شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد کمر

1. khan

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با عرض سلم

علت درد کمر بعد از نزدیکی چیست؟
    درمان و یا ÷یشگیری ان را توضیح دهید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. khan نوشته است: با عرض سلم

سلام،
    به دنبال نزدیکی و انزال، به دلیل انقباض عضلات ناحیه لگن و کمر در حین این اعمال، ممکن است درد عضلانی رخ دهد. این درد معمولا گذراست. در صورتی که درد شدید بوده و غیر قابل تحمل باشد می تواند از ضد درد های رایج استفاده نمود. اقدام برای قوی کردن عضلات ناحیه لگن و کمر نیز کمک کننده خواهد بود.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. khan

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با تشکر
    ایا دلیل دیگری نیز میتواند داشته باشد؟(مانند: کمبود بعضی مواد غضایی یا ویتامینها چون با مصرف مولتی ویتامین احساس میشود مدت زمان داشتن درد کمتر میشود.)

4. khan نوشته است: با تشکر
    ایا دلیل دیگری نیز میتواند داشته باشد؟(مانند: کمبود بعضی مواد غضایی یا ویتامینها چون با مصرف مولتی ویتامین احساس میشود مدت زمان داشتن درد کمتر میشود.)

سلام،
    این درد کمر به شرایط مختلف انجام نزدیکی هم بستگی دارد چون همه موارد در شرایطی یکسان انجام نمی شوند. ارتباط مستقیمی با رژیم غذایی ندارد.

5. khan

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    لطفآ توضیح بیشتری بدهید. Question

6. سلام
    به باور من ( من دکتر نیستم ) رژیم غذائی مقوی تاثیر زیادی در بهبودی کمر درد ناشی از رابطه جنسی داره , چرا .
    غضلات کمر و کل بدن وقتی دچار اسپاسم و گرفتگی میشن , با مصرف موادی که حاوی منیزیم هست ( مثل بادام و گردو و..... ) گرفتگی غضلات برطرف میشه
    البته مولتی ویتامین و ویتامین سی و ب -کمپلکس هم خیلی موثره .
    از امیزش سرپا باید اجتناب کرد و برخی موقعیتهای نزدیکی نیز باعث فشار دو چندان به کمر میشوند

7. منظورتون از ضد دردهای رایج همون قرص های مسکن مثل آستامینوفن است و یا قرص خاص دیگری وجود دارد؟

8. سلام
    به نظر من به جای استفاده از داروهای مسکن و وارد کردن کلی مواد شیمیایی و مضر به بدن میشه با ماساژ عضلات کمر هم گرفتگی اونا رو بر طرف کرد و هم درد اون ناحیه رو که ارتباط مستقیمی با گرفتگی عضلانی داره کم کرد. در ضمن گرم کردن موضع با هر روشی مثل دوش آب گرم به مراتب اثرات قوی تر و مفرح تری دارند.

9. MASI639 نوشته است: منظورتون از ضد دردهای رایج همون قرص های مسکن مثل آستامینوفن است و یا قرص خاص دیگری وجود دارد؟

سلام،
    بله منظور همان ضد دردهایی که می توان بدون نسخه پزشک از داروخانه ها تهیه نمود. توجه کنید که در بالا مورد مصرف را غیر قابل تحمل بودن درد ذکر شده است.

10. amir69

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خدمت شما و عرض خسته نباشید ،

27 ساله و مجرد هستم و حدودا از 15 سالگی خودارضایی کردم البته الان در حال ترک کردن هستم
    متاسفانه من 2 تا مشکل دارم .
    اول اینکه بعد از ارضا شدن تا یکی دو روز کمرم درد می گیره ( بعضی وقتها تا 1 هفته هم میشه ) آیا باید به دکترمراجعه کنم ؟ یا تحمل کنم خودش خوب می شه ؟ به چه دکتری ؟ حدود 3-4 ماهی هست که این مشکل رو دارم.

دوم اینکه منی من حدود 2-3 ماهی هست که خیلی نسبت به گذشته غلیظ شده و با عرض معذرت اصلا موقع خروج ، جهندگی نداره . آیا من مشکلی دارم ؟
    خواهش می کنم کمکم کنید ..

11. سلام
    با توجه به اینکه خود ارضایی با رابطه جنسی از لحاظ گرفتگی عضلات کمر شباهت خاصی دارد شما دچار گرفتگی عضلات کمر میشود که در بالا آقای دکتر لطف فرموده اند و توضیحات کاملی را پیرامون همین موضوع داده اند.
    در مورد غلظت مایع منی بعید میدونم دچار ممشکلی باشید جهت اطمینان خاطر به پزشک متخصص مراجعه بفرمایید.
    با استفاده از گزینه جستجو میتوانید اطلاعات کافی را راجع به این موضوع به دست بیاورید.

12. سلام خسته نباشيد
    الان دو روز است كه وجود دو غده در كمرم اطراف ستون فقراتم احساس ميكنم.و كمي كمر درد دارم.به نظر شما چه غده هايي هستن و علت بزرگ شدنشان چيست؟ممنونم ايام به كام

13. ROHAM نوشته است:
    khan نوشته است: با عرض سلم

سلام،
    به دنبال نزدیکی و انزال، به دلیل انقباض عضلات ناحیه لگن و کمر در حین این اعمال، ممکن است درد عضلانی رخ دهد. این درد معمولا گذراست. در صورتی که درد شدید بوده و غیر قابل تحمل باشد می تواند از ضد درد های رایج استفاده نمود. اقدام برای قوی کردن عضلات ناحیه لگن و کمر نیز کمک کننده خواهد بود.

با سلام خدمت آقای دکتر
    ضمن عرض خسته نباشید و تشکر از سایت بسیار عالی شما، می خواستم خواهش کنم در مورد قوی کردن عضلات توضیحات بیشتری بدین. من رابطه جنسی ندارم ولی کمر درد به خصوص در زمان نشستن طولانی دارم ( شاغل هستم) و با مراجعه به پزشک مربوطه مشخص شد که ضعیف بودن عضلات کمر باعث این درد هست. می خواستم نرمش یا راه حلهای مفیدی برای قوی تر کردن این عضلات و در نتیجه از بین بردن درد ناشی از اون رو توضیح بدین.

با تشکر

14. يه مجموعه ورزشهايي رو قبلا انجام ميدادم كه خيلي به درمان كمر دردم كمكم كرد كه فكر كنم ورزش هاي ويليام اسمش بود:

1-به پشت دراز بكشيد زانوها رو خم كنيد و با دودست يك زانو رو به عقب بكشيد تا جايي كه درد ايجاد نكنيد(با آرامش و تومانينه تمام)و سپس پا رو عوض كنيد براي شروع 5 مرتبه

2-در همون حالتي كه هستيد به آهستگي باسنتون رو منقبض كرده كمي منتظر بموني و سپس ازاد بشيد تا 5 مرتبه

3- كاملا به پشت دراز بكشيد پا ها رو دراز كنيد و حال مرحله 1 رو انجام بديد يعني با دو دست يك زانو رو بكشيد خودتون رو به سمت جلو بكشيد تا بيني به زانو بخوره البته تا حد ممكن

4- مانند حالت 1 دراز بكشيد يك زانو خم و يك زانو رو دراز روي زمين قرار داده بكشيد عضلات رو سفت كرده و صاف و كشيده به سمت بالا بياريد تا جايي كه احساس درد نداشته باشيد و بعد پا رو عوض كنيد 5 مرتبه با آرامش

5- مانند حالت 2 دراز بكشيد زانو ها خم است حال پاي راست را روي پاي چپ بندازيد و با وزن پاي راست خودتون رو به سمت راست بكشيد و سپس پا رو عوض كنيد 5 مرتبه

6- به پشت دراز بكشيد دو پا رو از زمين بلند كرده و ركاب بزنيد و پاها رو به چپ و راست حركت بدهيد.بعد پا ها رو روي زمين قرار داده استراحت كنيد سپس دوباره آغاز كنيد 5 مرتبه

7- مانند حالت 2 دراز بكشيد حال سعي كنيد دوست خود را روي زان هايتان قرار دهيد كمي منتظر مانده دوباره به حالت اول برگرديد استراحت و دوباره با ارامش 5 مرتبه

8- به روي شكم بخوابيد كاملا كشيده حال يكي از پا ها را صاف و كشيده از روي زمين بلند كنيد كمي نگه داريد و روي زمين بگذلريد و بعد پاي بعدي...5 مرتبه

* در تمامي مراحل ارامش خو دتون رو حفظ كنيد... سعي كنيد روي تخت اين كار رو انجام ندهيد.. روي سطح سفت بخوابيد البته كمي ملايم باشه مثلا يك ملحفه متوسط خوبه

موفق باشيد ببخشيد فايل تصويري رو نداشتم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  15. amir69

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    maepc نوشته است: سلام
    با توجه به اینکه خود ارضایی با رابطه جنسی از لحاظ گرفتگی عضلات کمر شباهت خاصی دارد شما دچار گرفتگی عضلات کمر میشود که در بالا آقای دکتر لطف فرموده اند و توضیحات کاملی را پیرامون همین موضوع داده اند.
    در مورد غلظت مایع منی بعید میدونم دچار ممشکلی باشید جهت اطمینان خاطر به پزشک متخصص مراجعه بفرمایید.
    با استفاده از گزینه جستجو میتوانید اطلاعات کافی را راجع به این موضوع به دست بیاورید.

دوست عزیز بینهایت ممنون .
    فقط من  توضیحات آقای دکتر در بالا رو پیدا نکردم . منظور شما کدوم توضیحان کامل بود ؟ ممنون

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید