شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 11 ...   

راهنمای نحوه مصرف قرص های ضد بارداری و سوالات احتمالی

1. sara4983 نوشته است: سلام من 2 ساله قرص ld مصرف مي كردم هيچ مشكلي نداشتم ولي الان حدود 3 كيلو طي يك ماه اضافه وزن پيدا كردم با توجه به اينكه فعاليت و نوع تغذيه من تغيير نكرده مي تونه علت آن مصرف قرص ld باشه البته الان 1 ماهه كه ديگه ياسمين مي خورم و وزنم همچنان تغيير نكرده خيلي نگرانم نمي دونم اين اضافه وزن ناگهاني به دليل قرص هاست يا چيز ديگري لطفاً، راهنمايي كنيد در ضمن با توجه به اينكه من الان بچه دارم بهترين روش جلو گيري از نظر كم بودن عوارض و درصد اطمينان چه روشي هست ؟

میتونه از عوارض قرصها باشه چاقی شما همون بهتر که قرصتون رو تغییر دادید چون یاسمین کم عارضه ترین قرص نسبت به بقیه قرصهاست
    برای روشهای جلوگیری طولانی مدت که اصلا شاید عوارضی نداشته باشه و درصد خطا هم کمه استفاده از کاندوم هستش

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. سلام
    اگه کسی ندونسته یه بسته کامل قرص اچ دی را به صورت اورژانسی هر دو روز یکبار  ظرف یک هفته مصرف کند ، چه عوارضی ایجاد می کند ؟ و تاخیر در پریود معمولا چند روز خواهد بود؟

3. royaa نوشته است: سلام
    اگه کسی ندونسته یه بسته کامل قرص اچ دی را به صورت اورژانسی هر دو روز یکبار  ظرف یک هفته مصرف کند ، چه عوارضی ایجاد می کند ؟ و تاخیر در پریود معمولا چند روز خواهد بود؟

سلام
    کمترین عارضه اش به هم خوردن بسیار شدید بالانس هورمونیش هستش..................الان هم اگه اون فرد سالمه میتونه خداروشکر کنه که با وجود خوردن اونهمه قرص خداروشکر بلایی سرش نیومده.........خیلی ها وقتی بصورت اورژانسی میخوان پیشگیری کنن در همون دفعه اول و یا دفعه دوم حالت تهوع و در بدترین حالت به بیمارستان و...کارشون کشیده میشه............قرص های ضد بارداری که نخودچی کشمش نیستن
    موفق باشید

4. royaa نوشته است: سلام

دوست گرامي اگر مشكلات گوارشي مثل تهوع استفراغ شديد پيدا نكرديد نگران نباشيد. ولي در هر صورت هورمون زيادي وارد بدنتان شده وتا زماني كه سطح هورمون پايين نياد پريود اتفاق نمي افته .در دوصورت پيگيري لازم است اگر چند روزي از زمان معمول پريود شدنتان گذشته باشد يا حداكثر يك هفته از اخرين قرصي كه خورديد گذشته وپريود نشديد بهتره به پزشك مراجعه كنيد

5. Clooney نوشته است:
    riki نوشته است: سلام من با مصرف ال دی حالم خیلی بد میشه.   2 ماهه از مارولون استفاده میکنم که خیلی قابل تحملتره و قیمتشم مناسب .حالا که میخوام ادامه بدم داروخانه ها میگن دیگه این قرصا نیست نمیدونم راسته یا نه ؟اگه درسته چه قرصی جایگزین کنم با همین ویزگی (بدون اضافه وزن و حالت تهوع) و تقریبا همون قیمت ؟ قرص دزوسپتیو رو میشه با اون برابری داد یا نظر شما قرص دیگه ای هست ؟ ممنون از راهنماییتون

میتونید از قرص یاسمین که نسبت به بقیه قرصها کم عوارض تر هست استفاده کنید

دردنباله  گفته دوستمان :فقط قيمت ياسمين تقريبا اون طور كه شنيدم حدود 13هزار تومانه.اگر با مارولون مشكلي نداشتيد دزوسپتيو هم در همان رده قرار داره

6. shamim89 نوشته است:
    maryam12tt نوشته است: سلام ! من از قرصاي ياسمين استفاده مي كنم
    مي خواستم بدونم اين قرصا مي تونن تو كار كيسه صفرا اختلال ايجاد كنه ؟! يكي دو ماهيه صبح ها از خواب كه بيدار ميشم احساس خشكي و تلخي دهان دارم .
    تو اينترنت سرچ كردم نوشته بود از دندون خرابم مي تونه باشه كه البته دندون خرابم دارم ...
    برونشور قرص ياسمين انگليسي بود نتونستم بخونم ولي برونشور مارولونو ديدم نوشته بود عوارضش بيماري كيسه صفراست ...
    خيلي مي ترسم دكتر برم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سلام دوست عزیز
    من اون روز برنامه سلامت باشید رو نگاه میکردم خانم دکتر گفتن که از عوارض مصرف بیش از حد قرص های ضدبارداری سنگ کیسه صفرا هست حتما به یک متخصص داخلی مراجعه کنین تو فامیل ما یه مورد اینجوری دیده شده موفق و سلامت باشید.
    دوست گرامي كلا صفرا وكبد در تجزيه هورمونهاي استروژن و..نقش دارند ودر كساني كه مشكل كبدي(هر مشكلي كه در كبد يا صفري)دارند يا چربي بالا دارند به هيچ عنوان نبايد مصرف شودحالا چه ال دي باشد چه مارولون چه ياسمين.چون در كار اين دو عضو يا بيماري فرد اختلال ايجاد ميشود
    همه ي اين سه قرص هورمونهاي استروژن وپروژسترونو دارند واگر كسي منع مصرف داشته باشد هيچ كدام را نبايد مصرف كند .به همين دليل توصيه ميشود جهت استفاده طولاني مدت از هورمونها حداقل هرسال يكسري چكاب   مثل اندازه گيري فشار خون ووزن وهر 5سال چربي وقندبايد چك شود.واين هم به اين معنا نيست كه هر كس قرص بخورد قند وچربي و....ميگيرد بلكه اگر اين بيماريها را به هر دليلي اگر داشت مصرف قرص قطع شود
    در مورد عوارض هم :اگر حتي مثلا بروشور قرص استامینوفنو هم بخونين ممكنه چند عارضه در ان نوشته شده باشد(يا هر داروي ديگري)
    اين بدان معنا نيست كه هركس دارو را مصرف ميكند اين عوارض را داراست بلكه قسمت منع مصرف را بايد مطالعه كنيد اگرشامل اين قسمت بوديد دارو را نبايد مصرف كرد يا با يك پزشك بايد مشاوره كرد.
    البته قسمت حساسيت دارويي در هر دارويي از جمله هورمونها ميتواند باشد مثل خارش شديد بدن.تنگي نفس و...كه مصرف سريعا بايد قطع شود براي خشكي دهان به پزشك مراجعه كنيد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. zohret نوشته است:
    Clooney نوشته است:
    riki نوشته است: سلام من با مصرف ال دی حالم خیلی بد میشه.   2 ماهه از مارولون استفاده میکنم که خیلی قابل تحملتره و قیمتشم مناسب .حالا که میخوام ادامه بدم داروخانه ها میگن دیگه این قرصا نیست نمیدونم راسته یا نه ؟اگه درسته چه قرصی جایگزین کنم با همین ویزگی (بدون اضافه وزن و حالت تهوع) و تقریبا همون قیمت ؟ قرص دزوسپتیو رو میشه با اون برابری داد یا نظر شما قرص دیگه ای هست ؟ ممنون از راهنماییتون

دردنباله  گفته دوستمان :فقط قيمت ياسمين تقريبا اون طور كه شنيدم حدود 13هزار تومانه.اگر با مارولون مشكلي نداشتيد دزوسپتيو هم در همان رده قرار داره

ممنون از راهنماییتون لطف کردین

8. zohret نوشته است:
    Clooney نوشته است:

من هم امروز که رفتم دنبال مارولون همه گفتن دیگه پخش نمیشه و پیشنهادشون همون دزوسپتیو بود چون یاسمین واسه من که خیلی گرونه
    فقط عوض کردن قرص مشکلی ایجاد نمیکنه یا باید باز یک هفته مراقبت داشت؟
    ممنون

9. royad نوشته است:
    zohret نوشته است:
    Clooney نوشته است:

من هم امروز که رفتم دنبال مارولون همه گفتن دیگه پخش نمیشه و پیشنهادشون همون دزوسپتیو بود چون یاسمین واسه من که خیلی گرونه
    فقط عوض کردن قرص مشکلی ایجاد نمیکنه یا باید باز یک هفته مراقبت داشت؟
    ممنون

دوست عزيز نيازي نيست

10. سلام
    من 2 روز پیش برای استفاده از روش اورژانسی چند ساعت بعد از رابطه تقریبا ساعت 2 بعد از ظهر 2 تا قرص اچ در خوردم
    بعد چند ساعت تقریبا 8-9 شب حالت تهوع خیلی شدیدی داشتم تا ساعت 2 شب که میخواستم 2 تا اچ دی دیگه بخورم ولی چند بار ببخشید بالا آوردم و حالم خیلی بد بود نتونستم بخورم حالاعلتش همین قرص ها بوده یا نه ؟مشکلی پیش نمیاد که من به صورت ناقص فقط 2 تا قرص خوردم

11. mahtabziba نوشته است: سلام
    من 2 روز پیش برای استفاده از روش اورژانسی چند ساعت بعد از رابطه تقریبا ساعت 2 بعد از ظهر 2 تا قرص اچ در خوردم
    بعد چند ساعت تقریبا 8-9 شب حالت تهوع خیلی شدیدی داشتم تا ساعت 2 شب که میخواستم 2 تا اچ دی دیگه بخورم ولی چند بار ببخشید بالا آوردم و حالم خیلی بد بود نتونستم بخورم حالاعلتش همین قرص ها بوده یا نه ؟مشکلی پیش نمیاد که من به صورت ناقص فقط 2 تا قرص خوردم

سلام
    حالت تهوع و ... به دلیل استفاده از قرص بوده. روش رو کامل اجرا نکردید دوست من. اگه 72 ساعت از رابطه تون نگذشته از لونژوسترول یا یاسمین استفاده کنید به جای HD یا LD و روش رو دوباره کامل اجرا کنید.
    موفق باشید...

12. سلام از این قرص هایی که گفتین یا مارولون باید از آنها هم هر کدام که خواستیم 2 عدد بخوریم؟
    برای مرحله اولش نباید 72 ساعت بگذره ؟چون 12 ساعت  میگذره 72 ساعت

13. mahtabziba نوشته است: سلام از این قرص هایی که گفتین یا مارولون باید از آنها هم هر کدام که خواستیم 2 عدد بخوریم؟
    برای مرحله اولش نباید 72 ساعت بگذره ؟چون 12 ساعت  میگذره 72 ساعت

بله اولین مرحله باید ترجیحا قبل از گذشت 72 ساعت باشه. مارولون رو نمیدونم اما یاسمین در هر مرحله 2 تاست و لونژوسترول در هر مرحله یکی.به احتمال زیاد مارولون هم مثل یاسمینه.

14. با سلام
    من 1هفته پیش(روز 8پریود) به دلیل تماس منی(روز7پریود) با وازن از روش اورزانسی استفاده کردم دیروز لک های قهوه ای رنگ شروع و امروز خونریزی در حد پریود ادامه دارد آیا باید این را دوره قاعدگی تلقی کرد؟ سوال بعدی اینکه آخر بهمن ماه عروسی من هست و میخوام با قرص پیشگیری کنم آیا باید خوردن قرص رو شروع کنم؟ با این حساب آخر بهمن ایام پریودم میشه که سخت میشه برام آیا میتونم با تموم شدن یک بسته بلافاصله بسته بعدی رو شروع کنم؟ ممنون میشم اگه جواب بدین

15. mary12345 نوشته است: با سلام
    من 1هفته پیش(روز 8پریود) به دلیل تماس منی(روز7پریود) با وازن از روش اورزانسی استفاده کردم دیروز لک های قهوه ای رنگ شروع و امروز خونریزی در حد پریود ادامه دارد آیا باید این را دوره قاعدگی تلقی کرد؟ سوال بعدی اینکه آخر بهمن ماه عروسی من هست و میخوام با قرص پیشگیری کنم آیا باید خوردن قرص رو شروع کنم؟ با این حساب آخر بهمن ایام پریودم میشه که سخت میشه برام آیا میتونم با تموم شدن یک بسته بلافاصله بسته بعدی رو شروع کنم؟ ممنون میشم اگه جواب بدین

دوست عزیز
    اگه شما پریود منظمی دارید احتیاج به مصرف قرص و روش اورژانسی نبوده چون در اون روزها تخمک گذاری رخ نمیده
    در ضمن اینکه شما با مصرف قرص ها سیکلتون رو بهم ریختید و این خونریزی مجدد برای همونه
    بهتره قرص ها رو شروع کنید ولی در ماه اول مصرف خیلی احتیاط کنید و از وسیله دیگه مثل کاندوم استفاده کنید
    جواب سوال آخرتون هم همونی که خودتون میگید درسته

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 11 از 17
رفتن به صفحه :    ... 11 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید