شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مصرف بروموکریپتین ولب شکری شدن بچه

1. سلام من توی قسمت انجمنهاخیلی دنبال سوالهام گشتم ولی پیدانکردم خواهشمندم کمکم کنید
    من 2سال پیش باتوجه به اینکه از سینه هام ترشح شیر داشتم وقرص برو موکریپتین مصرف می کردم بعد از 4ماه نزدیکی و در حالی که هنوز ترشح شیر داشتم حامله شدم ولی  4ماهه سقط کردم وسینه هام عجیب شیر کرد به طوری که دو تا بچه می تونستم شیر بدم بعداز خشک شدن شیر هنوز ترشح شیر راتاالان دارم دکترها گفتن تازمانی که ترشح داری تخمک گذاری انجام نمی شه وباید بروموکریپتین بخوری تازمانیکه جواب ازمایش مثبت بشه  امادکتر دیگه ای  گفت اصلا نخوری که باعث لب شکری شدن بچه میشه وعکس رنگی ازرحم برام نوشت که نتیجه لوله های فالوپ در طرفین باماده حاجب پر شدن درچپ علائمی از spillage پریتونئال رویت نمیشود که می تواند مربوط به obstractiveدر قسمت دیستال لوله فالوپ باشد درراست مقدارکمی ماده حاجب بداخل پریتوئن ریخته وعلائم انتشار پریتونئال رانشان نمیدهد که می تواند مربوط به درجاتی از peritubal adhitionدر این ناحیه باشد
    دکتر گفت بعداز 3ماه اگر حامله نشدی بباید لاپاراسکوپی کنی ومن هنوز حامله نشدم پیش دکتر دیگه رفتم تانظردکتر دیگه ای رو بدونم واون گفت 2ماه مدروکسی پروزسترون بخوراگرحامله نشدی بیا هوادهی کن وشدید بالاپاراسکوپی مخالفت کرد این2ماه هم گذشت وحامله نشدم الان 2سال است حامله نمیشم
    خواهش می کنم به سوالاتم جواب بدهیداز صبرو حوصله ای که بخرج دادیدممنون

1. بروموکریپتین باعث لب شکری شدن بچه میشه؟
    2. ترشح شیر باعث عدم تخمکگذاری است واگراست چرادفعه اول باوجود ترشح حامله شدم ؟
    3. من لاپاراسکوپی کنم یا هوادهی کدام باتوجه به شرایط من موثراست؟
    4. واینکه من بلاخره بروموکریپتین بخورم یانه باتوجه به اینکه الان یکسالی میشه که قرص ونمخورم وترشح سینه کمتر دارم وقتی که خیلی فشار میدم شیر میاد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. نقل قول:

1. بروموکریپتین باعث لب شکری شدن بچه میشه؟
    2. ترشح شیر باعث عدم تخمکگذاری است واگراست چرادفعه اول باوجود ترشح حامله شدم ؟
    3. من لاپاراسکوپی کنم یا هوادهی کدام باتوجه به شرایط من موثراست؟
    4. واینکه من بلاخره بروموکریپتین بخورم یانه باتوجه به اینکه الان یکسالی میشه که قرص ونمخورم وترشح سینه کمتر دارم وقتی که خیلی فشار میدم شیر میاد
    سلام،
    به طور خلاصه، مصرف بروموکریپتین باعث ریسک قابل توجه برای جنین نیست ؛ الگو و شیوع آنومالی های مادرزادی همانند کسانی است که این دارو را مصرف نمی کنند. در مطالعه ای با دادن دوزهای توکسیک (کشنده (63 برابر بیش از مقداری که به انسان تجویز می شود)) به خرگوشها، شکاف کام دیده شده است!
    با توجه به اختلالاتی که در شما وجود دارد نمی توان مطمئن بود که در بارداری اول نیز جنین سالم بوده است (همانطور که به طور طبیعی حذف شده است).
    در مورد تکنیک جراحی می بایست با پزشک متخصص و با توجه به تصاویر رادیولوژیک تصمیم گیری شود. درمان را زیر نظر پزشک تان ادامه دهید و با توجه به علایمی که دارید (کم شدن شیر و ...) خودسرانه دارو را شروع یا قطع نکنید، تنها با آزمایش خون و بررسی سطح خونی پرولاکتین می توان از نتیجه مطمئن شد.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. سلام ، من سوالي در مورد عوارض مصرف DOSTINEX دارم.
    آيا مصرف DOSTINEX تاثيري بر اسيدي شدن محيط رحم و به تبع آن دخترزايي دارد يا نه؟
    اين دارو با دز يك قرص در هفته براي كنترل ميزان پرولاكتين همسرم تجويز شده است.

4. BAHRAM1982 نوشته است: سلام ، من سوالي در مورد عوارض مصرف DOSTINEX دارم.
    آيا مصرف DOSTINEX تاثيري بر اسيدي شدن محيط رحم و به تبع آن دخترزايي دارد يا نه؟
    اين دارو با دز يك قرص در هفته براي كنترل ميزان پرولاكتين همسرم تجويز شده است.

سلام،
    چنین تاثیری برای این دارو پیدا نکردم. در مورد تعیین جنسیت مطالب زیادی در سایت وجود دارد. جستجو کنید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید