شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خوردن مغز پسته وگردو و ایجاد جوش

1. اگه کسی اطلاعی در این مورد داره من رو راهنمایی کنه ممنون میشم من همیشه وقتی حتی به مقدار بسیار کم مغز پسته یا گردو میخورم صورتم بصورت التهابی و ریز وچرکی جوش میزنه با اینکه خیلی دوست دارم وفواید زیادی هم داره نمیتونم بخورم
    علت چی میتونه باشه ؟ چیزی راجع به این موضوع پیدا نکردم یعنی کلا باید از خوردن پسته وگردو بی خیال بشم یا راهی هست ؟ اصلا علتش چیه ؟؟؟؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام دوست عزیز

انواع جوش ها علت های مختلف دارند

آلرژی ، تغذیه نادرست ، عصبی و ...

پیشنهاد میکنم ابتدا با آزمایش های مختلف روی خودتون متوجه بشید که دقیقا چه زمانی این جوش ها بوجود میان و در ادامه برای در مانش به متخصص مراجعه کنید

در این مدت سعی کنید پوستتون رو با استفاده از صابون هایی مثل امپریال و اکتیوکس تمیز نگه دارید

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  3. سلام البته در صورت بروز هر مشکلی چکاب بدن ضروری است ولی ابتدا مزاج خورد را شناسایی بعد با توجه به طبع خود اجیل را مصرف کنید مثلا گردو خورده بهد از 15 دقیقه خیار وکاهو مصرف کنید  زیرا خیار سرد است و گرم بودن گردو را خنثی میکند در صورت خود با استفاده از این راهکار جوشی نمیبینید البته این دستور برای مزاج سودا است هیچ وقت ماده غذایی را حذف نکنید ممنون از طرح این سوال

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  4. nasim58 نوشته است: اگه کسی اطلاعی در این مورد داره من رو راهنمایی کنه ممنون میشم من همیشه وقتی حتی به مقدار بسیار کم مغز پسته یا گردو میخورم صورتم بصورت التهابی و ریز وچرکی جوش میزنه با اینکه خیلی دوست دارم وفواید زیادی هم داره نمیتونم بخورم
    علت چی میتونه باشه ؟ چیزی راجع به این موضوع پیدا نکردم یعنی کلا باید از خوردن پسته وگردو بی خیال بشم یا راهی هست ؟ اصلا علتش چیه ؟؟؟؟

منم همین مشکل رو دارم..البته نه با مصرف پسته فقط گردو....من که خوردن گردو رو بطور روزانه کنسل کردم..هرچند میگن خوردن تغذیه زیاد رو جوش اثر نداره اما بعضی مواد مصرف زیادش اثر داره البته زیاده روی همیشه عوارض داره..میتونی کمتر بخوری..

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. سلام
    مصرف آجیل چربی سطح پوست رو افزایش میده و باعث ایجاد جوش (در برخی افراد) میشه. اما این که شما میگید با خوردن مقدار کم هم دچار این مشکل میشید فکر میکنم بیشتر بخاطر تلقینه. آجیل یکی از مغذی ترین مواد غذاییه که بدن بهش نیاز داره پس به هیچ وجه به فکر حذفش از سبد غذاییتون نباشید. مصرف این مواد رو به مقدار بسیار کم اما متداول دنبال کنید مثلا روزی 5 عدد مغز پسته و گردو و...
    راهکار مقابله با مشکلتون اینه که طبق گفته دوستمون از مواد خنک مثل خیار استفاده کنید و همیشه پوستتون رو با پاک کننده های استاندارد مثل گلاب (برای پوست های معمولی و خشک) و یا الکل 30% (برای پوست چرب) تمیز نگه دارید تا جوش نزنید. در ضمن مصرف روزانه 1 شاخه کرفس در شادابی و سلامت پوست بسیار موثره.
    در آخر میتونید از متخصص پوست هم کمک بگیرید.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  6. خیلی ممنون از راهنماییهای دوستان عزیز پوست من تقریبا چرب هست ودر تمیز نگه داشتنش خیلی دقت دارم تا مبادا جوش نزند ولی نمیدونم این دو تا مغز چی داره که حتی به اندازه یک عدد هم بخورم فرداش جوش چرکی حتما دارم ولی خوردن سردی بعد از مصرف گردو وپسته به نظرم منطقی میادیه سوال دیگه اینکه آیا ازود آسیب دیدن پوست از جمله جوش ولک پوست به نارسایی کبد ارتباطی داره ؟

7. nasim58 نوشته است: خیلی ممنون از راهنماییهای دوستان عزیز پوست من تقریبا چرب هست ودر تمیز نگه داشتنش خیلی دقت دارم تا مبادا جوش نزند ولی نمیدونم این دو تا مغز چی داره که حتی به اندازه یک عدد هم بخورم فرداش جوش چرکی حتما دارم ولی خوردن سردی بعد از مصرف گردو وپسته به نظرم منطقی میادیه سوال دیگه اینکه آیا ازود آسیب دیدن پوست از جمله جوش ولک پوست به نارسایی کبد ارتباطی داره ؟

سلام
    در مورد نارسایی کبد اطلاعی ندارم

اما

برحسب تجربه میدونم ( درصورت نیاز بدن ) مصرف دو تا قرص برای سلامت پوست مفیده ( البته تحت نظر پذشک )

قرص   " ویتامین آ "
    و
    قرص   " روی"

و

کلا نوشیدن آب به مقدار کافی و مصرف انواع میوه و سبزیجات هم ، در بهبود و سلامت پوست اثر مستقیم داره

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  8. nasim58 نوشته است: خیلی ممنون از راهنماییهای دوستان عزیز پوست من تقریبا چرب هست ودر تمیز نگه داشتنش خیلی دقت دارم تا مبادا جوش نزند ولی نمیدونم این دو تا مغز چی داره که حتی به اندازه یک عدد هم بخورم فرداش جوش چرکی حتما دارم ولی خوردن سردی بعد از مصرف گردو وپسته به نظرم منطقی میادیه سوال دیگه اینکه آیا ازود آسیب دیدن پوست از جمله جوش ولک پوست به نارسایی کبد ارتباطی داره ؟

این مسئله صحیحه که نارسائی کبد باعث حساس و خراب شدن پوست میشه اما ممکنه شما کلا پوست حساسی داشته باشید و ربطی به کبدتون نداشته باشه. اگه خیلی نگرانتون کرده به متخصص داخلی مراجعه کنید و آزمایش بدید تا خیالتون راحت بشه. اما من به شخصه فکر نمیکنم مشکل کبدی داشته باشید چون اگه مسئله این بود علائم دیگه ای هم بروز میکرد و در مورد پوستتون هم فقط با خوردن پسته و گردم جوش نمیزد و کلا پوستتون خراب میشد.
    انشالله که حل میشه...

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  9. سلام.منم مثل این دوستمون همین مشکل رو دارم.البته کمی گسترده تر.طوری که با خوردن بادام(زمینی مخصوصا)گردو کشمش تخمه پسته وووووو سریعا دچار جوش میشم.البته خوردن خیار برا من تاثیری نداره.مجبورم آبغوره یا آبلیمو یا عرق کاسنی بخورم.میخواستم دوستان راهنمایی کنن و علایم مشکل کبد رو به من بگن.چون یکی از دوستان گفت اگه مشکل از کبد باشه با خوردن ملینها بهتر میشه.و برا من خوردن روزانه خاک شیر موثر بود.آیا این حرف درسته؟

10. سلام
    من هم این مشکل رو دارم با خوردن دو تا گردو یا تخمه فرداش دو تا جوش می زنم
    من فعالبت بدنی کمی دارم ولی امتحان کردم اگر بعد از خوردن گردو یا تخمه فعالیت داشته باشم مثلا یه ربع حرکات موزون انجام بدم این مشکل برام پیش نمیاد
    به نظرتون مشکل من چیه؟

11. من خودم یه مدت در مورد گردو و پسته این مشکل رو داشتم (چند سال پیش )

اما الان اصلا مشکلی ندارم!

شاید وضعیت فیزیولوژیکیه بدن در سنین مختلف تغییر میکنه

ولی این نکته را هم به موارد قبلی که گفتم اضافه میکنم که :

باور انسان خیلی مهمه

وقتی گردو و پسته بخوری و باور داشته باشی که جوش میزنه ، میزنه

راستش من باورم رو تغییر دادم

12. amitiis

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    همياري با سايت 1 بار
    كساني كه با خوردن  اين  آجيل ها و مغزها جوش مي زنن شرطي شدن و از بس مي ترسن جوش بزنن وقتي مي خورن جوش مي زنن و اون جوش در واقع به خاطر استرس دروني هست نه خوردن.

13. صحبت های تمام دوستان محترم اما اینکه اصلا به این شکل نیست که اگه به فلان چیز فکر کنی همون میشه!! سیستم بدن که الکی نیست که با فکر تنظیمش کنیم!
    من خودم به شدت هر چه تمام تر چنین مشکلی رو دارم! نه فقط درباره جوش بلکه بلافاصله بعد از خوردن غذاهایی با طبیعت گرم دچار التهاب لوزه به همراه اکنه میشم و دلیل اون هم فقط حساسیت و طبع بدن هست. کلا یه نفر میتونه بدنش سه طبع داشته باشه، گرم،سرد و معمولی. اونهایی که طبع معمولی دارن خوشا به حالشونه تقریبا چون به طور معمول با خوردن غذاهای روزانه دچار حساسیت و پیامدهای بعدش نمیشن، کسانی که طبیعت سرد دارن باید از زیاد خوردن غذاهایی با طبیعت سرد(مثل خیارسبز،ماست و ...) پرهیز کنن چون پیامد اصلی غذاهایی با طبیعت سرد به هم ریختن دستگاه گوارش و عموما معده درد و گاهی اوقات سستی و رخوت و بیحالی هست و افرادی هم که طبع بدنشون گرم هست با خوردن غذاهای گرم بازم مثل دسته قبلی دچار یه سری پیامدهایی میشن که مختص خودش هست، و شایع ترینش گلو درد و التهاب لوزه ها و جوش صورت هست(گاهی موارد هم بالارفتن فشار خون و کم خوابی که باز من خودم  یکم فشار خون عادیم بالاتر از حد استاندارد  هست هم کم خوابی دارم و دلیلش هم همین طبیعت گرم بدنم هست).
    در کل افرادی که طبع بدنشون گرم هست معمولا بلافاصله بعد از خوردن غذاهایی با طبیعت گرم دچار جوش و اگه یکم زیاده روی کنند دچار گلو درد میشن. من  به خاطر این مشکل و حساسیت به غذاهای گرم دکتر بهم گفت باید لوزتو عمل کنی یا اینکه تا اخر عمر همینجور 2 3 ماه یه بار آمپول بتامتازون یا همون ضد حساسیت بزنی، اتفاقا وقتی بعد از 2 3 ماه گلودردم شروع میشه و حتما باید امپول بزنم تا خوب شه تو اون چند روزی که امپول اثر میذاره متوجه میشم که جوشهای صورتم کاملا برطرف شده و مشخص شده وقتی از امپول های ضد حساسیت استفاده میکنم جدا از گلوم جوشهای صورتمم خوب میشن واسه یه مدت و دلیلشم همونیه که گفتم. تنها راه کسایی که طبع بدنشون گرم هست(مثل خودم که شدیدا گرم هست!) پرهیز از خوردن غذاهایی با طبیعت گرم و همچنین مصرف مداوم غذاهایی با طبع سرد هست.

چنتا از مهمترین غذاهایی که برای جوش نزدن نباید بخورید(یا کمتر بخورید) و همچنین اونهایی که باید بخورید رو میگم و همه رو هم خودم تجربه کردم!

غذاهای گرم(اونهایی که نباید بخورید یا کمتر بخورید، به ترتیب اهمیت مینوسم، یعنی هر کدوم اوله باید سعی بیشتری در نخوردنش بکنید!):
    بادمجون، گردو، تخمه، خرما، کنجد، نارگیل،کاکائو، پیاز، فلفل و همچنین غذاهای خیلی چرب مثل خامه و کره و اینچیزا.

غذاهایی که برای معتدل شدن بدنتون باید بخورید و از جوشهای ناشی از حساسیت به غذاهای گرم جلوگیری کنه:
    ختمی، عرق کاسنی، خیارسبز، ماست، هندونه، کاهو

در کل اگه میخواید از شر این مشکل رها بشید باید حتما مثل من همیشه ختمی و کاسنی در دسترستون باشه و حداقل روزی یکی دو لیوان بنوشید وگرنه با مشکل جوش مواجه میشید! و میتونم بگم هیچ راه دیگه ای واسه خلاص شدن از دست جوش های ناشی از حساسیت به غذاهای گرم نیست جز اینکه با خوردن غذاهای سرد بدنمون رو متعادل نگه داریم. حالا جدا از اینها توصیه دارویی اصلا کار درستی نیست اما اگه دیگه خیلی اوضاع جوشهایی که بعد از خوردن اینجور غذاها خراب بود و زیاد شد یکی دو تا امپول ضد حساسیت شرایط صورت و جوشها رو برمیگردونه به حالت اول و از بین میبره جوشهارو!

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید