شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درمان قوس کمر و ورزش های مناسب آن ؟

1. دربا سلام خدمت دکتر صادقی و دیگر اعضای انجمن
    من پسری 24 ساله که مدت 2 سال است که قوس کمر پیدا کرده ام 3 هفته پیش به دکتر ارتوپد رفتم برام عکس نوشت وبعد از مشاهده عکس ها به من فیزیوتراپی را پیشنهاد داد و 10 جلسه فیزیوتراپی رفتم دیروز فیزیوتراپی

تموم

جناب دکتر سوالم اینه که دوباره به حالت اول بر نمی گردم !!؟ چه ورزش هایی رو برای درمان قوس کمر پیشنهاد میکنید ؟ با تشکر .

2. دوست عزیز.
    فیزیوتراپی معمولا برای رسوندن عضو آسیب دیده به مرحله ی شروع بهبوده و همیشه همراه و بعداز فزیوتراپی به بیمار حرکتها و ورزشهایی داده میشه که بسته به نوع آسیب باید تا مدتی یا همیشه این ورزشهارو انجام داد.و این ورزشها هستن که تاثیر بیشتری توی بهبود نقص دارن.
    بهترین ورزشهارو باید از خود متخصص فیزیوتراپ بگیرین.در ضمن اعمال پیشگیرانه مثل نوع خوابیدن، نشستن، راه رفتن و حتی ایستادن رو هم باید بپرسین و حتما انجام بدین.
    بعضیا موقع ایستادن عادت دارن که شکم و لگنشون رو به سمت جلو  حالت میدن که همین باعث ایجاد همین مشکله.
    یه ورزش که به نظرم میاد قوز گربه ای هست.حالت 4دست و پا یا روری کمر پاهارو توی سینه جمع کنید با دست بگیرید و الاکلنگ بکنید.
    فکر میکنم موقع خواب یک بالش کوچیک زیر زانوهاتون بزارین خوب باشه.
    در آخر با اینکه همه ی این ورزشهارو انجام میدین،با آرامش و آزادی فکر انجام بدین و روی مشکلتون حساس نشین و بهش فکر نکنید.فکر کردن و حساس بودن به بیماری،روند بهبود رو کند میکنه.
    انشاالله که مشکلتون حل بشه...
    دوست من.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  3. سلام.دليل بوجود امدن اين مشكلو نگفتيد؟وزنتون زياد نيست؟ضمن تائيد حرفهاي دوستمون خيلي از نرمشهاي ايزومتريك و چند حركت از بدنسازي ميتونند كمكتون كنن البته حتما بايد با يك مربيه اگاه مشورت كنيد و بعد انجام بديد.

4. سلام دوستان عزیز ازلطفتون ممنون .فیزیوتراپی وزش هایی بهم داده مثلا د بکش پاهاتو بده بالا و..... کسی از دوستان میتونه یه سری نرمش درست برای درمان قوس کمر پیشنهاد کنه ؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید