم در مورد وزن زیاد در بارداری را توضیح بدهید. من در بین مطالبی که تا کنون ارسال شده جستجو کردم و با چنین موردی مواجه نشدم. لطفا توضیحات کاملی در این مورد ارسال بفرمائید.
    در اقدام به بارداری چقدر اضافه وزن مشکلی پیش نمی آورد؟
    اگر زنی با وزن زیاد (مثلاً 85 کیلو با قد 165) حامله شود چه خطراتی می تواند برای خود و فرزندش وجود داشته باشد؟

سلام،
    مادران بر حسب BMI به 4 گروه زیر تقسیم می شوند:
    1 - زیر وزن BMI کمتر از 8/19
    2- وزن طبیعی BMI بین 19/8 تا 26
    3 - اضافه وزن BMI بیشتر از 26 تا 29
    4 - چاق BMI بیشتر از 29
    برای محاسبه وزن مطلوب BMI اینجا
    کلیک کنید.
    افزایش وزن مادر برای یک BMI طبیعی بین 11 تا 16 کیلوگرم می باشد. افزایش وزن در یک زن جوان لاغر حدود 2/18 کیلوگرم است. افزایش وزن ایده آل برای یک زن چاق نباید بیش از 8/6 کیلوگرم باشد.
    در طی سه ماهه اول و دوم افزایش وزن بیشتر مربوط به مادر است در حالی که در سه ماهه سوم بیشتر اضافه وزن ناشی از رشد سریع جنین می باشد.

3. سلام خدمت آقای دکتر
    خیلی ممنون از اینکه به سوالم جواب دادین
    ولی منظور من قبل از بارداری بود بغیر از وزنی که موقع حاملگی اضافه میشه.
    زنان چاقی که باردار میشن چه خطراتی آنها و فرزندشان را در دوران حاملگی تهدید میکنه؟
    آیا این درسته که فرزندان مادران چاق در بزرگسالی بیشتر دچار بیماری میشن؟ و یا حتی خطراتی که در طول بارداری و موقع زایمان هست رو توضیح بدین.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید