شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بيزار درماني

1. pari2009

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    به نام او
    سلام خدمت شما عزيزان
    پسري 19 ساله هستم!
    1 - يه توضيح در مورد بيزار درماني مي خواستم چي هست ايا عوارضي هم داره در چه مواردي به كار مي رود براي درمان چه نوع بيماري هايي و اينكه ايا روانپزشكي كه اين كار را انجام مي دهد تاثير دارد منظور حرفه اي بدنش رو ميگم مثلا براي هيپنوتيزم ميگن پيش هر كسي نميشه رفت و بايد پيش يك متخصص اين كار رفت ايا aversion therapy هم بايد پيش يك فرد حرفه اي رفت يا پزشك در انجام اين عمل نقش زيادي ندارد .

2 – استنشاق دود سيگار چه ضرر هاي جسماني دارد؟ دقيقا اگه ميشه ذكر كنيد
    3- من رفتم دكتر يه دارويي مي خوردم قطع كنم نميدونم چرا پيش هر دكتري ميرم به جاي اينكه بگه بيا قطع كنيم افرين دو تا دارو ديگه هم اضافه ميكنه (به شما روانپزشكا دارم مي گم اين قدر ملتو نبندين به دارو!!!)
    زاناكس كه  يك سالي مي خوردم   پراپرانول 20 +بوسپيرون + قطره  surmontil داد
    منم بدم مياد از دارو از عوارضش يكي بگه چيه عوارضش بالاخره با كسي كه نميخوره يهفرقي هست ديگه ايا با قطع دارو  عوارض از بين ميره منظورم از عوارض 10 20 سال بعد هست
    يه چيز تو پرانتز بگم من زاناكس كه مي خوردم تنها با الان كه اين دو تا اضافه شدن هيچ فرقي نكردم اخه چرا بايد بخورم ؟!!! به نظر شما بخورم؟ اخه تازه شروع كردم نميخوام باز به اينا عادت كنم اي خونواده هم ميگن نخور اين دارو ها رو مشكل تو دارويي نيست وخودت بايد به خودت كمك كني و ... خلاصه عصابم خورده
    4 – و در مورد ساعت خوردن داروها ايا اهميتي داره؟ مثلا 3 4 ساعتي عقب بيافده ؟
    اينم بگم به خاطر اضطراب اين دارو ها رو مي خورم  همين و هيچ مشكل ديگه اي ندارم
    اگه كسي هم راه حل جديدي NEW   براي درمان اضطراب داره بهم بگه ممنون ميشم و علم روانپزشكي الان چه درمان هايي رو به كار ميبره غير دارويي منظورم
    Tnx a lot javab e kamel  bedin !!!

امضا:
    (زندگي تفسير سه كلمه هست خنديدن بخشيدن فراموش كردن پس بخند و ببخش و فراموش كن ... )

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. با سلام
    دوست عزیز 1-در روشهایی که در ان از محرکهای بیزار کننده استفاده میشه تحت عنوان درمان های بیزاری اور نام میبرند2-خوب در مورد دود سیگار بسیار صحبت شده چه در رسانه ها و...واینکه چه عوارضی رو داره خوب برای ریه ها به مرور مشکل پیش میاد تنفس ادم دچار مشکل میشه و...3-پزشکها خودشون بهتر میتونن تشخیص بدن که چه دارویی برای چه بیماری مناسب هست تا هرچند زودتر بهبودی حاصل بشه پس به دکترتون اعتماد کنید و دوره درمانتون رو کامل کنید انشاالله حتما جواب میگیرید4-بهتره داروهاتون رو به موقع استفاده کنید چون به موقع استفاده کردن دارو خیلی در روند درمان تاثیر داره اگر احیانا فراموش کردید تا یادتون اومد استفاده کنید ولی نه اینکه هر وقت شد بخورید. بهترین کسی که میتونه به شما در درمان اضطراب کمک کنه خودتون هستید و در کنارش از دکترهای خوبمون هم راهنمایی بخواید با توکل به خدا به نتیجه دلخواهتون خواهید رسید.
    به امید بهبودی
    موفق باشید

3. pari2009

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    منظور از محرک بیزار کننده چیه این گفت شک میدم به دستت من خواسنم عوارضش رو بدونم و ایا اینکه اصلا روش روتین و مناسبی  هست یا نه؟

4. pari2009 نوشته است: منظور از محرک بیزار کننده چیه این گفت شک میدم به دستت من خواسنم عوارضش رو بدونم و ایا اینکه اصلا روش روتین و مناسبی  هست یا نه؟

با سلام
    ببینید دوست عزیز منظور از محرک بیزار کننده یعنی اگر کسی به بیماری مواجه شد ابتدا اجازه ادامه اون رو بهش میدن ولی در کنارش از داروهایی براش تجویز میشه که بیمار نسبت به اون نوع مشکلش احساس بیزاری کنه عوارض  هر بیماری باهم متفاوت هست پس در این موارد باید با پزشک مربوطه مشورت کرد. توکلتون به خدا باشه همه چیز درست میشه.
    به امید بهبودی
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. pari2009 نوشته است: به نام او
    سلام خدمت شما عزيزان
    پسري 19 ساله هستم!
    1 - يه توضيح در مورد بيزار درماني مي خواستم چي هست ايا عوارضي هم داره در چه مواردي به كار مي رود براي درمان چه نوع بيماري هايي و اينكه ايا روانپزشكي كه اين كار را انجام مي دهد تاثير دارد منظور حرفه اي بدنش رو ميگم مثلا براي هيپنوتيزم ميگن پيش هر كسي نميشه رفت و بايد پيش يك متخصص اين كار رفت ايا aversion therapy هم بايد پيش يك فرد حرفه اي رفت يا پزشك در انجام اين عمل نقش زيادي ندارد .

2 – استنشاق دود سيگار چه ضرر هاي جسماني دارد؟ دقيقا اگه ميشه ذكر كنيد
    3- من رفتم دكتر يه دارويي مي خوردم قطع كنم نميدونم چرا پيش هر دكتري ميرم به جاي اينكه بگه بيا قطع كنيم افرين دو تا دارو ديگه هم اضافه ميكنه (به شما روانپزشكا دارم مي گم اين قدر ملتو نبندين به دارو!!!)
    زاناكس كه  يك سالي مي خوردم   پراپرانول 20 +بوسپيرون + قطره  surmontil داد
    منم بدم مياد از دارو از عوارضش يكي بگه چيه عوارضش بالاخره با كسي كه نميخوره يهفرقي هست ديگه ايا با قطع دارو  عوارض از بين ميره منظورم از عوارض 10 20 سال بعد هست
    يه چيز تو پرانتز بگم من زاناكس كه مي خوردم تنها با الان كه اين دو تا اضافه شدن هيچ فرقي نكردم اخه چرا بايد بخورم ؟!!! به نظر شما بخورم؟ اخه تازه شروع كردم نميخوام باز به اينا عادت كنم اي خونواده هم ميگن نخور اين دارو ها رو مشكل تو دارويي نيست وخودت بايد به خودت كمك كني و ... خلاصه عصابم خورده
    4 – و در مورد ساعت خوردن داروها ايا اهميتي داره؟ مثلا 3 4 ساعتي عقب بيافده ؟
    اينم بگم به خاطر اضطراب اين دارو ها رو مي خورم  همين و هيچ مشكل ديگه اي ندارم
    اگه كسي هم راه حل جديدي NEW   براي درمان اضطراب داره بهم بگه ممنون ميشم و علم روانپزشكي الان چه درمان هايي رو به كار ميبره غير دارويي منظورم
    Tnx a lot javab e kamel  bedin !!!

امضا:
    (زندگي تفسير سه كلمه هست خنديدن بخشيدن فراموش كردن پس بخند و ببخش و فراموش كن ... )

دوست عزیز بهتره از روانپزشکتون بخواین که روشی رو براتون تجویز کنند که بدون دارو باشه یا کمتر دارو درمانی داشته باشه مثل شناخت درمانی یا جلسات رواندرمانی  کمک خوبی به درمان اضطراب داره که به این طریق میتونین از مصرف داروهاتون کم کنین وزودتر قطعشون کنیدبهتره دراین مورد با روانپزشکتون مشورتی داشته باشین ودیدگاهتون رو راجع به مصرف داروهاتون رو در میون بزارید که اگه ایشون صلاح دونستند روشهایی رو براتون پیشنهاد میدن .کتابهایی در مورد شناخت درمانی هست میتونین بگیرین ومطالعه کنین (حال بد به حال خوب نوشته کرنز) کتاب خوبی هست سعی کنید در رابطه با سلامت روحی وروانیتون مسئولانه رفتار کنید وسرسری از روش نگذریدالبته نه اینکه خدا نکرده دچار وسواس بشید ها .موفق باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید