شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 8 ...   

راهنمای نحوه مصرف قرص های ضد بارداری و سوالات احتمالی

1. preetylili نوشته است: سلام
    توی یکی از پستا خوندم که نمیشه از روش پیشگیری اورژانسی با قرصای ال دی و اچ دی توی یه دوره ی پریود، دوبار استفاده کرد!
    میخواستم بپرسم علتش چیه و اگه برای بار دوم نیاز به پیشگیری اورژانسی باشه چیکار باید کرد؟
    چون پریودم نامنظمه هربار احتمال بارداری هست!

اگر در يك دوره بيش از يكباراستفاده بشه احتمال جلوگيري از بارداري بشدت كاهش پيداميكنه .دوست گرامي همونطور كه از اسم اين قرصها مشخصه جهت موارد اضراري وموقعي بايد استفاده بشه كه واقعا فرد نتونه از روش ديگه اي استفاده كنه اگر كسي مداوم بخواد استفاده كنه بهتره قرصهاي ال دي يا مشابه اونو مرتب وهر شب استفاده كنه كه هم مطمئن تر باشه هم پريودو مرتب كنه

تشکر شده توسط : 7 کاربر
  2. خیلی ممنون از جواب کاملتون   
    فقط چندتا سوال دیگه میخواستم بپرسم عوارض استفاده ی اورژانسی یا دائم این قرصا چیه؟

وبرای تنظیم پریود میتونم خودم بدون مراجعه به پزشک قرص ال دی مصرف کنم؟ وچند دوره باید مصرف کنم؟(برای تنظیم پریود)

مصرف مرتبش باعث چاقی نمیشه؟

3. preetylili نوشته است: خیلی ممنون از جواب کاملتون   
    فقط چندتا سوال دیگه میخواستم بپرسم عوارض استفاده ی اورژانسی یا دائم این قرصا چیه؟

وبرای تنظیم پریود میتونم خودم بدون مراجعه به پزشک قرص ال دی مصرف کنم؟ وچند دوره باید مصرف کنم؟(برای تنظیم پریود)

مصرف مرتبش باعث چاقی نمیشه؟

دوست عزيز مقاله مربوط به قرصهاي جلوگيري رو كامل مطالعه كنيد مواردمنع مصرف رو اگر نداشتيدميتونيد قرصو دو يا سه دوره استفاده كنيد ولي اگر بعد از ان دوباره نا مرتب بود بايد به پزشك مراجعه كنيد در مورد چاقي در برخي افراد كمي افزايش وزن وجود داره كه بدليل افزايش اشتهاست كه اگر مراقب رژيمتون باشيد اثري نداره حتي در برخي افراد هم كه دچار تهوع ميشوند كاهش وزن هم ديده ميشه

تشکر شده توسط : 2 کاربر

4. سلام،
    من 22 سال سن دارم :
    1 - قاعدگی منظم دارم. 2 - طول دوره 24 روز است. 3 - دوره خونریزی 7 روز است. 4 - آخرین بار روز 18 پریود نزدیکی داشتم.. 6 - شرح حال: در حد معمولی منی رویششکم
    آیا احتمال بارداری در من وجود دارد؟
    الان هنوز 72 ساعت نگذشته
    لازمه از روش ارژانسی استفاده کنم؟

5. eshghkhan نوشته است:

سلام،
    من 22 سال سن دارم :
    1 - قاعدگی منظم دارم. 2 - طول دوره 24 روز است. 3 - دوره خونریزی 7 روز است. 4 - آخرین بار روز 18 پریود نزدیکی داشتم.. 6 - شرح حال: در حد معمولی منی رویششکم
    آیا احتمال بارداری در من وجود دارد؟
    الان هنوز 72 ساعت نگذشته
    لازمه از روش ارژانسی استفاده کنم؟

احتمال بارداری نیست و نیازی به مصرف اورژانسی نیست
    قبل سوال سایت رو میگشتید به جوابتون میرسیدید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. آخه بعضی جا ها نوشته قبل انزالم ممکنه منی خارج شه واسه اون پرسیدم؟

7. ممکنه مصرف قرصای ال دی باعث ریزش ابرو بشه؟

من کلا دوبار به صورت اورژانسی توی دو دوره ی متوالی از این قرصا مصرف کردم و چند وقته ابروهام داره میریزه  
    هرچی فکر میکنم جز مصرف این قرصا توی شرایطم یا غذام تغییر دیگه ای نداشتم که باعث ریزش ابروهام بشه!
    باید چیکار کنم؟

8. eshghkhan نوشته است: آخه بعضی جا ها نوشته قبل انزالم ممکنه منی خارج شه واسه اون پرسیدم؟

دوست گرامي اگر هنگام نزديكي دخول كامل انجام شود به احتمال خيلي كم در برخي اوقات احتمال باروري هست نه در خارج بدن كه اسپرمي هم اگر باشد خاصيت باروري خودراازدست خواهدداد

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. pouyan

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    نامزد من ۲ ماه که از قرص های یاسمین به طور منظم استفاده میکنه . در طول دوره آخر که استفاده کرد ما ۲ بار نزدیکی داشتیم که به دلیل اینکه اصولا رو قضیه بارداری خیلی حساس هستیم از کاندوم هم استفاده کردیم . ولی الان ۳ روز از آخرین روزی که نامزدم قرص رو خورده گذشته و هنوز پریود نشده . ما خیلی نگران شدیم . میخواستم ببینم به نظر شما با اینکه ما هم از قرص استفاده کردیم و هم از کاندوم باز هم احتمال بارداری هست ؟ اگه نه پس چرا نامزد من پریود نمیشه ؟

10. pouyan نوشته است: سلام
    نامزد من ۲ ماه که از قرص های یاسمین به طور منظم استفاده میکنه . در طول دوره آخر که استفاده کرد ما ۲ بار نزدیکی داشتیم که به دلیل اینکه اصولا رو قضیه بارداری خیلی حساس هستیم از کاندوم هم استفاده کردیم . ولی الان ۳ روز از آخرین روزی که نامزدم قرص رو خورده گذشته و هنوز پریود نشده . ما خیلی نگران شدیم . میخواستم ببینم به نظر شما با اینکه ما هم از قرص استفاده کردیم و هم از کاندوم باز هم احتمال بارداری هست ؟ اگه نه پس چرا نامزد من پریود نمیشه ؟

سلام

احتمال بارداری نیست نگران نباشید علت تاخیر در پریود شدن

ممکن است استرس و یا نامنظمی هورمونی  باشد

موفق باشید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  11. pouyan نوشته است: سلام

دوست گرامي نگران نباشيد 3روز دير نشده بين دو بسته 7روز فاصله لازمه كه در اين 7روز پريود شروع ميشه ودر افراد مختلف متفاوته از يكي دو روز تا 5الي 6 روز هم ميتونه متغير باشه واحتياط فقط در بسته اول لازمه يا درصورت مصرف داروهايي كه اثر قرصوكم ميكنند

12. سلام
    من درباره طریقه کار با اپلیکاتور برای مصرف پمادهای
    واژنی سوال دارم
    خیلی سرچ کردم اما چیزی پیدا نکردم
    فک کنم تنها کسی هستم که بلد نیستم چطوری پماد رو با اپلیکاتور استفاده کنم
    ممنون میشم  راهنماییم کنید
    با تشکر

13. سلام
    قرص جلو گیری من دیانه، الان 4 دوره است که دارم دیان می خوردم، پیش از اون هم چندین دوره LD می خوردم. در مجموع میشه گفت که الان حدود 8-9 ماهه که بدون انقطاع دارم هرمون می خورم. راستش 1ذره نگران هستم. پزشکم معتقده که فعلا زوده برای نگرانی، چون همه ی آزمایش های من طبیعیه و مضاف بر مسئله ی جلوگیری از بارداری توی سونوگرافی من کیست های فولیکولی گزارش شده و این قرص ها در بهبود اون مشکل هم موثره. اما من باز هم نگران وضعیت هرمونی بدنم هستم. تا چه مدت می تونم از قرص استفاده کنم؟ تا چند ماه؟ یا چند سال؟ بهتره از چه قرصی مصرف کنم؟ آیا لازم نیست مدتی قرص خوردن رو قطع کنم و به بدنم استراحت بدم؟ بدنم تا کی می تونه ورود این هرمون ها رو تحمل کنه؟ مرسی

14. simia نوشته است: سلام
    قرص جلو گیری من دیانه، الان 4 دوره است که دارم دیان می خوردم، پیش از اون هم چندین دوره LD می خوردم. در مجموع میشه گفت که الان حدود 8-9 ماهه که بدون انقطاع دارم هرمون می خورم. راستش 1ذره نگران هستم. پزشکم معتقده که فعلا زوده برای نگرانی، چون همه ی آزمایش های من طبیعیه و مضاف بر مسئله ی جلوگیری از بارداری توی سونوگرافی من کیست های فولیکولی گزارش شده و این قرص ها در بهبود اون مشکل هم موثره. اما من باز هم نگران وضعیت هرمونی بدنم هستم. تا چه مدت می تونم از قرص استفاده کنم؟ تا چند ماه؟ یا چند سال؟ بهتره از چه قرصی مصرف کنم؟ آیا لازم نیست مدتی قرص خوردن رو قطع کنم و به بدنم استراحت بدم؟ بدنم تا کی می تونه ورود این هرمون ها رو تحمل کنه؟ مرسی

سلام
    اگه برای جلوگیری از بارداری دارید استفاده میکنید و جنبه درمانی نداره هر 1 سال 1 ماه به بدنتون استراحت بدید مشکلی پیش نمیاد. قرص دیان خوبه و یاسمین هم قرص بسیار خوبیه و عوارض کمتری داره ولی سعی کنید تا جایی که میتونید از LD  و HD  استفاده نکنید.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  15. elinaze نوشته است:
    simia نوشته است: سلام

سلام
    اگه برای جلوگیری از بارداری دارید استفاده میکنید و جنبه درمانی نداره هر 1 سال 1 ماه به بدنتون استراحت بدید مشکلی پیش نمیاد. به طور کلی هم این قرص ها رو نباید بیشتر از 5 سال مداوم استفاده کرد. قرص دیان خوبه و یاسمین هم قرص بسیار خوبیه و عوارض کمتری داره ولی سعی کنید تا جایی که میتونید از LD  و HD  استفاده نکنید.
    موفق باشید...

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 8 از 17
رفتن به صفحه :    ... 8 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید