شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

افزایش مقدار FBSتا حد 125 میلی

1. مدتی بود که میخواستم یه چکاب کامل بشم وبه این منظور برای آزمایشات مزبور مراجعه کردم که درجواب قند خون ناشتا 125 در اومده سرچ کردم وفهمیدم که  نرمال تا 100 حساب میشه وبین 100 تا 125 دیابت پنهان نامیده میشه یعنی تو 30 سالگی این موضوع برام یه شوک خیلی ناراحت کننده به حساب اومد اصلا انتظارش رو نداشتم در ضمن خوندم که باید برای تثبیت این جواب یک بار دیگر آزمایش رو تکرار کنم ولی به نظرم دیگه این آزمایش برام درست میاد ونمیخوام خودم رو قول بزنم البته میرم ولی نمیخوام دلم رو خوش کنم... میخواستم بپرسم که با این مقدار افزایش نیازی به درمان دارویی هم دارم اصلا بد جور بهت زده شدم نمیدونم چهکار کنم !!
    یعنی من تا آخر عمر نیاز به دارو ورزیم دارم ؟؟در ضمن من 155 قد و55 کیلو وزن دارم 30 سال سن دارم ودر صابقه ارثی هیچ فردی نبوده که تو این سن مبتلا شده باشه مادر ومادر بزرگم هر دو تو 55 سالگی دچار شدند اگه کسی اطلاعاتی داره کمکم کنه احساس میکنم تو زندگیم دچار شکست شدم
    در ضمن یک موضوع که شاید مهم باشه من درست شب قبل از آزمایش آمپول دگزامتازون وبکمپلکس تزریق شدم وصبح رفتم آزمایشگاه آیا تاثیری داره ؟؟؟ممکنه اشتباه نشون بده؟؟یا دیابت من حتمی هست؟؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. nasim58 نوشته است: مدتی بود که میخواستم یه چکاب کامل بشم وبه این منظور برای آزمایشات مزبور مراجعه کردم که درجواب قند خون ناشتا 125 در اومده سرچ کردم وفهمیدم که  نرمال تا 100 حساب میشه وبین 100 تا 125 دیابت پنهان نامیده میشه یعنی تو 30 سالگی این موضوع برام یه شوک خیلی ناراحت کننده به حساب اومد اصلا انتظارش رو نداشتم در ضمن خوندم که باید برای تثبیت این جواب یک بار دیگر آزمایش رو تکرار کنم ولی به نظرم دیگه این آزمایش برام درست میاد ونمیخوام خودم رو قول بزنم البته میرم ولی نمیخوام دلم رو خوش کنم... میخواستم بپرسم که با این مقدار افزایش نیازی به درمان دارویی هم دارم اصلا بد جور بهت زده شدم نمیدونم چهکار کنم !!
    یعنی من تا آخر عمر نیاز به دارو ورزیم دارم ؟؟در ضمن من 155 قد و55 کیلو وزن دارم 30 سال سن دارم ودر صابقه ارثی هیچ فردی نبوده که تو این سن مبتلا شده باشه مادر ومادر بزرگم هر دو تو 55 سالگی دچار شدند اگه کسی اطلاعاتی داره کمکم کنه احساس میکنم تو زندگیم دچار شکست شدم
    در ضمن یک موضوع که شاید مهم باشه من درست شب قبل از آزمایش آمپول دگزامتازون وبکمپلکس تزریق شدم وصبح رفتم آزمایشگاه آیا تاثیری داره ؟؟؟ممکنه اشتباه نشون بده؟؟یا دیابت من حتمی هست؟؟

دوست عزيزم تا جايي كه اطلاع دارم برچسب ديابت به اين سرعت به كسي زده نميشود اولا حداقل بايد 8ساعت ناشتا ميبوديد در ثاني هم FBSبايد مجددتكرار شود وهم ازمايشي به نام GCTيعني ابتدا ناشتا ازمايش ميدهيد بعد پودر قتد به شما داده ميشود وازمايش تكرار ميشود در نهايت تفسير ميگردد بنابراين مجددبه پزشكتان مراجعه كنيد

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 5 کاربر ديگر
  3. دوستان گرامی میخواستم یه موضوعی رو که تجربه کردم وبه نظرم مهم اومد براتون بگم تا اگه کسی همچین سوالی براش پیش اومد دچار سردرگمی نشه موضوع مربوط به جواب آزمایش قند خون بنده میشه : توی پست قبلی گفته بودم که میزان FBS یا قند خون 125میلی در اومده بود واز اینکه دچار دیابت شدم خیلی ناراحت بودم نتیجه رو بردم به پزشکم نشون دادم با ذکر این موضوع که شب قبل از آزمایش بخاطر رگ به رگ شدن کمرم ودردش آمپول دگزامتازون تزریق شدم وایشون گفت احتمال اینکه دگزامتازون بالا برده هست ولی نباید ریسک کرد وباید یکبار دیگه بری برا آزمایش ومن رفتم وبا کمال تعجب جواب این شد ناشتا 82 ودو ساعت بعد از صبحانه 76 در اومد ومعلوم شد که این آمپول دگزامتازون بود که بطور موقت میزان قند خون رو زیاد نشون داده بود تجربه ای که  برام آموزنده بود وفهمیدم که من دیابت ندارم .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. دوست عزیز سلام

رنج نرمال 75FBSتا 125 است.هیچگاه با یکبار ازمایش دیابت اثبات نمیشود بلکه اگر در  ازمایش اول قند خون بالاتر از 115 بود ازمایش را تا سه بار تکرار میکنند و اگر باز هم جواب مثبت بود تست ((مقدار توزیع گلوکز خون)) از فرد گرفته میشود و درصورت مثبت بودن ان و کلا نتایج حاصل از ان تشخیص میدهند که فرد دیابت دارد یا نه.درضمن در این تست مقداری قند (گلوکز)به فرد داده میشود تا بخورد و بعد از ان مقدار انسولین خون فرد را اندازه گیری میکنند اگر بالاتر از حد نرمال بود دیابت از نوع اول یعنی وابسته به انسولین و اگر بالا نبود دیابت نوع دوم یعنی غیر وابسته به انسولین خواهد بود.
    سابقه ی خانوادگی بسته به نوع دیابت اول یا دوم درصدی در ایجاد دیابت مخصوصا نوع اول نقش دارد.
    پس با توجه به این توضیحات بهتر است ازمایشات را دوباره انجام داد. اصلا شاید قبل از ازمایش به اندازه کافی(6 تا 8 ساعت) ناشتا نبوده اید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید