شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عمل واريكوسل

1. سلام و خسته نباشيد خدمت آقاي دكتر و همه دوستان.
    خوشحالم بعد از مدتها دوباره با سايت در ارتباط هستم.
    سوالي كه داشتم اين بود:
    من حدودا يك سال و 5 ماه است كه عمل واريكوسل چپ از نوع درجه 3 كردم.ولي بعد از اين عمل طي 2آزمايشي كه دادم تعداد اسپرمها همچنان كم(800هزارتا)مي باشد.درحالي كه دكتر به من گفته بود بعد از عمل نگران نباشم.در ضمن طي اين مدت يعني 1 سال و 5 ماهي كه گذشته همچنان شكل بيضه چپم عوض نشده يعني وريده ها همچنان به همون شكل هستند كه اين مورد باعث ناراحتي من و(شكل بد در بيضه چپ)شده است.
    و اينكه گاهي اوقات يك دردي در بيضه يا همان تير كشيدگي احساس ميكنم.
    ممنون ميشم كه آقاي دكتر و دوستان من را كمك و راهنمايي كنند.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. در مورد برجستگی رگ ها باید بگم که بعد از عمل معمولاً تغییر خاصی در این مورد صورت نمیگیره و همچنین ممکنه درد باز هم وجود داشته باشه. این جوابیه که من در مورد خودم از دکتر دریافت کردم..
    در مورد تعداد اسپرم هم این مسئله که تعداد زیاد نشده به این معنیه که مشکل اصلی شما واریکوسل نیست و از چیزهای دیگه میتونه باشه (هورمونی یا...) البته، فقط تعداد اسپرم نیست که اهمیت داره، میزان و سرعت تحرکشون هم مهمه که ممکنه با عمل بهبود پیدا کرده باشه. البته در مورد شما چون متاسفانه تعداد اسپرم کمه خیلی تفاوتی ایجاد نمی کنه..

برای این که درد نداشته باشید باید سعی کنید فعالیت کمتری داشته باشید و فشار فیزیکی زیادی به خودتون نیارید..
    این که در مورد برجستگی رگ ها میگید شکل بد، با توجه به این که واریکوسلتون گرید 3 بوده عجیب به نظر میاد! نباید برجستگی به حدی باشه که به این شکل دیده بشه..اگه نسبت به قبل از عمل این برجستگی افزایش پیدا کرده باشه، بهتره به پزشک متخصص مراجعه کنید..

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  3. vander نوشته است: سلام و خسته نباشيد خدمت آقاي دكتر و همه دوستان.
    خوشحالم بعد از مدتها دوباره با سايت در ارتباط هستم.
    سوالي كه داشتم اين بود:
    من حدودا يك سال و 5 ماه است كه عمل واريكوسل چپ از نوع درجه 3 كردم.ولي بعد از اين عمل طي 2آزمايشي كه دادم تعداد اسپرمها همچنان كم(800هزارتا)مي باشد.درحالي كه دكتر به من گفته بود بعد از عمل نگران نباشم.در ضمن طي اين مدت يعني 1 سال و 5 ماهي كه گذشته همچنان شكل بيضه چپم عوض نشده يعني وريده ها همچنان به همون شكل هستند كه اين مورد باعث ناراحتي من و(شكل بد در بيضه چپ)شده است.
    و اينكه گاهي اوقات يك دردي در بيضه يا همان تير كشيدگي احساس ميكنم.
    ممنون ميشم كه آقاي دكتر و دوستان من را كمك و راهنمايي كنند.

باسلام

من خودم این عمل را تا سه مرتبه انجام دادم وهرمرتبه عود میکرد، اینکه هنوز رگهای الای بیضه ت متورمند و احساس درد داری و تعداد اسپرمهات کمتر از 20 میلیون درمیلی لیترن باید از نظر عود واریس معاینه بشی و پیشنهادم اینه که پیش یه دکتر خوب(حتی المقدور فوق تخصص اورولوژی) بری ، و اگر مجددا نیاز به عمل بود حتما با میکروسکوپ عمل کن یا همان میکروسرجری
    احتمال عودش تقریبا صفره، موفق باشید
    خودم بعد از سه بار عمل کردم بروش میکروسرجری دیگه عود نکرد و اسپرمم بالا رفت و الان هم بچه دارشدیم

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. سلام.
    خیلی ممنون از راهنمایی های خوبتون
    سواله دیگه داشتم و این بود که آیا پیاده روی زیاد مشکلی برای واریکوسل به وجود میارخ یا خیر؟

5. vander نوشته است: سلام.
    خیلی ممنون از راهنمایی های خوبتون
    سواله دیگه داشتم و این بود که آیا پیاده روی زیاد مشکلی برای واریکوسل به وجود میارخ یا خیر؟

اگر هنوز واریست برطرف نشده و نیاز به عمل داشته باشی ، آره و از هر کار زوردار و سنگینی باید پرهیز کنی
    حتی المقدور  ورزش نکن و سعی کن کمتر سرپا بایستی و راه بری ، تا اینکه عمل بشی و ان شاالله خوب بشی
    بعدش دیگه آزادی هرکاری بکنی
    موفق باشید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید