شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کند کردن روند علائم سرما خوردگی

1. سلام به همه
    من از اول مهر به شدت مشغول کار بودم و الان که داره دور روز تعطیل میشه که بشینم واسه امتحانانم بخونم حالتای سرما خوردگی بدیو پیدا کردم
    از دیشب مرتب قرقره آب و نمک داشتم و سوپ و لیمو اما مرتب داره بدتر میشه
    وقتی سرما خوردگی من شدید میشه سابقه دارم که به شدت دچار اختناق میشم که دیگه نفس هم نمیتونم بکشم. دارو هم تاثیر چندانی نداره.
    کسی راهی پیشنهاد میکنه که جلو تشدید این روندو بگیره؟
    ممنون میشم از راهنماییاتون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام علایم شما ناشی از اضطراب است بنابراین ارامش خود را حفظ و از داروهای گیاهی مثل گلگاوزبان و گلاب.....استفاده کنید احتمال ایجاد علایم بر اثر سرما خیلی کم است لطفا به سرما خوردگی خود فکر نکنید چون سرماخوردگی جلو خواهد رفت     من نیز موقع درس خواندن همین طوری میشم
    من به شرح حال و طرز زتدگی شما واقف نیستم شاید شما فردی باشید که حساسیت داشته باشید بنابراین به دکتر مراجعه کنید تا در این2 روز درسها را بهتر مرور کنید با ارزوی سلامتی و نمرات عالی برای شما

3. ممنون دوست عزیز
    گل گاو زبان ضد عفونی کننده است؟
    به خاطر اضطراب نیست واقعا سرما خوردم فقط میخوام شدید نشه. همین الان هم به شدت سردرد و سوزش گلو دارم.
    فردا هم نزدیک 6 ساعت باید حرف بزنم.

4. سلام
    1 قاشق آب لیمو و 1 قاشق عسل رو در 1 استکان چای داغ حل کنید و بنوشید. واقعا در ابتدای سرماخوردگی که تازه علائم بروز کرده معجزه میکنه. روزی 1 -2 بار بنوشید و مطمئن باشید که سریع اثر میکنه.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  5. سلام.
    با تشکر از راهنمایی خانم elinaze ،فقط یه نکته اضافه میکنم. که(موثر ترین،سریع ترین،دردآورترین) راه هم همینه.
    پنیسیلین یا پنادور...
    یکی از این دو آمپول برای پیشگیری از وخیم تر شدن  و درمان سرماخوردگی بسیـــــــــــــــــــار مفیده.
    البته این فقط یه پیشنهاده.تصمیم با خود شماست...

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. ولی آیا می دونین تزریق مداوم پنی سیلین چقدر بدن آدم رو ضعیف میکنه؟
    من پیشتر از این عادت داشتم به محض بروز علائم سرماخوردگی سراغ آمپول پنی سیلین میرفتم و نتیجه سرماخوردگی دائم من بود ، از اول مهر تا بیست و نهم اسفند!!!!
    من به شخصه فکر می کنم درمانهای طبیعی خیلی بهترن و تا وقتی واقعاً لازم نشده(مثل سرماخوردگی های عفونی) نباید اقدام به مصرف داروهای شیمیایی کرد

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. hhosseini نوشته است: سلام.
    با تشکر از راهنمایی خانم elinaze ،فقط یه نکته اضافه میکنم. که(موثر ترین،سریع ترین،دردآورترین) راه هم همینه.
    پنیسیلین یا پنادور...
    یکی از این دو آمپول برای پیشگیری از وخیم تر شدن  و درمان سرماخوردگی بسیـــــــــــــــــــار مفیده.
    البته این فقط یه پیشنهاده.تصمیم با خود شماست...

شايد زمان پاسخ گويي به دوستي كه سرماخورده بودند گذشته اما!!!!!!
    باااااااااااااايد عنوان كنم كه : " آنتي بيوتيكها مانند اون دارويي كه دوست عزيز گفتن نه تنها جهت پيشگيري نيست بلكه جهت انواع خاصي از عفونت هست "
    چنين ديدگاههايي ما رو داره به سمتي ميبره كه در ايران مقاومت دارويي بيداد كنه!!!!!!!!!!!! متاسفانه شما عواقب اون رو نميدونيد وگرنه چنين تو صيه هايي به هم نميكرديد .....
    در ايران داريم به سمتي ميريم كه داروهاي بيمارستاني كشورهاي ديگه كم كم دارن جز داروهاي روتين ما ميشن و اين وحشتنااااااااااااااااكه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اگر سرماخوردگي باكتريال نباشه و اگر بعدها سينوزيت و اوتيت به همراه داشته .... با تزريق بي جهت آنتي بيوتيك نه تنها سودي عايدتون نميشه بلكه اون دو مشكي كه اشاره كردم با شدت بيشتري ظهور پيدا خواهند كرد ....

يادمون باشه دارو " نوعي سم " هست ...با اين ديد شايد (شااااايد !!!) بيشتر دقت كنيم و خودسرانه اون رو مصرف و تجويز نكنيم !!!!!!!!!!!!

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  8. elinaze نوشته است: سلام
    1 قاشق آب لیمو و 1 قاشق عسل رو در 1 استکان چای داغ حل کنید و بنوشید. واقعا در ابتدای سرماخوردگی که تازه علائم بروز کرده معجزه میکنه. روزی 1 -2 بار بنوشید و مطمئن باشید که سریع اثر میکنه.
    موفق باشید...

در تایید و تکمیل :

بهتره از عسل و آبلیمو طبیعی استفاده بشه

و در آب گرم حل بشه

و خیلی خوبه که هر روز استفاده بشه چون برای سلامت پوست و قلب و درمان سرماخوردگی و ... مفید هست

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید