شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ادرار دو شاخه در پسر بچه

1. پسر 6 ساله ای دارم که گاهی ادرارش دو شاخه می شود.دلیل آن چیست؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. tina92

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    می تونه علت  این باشه که در هنگام ختنه کردن مجرای ادرار خیلی تنگ یا بسته شده با شه وشما حتما باید به یک متخصص مراجعه کنید

3. سلام

نمیدونم منظورتون رو درست متوجه شدم یا نه   ، ولی  تا اونجایی که من میدونم و برای خودم گاها اتفاق افتاده ،

دیوارهء داخلی مجرای ادرار ( حداقل در قسمت انتهایی و سر آلت ) ، تا حدودی چسبندگی دارد
    و در حالت عادی ، دهانهء خروجی بسته است

وقتی ادرار با سرعت خارج میشود ، گاهی اوقات مسیر هنوز کاملا باز نشده و باعث میشود که ادرار بصورت دوشاخه خارج شود که در حالت عادی پس از چند لحظه مجرا کاملا باز شده و نحوهء خروج ادرار ، حالت عادی پیدا میکند

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  4. طبق گفته ی دوستمون،این حالت زمانی اتفاق میوفته که دیواره مجرای ادرار چسبندگی پیدا کنه.
    که این حالت به دلیل ترشحاتیه (غیر ادرار) که از این مجرا خارج میشه.
    در مورد بزرگتر ها،این مسئله ممکنه ناشی از خروج پیشاب طی روز و ایجاد چسبندگی در مجرا باشه که مشکلی نیست. من زیاد در مورد بچه ها اطلاعی ندارم ولی واسه اطمینان از نبود مشکل،زودتر به پزشک مراجعه کنید،بهتره.
    انشاالله که مشکلی نیست.

5. saeedfc

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ضمن عرض سلام و تبریک سال جدید
    پیشاپیش از شما بابت سوالم معذرت خواهی میکنم.
    من از بچگی مشگلی دارم که هنوز هم باهامه.من وقتی ادرار میکنم بعد از اتمام ادرار،مقداری از ادرار در لوله زیرین که ازش ادرار خارج میشه میمونه و مجبورم که عمل استبرا رو انجام بدم و با انگشت اون رو خالی کنم و مقدار ادار باقیمانده هم بین یک تا سه و نیم قطره متغیره و البته موارد خیلی کم و نادری هم توش مایعی نمیمونه و اگه این کارو نکنم وقتی لباسم به الت برخورد میکنه باعث میشه که در اثر برخورد الت با لباس،ادرار به لباسم بخوره.البته من بعد از اینکه این عمل رو انجام دادم و تا دفعه بعد که به دستشویی میرم هیچ مشکلی از بابت خروج ادرار بصورت بی اختیار ندارم و فقط مشکلم تا وقتی هست که استبرا رو انجام بدم و مایعی که در لوله هست رو تخلیه کنم و بعد از اون همه چی عادیه.یادمه که از بچگی همینطور بودم.برای رفع این مشکل چیکار باید کنم؟    
    پیشاپیش از جواب دوستان ممنونم.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. دوست عزیز شما مشکلی ندارید

چیزی که گفتید کاملا طبیعیه و اصلا عمل استبرا برای همین هست

سعی کنید همیشه این عمل رو بعنوان جزئی از  بهداشت فردی انجام بدید

فقط بعلت حساس بودن آلت تناسلی سعی کنید این کار را با آرامش انجام بدید

تشکر شده توسط : 4 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید