شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد شدید در زانوی چپ

1. سلام دوستان عزیز وآقای دکتر یک سالی هست که زانوی چپم درد مزمنی دارد که با ورزش کردن وسرما زدگی وپیاده روی دردش زیاد میشود وهمچنین در موقع نشستن روی زمین که پام رو جمع میکنم وقتی میخوام بلند شم یعنی زانوم رو راست بکنم درد زیادی دارد که تا یک دقیقه طول میکشه تا بتونم زانوم رو کامل راست کنم البته وقتی دردش زیاد میشه این درد به پایینه ساق پا ومچ وهمچنین طرف چپ کمر هم میزنه یه هفتهای میشه که دردش خیلی زیاد شده حتی این دو روزه مخصوصا امروز که پیاده روی طولانی داشتم دیگه امانم رو بریده .یعنی این درد از چه مشکلی تو زانوم میتونه بوجود اومده باشه؟ ومیخوام راهنماییم کنید به چه متخصصی مراجعه کنم روماتولوزی _اورتوپدی_.....؟ قبلا از راهنماییتون متشکرم .

2. با سلام
    دوست عزیز از دردهای زانو میتوان به ساییدگی زانو-اب گرفتگی زانو-در بعضی موارد بر اثر پوکی استخوان هم انسان دچار زانو درد میشودو... برای همین بهتر هست هر چه سریعتر به دکتر ارتوپد مراجعه کرده که پس از معاینه و احتمالا عکس و ازمایش جواب را که دادند اگر نیاز بود به متخصصین دیگر معرفی میکنند انشالله که مشکل خاصی نیست به امید بهبودی
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. nasim58 نوشته است: سلام دوستان عزیز وآقای دکتر یک سالی هست که زانوی چپم درد مزمنی دارد که با ورزش کردن وسرما زدگی وپیاده روی دردش زیاد میشود وهمچنین در موقع نشستن روی زمین که پام رو جمع میکنم وقتی میخوام بلند شم یعنی زانوم رو راست بکنم درد زیادی دارد که تا یک دقیقه طول میکشه تا بتونم زانوم رو کامل راست کنم البته وقتی دردش زیاد میشه این درد به پایینه ساق پا ومچ وهمچنین طرف چپ کمر هم میزنه یه هفتهای میشه که دردش خیلی زیاد شده حتی این دو روزه مخصوصا امروز که پیاده روی طولانی داشتم دیگه امانم رو بریده .یعنی این درد از چه مشکلی تو زانوم میتونه بوجود اومده باشه؟ ومیخوام راهنماییم کنید به چه متخصصی مراجعه کنم روماتولوزی _اورتوپدی_.....؟ قبلا از راهنماییتون متشکرم .

سلام دوست عزیز.من هم همین مشکلو دارم.درد زانوی راست.
    واسه این دردم انقدر دکتر رفتم که علائمتونو بگید،میتونم بگم مشکلتون چیه.
    ولی این علائمی که گفتین(تا پایین ساق و مچ درد ادامه داره)، کفشایی دارم که هر وقت اونارو میپوشم این درد سراغم میاد. نمیدونم چه سرریه.ولی هر وقت اونارو میپوشیدم ،طرز راه رفتنمم تغییر میکرد.من معمولا سریع راه میرم ولی وقتی این کفشارو میپوشیدم،سریعتر میشد و مهمتر از اون،موقعی که میخواستم پای جلو رو زمین بزارم،با شدت پاشنه رو به زمین میکوبیدم!دو ساعت در یک روز پیاده روی با اون کفشا مساوی بود با درد شدید یک هفته ای در زیر کشکک زانو،گودی پشت زانو،پشت ساق،پشت رون تا زیر باسن،طرف راست کمر،مچ،اطراف قوزک و نهایتا پاشنه ی پا.
    اینارو گفتم که بدونید به کفش و نوع راه رفتن هم ارتباط داره.مخصوصا اینکه برخورد پاشنه با زمین خیلی توی انتقال درد تاثیر داره. چون پاشنه،انتهای استخوان پاست و مسلما سر دیگر این استخوان به زانو،لگن و کمر متصله.
    در ضمن حرکات کششی که (متخصص طب فیزیکی) تجویز میکنه ،خیلی موثره...
    با پنجه ی پا روی سطحی حدودا ده سانت بالاتر از زمین بایستید و همونطور که با پنجتون خودتون رو روی سطح بالاتر نگه داشتین، سعی کنید با فشار وزنتون،پاشنه ی پارو به سطح زمین نزدیک کنید.بطوریکه احساس کشیدگی و داغی در قسمت رگ های پشت زانو و ساق پاتون بکنید.
    این کار رو ترجیحا روز ی سه بار،هر بار ده دقیقه.اینطور که یک دقیقه (پاشنه پایین،احساس کشیدگی)،ده الی بیست ثانیه (پاشنه بالا،استراحت).ترجیحا سعی کنید تا آخر تمرین از سطح بالایی پایین نیایید.
    این کار تجربه شده هست و در صورت تداوم واقعا مفیده.سعی کنید حتما انجام بدین.
    اگه تمرینات دیگه هم خواستین ،اعلام کنید.
    در ضمن اگه مشکلتون (کندرو مالاشیا) باشه،بهترین گزینه،مراجعه به متخصص طب فیزیکیه.
    8 سال مراجعه به ارتوپد هیچ چیزی جز ضرر زدن به کبدم،عایدم نشد ولی با دوبار مراجعه به طب فیزیکی،دلیل و راه علاج مشکلمو پیدا کردم.
    انشاالله که دردتون کمتر بشه...
    دوست من.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  4. sosaneh

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوست عزیز
    این مشکل رو خودم هم دارم وقتی تحقیق کردم دیدم که دخترای بالای 20 سال بیشتر به  انحراف کشک زانو دچار میشن که با چهارزانو نشستن و بد ورزش کردن و ......... بوجود میاد

از علائم انحراف کشک زانو: درد و صدای زانو هست

انحراف کشک زانو باعث میشه کم کم غضروف زانو از بین بره و بخاطر همین باید ضمن انجام ورزشهای زانو از قرص غضروف ساز هم استفاده کنید

اگه پیگیر از بین رفتن غضروف نباشید ممکنه از بین بره و دچار آرتروز و بعد از اون دچار سائیدگی بشید

من خودم فیزیوتراپی انجام ندادم بجای اون رفتم کلاس ایروبیک در آب و مشکلمو به مربی گفتم تا هم عضله های چهارسر رانمو تقویت کننه  هم ورزشهای کاهش درد زانو بهم بده

که تو این مدت نتیجه خوبی گرفتم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید