شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 10 ...   

راهنمای نحوه مصرف قرص های ضد بارداری و سوالات احتمالی

1. پس یعنی حتی اگه من این ماه  قرص بخورم و روش کمکی استفاده کنم؟ و بعد هفت روز بسته دوم شروع کنم اون بسته دوم هم بی اثر خواهد بود؟ درست متوجه شدم؟

2. royad نوشته است: پس یعنی حتی اگه من این ماه  قرص بخورم و روش کمکی استفاده کنم؟ و بعد هفت روز بسته دوم شروع کنم اون بسته دوم هم بی اثر خواهد بود؟ درست متوجه شدم؟

سلام
    چون درست مصرف نکردید ممکنه درصد خطا بالاتر رفته باشه بنابراین بهتره دوره دوم رو هم از یک روش کمکی استفاده کنید.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. royad نوشته است: پس یعنی حتی اگه من این ماه  قرص بخورم و روش کمکی استفاده کنم؟ و بعد هفت روز بسته دوم شروع کنم اون بسته دوم هم بی اثر خواهد بود؟ درست متوجه شدم؟

دوست گرامي اگر فاصله هفت روز را رعايت كنيد وبسته دوم را به موقع شروع كنيد ودر اين فاصله 7روزه پريود شده باشيد حتي اگر بسته اول را دير شروع كرده باشيد بسته دوم نيازي به جلوگيري نداريد وبسته دوم بي اثر نيست بسته اول هم بي اثر نبوده اين جمله ي درستي نيست فقط در برخي افراد ميتونه با تغيير هورمونها در بدن در كسي كه تا به حال قرص نخورده ايجاد تخمكگذاري بيموقع كنه به خاطر همين بهتره روش كمكي در بسته اول اعمال بشه ولي بعداز يك دوره پريود شدن وبسته دوم ديگر در هر صورت نيازي به روش كمكي نيست

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. سلام آیا برای استفاده از روش اورژانسی از قرص مارولون هم میشه استفاده کرد ؟
    و این قرص مارولون میتونه ایجاد حساسیت کنه چون من مدت 5 ماه استفاده از این قرص ها هنگام نزدیکی درد و سوزش داشتم از زمان قطع اون این مشکلات بر طرف شده

5. mahtabziba نوشته است: سلام آیا برای استفاده از روش اورژانسی از قرص مارولون هم میشه استفاده کرد ؟
    و این قرص مارولون میتونه ایجاد حساسیت کنه چون من مدت 5 ماه استفاده از این قرص ها هنگام نزدیکی درد و سوزش داشتم از زمان قطع اون این مشکلات بر طرف شده

قرص مارلون هم نوعی قرص ضد بارداری هستش و میشه استفاده کرد
    و این قرصها هم عوارض خاص خودشون رو دارند و این حساسیتها هم از عوارض هستش
    پیشنهاد میکنم از قرص جهت جلوگیری استفاده نکنید و اگر هم خواستید مصرف کنید از قرص یاسمین استفاده کنید که عوارض کمتری داره نسبت به بقیه قرصها

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  6. سلام ! من از قرصاي ياسمين استفاده مي كنم
    مي خواستم بدونم اين قرصا مي تونن تو كار كيسه صفرا اختلال ايجاد كنه ؟! يكي دو ماهيه صبح ها از خواب كه بيدار ميشم احساس خشكي و تلخي دهان دارم .
    تو اينترنت سرچ كردم نوشته بود از دندون خرابم مي تونه باشه كه البته دندون خرابم دارم ...
    برونشور قرص ياسمين انگليسي بود نتونستم بخونم ولي برونشور مارولونو ديدم نوشته بود عوارضش بيماري كيسه صفراست ...
    خيلي مي ترسم دكتر برم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

7. maryam12tt نوشته است: سلام ! من از قرصاي ياسمين استفاده مي كنم
    مي خواستم بدونم اين قرصا مي تونن تو كار كيسه صفرا اختلال ايجاد كنه ؟! يكي دو ماهيه صبح ها از خواب كه بيدار ميشم احساس خشكي و تلخي دهان دارم .
    تو اينترنت سرچ كردم نوشته بود از دندون خرابم مي تونه باشه كه البته دندون خرابم دارم ...
    برونشور قرص ياسمين انگليسي بود نتونستم بخونم ولي برونشور مارولونو ديدم نوشته بود عوارضش بيماري كيسه صفراست ...

با سلام
    دوست عزیز عوارض قرص یاسمین نسبت به سایر قرصهای ضد بارداری کمتر هستش این خشکی  و تلخی دهان هم میتونه دلایل مختلفی باشه که خودتون هم به یکیش اشاره کردید پس بهترین راه حل همون مراجعه به پزشک متخصص هستش
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  8. maryam12tt نوشته است: سلام ! من از قرصاي ياسمين استفاده مي كنم

سلام دوست عزیز
    من اون روز برنامه سلامت باشید رو نگاه میکردم خانم دکتر گفتن که از عوارض مصرف بیش از حد قرص های ضدبارداری سنگ کیسه صفرا هست حتما به یک متخصص داخلی مراجعه کنین تو فامیل ما یه مورد اینجوری دیده شده موفق و سلامت باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. moory

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    اگر کسی اشتباها و تنها از روی ترس در صورتی که رابطه محافظت شده با کاندوم و هیچ گونه تماسی جز تماس دست ،در 3 نوبت با فاصله 2 روز ،از روش اورژانسی با اچ دی استفاده کند آیا احتمال بارداری وجود دارد و اینکه عوارض اینکار برای او چیست ؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

10. moory نوشته است: سلام
    اگر کسی اشتباها و تنها از روی ترس در صورتی که رابطه محافظت شده با کاندوم و هیچ گونه تماسی جز تماس دست ،در 3 نوبت با فاصله 2 روز ،از روش اورژانسی با اچ دی استفاده کند آیا احتمال بارداری وجود دارد و اینکه عوارض اینکار برای او چیست ؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

دوست عزیز
    اگه کاندوم در حیه رابطه دچار پارگی نشده باشه و اینکه در هنگام انزال بدرستی بیرون آورده باشید احتیاج به استفاده از روش اورژانسی هم نبوده
    در ضمن شما کامل توضیح ندادید که روش اورژانسی رو چگونه انجام دادید
    اما با توجه به توضیحاتتون احتمال بارداری خیلی کمه

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  11. سلام من با مصرف ال دی حالم خیلی بد میشه.   2 ماهه از مارولون استفاده میکنم که خیلی قابل تحملتره و قیمتشم مناسب .حالا که میخوام ادامه بدم داروخانه ها میگن دیگه این قرصا نیست نمیدونم راسته یا نه ؟اگه درسته چه قرصی جایگزین کنم با همین ویزگی (بدون اضافه وزن و حالت تهوع) و تقریبا همون قیمت ؟ قرص دزوسپتیو رو میشه با اون برابری داد یا نظر شما قرص دیگه ای هست ؟ ممنون از راهنماییتون

12. riki نوشته است: سلام من با مصرف ال دی حالم خیلی بد میشه.   2 ماهه از مارولون استفاده میکنم که خیلی قابل تحملتره و قیمتشم مناسب .حالا که میخوام ادامه بدم داروخانه ها میگن دیگه این قرصا نیست نمیدونم راسته یا نه ؟اگه درسته چه قرصی جایگزین کنم با همین ویزگی (بدون اضافه وزن و حالت تهوع) و تقریبا همون قیمت ؟ قرص دزوسپتیو رو میشه با اون برابری داد یا نظر شما قرص دیگه ای هست ؟ ممنون از راهنماییتون

میتونید از قرص یاسمین که نسبت به بقیه قرصها کم عوارض تر هست استفاده کنید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  13. سلام، اگه کسی در روش اورژانسی نوبت دوم را 15 ساعت بعد مصرف کند اشکالی دارد؟
    یا دوباره باید دو نوبت را تکرار کند ؟

14. royaa نوشته است: سلام، اگه کسی در روش اورژانسی نوبت دوم را 15 ساعت بعد مصرف کند اشکالی دارد؟
    یا دوباره باید دو نوبت را تکرار کند ؟

کلا روش صحیح اینه که بعد از 12 ساعت
    اما به نظر میاد این 3 ساعت تاخیر خیلی تاثیر نداشته باشه و قرص ها از حاملگی جلوگیری کنند

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  15. سلام من 2 ساله قرص ld مصرف مي كردم هيچ مشكلي نداشتم ولي الان حدود 3 كيلو طي يك ماه اضافه وزن پيدا كردم با توجه به اينكه فعاليت و نوع تغذيه من تغيير نكرده مي تونه علت آن مصرف قرص ld باشه البته الان 1 ماهه كه ديگه ياسمين مي خورم و وزنم همچنان تغيير نكرده خيلي نگرانم نمي دونم اين اضافه وزن ناگهاني به دليل قرص هاست يا چيز ديگري لطفاً، راهنمايي كنيد در ضمن با توجه به اينكه من الان بچه دارم بهترين روش جلو گيري از نظر كم بودن عوارض و درصد اطمينان چه روشي هست ؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 10 از 17
رفتن به صفحه :    ... 10 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید