شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اهداي جنيني

1. سلام
    يكسري اطلاعات در مورد اهدائ جنين مي خواستم بدونم و ايا قانونا و شرعا مشكلي نداره ؟
    ايا در اينده اين فكر كه اين بچه به وجود امده از افراد ديگري است فكر ادم رو ازار نمي ده ؟‌

2. راستش دوست عزیز من از موارد شرعی یا قانونی اش اصلا اطلاعی ندارم
    اما به نظرم وقتی تصمیم میگیرین یه بچه رو به فرزندی بپذیرین دیگه اون بچه فرزند خودتونه بدون اهمیت اینکه پدر و مادرش کی بودن و چطور بودن. حالا که شما حرف از اهدای جنین می زنین و بچه از گوشت و پوست همسرتون به وجود میاد
    واقعا همه بچه ها بیگناهن و همه آدمها اگه یه کم قلبشونو پاک کنن می تونن براشون پدری یا مادری کنن
    اما دوست عزیز به نظر من حتی اگه یک درصد هم احتمال میدین بعدا ممکنه از این دست افکار داشته باشین اصلا اقدام به این کار نکنین

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. kambiz نوشته است: سلام
    يكسري اطلاعات در مورد اهدائ جنين مي خواستم بدونم و ايا قانونا و شرعا مشكلي نداره ؟
    ايا در اينده اين فكر كه اين بچه به وجود امده از افراد ديگري است فكر ادم رو ازار نمي ده ؟‌

دوست عزيز منظورتون از اهداي جنين چيست؟فرزند خواندگي يا اهداي جنين؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. سلام
    من كه واضح گفتم اهدائي جنين  يعني جنين تشكيل شده در ازمايشگاه متعلق به اسپرم و تخمك زن و مرد ديگري رو اهدا مي كنن به كساني كه باردار نميشن منتها زن امادگي نگهداري از اون جنين رو تا مرحله به دنيا امدن رو داره

zohret نوشته است:
    kambiz نوشته است: سلام

5. سلام
    دوست من شما و همسرتون اول باید با خودتون روراست باشید و ببینید که آیا واقعا آمادگی پذیرش فرزند دیگری رو به عنوان فرزند خودتون دارید یا نه. اهدای جنین برتری هایی نسبت به فرزند خواندگی داره.
    1. همسرتون بچه رو در وجود خودشون پرورش میدن و به دنیا میارنش و مسلما حس مادر بودن براشون خیلی بیشتر و قابل لمس تره بنابراین ارتباط قوی تری باهاش برقرار میکنن.
    2. از ابتدای تولد شما و همسرتون تمام مراحل رشدش رو حس و لمس میکنید و در کنارتون هست با تمام مشکلات و زیبایی ها.
    من فکر میکنم همین دو دلیل کافیه که احساس خوبی داشته باشید و فراموش کنید که فرزند مال کس دیگه ای بوده. وقتی اولین قدم برداشتن هاش رو ببینید و اولین کلمات رو از زبونش بشنوید فکر نمیکنم چیزی غیر از دلبستگی وجود داشته باشه.
    به هر حال اگه بازهم حس میکنید مشکلی ممکنه پیش بیاد با احساسات خودتون و یه بچه معصوم بازی نکنید.
    به امید خوشبختی...

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  6. kambiz نوشته است: سلام
    من كه واضح گفتم اهدائي جنين  يعني جنين تشكيل شده در ازمايشگاه متعلق به اسپرم و تخمك زن و مرد ديگري رو اهدا مي كنن به كساني كه باردار نميشن منتها زن امادگي نگهداري از اون جنين رو تا مرحله به دنيا امدن رو داره

zohret نوشته است:
    kambiz نوشته است: سلام

سلام چون دهنده اسپرم وتخمك ناشناس باقي ميمانند راه بازگشتي نيست كه بخواهيد پشيمون بشيد در كشورهاي ديگه هم رايج است فكر ميكنم پدر ومادر واقعي بچه كساني باشن كه زحمت بزرگ كردن و رسيدگي مناسب ومطلوب به بچه رو متحمل ميشن .حالا ممكنه برعكس اسپرم وتخمك متعلق به خودشون باشه ولي وظايف پدر ومادري رو به درستي انجام ندن از طرف ديگه ميشه در نظر گرفت يك مرد در هر انزال ميتونه 300-400 ميليون اسپرم دفع كنه كه بيشترش قابليت لقاح وتبديل شدن به يك بچه رو داشته باشه ولي آيا يك سلول مهمه؟. حالا تصميم گيري با شماست كه كدوم رو پدر ومادر واقعي فرض كنيد

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  7. ممنون از همراهي و پاسخ هاي كه مي ديد
      تمام فرمايشات شما درست منتها يك مسئله كه فكر خودم رو مشغول كرده اونم اينه كه از نظر ژنتيكي اون زن و مردي كه جنين اضافي خودشون رو فريز شده دارن و قرار اهدا كنن چطور هستن تمام اطلاعات وراثتي از طرق ژن منتقل ميشه نه بدن مادر كه فقط به عنوان ميزبان از اون جنين نگهداري مي كنه مشكل من با عواطف و احساسات مادري نيست چون مي دونم خواه نا خواه ايجاد خواهد شد
    البته فكر مي كنم مراكزي كه اين اقدام به نگهداري جنين مي كنن قبل از فريز كزدن از سلامتي اون ژنتيكي اون كاملا اطمينان پيدا مي كنن
    قبول كنيد كه خيلي سخته
    خدا خودش كمك كنه

8. بله واقعا سخته و نمیشه این مسئله رو انکار کرد.
    در ایران اطلاع ندارم اما میدونم که در خارج از ایران در همون مراکز که جنین فریز شده نگهداری میشه اطلاعات ژنتیکیش (از لحاظ ظاهری و ویژگی های خانوادگی پدر و مادر) بایگانی میشه و اگه افراد گیرنده بخوان مختصر اطلاعاتی رو بهشون میدن.
    میتونید جویا شید ببینید در ایران هم این کارو میکنن یا نه.
    ژنتیک روی ظاهر آدما تاثیر میذاره دوست من. اون چیزی که رفتار و منش یه بچه رو شکل میده محیط اطراف و طرز برخورد پدر و مادریه که بزرگش میکنن. حالا این برخورد چه با بچه چه با همدیگه س که در نهایت شخصیت اصلی بچه رو به وجود میاره پس خیلی نگران نباشید.
    به امید موفقیت...

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. خيلي ممنونم به خاطر توضيحات شما

ما كه اقدام كرديم يك سري مراحل قانوني و اداري داره بايد طي بشه كه طبق دستور عمل دولت كه به وزارت بهداشت دادن تشريفات قانوني اون يك روزه و بدون طي شدن مراحل دادرسي انجام ميشه
    فقط ...!!
      همسر من 2 بار اي وي اف شده و يك بار جنين فريز شده و يك بارهم ميكرو انجيكشن طي كردن و گذراندن اين مراحل به غير از هزينه هاي كه داشته هر عمل حد اقل با احتساب هزينه دارو 2ميليون تومان بود كه متاسفانه پس از انتقال جنين بعد از گذشت 15 روز با انجام اولين ازمايش جنين تشكيل نشده بود ....!!!! كه از نظر روحي براي همسرم و بعد خودم خيلي تاثير داشته ....
    حالا يك نگرانيم هم از اين مورد است كه اگه اين بار هم با اينكه تخمك و اسپرم و جنين حاصله از خود ما نيست باز هم اين مشكل پيش خواهد امد مي دونم كه درصد بارداري طبيعي هم 40
    % است و در اين گونه اعمال هم درصد موفقيت بيشتر از اين نيست منتها روحيات يك خانم چطوري مي تونه با اين مطلب كنار بايد . من نمي خواهم خودش رو سرزنش كنه و فكز كنه كه لون هم يك مشكلي داره ، با توجه به اين كه در مرحله اخر ما حتي ازمايشات متعدد ژنتيك هم انجام داديم تا احتمال نقص ژنتيكي هم بر طرف بشه كه خوشبخدانه هيچگونه نقصي هم نبود ....! با اينكه مي دونيم و طي نامه پزشك به دادگاه مشكل از اون نيست و من ضعف دارم

10. وقتی آزمایشات انجام شده و پزشک ها تائید کردن که همسرتون توانایی این بارداری رو دارن درصد موفقیت بالاست ولی به هرحال نگرانی های خودش رو داره. این به عهده شماست که روحیه ایشون رو تقویت کنید و اجازه ندید خودشون رو سرزنش کنن. بهشون بگید اگر هم نشد تقصیر ایشون نیست و ... اگه لازم میبینید به مشاور مراجعه کنید تا بتونید روحیه خودتون و همسرتون رو بالا ببرید و آمادگی برخورد با هر مسئله ای رو داشته باشید.
    توکلتون به خدا باشه. ان شاالله که به زودی به خواسته تون میرسید و حس زیبای پدر شدن رو تجربه میکنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  11. kambiz نوشته است: ممنون از همراهي و پاسخ هاي كه مي ديد
      تمام فرمايشات شما درست منتها يك مسئله كه فكر خودم رو مشغول كرده اونم اينه كه از نظر ژنتيكي اون زن و مردي كه جنين اضافي خودشون رو فريز شده دارن و قرار اهدا كنن چطور هستن تمام اطلاعات وراثتي از طرق ژن منتقل ميشه نه بدن مادر كه فقط به عنوان ميزبان از اون جنين نگهداري مي كنه مشكل من با عواطف و احساسات مادري نيست چون مي دونم خواه نا خواه ايجاد خواهد شد
    البته فكر مي كنم مراكزي كه اين اقدام به نگهداري جنين مي كنن قبل از فريز كزدن از سلامتي اون ژنتيكي اون كاملا اطمينان پيدا مي كنن
    قبول كنيد كه خيلي سخته
    خدا خودش كمك كنه

انسان حدود 30000 ژن داره كه چك كردن همه آنها امكان پذير نيست  حتي اگه جنين ژنهاي خودتون رو داشته باشه امكان بيماري ژنتيكي بر پايه احتمالاته. درمورد ازدواج با فاميل درجه 3 مثل پسر خاله دختر خاله چون يك هشتم ژنها مشتركه احتمال بيماري بالا ميره واگه مشاوره ژنتيكي بخوان تنها چند بيماري مهم رايج رو چك ميكنن وبقيه رو به حساب شانس ميزارن البته در كشورهايي مثل امريكا چنين ازدواج هايي ( در اكثر ايالات) غير قانوني يه  وجرم محسوب ميشه. پس اگه امكانش هست تاكيد كنيد دهنده اسپرم وتخمك به هيچ وجه نسبت فاميلي نداشته باشن وهمين طور سن بالايي نداشته باشن.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  12. ممنونم
    براي مشاوره پيش دكتر اورلوژ رفتم تا هم نامه معرفي به دادگاه رو امضا كنه هم اينكه معاينه بشم
    دكتر حرفي زد گفت اهدا جنين هم فرقي با اي وي اف نداره  اگه با اين تعداد اي وي اف نتيجه نگرفتيد و جنين تشكيل شده بعد از 10 روز از بين ميره مشكل از شما نيست يك مشكل ديگه هست كه احتمالا دكتر بهتون نميگه
    ايا ممكنه مشكلي باشه ما توي بيمارستان صارم از نوك مو تا ناخن پا مورد ازمايش و تست و مشاوره ژنتيك رفيتم و همه چيز خوب و نرمال بود پس اين دكتر چي ميگه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید