شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 7 ...   

راهنمای نحوه مصرف قرص های ضد بارداری و سوالات احتمالی

1. سلام من24 سالم هست جند روز بيش با نامزدم نزديكيه محافضت نشده  داشتيم احتمال ورود مني به وازن نامزدم هست من به خاطر شغلم حمان شب به سفر رفتم نامزدم بعد از 48 ساعت 2عدد قرسovocept hdمصرف كرده وهر12 ساعت مصرف ميكند وهيج عوازه جانبي در و ديده نشده نزديكي در روزه11بريود انجام شده حالا احتمال بارداري وجود داره؟ايا اين قرسها جزوه قرسهاى جلوكيريه اورزانسي هستند؟وبايد تا جند روز اين قرسهارو مصرف كنه؟خواهش ميكنم كمكم كنيد خيلي استرس دارم انم خارج از وطن تو غبربت  

2. mahnaz_222333 نوشته است: سلام من24 سالم هست جند روز بيش با نامزدم نزديكيه محافضت نشده  داشتيم احتمال ورود مني به وازن نامزدم هست من به خاطر شغلم حمان شب به سفر رفتم نامزدم بعد از 48 ساعت 2عدد قرسovocept hdمصرف كرده وهر12 ساعت مصرف ميكند وهيج عوازه جانبي در و ديده نشده نزديكي در روزه11بريود انجام شده حالا احتمال بارداري وجود داره؟ايا اين قرسها جزوه قرسهاى جلوكيريه اورزانسي هستند؟وبايد تا جند روز اين قرسهارو مصرف كنه؟خواهش ميكنم كمكم كنيد خيلي استرس دارم انم خارج از وطن تو غبربت  

سلام...دوست عزیز شما روش اورژانسی انجام دادین و احتمال بارداری به هیچ وجه وجود ندارد.درضمن وقتی بعد از 48 ساعت 2 تا قرص hd خوردن باید 12 ساعت بعد دوباره 2 تا بخورن ( مجموعا 4 تا قرص)و دیگه نخورن. ایشون ظاهرا هنوز دارن هر 12 ساعت 2 تا میخورن.بهشون بگین دیگه نخورن! و به احتمال زیاد در پریود بعدیشون اختلال ایجاد میشه با این همه قرص.یا زودتر میشن یا دیرتر. ولی به هر حال بارداری منتفی هست.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. با سلام ، نحوه استفاده قرص هاي ضدبارداري yaz ميخواستم بدونم از چه رنگي ايش بايد شروع به خوردن كرد؟

4. shiva1681 نوشته است: با سلام ، نحوه استفاده قرص هاي ضدبارداري yaz ميخواستم بدونم از چه رنگي ايش بايد شروع به خوردن كرد؟

برای شروع باید از رنگ سبزش استفاده کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. gandomt نوشته است: شرمنده باز من امروز باز دچار حالت تهوع شدم و معده درد شدید گرفتم و کمی  اسهال  البته معذرت میخوام(چشم زدم قرصا رو DSmile
    چه کار کنم نمیخوام نیمه کار رها شون کنم دیگه تحمل خون ریزی ندارم.
    در ضمن مطالب خیلی ترسناکی در باره تنبلی تخمدان خوندم در مورد خون ریزی های که قطع نمیشه و افزایش شدید رویش مو یعنی این اتفاق ها برای من هم ممکن است بیفته؟ چی کار کنم که این حالتا پیش نیاد. آیا مصرف این یه دور مارولون و اون 8 تا قرص استروژن کافی خواهد بود؟
    من قبل از این بار این جور خون ریزی نا مرتب نداشتم هر وقت هم سونو داده بودم تخمک گذاری شده بود

دوست گرامي با توجه به اينكه ننوشتيد از كجا تنبلي تخمدان براي شماتشخيص داده شده بهتره بعداز مصرف اين بسته مجددبه يك متخصص ديگر مراجعه ومشاوره كنيد در مورد تهوع:بيشتر امكان داره تهوع وبهم ريختن معده مربوط به استروژن كونژوگه باشه نه مارولون.اگر در بسته بعدي مارولون هم تهوع داشتيد ميتواند به مارولون هم ربط داشته باشد ولي بيشتر قسمت استروژن قرصهاست كه تهوع داره اين يك بسته به همراه استروژن براي كاهش خونريزي بوده براي تشخيص ولزوم درمان وادامه ان بعد از اتمام بسته اول يك فاصله هفت روزه معمولا قرار داده ميشود وبسته بعدي شروع ميشود در حين شروع بسته بعدي ميتوانيد مجددبه پزشكتان مراجعه كنيد

6. سلام سوالمن این است آیا گیاه بومادران برای تنظیم پریودهای نامنظم مفید است؟وروش مصرف آن چگونه است؟

7. preetylili نوشته است: سلام
    من و نامزدم چند روز پیش باهم رابطه داشتیم و به پارگیه کامل یا قسمتی از پرده منجر شد، اولش با وجود درد زیاد تو یه لحظه،متوجه نشدیم و در همون حالت مدتی موندیم ولی انزال صورت نگرفت و بعد دیدیم که چند قطره ای خونریزی داشتم ینی پرده پاره شده
    پریود من نامنظمه ولی در روز 15-16 پریودم بودم بخاطر همین نامزدم گفت ممکنه همون ترشحات قبل از انزال هم خطرساز بشه و بهتره قرص ال دی مصرف کنم منم چند ساعت بعد 4قرص اولو مصرف کردم ولی 4قرص دوم رو با فاصله ی 13ساعت و 40دقیقه (به جای 12ساعت) خوردم

الان با وجود اینکه هنوز موقع پریودم نیست دردایی شبیه درد روزای نزدیک پریود دارم!

خواستم بپرسم این دردا ممکنه از عوارض پارگی پرده یا مصرف قرصا باشه یا خدایی نکرده ممکنه نشونه ی بارداری باشه؟

به خاطر تاخیر زمان خوردن 4قرص دوم خیلی نگرانم اگه خدایی نکرده اتفاقی بیوفته همه ی زندگیمون خراب میشه!

درضمن یک بار دیگه قبلا هم ال دی به روش اورژانسی مصرف کرده بودم ولی یادم نمیاد همچین دردایی رو تجربه کرده باشم!

دوست عزيز معمولا درمورد پرده سوزش هنگام دخول در مراحل اوليه واحساس فشار وسفت شدن وگاهي تير كشيدن زير دل در دخول كامل وجودداره اون يك ساعت باعث بارداري شمانميشه فاصله 12 ساعت ايده عالترين زمانه ولي قطعي نيست نگران نباشيدپريد شما ممكنه زودتر از موعد وحتي گاهي با كمي درد شروع بشه

8. zohret نوشته است:
    دوست گرامي با توجه به اينكه ننوشتيد از كجا تنبلي تخمدان براي شماتشخيص داده شده بهتره بعداز مصرف اين بسته مجددبه يك متخصص ديگر مراجعه ومشاوره كنيد در مورد تهوع:بيشتر امكان داره تهوع وبهم ريختن معده مربوط به استروژن كونژوگه باشه نه مارولون.اگر در بسته بعدي مارولون هم تهوع داشتيد ميتواند به مارولون هم ربط داشته باشد ولي بيشتر قسمت استروژن قرصهاست كه تهوع داره اين يك بسته به همراه استروژن براي كاهش خونريزي بوده براي تشخيص ولزوم درمان وادامه ان بعد از اتمام بسته اول يك فاصله هفت روزه معمولا قرار داده ميشود وبسته بعدي شروع ميشود در حين شروع بسته بعدي ميتوانيد مجددبه پزشكتان مراجعه كنيد

وقتی خون ریزی قبلی ام بعد از 7 روزی که گفتید رفع نشد باز مراجعه کردم، سونو انجام داد و گفت تخمکگذاری نشده و تخمدان ها کمی تنبل شدند. از همون روز مصرف مارولون رو شروع کردم و 8 تا هم پروژسترون
    الان  چند روزه وضعیت معده ام شدید به هم ریخته و باعث شده که دفعم هم دچار مشکل بشه و دلپیچه شدید هر چند یه جور ویروسهم تو شهر ما شابع شده که این علائم رو داره  ولی خیلی شدیدتر از مال من که میتونه از اون هم باشه.

با وجود  شروع کردن قرص از روز 8 پریود و اینکه من دفع مناسبی هم ندارم آیا قرص مارولون تاثیر کامل ضد بارداریشو بعد از یک هفته نشون میده؟

9. gandomt نوشته است:
    zohret نوشته است:

وقتی خون ریزی قبلی ام بعد از 7 روزی که گفتید رفع نشد باز مراجعه کردم، سونو انجام داد و گفت تخمکگذاری نشده و تخمدان ها کمی تنبل شدند. از همون روز مصرف مارولون رو شروع کردم و 8 تا هم پروژسترون
    الان  چند روزه وضعیت معده ام شدید به هم ریخته و باعث شده که دفعم هم دچار مشکل بشه و دلپیچه شدید هر چند یه جور ویروسهم تو شهر ما شابع شده که این علائم رو داره  ولی خیلی شدیدتر از مال من که میتونه از اون هم باشه.

با وجود  شروع کردن قرص از روز 8 پریود و اینکه من دفع مناسبی هم ندارم آیا قرص مارولون تاثیر کامل ضد بارداریشو بعد از یک هفته نشون میده؟

بهتره بسته اول با جلوگيري ديگر هم باشه وجهت بررسي وضعيت مزاجي بهتره به پزشك مراجعه كنيد

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  10. مامان من 50 سالش و هنوز يائسه نشده و حدود 2 ساله كه خونريزي پريودهاش خيلي شديده و حتي در ماه چند دفعه پريود ميشه ، و بر اثر اين خونريزيها كم خوني شديد گرفته و موقع پريود سرش گيج ميره و همش ميفته ،انگار خون به مغزش نمي رسه ، (البته شوهرم نداره اگه نزديكي هم نقش داشته باشه )همه نوع تستي هم داده ، تست سرطان هم داده مشكلي نداشته ، هر دكتري هم كه رفته نتونستن درمانش كنن فقط قرص الكي ميدن و هيچ تاثيري هم نداره  (6 تا دكتر عوض كرده)، آيا بخاطر نزديك بودن به يائسگي اينجوري شده ؟ چي مصرف كنه كه زودتر يائسه بشه ؟

11. shiva1681 نوشته است: مامان من 50 سالش و هنوز يائسه نشده و حدود 2 ساله كه خونريزي پريودهاش خيلي شديده و حتي در ماه چند دفعه پريود ميشه ، و بر اثر اين خونريزيها كم خوني شديد گرفته و موقع پريود سرش گيج ميره و همش ميفته ،انگار خون به مغزش نمي رسه ، (البته شوهرم نداره اگه نزديكي هم نقش داشته باشه )همه نوع تستي هم داده ، تست سرطان هم داده مشكلي نداشته ، هر دكتري هم كه رفته نتونستن درمانش كنن فقط قرص الكي ميدن و هيچ تاثيري هم نداره  (6 تا دكتر عوض كرده)، آيا بخاطر نزديك بودن به يائسگي اينجوري شده ؟ چي مصرف كنه كه زودتر يائسه بشه ؟

سلام
    بله مشکلشون به خاطر سنشونه و از علائم یائسگیه. برای جلو انداختن یائسگی کاری نمیشه کرد چون روند طبیعی بدن فرد باید زمانش رو تعیین کنه. بهتره برای درمان کم خونیشون اقدام کنن تا دچار سرگیجه و ... نشن.
    به امید بهبودی...

12. mina111 نوشته است: سلام سوالمن این است آیا گیاه بومادران برای تنظیم پریودهای نامنظم مفید است؟وروش مصرف آن چگونه است؟

سلام
    تا اونجایی که من اطلاع دارم بومادران برای تسکین دردهای قاعدگی به صورت جوشانده استفاده میشه و فکر نمیکنم برای تنظیم قاعدگی مصرف بشه.
    موفق باشید...

13. shiva1681 نوشته است: مامان من 50 سالش و هنوز يائسه نشده و حدود 2 ساله كه خونريزي پريودهاش خيلي شديده و حتي در ماه چند دفعه پريود ميشه ، و بر اثر اين خونريزيها كم خوني شديرا د گرفته و موقع پريود سرش گيج ميره و همش ميفته ،انگار خون به مغزش نمي رسه ، (البته شوهرم نداره اگه نزديكي هم نقش داشته باشه )همه نوع تستي هم داده ، تست سرطان هم داده مشكلي نداشته ، هر دكتري هم كه رفته نتونستن درمانش كنن فقط قرص الكي ميدن و هيچ تاثيري هم نداره  (6 تا دكتر عوض كرده)، آيا بخاطر نزديك بودن به يائسگي اينجوري شده ؟ چي مصرف كنه كه زودتر يائسه بشه ؟

دوست گرامي قرصهايي كه معمولا داده ميشه هورمونهايي هستندكه جلوي خونريزي زيادو ميگيرن اگر بهبود نباشد نوع دارورو تغيير ميدن واگر جواب نداد گاهي كورتاژتشخيصي لازمه ايشان نبايد مدام پزشكشان راتغيير دهند با مراجعه مجدد راههاي مختلفي وجوددارد برخي درمانهاي تزريقي هم وجوددارند كه براي مدتي در بدن حالت قطع پريود را ايجاد ميكنن اگر به يك پزشك مراجعه مرتب داشته باشند اين روشها به مرور انجام ميشن

14. قرص yaz چه معايبي داره ؟ آيا براي تنظيم پريود نسبت به قرص هاي ديگه خوبه ؟ موهاي زائد و زياد نميكنه ؟

15. سلام
    توی یکی از پستا خوندم که نمیشه از روش پیشگیری اورژانسی با قرصای ال دی و اچ دی توی یه دوره ی پریود، دوبار استفاده کرد!
    میخواستم بپرسم علتش چیه و اگه برای بار دوم نیاز به پیشگیری اورژانسی باشه چیکار باید کرد؟
    چون پریودم نامنظمه هربار احتمال بارداری هست!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 7 از 17
رفتن به صفحه :    ... 7 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید