شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

چكار كنيم ظهر ها خوابمان نيايد؟

1. با سلام و روز بخير خدمت همه عزيزان
    من 2 تا سوال داشتم
    1_من نوجواني 18 ساله ام(البته امروز شدم 18 ساله) حدود 2 ساله كه پشت بدنم جوش هاي سياهي در اومده البته بعضي هاشونم شبيه جاي جوش هستن ولي در كل تيره هستن و پشت بدنمو فرا گرفتن ميخاستم بدونم راه حل چيه؟البته  دو سه تايي هم در صورتم هست كه ميخام از بين برن چاره چيه؟
    سوال 2 _من امسال قراره كنكور بدم واسه همين بايد خيلي زياد درس بخونم ولي چون صبح از ساعت 6/30 بلند ميشم بعد از ظهر كه به خانه منيرسم خوابم مياد.به طور طبيعي بايد در روز 6تا 8 ساعت بخوابيم و منم 7ساعت ميخابم
    ميخاستم بدونم راه حلي روشي هست كه بشه من ظهر ها خوابم نياد؟چون ديگه من 7 ساعت شب رو خوابيم ديگه
    ممنون ميشم اگه راهنمايي كنيد
    البته شايد بفرماييد كه شب زود بخوابم تا مشكل حل بشه ولي تا 11شب درس ميخونم 11شب خاموشي رو ميزنم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام دوست عزیز.اول تولدت رو تبریک میگم.
    در مورد سوال اولت احتمالا منظورت جوشهای دوران نوجوانیه که توی بدن در میاد که بعضیا بیشتر در اندامهای دیگرشون (مخصوصا کمر) زده میشه تا صورت.
    دلیل اول این جوشها همون غرور جوانیه که باید طی بشه ولی دلیل دیگه ای هم میتونه داشته باشه اونم اینه که ممکنه  خوراکت زیادی چرب باشه وهمین توی ظاهر شدن این جوشها تاثیر داره.
    البته برای پیشگیری از این عارضه میتونی :
    1-به متخصص پوست مراجعه کنی که ایشون داروهای چرک خشک کن میده و برای برطرف کردن جای جوش هم کپسولایی هست که معمولا همه ی پزشکا اونو تجویز میکنن.
    2-برای صورت میتونی از روشهای پیشگیری مثل شستشوی روزانه ی صورت با صابونهای ضد جوش مخصوص استفاده کنی.برای کمر هم یه نسخه ی سنتی تایید شده هست که حداقل هفته ای یک بار کمرتون رو (کیسه بکشید).فایده ی این کار و خیلی شنیدم که یه جورایی هم از زدن جوش توی کمر جلوگیری میکنه و هم توی صورت.
    که البته راه حل دوم بیشتر توصیه میشه تا اول.چون با مصرف اون کپسولها،هم بدنتون به مصرف عادت میکنه،هم بعد مدتی در برابرشون مقاوم میشه و بدتر از همه اینه که به کبد و معدتون آسیب میرسونه ولی راه دوم نه هزینه ای داره و نه ضرری.
    در مورد سوال دوم:
    بعضیا ذاتا عادت دارن که بعد ظهرا استراحت کنن.حتی اگه تا ظهر هم خواب بوده باشن.
    در مورد شما من یه راه حل به نظرم میرسه اونم اینه که شما همون 7 ساعت استراحت رو به دو بخش تقسیم کن.طوریکه یک ساعتشو بزاری واسه بعد ظهر.
    با این استراحت ،هم بعد ظهر کسل نیستی و هم بعداز این استراحت ، درس رو بهتر متوجه میشی و توی ذهنت میره.
    اگه یکسره بخوای درس بخونی و به خودت فشار بیاری،مسلما ذهنت بازدهی کمتری داره.
    امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم.
    دوست من.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. nazi4722

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خدمت دکتر و همه کاربران. من دختری 23 ساله ام 157 قد 57 وزنمه چند ماهه تپش دارم رفتم متخصص پروپنالول 10 داد روزی 2 بار مصرف میکردم دوباره مراجعه کردم  گفت هر وقت نبضم از 100 بالا میزد بخورم الان روزی یکی میخورم.میخاستم بدونم فوتسال برام ضرر داره؟دو سه ماهه دارم میرم خیلیم علاقه دارم به این ورزش.چون نمیتونستم  پست ارسال کنم اینجا سوالمو پرسیدم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. nazi4722 نوشته است: سلام خدمت دکتر و همه کاربران. من دختری 23 ساله ام 157 قد 57 وزنمه چند ماهه تپش دارم رفتم متخصص پروپنالول 10 داد روزی 2 بار مصرف میکردم دوباره مراجعه کردم  گفت هر وقت نبضم از 100 بالا میزد بخورم الان روزی یکی میخورم.میخاستم بدونم فوتسال برام ضرر داره؟دو سه ماهه دارم میرم خیلیم علاقه دارم به این ورزش.چون نمیتونستم  پست ارسال کنم اینجا سوالمو پرسیدم

سلام دوست عزیز.شما جواب این سوال رو اول باید از پزشکتون و بعد از بنیه و توانایی بدنتون بگیرید.
    من در زمینه دارویی که مصرف میکنید اطلاعی ندارم.ولی اینو بدونید فوتسال از ورزشهای پر تحرک هست و ضربان قلب رو تا حد زیادی بالا میبره.پس اگه به این ورزش علاقه دارین و قصد ادامشو دارین ، بهترین راه مشاوره با پزشکتونه و اینکه آیا تا بحال در حین بازی احساس فشار در سینه و قلبتون کردین یا نه؟
    علائمی که در حین بازی متوجه شدین رو به پزشکتون توضیح بدین تا ایشون واستون تصمیم بگیره.
    قلب عضو معمولی بدن نیست که توی پیگیری این مسئله سهل انگاری کنید.
    شما میتونید اول از همه یه عضو خوب واسه خانواده و بعد،یه همسر دوست داشتنی و یا مادر فوق العاده وسلامت  واسه کسی و کسایی باشید.پس این فرصت رو اول از خودتون و بعد از نزدیکانتون دریغ نکنید.
    به امید بهبود و موفقیت...
    دوست من.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. nazi4722 نوشته است: سلام خدمت دکتر و همه کاربران. من دختری 23 ساله ام 157 قد 57 وزنمه چند ماهه تپش دارم رفتم متخصص پروپنالول 10 داد روزی 2 بار مصرف میکردم دوباره مراجعه کردم  گفت هر وقت نبضم از 100 بالا میزد بخورم الان روزی یکی میخورم.میخاستم بدونم فوتسال برام ضرر داره؟دو سه ماهه دارم میرم خیلیم علاقه دارم به این ورزش.چون نمیتونستم  پست ارسال کنم اینجا سوالمو پرسیدم

دوست عزيز يكي از دلايل طپش قلب اضطرابه كه پروپرانولول تجويز ميشه ودرمان علامتي است يعني پزشك شما تنها از روي علائمي كه بيان كرديد دارو دادن.وعلت دقيقا پيدا نشده در طپش قلب ناشي از اضطراب فرد حتي بدون فعاليت شديد بدني هم ممكنه دچار طپش قلب بشه مثلا موقع بيدار شدن از خواب بدون فعاليتي ناگهان متوجه طپش قلبش ميشه .اگر بدون فعاليت هم اين مشكلو داريد به يك مشاور روانشناس مراجعه كنيد واگر هنگام فعاليت مثل ورزش مشكل داريد اولا يكسري ازمايش مثل بررسي كم خوني .تيروئيدو..لازم داريد كه اگر نرمال باشد يك تست ورزش بد نيست يعني  در هنگام فعاليت با دستگاههايي كه دارند از شما نوار قلب ميگيرن كه اگر نرمال باشه شما نگراني در مورد ورزشتون ديگه نداريد موفق باشي

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید