شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درخواست راهنمایی-خونریزی گوارشی

1. سلام

دو سالی میشه که خونریزی گوارشی دارم و تو شهرمون فوق تخصص و متخصص نمونده که مراجعه نکرده باشم
    3 بار آندوسکوپی و 2 بار کلونسکوپی شدم و یک بار هم عکس رنگی گرفتن از روده هام
    هیچ دلیلی برای خونریزی که خیلی هم شدیده پیدا نکردن پزشکا
    اینو هم بگم که خونریزی به شکل مدفوع قیری و سیاه هست
    کار به جایی رسید که خودم انواع داروها رو که از اینترنت پیدا کردم امتحان کردم و بهترین داروها چند تا آنتی بیوتیک (سوکرالفیت-مترونیدازول-کلاریترومایسین-آموکسی سیلین)و امپرازول و بیسموت که برای زخم اثنی عشر هستند،جواب داده
    با خوردن اینا خونریزی تقریبا تمام میشه ولی بعد از 1 یا چند ماه بازم شروع میشه
    وقتی خونریزی هم تموم میشه مشکلاتی مثل نفخ و تب و مدفوع بلغمی و چرکی اذیتم میکنه
    بیماری من چی میتونه باشه؟  
    یکی از پزشکا گفته باید برم تهران و اونجا از کپسول اندوسکوپی استفاده کنم
    حالا سوال من اینه که این دستگاه در کدوم مرکز پزشکی در تهران هست؟ آدرسی یا شماره تلفنی ازش دارید؟
    میخوام در مورد زمان مراجعه و قیمت و..اینجور چیزا سوال کنم

ممنون از پاسخگویی شما عزیزان

2. shabe_akhar نوشته است: چند روز باید منتظر جواب باشم؟
    اصلا قراره کسی جواب بده یا نه

سلام دوست من
    اصولاً این موارد که خیلی هم حساسه باید تحت نظر پزشک متخصص درمان بشه!و نمیشه از راه دور براش نسخه پیچید!اما ضمن اینکه سعی میکنید تا به متخصص گوارش مراجعه کنید!پیشنهادم اینه که صبحها ناشتا یک قاشق مربا خوری عسل طبیعی و تازه و اصل میل کنید! بسیار نافذه! امتحان کنید هیچ عوارضی هم نداره!انشالله بزودی مشکلتون حل میشه!اما یادتون نره برای پیگیری حتماً به متخصص هم مراجعه کنید!حالا بیایید تهران که چه بهتر!چون خونریزی چیزی نیست که سر سری گرفته بشه!
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. shabe_akhar نوشته است: چند روز باید منتظر جواب باشم؟
    اصلا قراره کسی جواب بده یا نه

نكته اول ... دوست عزيز وقتي دوستان من در اين جا (به جز شخص دكتر صادقي منظورمه !!)پاسخي به شما نميدن به دليل اينه كه شايد در اون مورد خاص اطلاعاتي ندارند و نمي خوان "فقط جوابي داده باشن صرف جواب دادن "

نكته دوم در مورد مشكلتون ... من درست متوجه نشدم كه وجود خونريرزي محرز شده يا نه ؟؟
    اگر از دستگاه گوارش به هر دليلي خونريريزي دارين اون هم شديد  بايد در چكاپها نمايان ميشد ؟!!!!؟؟ و محل رديابي ميشد !!
    آيا خونريريزي مقطعيه ؟؟
    آيا علائم ديگري هم داريد ؟
    ميبينيد ...هزار و يك پرسش هست كه از پشت صفحه كامپيوتر امكان پاسخگويي دقيق  نيست ....

به هر حال پيشنهاد من اينه كه
    چكاپها رو دقيق تر انجام بديد ...
    و شايد مراجعه به يك انكولوژ هم بد نباشه ...فقط براي اطمينان ...
    مويد باشيد ./.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. shabe_akhar نوشته است: سلام

دو سالی میشه که خونریزی گوارشی دارم و تو شهرمون فوق تخصص و متخصص نمونده که مراجعه نکرده باشم
    3 بار آندوسکوپی و 2 بار کلونسکوپی شدم و یک بار هم عکس رنگی گرفتن از روده هام
    هیچ دلیلی برای خونریزی که خیلی هم شدیده پیدا نکردن پزشکا
    اینو هم بگم که خونریزی به شکل مدفوع قیری و سیاه هست
    کار به جایی رسید که خودم انواع داروها رو که از اینترنت پیدا کردم امتحان کردم و بهترین داروها چند تا آنتی بیوتیک (سوکرالفیت-مترونیدازول-کلاریترومایسین-آموکسی سیلین)و امپرازول و بیسموت که برای زخم اثنی عشر هستند،جواب داده
    با خوردن اینا خونریزی تقریبا تمام میشه ولی بعد از 1 یا چند ماه بازم شروع میشه
    وقتی خونریزی هم تموم میشه مشکلاتی مثل نفخ و تب و مدفوع بلغمی و چرکی اذیتم میکنه
    بیماری من چی میتونه باشه؟  
    یکی از پزشکا گفته باید برم تهران و اونجا از کپسول اندوسکوپی استفاده کنم
    حالا سوال من اینه که این دستگاه در کدوم مرکز پزشکی در تهران هست؟ آدرسی یا شماره تلفنی ازش دارید؟
    میخوام در مورد زمان مراجعه و قیمت و..اینجور چیزا سوال کنم
    ممنون از پاسخگویی شما عزیزان

سلام،
    به چه دلیل خونریزیها را شدید عنوان کردید؟ علت شدت آن از نظر شما چیست؟ آیا جدیدا آزمایش خون انجام داده اید؟ (در این صورت به طور کامل نتایج را ذکر کنید).
    نتایج بررسیهای آندوسکوپیک و رادیولوژیک را هم به طور کامل بنویسید.
    وجود مدفوع قیری نشاندهنده حضور خون به مدت طولانی در دستگاه گوارش است و این یعنی به احتمال زیاد منشا خونریزی در دستگاه گوارش فوقانی است (از دهان تا لیگامان تریتز).
    خوددرمانی که شما انجام داده اید یکی از پروتکلهای درمان هلیکوباکتر پیلوری است، این درمان در صورتی که زیر نظر پزشک و به درستی اجرا شود؛ باعث از بین روش هلیکوباکتر می شود ولی در بهترین شرایط هم باید بعد از درمان ریشه کنی آن اثبات شود؛ (به وسیله تست تنفسی UBT). در غیر این صورت ممکن است تنها علایم سرکوب شده و پس از مدتی دوباره عود کند و دلیل آن معمولا مقاومت دارویی است که برای درمان پروتکلها ویژه می بایست اجرا شوند.

دلایل خونریزی متناوب دستگاه گوارش فوقانی:

• گاستریت (التهاب معده)
    • ازوفاژیت (التهاب مری)
    • گاستریک اولسر (زخم معده)
    • دئودنال اولسر (زخم دوازدهه)
    • آنژیودیسپلازی
    • بدخیمی معده

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. sidra

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام و خسته نباشيد
    ايا اين دو مطلب را خوانده ايد (كوليت اولسرو جيست ) و (مفهوم رنگ مدفوع در تشخیص بیماریها )
    در قسمت مقالات و اخبار علمي ، خوب است بخوانيد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید