شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

چطور حامله (باردار) بشویم

1. qanare

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام از آقای دکتر کمال تشکر و دارم بابت این سایت جالبش یه چند تا سوال داشتم که خاستم بپرسم
    1-بهترین پوزیشن برای بارداری
    2-بهترین وقت از روز یعنی چه ساعتی
    3-تا کی باید تکون نخورم یا دستششویی نرم

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. باسلام من چون کیست داشتم دو دوره قرص ال دی مصرف کردم وبعد دکتر بعد از دو ماه گفت کیستم خوب شده وگفتم برای بارداری گفت مشکلی نیست فقط باید اسید فولیک بخورم حالا این سوال را دارم چقدر از اسید فولیک را خوردم حامله میشم ؟ آیا اگر هنگامی که مایع منی داخل واژن ریخته میشود من نفهم یا احساس نکنم حامله میشم ؟ دکتر گفت بعد از پاک شدن از پریود یک شب در میان نزدیکی کنیم یا سه شب در هفته آیا به این طریق احتمال حاملگی هست؟من هنگام نزدیکی سوزش دارم آیا این باعث میشود که حامله نشوم ؟از کجا بفهمم که تعداد اسپرم همسرم کافی هست یا نه؟

3. qanare نوشته است: سلام از آقای دکتر کمال تشکر و دارم بابت این سایت جالبش یه چند تا سوال داشتم که خاستم بپرسم
    1-بهترین پوزیشن برای بارداری
    2-بهترین وقط از روز یعنی چه ساعتی
    3-تا کی باید تکون نخورم یا دستششویی نرم

سلام
    1. بهترین پوزیشن برای بارداری باید طوری باشه که پاهای خانم به سمت بالا باشه تا وقتی منی داخل واژن ریخته شد بیرون نیاد.
    2. بهترین زمان نزدیکی به طور کل آخر شبه. به طوری که خستگی از تن زوجین بیرون رفته باشه و شام سرشب خورده شده باشه و تقریبا هضم شده باشه (احساس سیری و پری شکم از بین رفته باشه) و بعدش هم زوجین بتونن استراحت کنن.
    3. خانم بعد از تخلیه منی در واژنشون بهتره تا نیم الی یک ساعت از جاشون بلند نشن.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  4. azxcv نوشته است: باسلام من چون کیست داشتم دو دوره قرص ال دی مصرف کردم وبعد دکتر بعد از دو ماه گفت کیستم خوب شده وگفتم برای بارداری گفت مشکلی نیست فقط باید اسید فولیک بخورم حالا این سوال را دارم چقدر از اسید فولیک را خوردم حامله میشم ؟ آیا اگر هنگامی که مایع منی داخل واژن ریخته میشود من نفهم یا احساس نکنم حامله میشم ؟ دکتر گفت بعد از پاک شدن از پریود یک شب در میان نزدیکی کنیم یا سه شب در هفته آیا به این طریق احتمال حاملگی هست؟من هنگام نزدیکی سوزش دارم آیا این باعث میشود که حامله نشوم ؟از کجا بفهمم که تعداد اسپرم همسرم کافی هست یا نه؟

سلام
    شما هر زمان که اقدام به بارداری کنید امکانش وجود داره و اسید فولیک برای بالا بردن آمادگی بدنتون جهت بارداری تجویز شده. بارداری ربطی به سوزش واژن نداره. بهتره همسرتون آزمایش اسپرم بدن و خودتون هم تحت نظر پزشکتون باشید تا اگه لازم شد آزمایشات لازم رو براتون تجویز کنن. به توصیه پزشکتون عمل کنید.
    انشالله هر چه زودتر به خواسته تون میرسید...

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  5. باسلام

زمانی که بیشترین قدرت باروری را دارید

حاملگیمستلزم یکسری اتفاقات پیچیده است. هر ماه، هورمون ها از غده هیپوفیز شماتخمدان هایتان را تحریک می کنند که تخمک گذاری کنند. وقتی تخمک ها آزادشدند، به سمت یکی از لوله های فالوپ حرکت می کنند. اگر بخواهید باردارشوید، این زمان بهترین زمان ممکن است. اما از کجا باید بدانید که کی تخمکگذاری می کنید؟

حواستان به تقویم باشد

ازیک تقویم استفاده کرده و هر ماه روزی که عادت ماهیانه تان شروع می شود راعلامت بزنید. همچنین تعداد روزهایی که عادت ماهیانه تان طول می کشد را همبشمارید. اگر چرخه عادت ماهیانه تان 28 روزه باشد، تخمک گذاری احتمالا 14روز بعد از روز شروع آخرین عادت ماهیانه تان شروع می شود.

اگرچرخه هایتان به نسبت بلند هستند، 18 را منهای تعداد روزهای کوتاه ترینعادت ماهیانه تان کنید. وقتی عادت ماهیانه بعدی شروع می شود،این روزها رااز قبل شمارش کنید. هفته بعد از آن احتمالاً معقول ترین حدس برای شروعتخمک گذاری شماست.

·         

مزایا:

خیلی راحت می توانید روی کاغذ و تقویم این حساب ها را انجام دهید.

·         

معایب:

عوامل زیادی بر زمان دقیق شروع تخمک گذاری تاثیر دارند، مثل بیماری، استرسو ورزش. شمردن روزها معمولاً چندان دقیق نیست مخصوصاً برای خانم هایی کهچرخه های عادت ماهیانه شان نامنظم است.

تغییرات ترشحات واژن را بررسی کنید

درستقبل از تخمک گذارید، ترشحات شفاف و لغزنده واژن بیشتر می شود. این ترشحاتتقریباً شبیه به سفیده تخم مرغ خام هستند. بعد از تخمک گذاری، وقتی احتمالباردار شدن پایین می آید، این ترشحات چسبنده و تیره تر می شوند و در آخراز بین می روند.

·         

مزایا:

تغییر در ترشحات واژن معمولاً نشانه بسیار درستی از قابلیت باروری است. با یک مشاهده ساده--به خصوص در داخل واژن

قابل انجام است.

·         

معایب:

قضاوت درمورد بافت و ظاهر ترشحات واژن خیلی شخصی و یکطرفه است.

دمای پایین تنه تان را چک کنید

منظور دمای بدن شما در حالت استراحت کامل است. تخمک گذاری تا حدودی دمای بدن را بالا می برد

تقریباًکمتر از یک درجه. بهترین زمان باروری شما دو تا سه روز قبل از بالا رفتندمای بدنتان است. وقتی افزایش دما دو تا سه روز ثابت می ماند، می توانیدفرض کنید که تخمک گذاری اتفاق افتاده است.

میتوانید از دماسنج های دهانی برای چک کردن دمای پایین تنه تان استفادهکنید. هر روز صبح قبل از اینکه از جا بلند شوید، دمای بدنتان را اندازهگیری کنید. می توانید دما را جایی یادداشت کنید و تغییرات را چک کنید.

·         

مزایا:

روش بسیار ساده ای است. تنها هزینه ای که برایتان دارد خریدن یک دماسنج است.

·         

معایب:

تغییر دما ممکن است خیلی دیر ایجاد شود یعنی بعد از اینکه تخمک گذاریانجام شده است. شاید گرفتن دمای بدن هر روز کار چندان آسانی نباشد مخصوصاًاگر ساعات خوابتان تنظیم نیست.

از کیت های مخصوص تست تخمک گذاری استفاده کنید

کیتهای مخصوص که در داروخانه ها هم موجود است ادرار شما را برای بررسی هورمونهایی که قبل از تخمک گذاری تولید می شود تست می کند. برای گرفتن دقیق تریننتیجه حتماً از دستورالعمل روی برچسب آن استفاده کنید.

·         

مزایا:

این کیت ها نزدیک ترین زمان تخمک گذاری را تشخیص می دهند یا قبل از اینکهتخمک گذاری اتفاق بیفتد هشدار می دهند. آن را می توانید بدون نسخه ازداروخانه ها تهیه کنید.

·         

معایب:

هزینه تهیه این کیت ها برای خیلی از خانم ها ممکن است گران باشد.

با حداکثر رساندن قدرت باروری

وقتی قصد باردار شدن دارید، بایدها و نبایدهای زیر را در نظر داشته باشید.

بایدها:

·         

مداوماً رابطه جنسی داشته باشید.

اگر مداوماً دو تا سه بار در هفته رابطه جنسی داشته باشید احتمال اینکه یکی ازدفعات با دوره باروری همزمان شود بالا می رود. برای زوج های سالمی که میخواهند بچه دار شوند چیزی به اسم رابطه جنسی زیاد از حد وجود ندارد. برای بچه دارشدن باید مداوم رابطه جنسی داشته باشید.

·         

نزدیک به زمان تخمک گذاری، روزی یکبار رابطه جنسی داشته باشید.

اینکار احتمال بارداری را بالاتر می برد. بااینکه غلظت اسپرم همسرتان هربار که رابطه جنسی داشته باشید کمی پایین می آید اما در مردهای سالم این کاهشچندان مهم نیست.

·         

انتخاب های سالمی در زندگی داشته باشید.

وزنتان را در حد سلامت نگه دارید و فعالیت های جسمی را جزء برنامه روزانهتان قرار دهید. رژیم غذایی سالمی را دنبال کنید، مصرف کافئین را محدودکنید و استرستان را هم کنترل کنید. عادات خوب در زندگی هم برای خودتان وهم برای فرزندتان حین بارداری مفید است.

·         

قبل از بارداری برنامه ریزی داشته باشید.

پزشکتان می تواند سلامت عمومی بدنتان را بررسی کرده و تغییرات لازمی کهباید در زندگیتان ایجاد کنید تا احتمال باروریتان بالا رود را مشخص کند.این برنامه ریزی مخصوصاً در مواقعی که شما یا همسرتان یک مشکل سلامتیداشته باشید بسیار خوب است.

·         

ویتامین مصرف کنید.

اسید فولیک (ویتامین
    B9
    )نقش بسیار مهمی در رشد جنین بر عهده دارد. مصرف مکمل های ویتامین یا اسیدفولیک چند ماه قبل از بارداری احتمال ایجاد مشکلات جسمی برای نوزاد راکاهش می دهد.

نبایدها:

·         

سیگار.

تنباکو ترشحات رحم را تغییر می دهد که باعث می شود اسپرم به تخمک ها نرسد.همچنین می تواند خطر سقط جنین را بالا ببرد و باعث شود اکسیژن و موادمغذیبه جنین نرسد. پس برای سلامت خود و فرزندتان بهتر است که سیگار را کناربگذارید.

·         

مشروبات الکلی.

مصرف مشروبات الکلی در دوران بارداری قدغن است.

·         
    مصرفدارو بدون تجویز دکتر. برخی داروها حتی آنهایی که بدون نسخه هم قابل تهیههستند، بارداری را دشوار می کنند. برخی دیگر در زمان بارداری برایتان مضرهستند.

چه زمان به پزشک مراجعه کنید

با رابطه جنسی مداوم و بدون جلوگیری، اکثر زوج ها در طول یکسال باردار می شوند. اما بعضی از زوج ها به کمک بیشتری نیاز دارند.

اگردر ابتدای دهه سی سالگی خود هستید و شما و همسرتان از سلامتی کاملبرخوردارید، یکسال قبل ازاینکه با پزشک مشورت کنید، خودتان امتحان کنید.اما اگر 35 سال به بالا هستید یا یکی از شما مشکل باروری خاصی داشته باشدبهتر است با پزشک مشورت کنید.

ناباروریدر خانمها و آقایون به یک میزان اتفاق می افتد و درمان های زیادی هم برایآن وجود دارد. متخصص زنان شما با شناسایی علت مشکل به شما کمک خواهد کرد.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 18 کاربر ديگر
  6. qanare

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    اگر بخواهم حامله شوم، چه زماني براي آميزش بهتر از ساير اوقات است؟

براي حامله شدن، زمان بندي دقيق بيشتر از هر چيز ديگري اهميت دارد. اسپرم مي تواند دو تا سه روز زنده بماند، اما تخمك فقط 12 تا 24 ساعت زنده خواهد ماند. براي افزايش احتمال حامله شدن، بايد در حوالي زمان تخمک گذاری، بيشتر از يكبار آميزش داشته باشيد. همچنين نزديكي يك تا دو روز پيش از تخمك گذاري و سپس انجام آميزش مجدد در روز تخمك گذاري نيز مناسب است. در اين حالت، احتمالا تعداد بيشتري از اسپرمهاي سالم در لوله هاي فالوپ، آماده رها شدن تخمك خواهند بود.

البته، زمان دقيق رها شدن تخمك در خانمها، مشخص نيست و به طول دوره قاعدگي آنها بستگي دارد. تخمك گذاري در خانمها معمولا 14 روز پيش از آغاز پريود بعدي انجام مي شود. دقت كنيد كه اين زمان، بر خلاف باور عموم، دقيقا در وسط دوره ماهيانه آنها قرار ندارد. اگر دوره شما 28 روزه باشد (كه متوسط سيكل قاعدگي در خانمها همين مدت است)، آنگاه مي توان گفت كه تخمك گذاري تقريبا در وسط دوره انجام مي شود. اما اگر مثلا دوره شما 35 روزه باشد، تخمك گذاري در روز بيست و يكم انجام خواهد شد، نه روز هفدهم كه وسط دوره است.
    چگونه مي تواتم بفهمم كه در حال تخمك گذاري هستم؟

برخي از خانمها متوجه تخمك گذاري مي شوند و برخي ديگر، تغيير خاصي را مشاهده نمي كنند. اگر به فكر بارداري هستيد، دوره ماهيانه خود را براي چند ماه متوالي زير نظر بگيريد. برخي از نشانه هاي ظريف تخمك گذاري عبارتند از:
    حساس شدن پستان ها
    درد خفيف در ناحيه پايين شكم
    افزايش ترشحات واژن و تبديل شدن اين ترشحات به ماده اي شبيه به سفيده تخم مرغ.
    اندكي افزايش (در حدود 0.4 تا 1 درجه) در دماي پايه بدن يا BBT: شما مي توانيد دماي بدن خود را هر روز صبح پيش از آنكه از رختخواب خارج شويد اندازه گيري كنيد؛ اين افزايش دما، دو روز پس از تخمك گذاري صورت مي گيرد. در صورتي كه نمودار دماي بدن خود را به مدت چند ماه ترسيم كنيد، مي توانيد زمان تقريبي تخمك گذاري را پيش بيني كنيد.
    اگر پريودهاي من منظم نباشند، حامله شدن برايم سخت تر خواهد بود؟

اكثر خانمها 12 بار در سال پريود مي شوند، اما برخي از آنها ممكن است كمتر پريود شده يا حتي اصلا پريود نشوند. استرس، تمرينهاي سنگين ورزشي، افزايش يا كاهش شديد وزن و مواردي ديگر، از جمله عواملي هستند كه مي توانند بر پريود شما اثر بگذارند. هر چقدر پريود شما نامنظم تر باشد، تشخيص زمان دقيق تخمك گذاري مشكل تر مي شود. در صورتي كه زمان تخمک گذاری را در چند ماه متوالي زير نظر بگيريد، مي توانيد چند روزي را كه بيشترين احتمال حامله شدن وجود دارد، تشخيص دهيد.

فرض كنيد سه دوره متوالي شما به ترتيب 28، 21 و 32 روزه باشد. سيكل قاعدگي خود را براي چند ماه متوالي در نظر گرفته و يادداشت نماييد. سپس عدد 17 را از كوتاهترين دوره ماهيانه، و عدد 11 را از طولاني ترين دوره ماهيانه كم كنيد. تعداد روزهاي مابين اين دوعدد، روزهايي هستند كه احتمال باردار شدن شما در آنها بيشتر از ساير روزها است. اگر دوره هاي شما نامنظم بوده و بيشتر از 35 روز نيز طول مي كشند، با يك متخصص مشورت نماييد تا علت اين بي نظمي را مشخص كند. علت آن مي تواند يكي از موارد زير باشد: سندرم تخمدان پلي كيستيك يا PCOS يا به زبان ساده تر كسيت تخمدان، اختلال عملكرد تخمدان، اختلال تيروئيد، كاهش وزن شديد، يا افزايش ميزان پرولاكتين.
    آيا ممكن است آميزش را امتحان كنيم تا ببينيم حاملگي اتفاق مي افتد يا نه؟

مسلما لازم نيست كه هر روز دماي بدن خود را اندازه گيري كرده يا موارد متعددي را يادداشت كنيد. حتي رسيدن به اوج لذت جنسي نيز براي حامله شدن لازم نيست. حداقل دو بار در هفته آميزش داشته باشيد، شايد شانس به كمك شما بيايد.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  7. باسلام آیا عفونت واژن باعث میشود که بارداری اتفاق نیفتاد؟ من همیشه مثلا اگر 12 ماه قبل پریود شدم این ماه هم 12 پریود میشم وهمیشه دوره پریودم هفت روزه بوده ولی در دی ماه تقریباً 9 روز طول کشید که دو روز آخر ترشحات قهوه ای رنگ داشتم حالا زمان تخمک گذاری من کی بوده وچطور محاسبه کنم ؟اگر احیاناً کسی حامله باشد وقرص کوتریموکسازول هر 12 ساعت 2 تا وقرص دیجستیو مصرف کند برای جنین چه خطراتی دارد؟اگر کسی حامله باشد چند روز بعد از نزدیکی مشخص می شود؟

8. من اگر هر ماه در همان تاریخ پریود شوم آیا دوره ام 30 روزه حساب میشه یا نه ؟ مثلا 12 هر ماه پریود بشم البته بعضی ماهها یکی دو روز عقب جلو میشه ولی اکثرا در یک تاریخ است ؟ چگونه دوره خود را حساب کنم که چند روزه است .

9. azxcv نوشته است: باسلام آیا عفونت واژن باعث میشود که بارداری اتفاق نیفتاد؟ من همیشه مثلا اگر 12 ماه قبل پریود شدم این ماه هم 12 پریود میشم وهمیشه دوره پریودم هفت روزه بوده ولی در دی ماه تقریباً 9 روز طول کشید که دو روز آخر ترشحات قهوه ای رنگ داشتم حالا زمان تخمک گذاری من کی بوده وچطور محاسبه کنم ؟اگر احیاناً کسی حامله باشد وقرص کوتریموکسازول هر 12 ساعت 2 تا وقرص دیجستیو مصرف کند برای جنین چه خطراتی دارد؟اگر کسی حامله باشد چند روز بعد از نزدیکی مشخص می شود؟

سلام
    دوره پریود شما همون 30 روزه و روز 15 بیشترین احتمال تخمک گذاری وجود داره. عفونت واژن مانع بارداری نمیشه اما سعی کنید تا قبل از بارداری درمانش کنید که مشکلی برای خودتون و جنین به وجود نیاد. 48 ساعت پس از نزدیکی (در صورتی که بارداری صورت گرفته باشه) آزمایش خون مشخص میکنه.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  10. qanare

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    شمابگید چیکار کنم
    ما هرپوزیشنی انجام می دیم آخرش منی داخل واژنم نمی مونه و بیرون میاد شما بگید چیکار کنم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  11. qanare نوشته است: شمابگید چیکار کنم
    ما هرپوزیشنی انجام می دیم آخرش منی داخل واژنم نمی مونه و بیرون میاد شما بگید چیکار کنم

سلام
    دوست عزیز به طور طبیعی منی باید از واژن بیرون بیاد.........اسپرم فراتر از اینه که شما بخواید به زور نگهش داری تا خودشو برسونه به تخمک...........وقتی منی داخل واژن ریخته میشه اگه شرایط اسپرم (از جمله تحرک و جنبندگی و تعداد و ...) مناسب باشه خودشو به تخمک میرسونه ...........در هر بار انزال بطور طبیعی بالای 20 میلیون اسپرم در منی وجود داره که اگه یکیشون هم خودشو به تخمک برسونه کار تمومه..........این نیست که به زور بخوای مانع بیرون اومدن منی بشی..........خانمelinazeکامل جوابتون رو دادند..........شما بعد از اتمام رابطه با استفاده از بالشت میتونید روند بیرون اومدن منی رو کم کنید
    موفق باشید و خوشبخت

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید