شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    3 ...   

راهنمای نحوه مصرف قرص های ضد بارداری و سوالات احتمالی

1. باسلام .من امروز پریود شدم وباتوجه به اینکه سفر زیارتی در پیش دارم چه قرصی استفاده کنم تا جلوی خونریزی را بند بیاره تا از سفر برگردم لطفا سریع تر به من جواب بدین ممنون میشم ازتون

2. سلام (خواهش مي كنم سريع تر جواب بدين)

يكي از دوستان من از روش اورژانسي استفاده كرده (البته از اين روش در
    پريود

قبلي(شهريور) استفاده كرده بود و بعد استفاده فاصله 2  
    پريود در دفعه قبل 33 روز شده بود كه با توجه به اينكه مصرف قرص HD در
    پريود تاخير ايجاد مي كنه طبيعي هست.درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟)
    اينبار يعني در مهر ماه از اين روش استفاده كرده ولي ميگه تقريبا 9 ساعت بعد مصرف 2 قرص اول دچار تهوع شده كه 2 يا 3 بار اين اتفاق افتاد تا اينكه 12 ساعت تموم شد و 2 قرص بعدي را مصرف كرد.دوباره حدود 4 يا 5 ساعت بعد دچار  تهوع شد.اين تهوع حدود ساعت 5 صبح بوده و تا شب مشكلي نبوده.اما دوباره فرداي صبح اون روز دچار تهوع شده و الان خوبه.اگه با تاريخ بگيم مثلا 27 رابطه و آخرين تهوع صبح 29.آيا اين طبيعي هست؟آخه همش تاكيد ميكنه كه تو سايت گفتين تا 24 ساعت بر طرف ميشه اين عوارض.(البته من بهش گفتم به معمولا هم توجه كن)با اين حال ممنون اگه جواب بدين.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

1 سوال مهمتر اينكه روز رابطه حدود 4 ساعت بعد مصرف قرص آزمايش خون داده.(فكر كنم CBC بوده)آيا كلا مصرف اين قرص ها مي تونه رو نتيجه آزمايش تاثير سو بزاره؟(كلا هر آزمايشي)

ممنون

3. negar_2010 نوشته است: سلام (خواهش مي كنم سريع تر جواب بدين)

يكي از دوستان من از روش اورژانسي استفاده كرده (البته از اين روش در
    پريود

قبلي(شهريور) استفاده كرده بود و بعد استفاده فاصله 2  
    پريود در دفعه قبل 33 روز شده بود كه با توجه به اينكه مصرف قرص HD در
    پريود تاخير ايجاد مي كنه طبيعي هست.درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟)
    اينبار يعني در مهر ماه از اين روش استفاده كرده ولي ميگه تقريبا 9 ساعت بعد مصرف 2 قرص اول دچار تهوع شده كه 2 يا 3 بار اين اتفاق افتاد تا اينكه 12 ساعت تموم شد و 2 قرص بعدي را مصرف كرد.دوباره حدود 4 يا 5 ساعت بعد دچار  تهوع شد.اين تهوع حدود ساعت 5 صبح بوده و تا شب مشكلي نبوده.اما دوباره فرداي صبح اون روز دچار تهوع شده و الان خوبه.اگه با تاريخ بگيم مثلا 27 رابطه و آخرين تهوع صبح 29.آيا اين طبيعي هست؟آخه همش تاكيد ميكنه كه تو سايت گفتين تا 24 ساعت بر طرف ميشه اين عوارض.(البته من بهش گفتم به معمولا هم توجه كن)با اين حال ممنون اگه جواب بدين.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

1 سوال مهمتر اينكه روز رابطه حدود 4 ساعت بعد مصرف قرص آزمايش خون داده.(فكر كنم CBC بوده)آيا كلا مصرف اين قرص ها مي تونه رو نتيجه آزمايش تاثير سو بزاره؟(كلا هر آزمايشي)

ممنون

فقط اگر تا 2ساعت بعد خوردن اورژانس اگر كسي استفراغ كنه اثر قرص كم ميشه.روي ازمايشش هم تاثير نداره.تهوع بعد اورژانس ممكنه بعد از يكي دو روز خوب بشه ولي در برخي افراد بي اشتهايي حتي تا 1هفته هم ديده ميشه در ضمن اگر دوست شما هر ماه ميخواد از اورژانس استفاده كنه .قرص رو به طور كامل مصرف كنه ضررش كمتره

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. با سلام میخواستم بدونم مصرف قرص دیان تا چه مدت مجازه؟

5. سلام خدمت دوستان عزیز
    من حدود روز 9-10 دوره ام با نامزدم رابطه سطحی داشتم و بلافاصله از روش اورژانسی استفاده کردم البته هم تعداد قرصها رو دوبرابر خوردم و هم تا سه روز آنهارو مصرف کردم، میدونم لازم نبوده اما اینکارو انجام دادم، و بعد از گذشت یک هفته از خوردن قرص ها دچار علایم پریودی و دردهای اون شدم و پریود شدم و الان هم 4 روزه که پریودم و مقدارش هم زیاده، یعنی 2هفته قبل از موعد و تاریخ خودم پریود شدم، خیلی هم ضعف دارم. می خواستم بدونم علت این خونریزی قبل از موعد مصرف قرصهای بیش از اندازه بوده؟ و دوره تغییر کرده و اینو باید دوره جدید پریودیم حساب کنم؟ نگرانم که چه اتفاقی افتاده لطفا راهنماییم کنید. ممنون میشم.

6. fatemeh85 نوشته است: با سلام میخواستم بدونم مصرف قرص دیان تا چه مدت مجازه؟

سلام
    کلا قرص های جلوگیری نباید بیشتر از 5 سال مداوم مصرف بشن. حتی در این5 سال هم پزشک ها معتقدن که هر 1 یا 2 سال یه بار یه وقفه 3- 2 ماهه داشته باشید.
    به هر حال بهتره با پزشکتون هم مشورت کنید.
    موفق باشید...

7. lani نوشته است: سلام خدمت دوستان عزیز
    من حدود روز 9-10 دوره ام با نامزدم رابطه سطحی داشتم و بلافاصله از روش اورژانسی استفاده کردم البته هم تعداد قرصها رو دوبرابر خوردم و هم تا سه روز آنهارو مصرف کردم، میدونم لازم نبوده اما اینکارو انجام دادم، و بعد از گذشت یک هفته از خوردن قرص ها دچار علایم پریودی و دردهای اون شدم و پریود شدم و الان هم 4 روزه که پریودم و مقدارش هم زیاده، یعنی 2هفته قبل از موعد و تاریخ خودم پریود شدم، خیلی هم ضعف دارم. می خواستم بدونم علت این خونریزی قبل از موعد مصرف قرصهای بیش از اندازه بوده؟ و دوره تغییر کرده و اینو باید دوره جدید پریودیم حساب کنم؟ نگرانم که چه اتفاقی افتاده لطفا راهنماییم کنید. ممنون میشم.

سلام
    دوست عزیز شما که میدونستید چرا قرص اضافه خوردید؟ این کار اصلا درست نیست.
    روش اورژانسی کلا بالانس هورمونی بدن رو بهم میریزه و باعث بی نظمی در قاعدگی تا چند دوره میشه پس جای نگرانی نیست. بله این رو باید دوره جدید حساب کنید البته فراموش نکنید که باز هم تا چند دوره بی نظمی طبیعیه.
    موفق باشید...

8. سلام
    آیا مصرف قرصهای ضد بارداری LD میتونه روی افزایش موهای زاید روی سینه و صورت تاثیر بذاره؟

9. تشکر شده توسط : 3 کاربر
  10. سلام.من روز 19 مهر از روش اورژانسی استفاده کردم که یه هفته بعدش یعنی 25 مهر پریود شدم (پریودای من بین 28 تا 30 روزن) دیروز یعنی 10 آبانم یه رابطه داشتم البته نه از جلو و شک دارم که به واژنم رسیده یا نه .سوالی که داشتم اینه آیا من این دفعه هم میتونم از روش اورژانسی استفاده کنم؟ اگه نه یه راهی رو پیشنهاد میکنید؟

11. ana67 نوشته است: سلام.من روز 19 مهر از روش اورژانسی استفاده کردم که یه هفته بعدش یعنی 25 مهر پریود شدم (پریودای من بین 28 تا 30 روزن) دیروز یعنی 10 آبانم یه رابطه داشتم البته نه از جلو و شک دارم که به واژنم رسیده یا نه .سوالی که داشتم اینه آیا من این دفعه هم میتونم از روش اورژانسی استفاده کنم؟ اگه نه یه راهی رو پیشنهاد میکنی
    د؟

به نظر من احتیاط شرط عقله...اگه احتمال میدی منی یا پیشاب به واژن رسیده از روش اورژانسی استفاده کن.ولی از این به بعد از یه روش پیشگیری مطمئن استفاده کن که اینقدر مجبور نشی پدر هورموناتو در بیاری و نظم پریودتو بهم بزنی.استفاده مکرر از روش اورژانسی توصیه نمیشه دوست من
    موفق باشی

12. marjankhanom نوشته است: با سلام.من اینبار قصدم جلوگیری با قرصهای ضد بارداری (یاسمین )هست.دکترم نکات چاپی رو به من داد که در اون نوشته بود که هفته اول استفاده از قرص از سایر روشهای جلوگیری (طبیعی یا کاندوم)استفاده کنید اما از هفته دوم نیازی به هیچ روشی نیست.اما اینجا من میبینم که گفته میشه یک ماه نه یک هفته!حالا کدوم صحیحه؟

سلام به نظر من 1 ماه صحیح تر باشه نه یک هفته اینجوری مطمئن ترم هست .موفق باشید.

13. من هر وقت روش اورژانسی استفاده کردم 7 -8 روز بعدش پریود شدم و قبلش به شدت حساس و عصبی میشدم ، اما این بار 8 روز رد شده فقط کمی دلم تیر میکشه،؟  طبیعی هست این موضوع؟
    من هفته پیش همین 5 شنبه 4 تای اول LD را مصرف کردم.
    یه سوال بی جا هم دارم اسپرم پتقریبا پاک شده از رو بدن میتونه تا 2 ساعت زنده بمونه و بارداری ایجاد کنه؟
    ممنون

14. gandomt نوشته است: من هر وقت روش اورژانسی استفاده کردم 7 -8 روز بعدش پریود شدم و قبلش به شدت حساس و عصبی میشدم ، اما این بار 8 روز رد شده فقط کمی دلم تیر میکشه،؟  طبیعی هست این موضوع؟
    من هفته پیش همین 5 شنبه 4 تای اول LD را مصرف کردم.
    یه سوال بی جا هم دارم اسپرم پتقریبا پاک شده از رو بدن میتونه تا 2 ساعت زنده بمونه و بارداری ایجاد کنه؟
    ممنون

دوست گرامي اگر قرصو درست مصرف كرديد(4عدد قرص بعداز 12ساعت 4تاي بعدي)نگران نباش دليلي نداره هميشه بدن يكجور باشه بيضي وقتها تازمان هميشگي پريود ممكنه طول بكشه
    درمورد سوال دومتون تاجايي كه من اطلاع دارم 1تا 2ساعت اسپرم خاج بدن  زنده ميمونه ولي مايع مني چون حالت رقيق بودن خودشو از دست ميده اولا حركت اسپرمها كاهش پيدا ميكنه دومااسپرماتوزاي خارج شده از بدن اقايون معمولا به خودي خود توانايي باروري ندارند ويك سري وقايع بيو شيميايي والكتريكي كه به خوبي هم شناخته شده نيست قبل از لقاح بايد در غشاي سطحي خارجي اسپرم صورت گيرد كه به ان ظرفيت پذيري اسپرم ميگويندوبه طور طبيعي اين عمل در موكوس گردن رحمي انجام ميشود نه در بيرون از بدن (البته در محيط ازمايشگاهي هم امكان پذيره)به طور خلاصه اگر مني خشك شده باشه اسپرمها حركتي براي باروري ندارن

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  15. ممنون
    درست مصرف کردم اما تقریبا 24 ساعت بعد نه بلافاصله
    آخه بعد رابطه من کاملا بدنم رو پاک کردم  دوساعت بعدش که رفتم دستشویی  دیدم کمی خون ریزی دارم( البته دخولی نبود فقط جورای دیگه بود ) ولی یهو جا خوردم چون تقریبا روز تخمک گذاریم بود بعدم دوش گرفتم و خوابیدم
    بعد دوش گرفتن هم یک کم دستمال داخل کردم ببینم خون ریزی از اطرافه یا از داخل. بعد تا صبح خوابای بد دیدم
    گفتم شاید با دوش گرفتن و دستمال وارد کردن خطر ایجاد شه
    هرچند خیلی مسخره بود اما قرص خوردم
    حالام خیلی نگرانم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 3 از 17
رفتن به صفحه :    3 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید