شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 6 ...   

راهنمای نحوه مصرف قرص های ضد بارداری و سوالات احتمالی

1. t2002 نوشته است: من امروز با نامزدم رابطه از پشت داشتم ، پریودهای من معمولا 30 روزه هست ومنظم . امروز روز 17 بود و ترشحات زیادی هم داشتم نسبتا . هیچ رابطه ی واژینالی صورت نگرفت . وقتی مایع منی خارج شد روی کمر من ریخت و مقدارش خیلی کم بود . اما در حال معاشقه که ایشون روی من خوابیده بود آلتش روی بدن من قرار گرفته بود (تماس مستقیم بدون لباس و برخورد خارجی الت ها ) و نمیدونم چرا دچار شک شدم که آیا ممکن هست بعد از ریخته شدن منی و اینکه آلت هنوز خیس بوده مقداری ( در حالی که میگه خشکش کردم ) در اثر تنها برخورد خارجی آلت دچار باروری بشم یا خیر ؟ با توجه به اینکه عوارض قرص های ضدبارداری رو میدونم ترجیح میدم بی گدار به آب نزنم و اگه حای خطری نیست اصلا استفاده نکنم . نمیدونم شکم درسته یا وسواس زیادی به خرج میدم ؟ چون چیزی مستقیم وارد نشده و تنها در بدترین حالت آلت به التم برخوردی داشته .قرص ها میتونه تنها با یک دوره استفاده و برای بار اول اثرات سوئ داشته باشه ؟

دوسستان گفتن که »
    امکان بارداری نیست
    بی خودر وسواس به خرج میدید نگران نباشید
    اما .........
    خیلی ممنونم از اینکه کمی بهم امید دادید ، اما از اونجایی که تازگیا تبدیل به فردی بیسار وسواسی و شکاک شده ام برای اینکه تا 10 ، 15 روز دیگه فکر و خیال واهی سراغم نیاد از قرص ال دی به روش صحیح اورژانسی استفاده کردم . قرص ها در منزل بود و چیزی که روی روکش دراژه نوشته بود به صورت 11  4  3050 بود که قطعا تاریخ مصرف نبوده و هیچ تاریخ انقضایی رو روکش پیدا نکردم ، حالا میترسم قرص ها تاریخ گذشته بوده باشه و درست عمل نکنه ، البته کمی هم حالت تهوع دارم که نمیدونم از قرص هاست یا آلودگی هوا . اینم بگم که در صورت تماس آلت ، به گونه ای نبوده که سر آلت به طور مستقیم روی بدنم کشیده شده باشه و در واقع بین پاها قرار گرفته و فکر میکنم بیشتر طول الت روی بدنم بوده .

2. سلام من با نامزدم رابطه بدونه دخول داشتم ومني نيومد اما من شك كردم و48 ساعت بعده رابطه 4تا قرصه سيپروترن كامپاند يكجاخوردم وقراره 12 ساعت بعد تكرار كنم.درسته؟نيازي بود به قرص.اخه مني اصلا نيومد.ورو قرص انقضاشونوشته ماهه 10ساله 210 ايا اثرداره؟

3. 0217 نوشته است: سلام من با نامزدم رابطه بدونه دخول داشتم ومني نيومد اما من شك كردم و48 ساعت بعده رابطه 4تا قرصه سيپروترن كامپاند يكجاخوردم وقراره 12 ساعت بعد تكرار كنم.درسته؟نيازي بود به قرص.اخه مني اصلا نيومد.ورو قرص انقضاشونوشته ماهه 10ساله 210 ايا اثرداره؟

والا شما در رابطتتون دو تا از اصلی ترین فاکتورها برای بارداری نداشتید
    بعد دیگه قرص خوردنتون چی بوده؟
    با خوردن این قرص ها فقط سیکل پریودیتون رو بهم ریختید وگرنه شما به هیچ عنوان باردار نیستید

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  4. soha_t2002 نوشته است:
    حالا نظرتون چیه ؟ دارم دیوونه میشم کم کم

وسواس زیاد به خرج ندید. اگه از روش اورژانسی درست استفاده کردید هیچ جای شکی وجود نداره و بارداری منتفیه. حالت تهوع هم به خاطر قرص هاست.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  5. elinaze نوشته است:

وسواس زیاد به خرج ندید. اگه از روش اورژانسی درست استفاده کردید هیچ جای شکی وجود نداره و بارداری منتفیه. حالت تهوع هم به خاطر قرص هاست.
    موفق باشید...

مرسی ، درست که مصرف کردم اما اگه تاریخ  قرص ها گذشته باشه چی ؟ روی قرص نوشته 11  4  5030
    یعنی تا ماه 4 سال 2011؟

6. ببخشيدارسال اشتباه شد
    اگه نوشته شده exp 4  11درسته گاهي تايخ به صورت چاپي نوشته نشده وبه صورت برجسته حك شده كه در نور مشخص ميشه

7. سلام
    دکتر برای من قرص مارولون تجویز کرد برای تنظیم هورمون و بعد که تشخیص داد تنبلی تخمدان پیدا کردم 10 تا قرصی داده که به دلیل برشش اسمش معلوم نیست ولی یه مخفف USP داره و نوشته دارای 0.625 میلیگرم conjugated estrogen هست و باز بقیه ترکیباتش مشخص نیست قرص سفید رنگ و کوچک هست و روی جعبه اش sat , sun , نوشته مثل قرصهای بارداری.
    من 8 روزه این دو تا قرص را باهم میخورم( از روز 7 پریودم) آیا قرص دوم تاثیری بر اثر ضد باردری قرص اول دارد؟
    8 روز پیش با سونو گفت که من تخمک گذاری نکردم این دوره. آیا ممکن است این قرص ها برای تحریک تخمک گذری باشه و بعد از 9 روز ممکنه اثر گذار بشه و تخمک گذاری شده باشه؟ پریود من 5 شنبه قبل تموم شد البته قبلا هم گفتم این ماه دو بار پریود شدم)
    آیا من با مصرف این دو نوع قرص احتمال بارداری دارم ؟ ( در رابطه ها از کاندوم استفاده میشه اما گاهی قبل از ورود به دلیل تماس با دست و یا بدن  آلوده به کمی پیش آب هست هر چند سعی میشه تا بشه پاکش کنیم)
    ببخشید طولانی شد.

8. gandomt نوشته است: سلام
    دکتر برای من قرص مارولون تجویز کرد برای تنظیم هورمون و بعد که تشخیص داد تنبلی تخمدان پیدا کردم 10 تا قرصی داده که به دلیل برشش اسمش معلوم نیست ولی یه مخفف USP داره و نوشته دارای 0.625 میلیگرم conjugated estrogen هست و باز بقیه ترکیباتش مشخص نیست قرص سفید رنگ و کوچک هست و روی جعبه اش sat , sun , نوشته مثل قرصهای بارداری.
    من 8 روزه این دو تا قرص را باهم میخورم( از روز 7 پریودم) آیا قرص دوم تاثیری بر اثر ضد باردری قرص اول دارد؟
    8 روز پیش با سونو گفت که من تخمک گذاری نکردم این دوره. آیا ممکن است این قرص ها برای تحریک تخمک گذری باشه و بعد از 9 روز ممکنه اثر گذار بشه و تخمک گذاری شده باشه؟ پریود من 5 شنبه قبل تموم شد البته قبلا هم گفتم این ماه دو بار پریود شدم)
    آیا من با مصرف این دو نوع قرص احتمال بارداری دارم ؟ ( در رابطه ها از کاندوم استفاده میشه اما گاهی قبل از ورود به دلیل تماس با دست و یا بدن  آلوده به کمی پیش آب هست هر چند سعی میشه تا بشه پاکش کنیم)
    ببخشید طولانی شد.

دوست گرامي من درست متوجه نشدم كه بالاخره تصميم به بارداري داريد يا جلوگيري ميكنيد؟قرصهاي داده شده براي باردار شدنتان نيست بلكه براي جلوگيري از خونريزي نامرتب ومرتب كردن ان است قرص استروژن كه به صورت كونژوكه داده شده تركيب ديگري همراهش نيست در قرص مارولون هم استروژن وجود داره واثر همو زياد ميكنن نه كم .واگر شما قرص استفاده ميكنيد واستروژن هم براي جلوگيري از پريود نا مرتب وخونريزي ميخوريد فقط هفته اول قرص نياز به كاندوم داريد قرصهاي نامبرده براي تحريك تخمكگذاري نيست با مرتب شدن هورمونها ميتونه تخمكگذاري هم اتفاق بيفته

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. soha_t2002 نوشته است:
    elinaze نوشته است:

موفق باشید...

مرسی ، درست که مصرف کردم اما اگه تاریخ  قرص ها گذشته باشه چی ؟ روی قرص نوشته 11  4  5030
    یعنی تا ماه 4 سال 2011؟

به احتمال زیاد منظورشون برج 4 سال 2011 بوده
    دوست عزیز امکان بارداری در شما بسیار اندک می باشد و احتیجاج به ترس و نگرانی نیست

10. بسیار ممنون خانم زهره
    ما با کاندوم جلوگیری میکنیم کلا، (قرص های مثل LD و یاسمین به من نمیسازه و معده و اعصابم رو به هم میریزه) اما الان که این قرص جدید را دادند برای تنظیم و من هنوز باش مشکل عصبی یا تهوع پیدا نکردم گفتم شاید بتونم کلا ازش استفاده کنم.
    در هرحال الان که من 9 تاش رو خوردم و از دیشب که 8 تاش رو خورده بودم میخوام ببینم میتونم یک کم بی احتیاط تر باشم( من همیشه قبل استفاده از کاندوم کاملا خواسم هست که آغشته به پیشاب نباشه ولی این بار کمی بود) میترسیدم اون یکی قرص اثرش رو کم کنه خصوصا که اول هفته به خاطر سرما خوردگی 5 6 تا آموکسی هم مصرف کردم.

11. شرمنده باز من امروز باز دچار حالت تهوع شدم و معده درد شدید گرفتم و کمی  اسهال  البته معذرت میخوام(چشم زدم قرصا رو DSmile
    چه کار کنم نمیخوام نیمه کار رها شون کنم دیگه تحمل خون ریزی ندارم.
    در ضمن مطالب خیلی ترسناکی در باره تنبلی تخمدان خوندم در مورد خون ریزی های که قطع نمیشه و افزایش شدید رویش مو یعنی این اتفاق ها برای من هم ممکن است بیفته؟ چی کار کنم که این حالتا پیش نیاد. آیا مصرف این یه دور مارولون و اون 8 تا قرص استروژن کافی خواهد بود؟
    من قبل از این بار این جور خون ریزی نا مرتب نداشتم هر وقت هم سونو داده بودم تخمک گذاری شده بود

12. سلام من24 سالم هست جند روز بيش با نامزدم نزديكيه محافضت نشده  داشتيم احتمال ورود مني به وازن نامزدم هست من به خاطر شغلم حمان شب به سفر رفتم نامزدم بعد از 48 ساعت 2عدد قرسovocept hdمصرف كرده وهر12 ساعت مصرف ميكند وهيج عوازه جانبي در و ديده نشده نزديكي در روزه11بريود انجام شده حالا احتمتل بارداري وجود داره؟ايا اين قرسها جزوه قرسهاى جلوكيريه اورزانسي هستند؟وبايد تا جند روز اين قرسهارو مصرف كنه؟خواهش ميكنم كمكم كنيد خيلي استرس دارم انم خارج از وطن تو غبربت

13. سلام
    من و نامزدم چند روز پیش باهم رابطه داشتیم و به پارگیه کامل یا قسمتی از پرده منجر شد، اولش با وجود درد زیاد تو یه لحظه،متوجه نشدیم و در همون حالت مدتی موندیم ولی انزال صورت نگرفت و بعد دیدیم که چند قطره ای خونریزی داشتم ینی پرده پاره شده
    پریود من نامنظمه ولی در روز 15-16 پریودم بودم بخاطر همین نامزدم گفت ممکنه همون ترشحات قبل از انزال هم خطرساز بشه و بهتره قرص ال دی مصرف کنم منم چند ساعت بعد 4قرص اولو مصرف کردم ولی 4قرص دوم رو با فاصله ی 13ساعت و 40دقیقه (به جای 12ساعت) خوردم

الان با وجود اینکه هنوز موقع پریودم نیست دردایی شبیه درد روزای نزدیک پریود دارم!

خواستم بپرسم این دردا ممکنه از عوارض پارگی پرده یا مصرف قرصا باشه یا خدایی نکرده ممکنه نشونه ی بارداری باشه؟

به خاطر تاخیر زمان خوردن 4قرص دوم خیلی نگرانم اگه خدایی نکرده اتفاقی بیوفته همه ی زندگیمون خراب میشه!

درضمن یک بار دیگه قبلا هم ال دی به روش اورژانسی مصرف کرده بودم ولی یادم نمیاد همچین دردایی رو تجربه کرده باشم!

14. Bavar نوشته است: سلام من24 سالم هست جند روز بيش با نامزدم نزديكيه محافضت نشده داشتيم احتمال ورود مني به وازن نامزدم هست من به خاطر شغلم حمان شب به سفر رفتم نامزدم بعد از 48 ساعت 2عدد قرسovocept hdمصرف كرده وهر12 ساعت مصرف ميكند وهيج عوازه جانبي در و ديده نشده نزديكي در روزه11بريود انجام شده حالا احتمتل بارداري وجود داره؟ايا اين قرسها جزوه قرسهاى جلوكيريه اورزانسي هستند؟وبايد تا جند روز اين قرسهارو مصرف كنه؟خواهش ميكنم كمكم كنيد خيلي استرس دارم انم خارج از وطن تو غبربت

اولا وقت میکردند یه مشت قرص دیگه میخوردند چه خبره!!!!!
    روش اورژانسی اینه که 2 تا اچ دی و 12 ساعت بعد 2 تا دیگه
    با توجه به مصرف قرصها بارداری منتفیه منتفیه

15. preetylili نوشته است: سلام
    من و نامزدم چند روز پیش باهم رابطه داشتیم و به پارگیه کامل یا قسمتی از پرده منجر شد، اولش با وجود درد زیاد تو یه لحظه،متوجه نشدیم و در همون حالت مدتی موندیم ولی انزال صورت نگرفت و بعد دیدیم که چند قطره ای خونریزی داشتم ینی پرده پاره شده
    پریود من نامنظمه ولی در روز 15-16 پریودم بودم بخاطر همین نامزدن گفت ممکنه همون ترشحات قبل از انزال هم خطرساز بشه و بهتره قرص ال دی مصرف کنم منم چند ساعت بعد 4قرص اولو مصرف کردم ولی 4قرص دوم رو با فاصله ی 13ساعت و 40دقیقه (به جای 12ساعت) خوردم

الان با وجود اینکه هنوز موقع پریودم نیست دردایی شبیه درد روزای نزدیک پریود دارم!

خواستم بپرسم این دردا ممکنه از عوارض پارگی پرده یا مصرف قرصا باشه یا خدایی نکرده ممکنه نشونه ی بارداری باشه؟

به خاطر تاخیر زمان خوردن 4قرص دوم خیلی نگرانم اگه خدایی نکرده اتفاقی بیوفته همه ی زندگیمون خراب میشه!

درضمن یک بار دیگه قبلا هم ال دی به روش اورژانسی مصرف کرده بودم ولی یادم نمیاد همچین دردایی رو تجربه کرده باشم!

این دردها میتونه همون مربوط به پارگی بکارت باشه و ربطی به بارداری نداره
    و بارداری با توجه به شرایط نزدیکی منتفیه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 6 از 17
رفتن به صفحه :    ... 6 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید