شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ورم پيلور معده و تغيير شكل ان

1. aida7

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام ميخواستم بدونم علت ورم پيلور معده چيست؟
    چه دارويي بايد مصرف بشه؟
    چه مدت طول ميكشه خوب بشه؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام در مورد علل  میتوان استفاده از غذاهای نامناسب کم تحرکی  و عدم وجود نظم در خوردن را نام برد .در مورد دارو معمولا داروهای ضد التهابی و در موارد اضطراری ارامبخش را تجویز میشود برای دارو نمیتوان اضهار نظر کرد زیرا برای هر فرد نوع دارو متفاوت است.ممکن است جواب مورد نظر در درمان را ندهد . در مورد بهبود ان نیز زمانی نمیتوان تعیین کرد زیرا متابولیسم بدن هر فرد با فرد دیگر متفاوت است در کل میتوان گفت تحرک ورجیم غذایی مناسب با نظر دکتر تغذیه در روند درمان تاثیر بسزایی دارد .خوشحال میشوم علایم خود را در سایت قرار دهید
    .اسمان زیباست.

3. با سلام
    دوست عزیز منظور شما همان ورم معده(گاستریت) هست؟

4. aida7

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.
    راستش مادرم سالهاست مشكل معده داره.زخم اثني عشر داشت اما بعد از چند سال مصرف دارو و رعايت رژيم غذايي مناسب خوب شد.البته همچنان رژيم غذاييش رو بايد ادامه بده چون در غير اين صورت دردش شروع ميشه.
    يه مدت پيش يه غذاي سنتي خورد كه از اون روز به بعد وضع معده اش خراب شده.ديروز اندوسكوپي داد كه معلوم شد دهانه ي خروجي معده ش ورم كرده و تغيير شكل داده.دكتر هم داروي انتري كوتد رابزول رو براش نوشته.
    مادرم الان يه مدته كه غذا كه مي خوره مي گه احساس مي كنم غذا تو معده ام مي مونه و احساس سنگيني مي كنه...
    اين دارو خوبش مي كنه؟

5. با سلام
    دوست عزیز این دارو از خانواده امپرازول-پانتوپرازول هستش معمولا در درمان کوتاه مدت برای زخمهای اثنی عشر موثر است و برای درمان دراز مدت برای بیماریهایی که بر اثر ترشح بیش از حد اسید ایجاد میشود و همراه انتی بیوتیک ها استفاده میشود.از عوارض جانبیش هم میتوان به اسهال-یبوست -تهوع -استفراغ اشاره کرد .انشالله که این دارو برای مادرتان جواب بده .به امید بهبودی ایشون.
    موفق باشید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  6. سلام عامل بیماری  از راه خوردن غذای دیگران فابل انتفال است  ارثی نیست برای همین غذای دهنی ویا قاشق مبتلایان را نشسته نباید استفاده کرد  در مورد احساس سنگینی نیز باید غذا را در5 یا6 وعده به مقدار خیلی کم مصرف کرد نوع غذا نیز از سرخ شده به بخار شده و یا ابپز  تغییر یابد سعی گردد سیبزمینی و ارامش در برنامه جای گیرد فکر میکنم این مورد نگرانی کمتری را بطلبد چون خیلی ها مبتلا هستند ولی تا اخر به فعالیت خود ادامه دادند.
    سعی شود در زمان ناراحتی با استرس مادر را نگاه و سوالات بیپایه نپرسید در این مورد حساسیت برای مادر ایجاد نکنید زیرا خود فرد مبتلا باید با مشکل خود کنار بیاید کمک شما در این راه خیلی موثر است ولی از یادمان نزود که همیشه دورادور مراقب مادر باشید مسئله مهم نیست ولی شاید این توصیه های خواهرانه در مراحل زندگی بدردتان بخورد ممنون از مطرح کردن این سوال مفید شما

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. aida7

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    sanaz288 نوشته است: سلام عامل بیماری  از راه خوردن غذای دیگران فابل انتفال است  ارثی نیست برای همین غذای دهنی ویا قاشق مبتلایان را نشسته نباید استفاده کرد  در مورد احساس سنگینی نیز باید غذا را در5 یا6 وعده به مقدار خیلی کم مصرف کرد نوع غذا نیز از سرخ شده به بخار شده و یا ابپز  تغییر یابد سعی گردد سیبزمینی و ارامش در برنامه جای گیرد فکر میکنم این مورد نگرانی کمتری را بطلبد چون خیلی ها مبتلا هستند ولی تا اخر به فعالیت خود ادامه دادند.
    سعی شود در زمان ناراحتی با استرس مادر را نگاه و سوالات بیپایه نپرسید در این مورد حساسیت برای مادر ایجاد نکنید زیرا خود فرد مبتلا باید با مشکل خود کنار بیاید کمک شما در این راه خیلی موثر است ولی از یادمان نزود که همیشه دورادور مراقب مادر باشید مسئله مهم نیست ولی شاید این توصیه های خواهرانه در مراحل زندگی بدردتان بخورد ممنون از مطرح کردن این سوال مفید شما

ممنون از جوابتون.فقط يه چيزي برام سوال شد.يعني اگه مثلا يكي اسيد معده اش زياد باشه و بعد بخواي با ليوان اون اب بخوري,ممكنه تو هم به دردش مبتلا بشي؟؟
    اخه من دو هفته اس احساس سوزش دارم توي معده ام,بعد يادم اومد كه با ليوان دوستم اب خوردم كه اون هم مشكل معده داره و به خاطره اينكه اسيد معده اش زياده داره دارو مصرف مي كنه.
    يعني ممكنه منم اينجوري شده باشم؟؟!!

8. با سلام
    دوست عزیز وقتی اسید معده به مری برگرده این اسید مری رو تحریک میکنه و سبب سوزش و درد  سر دل میشه .بهتر اینه که از وسایل شخصی خودتان استفاده کنید . این سوزشی که شما گفتید میتونه دلایل مختلفی داشته باشه پس هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید .
    موفق باشید

9. سلام احتمال انتقال زیاد است پس به پزشک مراجعه کنید اما تشخیص به علت استفاده از وسایل دیگران در کوتاه مدت کمی سخت است شرایط تشدید کننده زیادکننده اسید  را حذف کنید راهنمایی های بیشتر را از پزشک خود در یافت کنید زیرا من از نوع وشرایط شما در زمان بروز ناراحتی بی اطلاع هستم  چیز مهمی نیست زندگی جاری است

10. سلام من یک مدتی هست معدم ناراحت هست
    رفتم دکتر گفت رفلاکس هست و دو سه دوره اومپرازول خوردم
    الان شبها وقتی که می خوابم لوزه هام یک حس خشکی داره وسرفه های خشک میکنم که خیلی اذیت می شم
    خودم فکر میکنم به خاطره معدم هست چون وقتی شربت آلمینیوم ام جی اس  میخورم مشکلم کمتر میشه
    و سرفه هام کمتر میشه؟
    چه پیشنهادی می کنید برای من؟ آندوسکوپی لازم هست؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید