شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تشخیص و درمان حالت مانيك

1. سلام ازدوستاني كه اطلاعاتي در مورد بيماران مانيك دارند ميخواستم بپرسم اگه كسي به نظر حالات مانيك خفيف داشته باشه(فعاليت جنسي بيش از حد .پرخاشگري.پرحرفي زياد.اعتماد به نفس بيش از حد.كم خوابي و..ولي توهم وهذيان نداره)وموارد فوق رو در خودش طبيعي بدونه ولي بشدت اطرافيانش رو خسته كنه وحاضر به مراجعه به روانپزشك نباشه بدون مراجعه اگر كسي براش الانزاپيل رو تجويز كنه بدون اينكه ليتيم خونش اندازه گرفته بشه ممكنه مشكلي براش پيش بياره؟مقدار ليتيم اگر چقدر باشه نشانه مانيكه؟وبا چنين افرادي چطور بايد برخورد كرد كه راضي به ازمايش دادن بشن در حالي كه خود رو نرمال تصور ميكنند؟

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  2. با سلام دوست عزیز از علایم این بیماری همونطور هم که خودتون اشاره کردید:کم خوابی-پرخاشگری-تحریکپذیری-پرحرکتی-تمایلات شدید جنسی-تمایل انجام دادن چندین کار در ان واحد
    حرف زدن انها :پر حرف-تند صحبت کردن-پشت سر هم حرف زدن.از لحاظ ظاهر:تمایل به پوشیدن لباسهای زرق و برق دار. ارایش زیاداست.دوست گرامی همونطورکه خودتون هم میدونید تجویز دارو بدون معاینه و ازمایش اصلا جایز نیست. این بیماری قابل درمان هست پس بهتره هرچه سریعتر به روانپزشک مراجعه کرده و با انجام ازمایش و معاینه دارو مناسب بیماریشان استفاده کرده.برای اینکه بتونید ایشون رو راضی به رفتن پیش دکتر و انجام ازمایش کنید شما با یک روانپزشک در این رابطه مشورت کنید و از ایشون راهنمایی بخواهید .به امید بهبودی.موفق باشید

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  3. سلام اینکه کسی تمایل زیادی به رابطه جنسی داشته باشه مثلا روزی یک یا دو بار ایا یه چیزه طبیعیه یا نه؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. این حالت یعنی میل جنسی شدید لزوما دلیل بیماری یا غیرطبیعی بودن نیست ...من خودم وقتی با نامزدم تنهام هرروز معمولا دو تا سه بار رابطه جنسی داریم....و با وجود اینکه دوساله با همیم مدام رابطه جنسی میخوام ازش..طوری که از دستم فرار میکنه (معذرت میخوام بخاطر رک بودنم)

5. zohret نوشته است: سلام ازدوستاني كه اطلاعاتي در مورد بيماران مانيك دارند ميخواستم بپرسم اگه كسي به نظر حالات مانيك خفيف داشته باشه(فعاليت جنسي بيش از حد .پرخاشگري.پرحرفي زياد.اعتماد به نفس بيش از حد.كم خوابي و..ولي توهم وهذيان نداره)وموارد فوق رو در خودش طبيعي بدونه ولي بشدت اطرافيانش رو خسته كنه وحاضر به مراجعه به روانپزشك نباشه بدون مراجعه اگر كسي براش الانزاپيل رو تجويز كنه بدون اينكه ليتيم خونش اندازه گرفته بشه ممكنه مشكلي براش پيش بياره؟مقدار ليتيم اگر چقدر باشه نشانه مانيكه؟وبا چنين افرادي چطور بايد برخورد كرد كه راضي به ازمايش دادن بشن در حالي كه خود رو نرمال تصور ميكنند؟

سلام زهرت جان.
    من یه راهنمایی به نظرم رسید شاید بتونه کمک کنه.
    شما اگه میتونی موضوع مانیک رو توی گوگل سرچ کن،توی اون چندتا مقاله ای که پیدا کردی و خوندی و دیدی بیشتر به روحیات طرف شما نزدیکه،بهترین رو انتخاب کن و اون سایت و مقاله رو به طرفتون نشون بده و بگو با دقت بخونه.
    شاید این کار مجابش کنه که واسه درمان پیشقدم بشه.
    ولی اگه این کار واستون مقدور نبود (نمیدونم مطرح کردین یا نه)، بهشون بگین که اگه از نظر خودشون مشکلی ندارن،این حرکات و افکار و رفتارهارو خودشون بیان و به روانپزشک توضیح بدن.و بهشون بگید با این کار هم خودشون رو مطمئن کنن و هم خانواده رو از نگرانی در بیارن.
    در آخر...من اشتباها به جای نقل قول،اول دکمه ی سپاس رو کلیک کردم که بجا نبود.
    امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم...
    به امید موفقیت...
    دوست من.

6. hhosseini نوشته است:
    zohret نوشته است: سلام ازدوستاني كه اطلاعاتي در مورد بيماران مانيك دارند ميخواستم بپرسم اگه كسي به نظر حالات مانيك خفيف داشته باشه(فعاليت جنسي بيش از حد .پرخاشگري.پرحرفي زياد.اعتماد به نفس بيش از حد.كم خوابي و..ولي توهم وهذيان نداره)وموارد فوق رو در خودش طبيعي بدونه ولي بشدت اطرافيانش رو خسته كنه وحاضر به مراجعه به روانپزشك نباشه بدون مراجعه اگر كسي براش الانزاپيل رو تجويز كنه بدون اينكه ليتيم خونش اندازه گرفته بشه ممكنه مشكلي براش پيش بياره؟مقدار ليتيم اگر چقدر باشه نشانه مانيكه؟وبا چنين افرادي چطور بايد برخورد كرد كه راضي به ازمايش دادن بشن در حالي كه خود رو نرمال تصور ميكنند؟

سلام زهرت جان.
    من یه راهنمایی به نظرم رسید شاید بتونه کمک کنه.
    شما اگه میتونی موضوع مانیک رو توی گوگل سرچ کن،توی اون چندتا مقاله ای که پیدا کردی و خوندی و دیدی بیشتر به روحیات طرف شما نزدیکه،بهترین رو انتخاب کن و اون سایت و مقاله رو به طرفتون نشون بده و بگو با دقت بخونه.
    شاید این کار مجابش کنه که واسه درمان پیشقدم بشه.
    ولی اگه این کار واستون مقدور نبود (نمیدونم مطرح کردین یا نه)، بهشون بگین که اگه از نظر خودشون مشکلی ندارن،این حرکات و افکار و رفتارهارو خودشون بیان و به روانپزشک توضیح بدن.و بهشون بگید با این کار هم خودشون رو مطمئن کنن و هم خانواده رو از نگرانی در بیارن.
    در آخر...من اشتباها به جای نقل قول،اول دکمه ی سپاس رو کلیک کردم که بجا نبود.
    امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم...
    به امید موفقیت...
    دوست من.

ممنون
    به نظر شوهر اون خانم متخصصهاي اعصاب براي هر حالتي اسم يك بيماري رو گذاشتن!!!وبه هيچ عنوان خودشو بيمار نميدونه خود اون خانم به متخصص مراجعه كرده ومتخصص تشخيص مانيك داده وقرص الانزاپيل رو تجويز كرده كه با ماست قاطي كنه تا بخوره(البته با اسرار زيادمتخصص قبول كرده)الان 3هفته است كه اين كارو ميكنه وخيلي خيلي شوهرش بهتره ولي متاسفانه جرات نداره بهش بگه .كم خوابي داشته مثلا جمعه ها هم 6صبح بيدار ميشده وهمسروبچه هاشو هم بيدار ميكرده كه چرا تنبلي ميكنيد ببنيد من اگه 2ساعت هم در شبانه روز بخوابم مشكلي ندارم .يا از نظر جنسي چون خيلي فعاله موجب ازار همسرش ميشده .خوب هر زني نميتونه علاوه بر اين كه هر شب نزديكي داشته باشه بيشتر روزها 2يا 3بار هم اضافه تر شوهرش درخواست ميكرده واگه امتناميكرده تهديدش ميكرده كه بيرون از خونه مجبور ميشه بره تا اذيت نشه و....مشكل اينجاست كه اين اقا شديدا اعتماد به نفس بيش از حد داره وبه اين مسائلش ميباله البته خوشبختانه به خانواده معتقده ودوست داره به همسرش وفادار باشه واين وفاداري همسرشو خسته كرده بود
    حالا مسئله اينه كه نميدونه اين 30 تاقرص كه تموم بشه بايد ادامه بده يا ضرر داره؟چون دوست نداره همسرش ضرري ببينه واونودوست داره از طرفي ميترسه اگر قطع كنه مشكلاتش عود كنه ومن اطلاعي از اين جزئيات نداشتم .متاسفانه اين اقا يكبار به متخصص اورولوژي مراجعه كرده واز مشكل جنسي زيادش صحبت كرده كه اون متخصص بجاي راهنمايي درست گفته خيلي هم از خدات باشه خيليها درمان ميكنن كه مسئله جنسيشون زياد بشه تو ميخواهي كمش كني؟!همسرت سرده ومشكل داره

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. Catfish نوشته است: این حالت یعنی میل جنسی شدید لزوما دلیل بیماری یا غیرطبیعی بودن نیست ...من خودم وقتی با نامزدم تنهام هرروز معمولا دو تا سه بار رابطه جنسی داریم....و با وجود اینکه دوساله با همیم مدام رابطه جنسی میخوام ازش..طوری که از دستم فرار میکنه (معذرت میخوام بخاطر رک بودنم)

دوست خوب فقط مشكل اين اقا مسئله جنسي نيست مسائل ديگه مثل كم خوابي بدون احساس ناراحتي.يك روز خوشحالي وسر خوشي بيش از حد كه مدام حرف ميزنه وبلند بلند اواز ميخونه ويكدفعه با يك مسئله كوچيك چنان خشمگين ميشه كه همه ازش واهمه دارند و....رابطه جنسي به شرطي كه ازاري نباشه مشكلي نداره  مثلا در هفته حدود 3يا 4بار از مقعد نزديكي داشتن در صورتي كه همسرتون هر دفعه درد داشته باشه درسته؟يا شما از همسرتون بخواهيد كه اگر شما خوابيديد اون موظفه 3يا 4 شب بيدار بشه وشما رو بيدار كنه تا نزديكي داشته باشيد؟

8. nedasat نوشته است: سلام اینکه کسی تمایل زیادی به رابطه جنسی داشته باشه مثلا روزی یک یا دو بار ایا یه چیزه طبیعیه یا نه؟

به نظر من اگر ازارو اذيتي در ميون نباشه وبه طرف مقابلتون هم لذت رو برسونيد مشكلي نداره وغير طبيعي نميتونه باشه به هر حال برخي افراد از نظر جنسي فعال ترند

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  9. zohret نوشته است: سلام ازدوستاني كه اطلاعاتي در مورد بيماران مانيك دارند ميخواستم بپرسم اگه كسي به نظر حالات مانيك خفيف داشته باشه(فعاليت جنسي بيش از حد .پرخاشگري.پرحرفي زياد.اعتماد به نفس بيش از حد.كم خوابي و..ولي توهم وهذيان نداره)وموارد فوق رو در خودش طبيعي بدونه ولي بشدت اطرافيانش رو خسته كنه وحاضر به مراجعه به روانپزشك نباشه بدون مراجعه اگر كسي براش الانزاپيل رو تجويز كنه بدون اينكه ليتيم خونش اندازه گرفته بشه ممكنه مشكلي براش پيش بياره؟مقدار ليتيم اگر چقدر باشه نشانه مانيكه؟وبا چنين افرادي چطور بايد برخورد كرد كه راضي به ازمايش دادن بشن در حالي كه خود رو نرمال تصور ميكنند؟

سلام،
    برای درمان مانیا در دوره حاد می توان از داروهای ضد روان پریشی (آنتی سایکوتیک) جدید مثل اولانزاپین، ریسپریدون یا کوئیتاپین استفاده نمود. همچنین از لیتیوم هم در موارد مانیا خفیف استفاده می شود.
    برای جلوگیری از بازگشت بیماری از لیتیوم، لاموتریژین (+افسردگی)، والپرات و کاربامازپین استفاده می شود.

نشانه های زودرس بازگشت:

• کاهش نیاز به خواب
    • افزایش فعالیت روانی - حرکتی
    • سرعت افکار
    • خلق بالا یا تحریک پذیر
    • برنامه های غیر واقع گرایانه
    • ولخرجی

تشکر شده توسط : 4 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید