شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 12 ...   

راهنمای احتمال بارداری و سوالات احتمالی

1. با سلام
    برای یکی از دوستای من یه سوال پیش اومده، شرح حال این دوستم اینه که بعد از 4ماه مصرف ld شروع کرد به خوردن دزوسپتو و ماه دومی بود که این دارو رو مصرف می کرد دوره هاش منظم 28 روزه هست. روز 20 پریودی رابطه محافظت نشده داشته و بلافاصله یه قرص دزو سپتیو خورده و شب برای اطمینان بیشتر به جای دزو سپتیوhd مصرف کرده. برای اینکه خیلی نگران بوده فردا ظهر یعنی 16 ساعت دوتا hd و بعد از 12 ساعت دوتای دیگه خورده و دیگه هیچی نخورده تا پریود شه اما با اینکه 4-5 روز میگذره پریود نشده و خیلی نگرانه. به نظر من که خودش تعادل بدنش رو به هم زده اما از اونجا که نگرانه شاید داروها اثر همدیگه رو از بین برده باشن تصمیم گرفتم اینجا مطرح کنم تا دوستان نظر بدن.
    با تشکر.

2. d5m1s64 نوشته است: باسلام !شب زفاف من مصادف باهشتمین روز پریودم بودومن30دقیقه بعداز رابطه حفاظت نشده اقدام به خوردن2عدد قرص LDکردم وشبهای بعدهم مجددهرشب یک قرص مصرف کرده ام.بسته 21عددی را4تامونده رهاکرده ام ازباردارشدن خیلی میترسم تاریخ قبلی پریودم 8/7/89بوده ایا مشکلی شامل من میشود؟وآیا میتوانم جهت جلوگیری این قرص راادامه دهم؟

دوست عزيز بعداز قطع قرص تا 1هفته حداكثر ميتونه طول بكشه كه پريود بشي اگر از اخرين دونه قرص بيبش از يك هفته گذشته وپريود نشديد ازمايش لازمه وگرنه لازم نداريد احتمال باروريتون هم خيلي خيلي كمه نگران نباشيد راهنماي مصرف قرص رومطالعه كنيد اگر منع مصرف (مثل فشارخون.قند بالاو...)نداريد مصرف قرصو بعداز7روز ازقطع بسته اول بايد شروع كنيد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. fafa123 نوشته است: سلام،
    من 23 سال سن دارم و باکره هستم :
    1 - قاعدگی منظم دارم. 2 - طول دوره 27-28 روز است. 3 - دوره خونریزی 5-6 روز است. 4 - آخرین بار 21-8-89 خونریزی من شروع شد. 5 - در تاریخ 2-9-88 یک رابطه جنسی داشتم. 6 - شرح حال:
    لای پا کمی ریخت و نمی دانم به وازن رسیده یا نه ... بعد از 48 ساعت قرص لونورجسترل مصرف کردم
    آیا احتمال بارداری در من وجود دارد؟

عزيزم قرص لوونورژسترول رو حتي تا 72ساعت بعد نزديكي محافظت نشده ميتوان استفاده كرد ميتونيد به فاصله 12سلعت استفاده كنيد يا هر 2قرص رو يكجا بخوريد شما باردار نيستيد

4. zohret عزیز میشه نظرت رو در مورد نوشته من هم بگی. من منتظر نشستم.

5. abanaban628 نوشته است: با سلام
    برای یکی از دوستای من یه سوال پیش اومده، شرح حال این دوستم اینه که بعد از 4ماه مصرف ld شروع کرد به خوردن دزوسپتو و ماه دومی بود که این دارو رو مصرف می کرد دوره هاش منظم 28 روزه هست. روز 20 پریودی رابطه محافظت نشده داشته و بلافاصله یه قرص دزو سپتیو خورده و شب برای اطمینان بیشتر به جای دزو سپتیوhd مصرف کرده. برای اینکه خیلی نگران بوده فردا ظهر یعنی 16 ساعت دوتا hd و بعد از 12 ساعت دوتای دیگه خورده و دیگه هیچی نخورده تا پریود شه اما با اینکه 4-5 روز میگذره پریود نشده و خیلی نگرانه. به نظر من که خودش تعادل بدنش رو به هم زده اما از اونجا که نگرانه شاید داروها اثر همدیگه رو از بین برده باشن تصمیم گرفتم اینجا مطرح کنم تا دوستان نظر بدن.
    با تشکر.

مصرف دزوسپتيو هيچ فرقي با ldندا ره اگر ايشون بسته قرصو مرتب هر شب ميخورده كلا احتياج به جلوگيري ديگه اي نداره مگر اينكه نا مرتب قرصو خورده باشه در هر صورت باردارنخواهند بود واين قرصها اثر همديگه رو زيادتر ميكنن نه كمتر ولي پريودو بهم ميريزه. اگر قرص دزوسپتيوو هر شب تا اخر بسته خوردن ميتونن بعد از 7روز در هر صورت بسته بعدي رو شروع كنن اگر نا مرتب خوردن صبركنن پريود كه شدند از شب اول پريود مجدد قرص رو شروع كنن

6. تا جایی کخ میدونم هر شب منظم خورده اما از همون شب 20 کهhd خورده مصرف رو قطع کرده. خودش میگه بعضی از علائم مثل درد کمر و ...بعضی لحظات داره. با این وجود ممکنه این دوره پریود نشه؟

7. abanaban628 نوشته است: تا جایی کخ میدونم هر شب منظم خورده اما از همون شب 20 کهhd خورده مصرف رو قطع کرده. خودش میگه بعضی از علائم مثل درد کمر و ...بعضی لحظات داره. با این وجود ممکنه این دوره پریود نشه؟

hdرو درست خورده وباردار نيست ولي پريود ممكنه جابجا بشه بين 1هفته تاحتي 10 روز جابجايي هم گاهي ديده ميشه برخي افراد هم تا زمان پريود هميشه گيشون ممكنه پريود نشن در هر صورت تا پريود شدنشون بايد روش مطمئن ديگري هم داشته باشند موفق باشي

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  8. سلام
    من و نامزدم روز جمعه نزدیکی داشتیم و منی نیز با واژن تماس داشته نمی دونم داخل شده یا نه، ولی روز شنبه دوره قاعدگی شروع شده (قاعدگی منطم). آیا احتمال بارداری هست؟

ممنون

9. rali2o نوشته است: سلام
    من و نامزدم روز جمعه نزدیکی داشتیم و منی نیز با واژن تماس داشته نمی دونم داخل شده یا نه، ولی روز شنبه دوره قاعدگی شروع شده (قاعدگی منطم). آیا احتمال بارداری هست؟

ممنون

خیر. پریود شدن ایشون نشون میده که باردار نشدند و کلا با وجود قاعدگی منظم ایشون در دوران پرخطر هم نبودن.

10. abanaban628 نوشته است: با سلام
    با تشکر.

باز هم سلام
    دوست من هنوز پریود نشده و به نظر خودش دیگه حتی علائم پریودی هم از بین رفتن و شدیدا نگرانه. به نظر شما دوستان آیا احتمال بارداری هست و ایا راهی وجود داره که پریود شدن رو تسریع کرد تا دوست من خیالش راحت شه؟ آیا لازمه بره پیش پزشک؟
    ممنون

11. سلام خسته نباشيد
    دوستم يه مشكلي داره گفتم اينجا مطرحش كنم.دوستم ازدواج كرده و 5 سال جلوگيري داشته  از راه طبيعي بدون هيچ وسيله اي الان ميخواد باردار بشه آيا با بار اول نزديكي ممكنه باردار بشه يا زمان ميبره ؟؟ ممنون

12. homa68 نوشته است: سلام خسته نباشيد
    دوستم يه مشكلي داره گفتم اينجا مطرحش كنم.دوستم ازدواج كرده و 5 سال جلوگيري داشته  از راه طبيعي بدون هيچ وسيله اي الان ميخواد باردار بشه آيا با بار اول نزديكي ممكنه باردار بشه يا زمان ميبره ؟؟ ممنون

سلام
    دوست عزیز این قابل محاسبه نیست. ممکنه با اولین بار باردار شن ( که کمی بعیده ) ممکنه کمی طول بکشه.
    البته اگه تا 1 سال هم اقدام کنن و باردار نشن کاملا طبیعیه و جای نگرانی نیست.
    بهتره قبل از بارداری به متخصص زنان مراجعه کنن و ازشون مشاوره بگیرن چون خیلی مسائل باید در نظر گرفته شه که بعضا خانم ها ازشون بی اطلاعن و یه سری آزمایش هم هست که بهتره هم خودشون هم همسرشون بدن تا با خیال راحت تر اقدام کنن.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  13. ببخشید من در 8 مهرماه سوالی با مضمون زیر پرسیدم  که تاالان جوابی نگرفتم . میشه لطفا دوباره سوال را ببینید

جواب ازمایش اسپرم شوهرم اینطوره:
    Ep.cell/h.p.f….1-2))(R.B.C/h.p.f…..0-1)(W.B.C/h.p.f…..3-4)(Motility after6 hours….60)(ق3(sperm count….112).(85 … Motility afte.....ولی ازمایش خون خودم PH==5بوده و هموگلبین خونم خوب بوده ،تعداد گلبولهای قرمز که نرمال آن 14-16 است من 13 بوده  . سیکل عادت ماهیانه ام 23 روزه است ولی این ماه 28 روز طول کشید ولی 2 هفته قبل از عادت شدنم برای عفونتم کپسول سفکسیم و امپول جنتامایسین زدم +پماد کلومازول و3 شیاف خارجی .ایا این روی تاخیر عادتم اثر داشته؟خون عادت ماهیانه من خیلی کم است درحالی که ازمایش خونم ،کم خونی نشان نداده. ایا خون کم عادت ماهیانه روی تخمک گزاری اثر داره؟یعنی باعث میشه تخمک ازاد نشه؟ ازطرفی متولد اسفند 56 هستم و میخواهم برای فرزند پسر اقدام کنم با این توضیحات چه پیشنهادی میدی ؟ ممنون ن ن[/quote]

14. abanaban628 نوشته است: با سلام
    با تشکر.

باز هم سلام.
    دوست من به پزشک مراجعه کرد و پزشک هم گفت احتمال بارداریش خیلی بعیده و گفته اگه تا فردا(یعنی بعد از یک هفته)اگه پریود نشد پروژسترون تزریق کنه. آیا مشکلی به وجود میاد اگه دوستم امروز پروژسترون تزریق کنه تا زودتر پریود شه؟
    ممنون میشم اگه زود جواب بدین.

15. abanaban628 نوشته است:
    abanaban628 نوشته است: با سلام
    با تشکر.

باز هم سلام.
    دوست من به پزشک مراجعه کرد و پزشک هم گفت احتمال بارداریش خیلی بعیده و گفته اگه تا فردا(یعنی بعد از یک هفته)اگه پریود نشد پروژسترون تزریق کنه. آیا مشکلی به وجود میاد اگه دوستم امروز پروژسترون تزریق کنه تا زودتر پریود شه؟
    ممنون میشم اگه زود جواب بدین.

دوست عزيز اگر كسي باردار هم باشه پروژسترون باعث پريود شدنش نميشه و اين طور نيست كه اگه پروژسترونو بزنه همون روز پريود بشه بازم يكي دو روزي طول خواهد كشيد اضطرابش بيمورده اگر بعد 1هفته پريود نشد ميتونه بزنه

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 12 از 39
رفتن به صفحه :    ... 12 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید