شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نازایی به دلیل درمان کیست تخمدان

1. باسلام من به علت داشتن کیستی به اندز تقریبا 4 میلی متر در تخمدان چپم دکتر برای من دو دوره مصرف قرص ال دی را تجویز کرد که تا 9 الی10 روز دیگه دوره دوم تموم میشه این سوال را داشتم که آیا مصرف قرص ضد حاملگی باعث نازایی می شود ؟آیا خود کیست باعث نازایی می شود چون در بعضی سایت ها دیدم که نوشته کیست تخمدان باعث نازایی ودر حسرت ماندن مادر شدن می شود؟ آیا بعد از اتمام دوره مصرف قرص وپریود شدن چه مدت طول میکشد تا حامله شوم؟ روزهایی که احتمال حاملگی زیاد است بهم بگویید متشکرم

2. سلام
    کی این حرف ها رو به شما زده دوست عزیز؟ اگه قرار بود مصرف قرص های ضد بارداری باعث نازایی بشه که اصلا تولید نمیشد و به منظور جلوگیری از بارداری ازش استفاده نمیشد. درصد بالایی از خانم ها از این روش استفاده میکنن و بعدشم بعد از قطعش باردار میشن. شما که فقط 2 دوره استفاده کردید.
    کیست تخمدان در صورتی باعث نازایی میشه که با دارو درمان نشه و انقدر بزرگ شده باشه که با جراحی پزشک مجبور به قطع کامل تخمدان بشه که در اون صورت بازهم اگه فقط 1 تخمدان خارج بشه 50% احتمال بارداری کم میشه.
    ذهنتون رو درگیر این مسائل نکنید و دستور پزشکتون رو ادامه بدید و مطمئن باشید مشکلتون مرتفع میشه.
    با آرزوی سلامتی...

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 8 کاربر ديگر
  3. با عرض سلام و خسته نباشید.
    دختری هستم 26 ساله که اخیرا به پزشک مراجعه کرده و مشخص شد که در تخمدان راست خود کیست های متعددی دارم دکتر برای درمان به من قرص اسپیرونولاکتون و سیپترون داده. مادر و مادر بزرگ من سرطان سینه دارند می خواستم بدانم با توجه به اینکه این قرص ها هورومونی هستند و من سابقه بیماری سرطلان را در خوانواده خود دارم ممکنه است خودرن این قرص ها احتمال ابتلا به این بیماری را افزاریش دهد؟
    با تشکر

4. sara1922 نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید.
    دختری هستم 26 ساله که اخیرا به پزشک مراجعه کرده و مشخص شد که در تخمدان راست خود کیست های متعددی دارم دکتر برای درمان به من قرص اسپیرونولاکتون و سیپترون داده. مادر و مادر بزرگ من سرطان سینه دارند می خواستم بدانم با توجه به اینکه این قرص ها هورومونی هستند و من سابقه بیماری سرطلان را در خوانواده خود دارم ممکنه است خودرن این قرص ها احتمال ابتلا به این بیماری را افزاریش دهد؟
    با تشکر

سلام
    بعیده که این قرص ها احتمال ابتلا به سرطان رو افزایش بدن اما چون شرایط شما یه مقدار خاصه بهتره قبل از مصرف حتما با پزشک مشورت کنید.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. sara1922 نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید.
    با تشکر

سلام،
    داروهای تجویز شده در شما، احتمال بروز بدخیمی (سرطان) را در شما بالاتر نمی برند؛ ولی با توجه به سابقه فامیلی که دارید (وجود سرطان پستان در فامیل درجه اول ) این حالت یک فاکتور خطر می باشد و شما باید برای غربالگری از نظر بدخیمی پستان زودتر شروع کنید. اگر مادر یا مادربزرگ شما قبل از 40 سالگی به این بیماری مبتلا شده اند شما می بایست 10 سال زودتر از سن فامیل هنگام تشخیص، برای غربالگری اقدام کنید. به طور کلی غربالگری در سایر زنان از 40 سالگی شروع می شود (سالیانه).

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید