شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 7 ...   

احتمال حاملگی (راهنما - سوالات)

1. shasha1364 نوشته است: ببخشيد دوستان ايا احتمال خطا براي ازمايش بارداري كه 48 ساعت بعد از رابطه جنسي انجام ميشه هست؟اگه ميشه كمي هم درباره اينكه اين ازمايش رو چه چيزي سنجيده ميشه يرام توضيح بدين
    من يه اختلافي تو زمان ازمايش تو سايت ها ديدم يه سري بعد از 48 ساعت رو اوكي ميدونن ابته خود ازايشگاه هم همين نظر رو داره يك سري هم ميگن بعد از 6روز بايد انجام بشه
    اين نكته رو هم در نظر بگيريد كه استفاده از قرص هاي ياسمين هم ايا ممكنه تو جواب ازمايش اخلال وارد كنه يا نه
    نمونه يه جواب ازمايش كه در 48 گرفته شده رو هم براتون ميزارم كه نظر بدين
    ممنون
                                                                                                                               test                    result                     unit                                     refrence range
    Beta HCG            <2                       mIU/ml                  negative:<20>20

سلام

در این آزمایش مقدار هورمون Bhcg سنجیده میشود

و چیز دیگری به جز بارداری روی مقدار این هورمون اثری ندارد مگر موارد خاص

قرص یاسمین هم یک قرص پیشگیری از بارداری است که روی این آزمایش تاثیری ندارد

این آزمایش بعد از 48 ساعت از لقاح در صورت بارداری مقدار bhcg را در رنج بارداری نشان میدهد

و با گذشت زمان در صورت بارداری مقدار هورمون زیاد میشود

در نمونه شما مقدار هورمون عدم حاملگی را نشان می دهد

این مطلب از دکتر صادقی است که همه چیز در باره bhcg را شرح داده است

برای اطلاع بیشتر هم میتوانید در سایت جستجو کنید

هورمون hCG در حین حاملگی تولید می شود. این هورمون توسط جفت که تخم را پس از لانه گیزی در رحم تغذیه می کند، ایجاد می شود . hCG اولین بار حدود 11 روز پس از لقاح در خون و بین 12 تا 14 روز پس از لقاح در ادرار قابل اندازه گیری است . به طور طبیعی مقدار HCG هر 72 ساعت دوبرابر می شود . سطح این هورمون در هفته های 8 تا 11 به حداکثر خود رسیده و سپس در ادامه حاملگی کاهش می یابد.

در مورد سطوح hCG نکات زیر را به خاطر داشته باشید:
    در 85% حاملگیها مقدار این هورمون طی 72-48 ساعت دوبرابر می شود. هرچه سن حاملگی بیشتر می شود، زمان دوبرابر شدن این هورمون طولانی تر شده و حداکثر به 96 ساعت می رسد.
    در مورد مقادیر این هورمون می بایست توجه نمود. زیرا در برخی حاملگیهای طبیعی مقدار این هورمون می تواند کم باشد ولی نوزادی کاملا سالم به دنیا بیاید. سونوگرافی در هفته های 6-5 صحت بیشتری نسبت به اندازه گیری hCG دارد.
    سطح هورمون hCG کمتر از mIU/ml 5 نشاندهنده عدم حاملگی است. هر مقداری بیش از mIU/ml 25 نشاندهنده وجود حاملگی می باشد.
    مقدار این هورمون با واحد (milli-international units per milliliter (mIU/ml)) اندازه گیری می شود.
    زمانی که سطح hCG به 2000-1000 برسد، سونوگرافی ترانس واژینال می تواند ساک حاملگی را تشخیص دهد. چون سطوح این هورمون می تواند مختلف باشد و زمان لقاح نیز به درستی مشخص نشده باشد، تشخیص با یافته های سونوگرافی تا زمانی که مقدار هورمون به 2000 نرسد قابل انجام نخواهد بود.
    تنها انجام یک نوبت آزمایش برای اندازه گیری این هورمون در بیشتر موارد کافی نیست. در مواردی که شک به سلامت بارداری وجود دارد می بایست چند آزمایش با فاصله از هم انجام شود تا بتوان یک نتیجه گیری درست انجام داد.
    دو نوع آزمایش hCG وجود دارد: نوع «کمی» که فقط وجود یا عدم وجود هورمون را مشخص می کند و دیگر نوع «کیفی» که مقدار آن را نیز معین خواهد نمود.

راهنمای سطوح hCG در طول بارداری:
    زمانها بر اساس سن حاملگی(Gestational Age) [تعداد هفته هایی که از اولین روز آخرین قاعدگی(LMP) گذشته است] می باشد:
    • 3 هفته از LMP گذشته باشد:  50-5 mIU/ml
    • 4 هفته از LMP گذشته باشد : 426-5 mIU/ml
    • 5 هفته از LMP گذشته باشد : 7340-18 mIU/ml
    • 6 هفته از LMP گذشته باشد : 56500-1080 mIU/ml
    • 8-7 هفته از LMP گذشته باشد : 229000-7650 mIU/ml
    • 12-9 هفته از LMP گذشته باشد : 288000-25700 mIU/ml
    • 16-13 هفته از LMP گذشته باشد : 254000-13300 mIU/ml
    • 24-17 هفته از LMP گذشته باشد : 165400-4060 mIU/ml
    • 40-25 هفته از LMP گذشته باشد : 117000-3640 mIU/ml
    • زن غیر حامله : <5 mIU/ml
    • بعد از یائسگی : <5/9 mIU/ml
    توجه: این اعداد فقط به عنوان راهنما داده شده و افزایش این هورمون در هر فرد متفاوت می باشد. مقدار مطلق به اندازه سیر تغییرات اهمیت ندارد.

سطوح پایین مقدار این هورمون نشانه چیست؟
    مقادیر پایین hCG علل مختلفی می تواند داشته باشد و می بایست آزمایش طی 72-48 بعد تکرار شود تا با توجه به تغییرات سطح هورمون بتوان قضاوت نمود. سطوح پایین hCG میتواند نشاندهنده موارد زیر باشد:
    • اشتباه در تعیین سن حاملگی
    • احتمال سقط یا Blighted Ovum
    • حاملگی نابجا Ectopic Pregnancy

سطوح بالای مقدار این هورمون نشانه چیست؟
    مقادیر زیاد hCG علل مختلفی می تواند داشته باشد و می بایست آزمایش طی 72-48 بعد تکرار شود تا با توجه به تغییرات سطح هورمون بتوان قضاوت نمود. سطوح بالای hCG می تواند نشاندهنده موارد زیر باشد:
    • اشتباه در تخمین سن حاملگی
    • حاملگی مولار
    • چندقلویی

آیا مقدار hCG می بایست به طور مرتب در طی حاملگی اندازه گیری شود؟
    مقدار این هورمون به طور معمول توسط پزشکان دوباره اندزاه گیری نمی شود مگر این که مشکلی به وجود آمده باشد. در صورت خونریزی، درد شدید شکمی یا سابقه سقط ممکن است پزشک این آزمایش را تکرار کند.

آیا عاملی می تواند مقدار hCG را تحت تاثیر قرار دهد؟
    هیچ عاملی نمی تواند مقدار این هورمون را تحت تاثیر قرار دهد بجز داروهایی که حاوی این هورمون باشند. این داروها برای درمان نازایی مورد استفاده قرار می گیرد و پزشک در مورد زمان انجام این آزمایش پس از دریافت این داروها، شما را راهنمایی خواهد نمود. سایر داروها مثل آنتی بیوتیکها، ضد دردها، قرصهای ضد بارداری خوراکی یا سایر داروهای هورمونی هیچ تاثیر بر مقدار این هورمون نخواهند داشت.

تنظیم و ترجمه: دکتر رهام صادقی
    منبع : انجمن بارداری آمریکا
    همه چیز درباره HCG

تشکر شده توسط : 7 کاربر
  2. shasha1364 نوشته است: ببخشيد دوستان ايا احتمال خطا براي ازمايش بارداري كه 48 ساعت بعد از رابطه جنسي انجام ميشه هست؟اگه ميشه كمي هم درباره اينكه اين ازمايش رو چه چيزي سنجيده ميشه يرام توضيح بدين
    من يه اختلافي تو زمان ازمايش تو سايت ها ديدم يه سري بعد از 48 ساعت رو اوكي ميدونن ابته خود ازايشگاه هم همين نظر رو داره يك سري هم ميگن بعد از 6روز بايد انجام بشه
    اين نكته رو هم در نظر بگيريد كه استفاده از قرص هاي ياسمين هم ايا ممكنه تو جواب ازمايش اخلال وارد كنه يا نه
    نمونه يه جواب ازمايش كه در 48 گرفته شده رو هم براتون ميزارم كه نظر بدين
    ممنون
                                                                                                                               test                    result               ت      unit                                     refren جواب دقيقتر اسce range
    Beta HCG            <2                       mIU/ml                  negative:<20>20

دوست عزيز زمان لقاح با زمان نزديكي دو موضوع متفاوت است كه متاسفانه در انجام ازمايش گاهي به اشتباه گفته ميشود 48 ساعت بعد از نزديكي.در صورتي كه منظور 48 ساعت بعد لقاح مد نظر است وزماني كه پريود به تاخير مي افتد تشخيص قطعي تر است نه زماني كه هنوز به زمان پريود مدتي باقي مانده
    اگر به اعدادي كه دوستمان پست كردند دقت كنيد از حدود 5هفته بعداز lmp(اولين روز اخرين قاعدگي)كه تقريبا يك هفته ياهمان 6روز بعد از عقب افتادن پريود است
    جواب ازمايش فوق منفي است(كمتر از 2ميباشد)

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. moory

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من با نامزدم یک روز بعد از پریود (قطع کامل خونریزی ) ارتباط داشتم البته با کاندوم و دخول انجام نشد فقط از ترس اینکه ممکن بوده دستانم آلوده بود از روش اورژانسی استفاده کرد( 3 ساعت بعد 2 قرص اچ دی ، 12 ساعت بعد 2 عدد 12 ساعت بعد  1 عدد) تا باز روز 11 دوره رابطه داشتیم که نه دخول انجام شد با کاندوم و از روی لباس و نه حتی دستانم تماس پیدا کرد اما باز از روی ترس دوباره 2 تا 12 ساعت قرص مصرف کرد ،اما در لحظه مصرف عارضی نداشت اما الان کمی حالت تهوع و درد در ناحیه تخمدان سمت چپ و تکرر ادرار دارد ( به شدت هم استرس دارد ) آیا اینها علایم بارداری است یا عوارض دارو ؟

4. moory نوشته است: سلام
    من با نامزدم یک روز بعد از پریود (قطع کامل خونریزی ) ارتباط داشتم البته با کاندوم و دخول انجام نشد فقط از ترس اینکه ممکن بوده دستانم آلوده بود از روش اورژانسی استفاده کرد( 3 ساعت بعد 2 قرص اچ دی ، 12 ساعت بعد 2 عدد 12 ساعت بعد  1 عدد) تا باز روز 11 دوره رابطه داشتیم که نه دخول انجام شد با کاندوم و از روی لباس و نه حتی دستانم تماس پیدا کرد اما باز از روی ترس دوباره 2 تا 12 ساعت قرص مصرف کرد ،اما در لحظه مصرف عارضی نداشت اما الان کمی حالت تهوع و درد در ناحیه تخمدان سمت چپ و تکرر ادرار دارد ( به شدت هم استرس دارد ) آیا اینها علایم بارداری است یا عوارض دارو ؟

وقت میکردند کمی اچ دی مصرف میکردند
    با مصرف اینگونه قرص پدر هورموناشونو درآووردن
    این دردها ناشی از عوارض قرص میباشد و به دلیل مصرف قرص احتمالا تاخیر خواهند داشت در سیکل قاعدگیشون که نگران نباشید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. Clooney نوشته است:
    shasha1364 نوشته است: ببخشيد دوستان يه سوال داشتم
    استفاده از قرص هاي زد بارداري همونطور كه گفته شد نتيجه خيلي خوبي داره ولي اگه احيانا ريخته شدن اب مني روي واژن خانوم حتي با استفاده از اين قرص ها باعث بارداري بشه( چيزي كه تقريبا محال هست صورت بپذيره)بايد چه كار كرد چجوري ميشه جلوگيري كرد ؟
    اين رو براي اين ميپرسم كه ممكنه اطمينان زياد به اين قرص ها(زد بارداري ياسمين)باعث بشه قفلت صورت بگيره و زماني متوجه بشه طرف كه خيلي دير شده ميخوام بدونم ميشه كاري كرد مثلا سقط انجام داد؟تا چند ماهگي جنين ميشه اين كار رو كرد؟يا را هاي ديگه ايهست؟
    ممنونم از همه دوستان بابت فضاي پرباري كه ايجاد كردن

اول یه پیشنهاد میکنم بدید سوالتون بو به عنوان عجیب و غریب ترین سوال سال در کینش ثبت کنن
    جوابتون منفی هستش و با توجه به استفاده قرصها اصلا امکان بارداری نیست چه اچ دی چه ال دی و چه یاسمین باشه این قرصها
    اگه چنین بود و با موفقیت عمل نمیکردند اصلا تولید نمیشدند
    در رابط با سقط هم بگم بحث و نظر دادن در موردش خلاف قوانین میباشد
    ولی تا جایی که ممکن هست نهایت تا 4 ماهگی برای سقط شرایط مساعد تره

سلام
    تمام روش های جلوگیری از بارداری دارای ضریب شکست هستن و هیچ کدوم 100% از بارداری جلوگیری نمیکنن. استفاده از ocp ها (قرص های ضدبارداری از هر نوع) یکی از روش هایی هستش که از ضریب شکست بسیار پایین (در حد 1%) هست. بنابراین میشه تقریبا بهشون مطمئن بود.
    از الان هم به فکر سقط و ... نباشید.
    موفق باشید...

6. دوست عزيز زمان لقاح با زمان نزديكي دو موضوع متفاوت است كه متاسفانه در انجام ازمايش گاهي به اشتباه گفته ميشود 48 ساعت بعد از نزديكي.در صورتي كه منظور 48 ساعت بعد لقاح مد نظر است وزماني كه پريود به تاخير مي افتد تشخيص قطعي تر است نه زماني كه هنوز به زمان پريود مدتي باقي مانده
    اگر به اعدادي كه دوستمان پست كردند دقت كنيد از حدود 5هفته بعداز lmp(اولين روز اخرين قاعدگي)كه تقريبا يك هفته ياهمان 6روز بعد از عقب افتادن پريود است
    جواب ازمايش فوق منفي است(كمتر از 2ميباشد)[/quote]
    ................................................................................................................................................................
    ببخشيد من الان گيج شدم
    ازمايشي كه من تو پستم گزاشتم مربوط به تقريبا 60ساعت بعد از نزديكي هست كه اين ازمايش انجام شده و جواب منفي هست
    خانومي هم كه ازمايش رو انجام داده نزديكيش در روز 6پريودش بوده و تقريبا 60ساعت بعد كه پريود هم تموم شده بوده براي اطمينان خواطر اين ازمايش رو انجام داده  با صحبتايي كه شما كردين من برداشتم اين هست كه زمان ازمايش زمان خوبي نبوده و ايشون دوباره بايد ازمايش بده درسته؟

7. shasha1364 نوشته است: دوست عزيز زمان لقاح با زمان نزديكي دو موضوع متفاوت است كه متاسفانه در انجام ازمايش گاهي به اشتباه گفته ميشود 48 ساعت بعد از نزديكي.در صورتي كه منظور 48 ساعت بعد لقاح مد نظر است وزماني كه پريود به تاخير مي افتد تشخيص قطعي تر است نه زماني كه هنوز به زمان پريود مدتي باقي مانده

................................................................................................................................................................
    ببخشيد من الان گيج شدم
    ازمايشي كه من تو پستم گزاشتم مربوط به تقريبا 60ساعت بعد از نزديكي هست كه اين ازمايش انجام شده و جواب منفي هست
    خانومي هم كه ازمايش رو انجام داده نزديكيش در روز 6پريودش بوده و تقريبا 60ساعت بعد كه پريود هم تموم شده بوده براي اطمينان خواطر اين ازمايش رو انجام داده  با صحبتايي كه شما كردين من برداشتم اين هست كه زمان ازمايش زمان خوبي نبوده و ايشون دوباره بايد ازمايش بده درسته؟[/quote]

شما یا در خوندن مطالب مشکل دارید یا استرس شدید دارید که همه چی رو کلا بد برداشت میکنید
    آزمایش خون بعد 48 ساعت به طور دقیق و حتمی نشون میده که باردار هست یا نه شما که 60 ساعت بعد انجام دادید و جواب منفی هستش پس بارداری منتفیه

8. سلام
    من یک رابطه محافظت نشده داشتم حدود 8 روز پیش البته دخول انجام نشد ولی آلت کاملا با بدن من تماس داشت .الته بعد از 3 ساعت من از روش اورژانسی استفاده کردم 2 قرص اچ دی خوردم و 12 ساعت بعد هم 2 قرص دیگر .چند روز کمر درد شدید دل درد تهوع و ترشحات زیاد داشتم. کمی بهتر شدم .الان 10 روز مانده به پریودم و بعد از 8 روز از رابطه من 3 روز هست که لک بینی دارم.آیا احتمال بارداری هست؟؟؟ من امروز از بی بی چک استفاده کردم منفی بود.آیا میتونم به جواب ابن تست اعتماد کنم؟؟این لک بینی بخاطر چی میتونه باشه؟؟من خیلی نگران شدم..میتونه بخاطر مصرف اون قرصا باشه ؟؟؟
    لطفا راهنماییم کنید

9. sara55 نوشته است: سلام
    من یک رابطه محافظت نشده داشتم حدود 8 روز پیش البته دخول انجام نشد ولی آلت کاملا با بدن من تماس داشت .الته بعد از 3 ساعت من از روش اورژانسی استفاده کردم 2 قرص اچ دی خوردم و 12 ساعت بعد هم 2 قرص دیگر .چند روز کمر درد شدید دل درد تهوع و ترشحات زیاد داشتم. کمی بهتر شدم .الان 10 روز مانده به پریودم و بعد از 8 روز از رابطه من 3 روز هست که لک بینی دارم.آیا احتمال بارداری هست؟؟؟ من امروز از بی بی چک استفاده کردم منفی بود.آیا میتونم به جواب ابن تست اعتماد کنم؟؟این لک بینی بخاطر چی میتونه باشه؟؟من خیلی نگران شدم..میتونه بخاطر مصرف اون قرصا باشه ؟؟؟
    لطفا راهنماییم کنید

با سلام.
    خیر دوست عزیز.
    این لکه بینیا ادامه ی همون ترشحاته و مال تغییرات در عملکرد هورموناتونه.لکه بینی یکی از عوارض مصرف این قرصه.
    شما دخول هم نداشتین پس بعد مصرف قرص،نگرانیتون بیهوده هست.
    در ضمن استفاده از بی بی چک زمان داره و واسه همین همیشه نمیشه به نتیجه تستش اطمینان کرد.
    نگران نباشید.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  10. Clooney نوشته است:
    shasha1364 نوشته است: دوست عزيز زمان لقاح با زمان نزديكي دو موضوع متفاوت است كه متاسفانه در انجام ازمايش گاهي به اشتباه گفته ميشود 48 ساعت بعد از نزديكي.در صورتي كه منظور 48 ساعت بعد لقاح مد نظر است وزماني كه پريود به تاخير مي افتد تشخيص قطعي تر است نه زماني كه هنوز به زمان پريود مدتي باقي مانده

ببخشيد من الان گيج شدم
    خانومي هم كه ازمايش رو انجام داده نزديكيش در روز 6پريودش بوده و تقريبا 60ساعت بعد كه پريود هم تموم شده بوده براي اطمينان خواطر اين ازمايش رو انجام داده  با صحبتايي كه شما كردين من برداشتم اين هست كه زمان ازمايش زمان خوبي نبوده و ايشون دوباره بايد ازمايش بده درسته؟

شما یا در خوندن مطالب مشکل دارید یا استرس شدید دارید که همه چی رو کلا بد برداشت میکنید
    آزمایش خون بعد 48 ساعت به طور دقیق و حتمی نشون میده که باردار هست یا نه شما که 60 ساعت بعد انجام دادید و جواب منفی هستش پس بارداری منتفیه[/quote]
    دوست عزيز من پستهاي شما را مجدد مطالعه كردم شما در فاصله بين دوبسته قرص رابطه داشتيد حتي اگركاملا مايع مني داخل اژن ميشد شما باردار نميشويد ونيازي به دادن امايش نداشتيداسترس بي جا نداشته باشيدحتي جوابها را دقيق وبدون استرس مطالعه نكرديد

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  11. shasha1364 نوشته است: دوست عزيز زمان لقاح با زمان نزديكي دو موضوع متفاوت است كه متاسفانه در انجام ازمايش گاهي به اشتباه گفته ميشود 48 ساعت بعد از نزديكي.در صورتي كه منظور 48 ساعت بعد لقاح مد نظر است وزماني كه پريود به تاخير مي افتد تشخيص قطعي تر است نه زماني كه هنوز به زمان پريود مدتي باقي مانده

ببخشيد من الان گيج شدم
    خانومي هم كه ازمايش رو انجام داده نزديكيش در روز 6پريودش بوده و تقريبا 60ساعت بعد كه پريود هم تموم شده بوده براي اطمينان خواطر اين ازمايش رو انجام داده  با صحبتايي كه شما كردين من برداشتم اين هست كه زمان ازمايش زمان خوبي نبوده و ايشون دوباره بايد ازمايش بده درسته؟[/quote]
    -----------------------
    دوست عزیز نظر من اصلا علمی نیست ولی فکرکنم منطقی باشه
    وقتی اسپرم تا 4 روز میتونه تو بدن زنده بمونه  اگه در بدترین حالت روز 4 تخمکگذاری بشه و لقاح بشه و 2 روز هم برای مشخص شدن هرمون در خون زمان لازمه، پس فکر کنم آزمایش حداقل 6 روز بعد داده بشه اطمینانش بیشتر خواهد بود مگه اینکه مطمئن باشید همون روز رابطه تخمک گذاری هم داشتید

12. من از اينكه زياد سوال ميكنم واقعا عذر ميخوام از همه دوستان از همينجام از همتون كه حوصله به خرج ميدين و جواب ميدين ممنونم ولي خوب به عنوان يه تازه وارد دوست دارم تا عمق مطلب رو ازتون ياد بگيريم منو مي بخشيد
    فقط يه سوال ديگه به عنوان جمع بندي در باره مشكل خودم ميپرسم  دوست دارم هر كدوم از دوستان كه زحمتي براشون نبود نظر خودشون رو بزارن
    شما چه در صد حامله گي  رو براي رابطه اي با مشخصات زير ميدين
    1-زمان نزديكي خانوم پريود بودن(روزهاي اخر پريود)
    2-دخول انجام نشده فقط الت ها در تماس بوده و مقداري مني روي واژن خانوم ريخته شده
    3-خانوم از قرص هاي زد بارداري جهت تنظيم قاعدگي استفاده ميكرده به مدت طولاني بدون وقفه
    و منظم
    4-شستشوي واژن با اب بعد از رابطه(اين يه مورد نميدونم اصلا تاثير داره يا نا)
    5-جواب ازمايش بارداري 60ساعت بعد از نزديكي منفي بوده

13. shasha1364 نوشته است: من از اينكه زياد سوال ميكنم واقعا عذر ميخوام از همه دوستان از همينجام از همتون كه حوصله به خرج ميدين و جواب ميدين ممنونم ولي خوب به عنوان يه تازه وارد دوست دارم تا عمق مطلب رو ازتون ياد بگيريم منو مي بخشيد
    فقط يه سوال ديگه به عنوان جمع بندي در باره مشكل خودم ميپرسم  دوست دارم هر كدوم از دوستان كه زحمتي براشون نبود نظر خودشون رو بزارن
    شما چه در صد حامله گي  رو براي رابطه اي با مشخصات زير ميدين
    1-زمان نزديكي خانوم پريود بودن(روزهاي اخر پريود)
    2-دخول انجام نشده فقط الت ها در تماس بوده و مقداري مني روي واژن خانوم ريخته شده
    3-خانوم از قرص هاي زد بارداري جهت تنظيم قاعدگي استفاده ميكرده به مدت طولاني بدون وقفه
    و منظم
    4-شستشوي واژن با اب بعد از رابطه(اين يه مورد نميدونم اصلا تاثير داره يا نا)
    5-جواب ازمايش بارداري 60ساعت بعد از نزديكي منفي بوده

احتمال بارداری اصلا وجود نداره

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  14. با سلام
    2ماه پیش من به علت کیست های ریز قرص سیپروترون مصرف می کنم ولی ممکن بود 1روز مصرف قرص یادم بره در همین حین رابطه بودن دخول داشتم که آب منی بیرون ریخته شده ولی از پیش آب مطمئن نیستم و بعد از رابطه قرص را به طور منظم هر شب 1عدد مصرف کردم و درست بعد 1هفته قطع قرص پریود شدم ولی خونریزی کم بود با  این حال بسته بعدی رو شروع کردم و منظم مصرف کردم و بعد7روز بعد از اتمام قرص دوباره پریود شدم.با اینکه بعد از رابطه 2بار پریود شدم احتمال بارداری وجود داره؟دور شکمم بزرگتر شده بخاطر قرص است؟
    با  تشکر

15. sayee نوشته است: با سلام
    2ماه پیش من به علت کیست های ریز قرص سیپروترون مصرف می کنم ولی ممکن بود 1روز مصرف قرص یادم بره در همین حین رابطه بودن دخول داشتم که آب منی بیرون ریخته شده ولی از پیش آب مطمئن نیستم و بعد از رابطه قرص را به طور منظم هر شب 1عدد مصرف کردم و درست بعد 1هفته قطع قرص پریود شدم ولی خونریزی کم بود با  این حال بسته بعدی رو شروع کردم و منظم مصرف کردم و بعد7روز بعد از اتمام قرص دوباره پریود شدم.با اینکه بعد از رابطه 2بار پریود شدم احتمال بارداری وجود داره؟دور شکمم بزرگتر شده بخاطر قرص است؟
    با  تشکر

موقع مصرف قرص ها خونریزی کمتر از حالت عادی است، احتمال بارداری هم برای شما وجود نداره
    دور شکمتان هم میتونه به دلیل افزایش وزن  نفخ یا هر علت دیگه ای بزرگ بشه

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 7 از 69
رفتن به صفحه :    ... 7 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید