شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اثر كم خوني مردان برفرزندشان

1. با سلام
    درازمايش ازدواجم مشخص شد همسرم كم خوني داره ولي به ما درباره نوع ان چيزي گفته نشد كه اين كم خوني ازچه نوع است
    وايا زماني كه بخواهيم صاحب فرزندي شويم بايد دارويي يا رژيمي رالحاظ كنيم ودر ازمايش جديد همسرم باز هم كم خوني را
    نشان ميده
    mcv  78.5
    mch  24.7
    mchc  31.5
    rdv  13.2
    hgc  13
    rbc  5.26
    سه تاي اول زير نرم است در ضمن من قصد بارداري دارم .سوال من اين است كه
    1 ايا همسرم بايد دارويي مصرف كنه يا امپولي تزريق كنه  ارمايشي بده؟
    2-ايا نوع كم خوني ايشان مشخصه(مينور)؟
    3-خودم كم خوني ندارم با اين حال خطري فرزند ما را تهديد ميكنه ؟دراينصورت من را راهنمايي كنيد .
    ما شش سال است كه ازدواج كرديم .
    باتشكر

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام تا انجایی که میدونم کم خونی اگر از نوع تالاسمی ها باشد مشکل ساز اسن تازه برای خانوم ها اگز از نوع ماجور باشند یا هر 2 تالاسمی داشته باشند موضوع خاصی نیست ولی باز هم برای ارامش خاطر و مشاوره برای اقدام به نینی داشتن حتما حتما به دکتر مراجعه کنید قبل از حاملگی حتی در صورت سلامتی باید برای اقدام با ید بایک اهل فن در تماس و مشورت باشید

3. با سلام
    دوست عزیز کم خونی ایشون که شدید نیست و شما هم که اصلا کم خون نیستید پس نگران نباشید مشکلی پیش نمیاد و همسرتون میتونن با یک سری از غذاها و داروها این کم خونیشونو جبران کنن ولی بهتر هستش قبل از اقدام به بارداری به پزشک متخصص مراجعه کرده و از همه لحاظ چکاب شوید .
    موفق باشید.

4. با سلام
    جناب اقاي دكتر رهام
    اگر براي شما مقدور است شخصا به سوال من پاسخ بديد .
    سوالم (اثر كم خوني مردان برفرزندشان)بود كه در تاريخ چهارشنبه 21/6/89  پرسيده بوم
    دوستان تا حدودي راهنمايي كردند ولي برايم كافي نبود
    با تشكر فراوان

5. memooo110 نوشته است: با سلام
    درازمايش ازدواجم مشخص شد همسرم كم خوني داره ولي به ما درباره نوع ان چيزي گفته نشد كه اين كم خوني ازچه نوع است
    وايا زماني كه بخواهيم صاحب فرزندي شويم بايد دارويي يا رژيمي رالحاظ كنيم ودر ازمايش جديد همسرم باز هم كم خوني را
    نشان ميده
    mcv  78.5
    mch  24.7
    mchc  31.5
    rdv  13.2
    hgc  13
    rbc  5.26
    سه تاي اول زير نرم است در ضمن من قصد بارداري دارم .سوال من اين است كه
    1 ايا همسرم بايد دارويي مصرف كنه يا امپولي تزريق كنه  ارمايشي بده؟
    2-ايا نوع كم خوني ايشان مشخصه(مينور)؟
    3-خودم كم خوني ندارم با اين حال خطري فرزند ما را تهديد ميكنه ؟دراينصورت من را راهنمايي كنيد .
    ما شش سال است كه ازدواج كرديم .
    باتشكر

سلام،
    ممکن است فرد به تالاسمی مینور مبتلا باشد، برای تایید تشخیص آزمایشهای تکمیلی لازم است. مشکلی برای فرزند آینده شما بوجود نمی آید (در صورت سالم بودن شما) و تنها ممکن است ناقل باشند.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید