شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    5 ...   

راهنمای ایجاد بارداری موفق و سوالات احتمالی

1. elnazjon

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام و خسته نباشید من دو سال ازدواج کردم قصد بارداری دارم ولی طی سونوگرافی که انجام دادم متوجه شدم تخمدانهام پلی کیستیک هستن یعنی جواب سونو p.c.o  بود.پزشکم بهم قرص کلومیفن و استرومارین و متفورمین و آمپول humegon & solvent تجویز کرد، ولی در موارد منع مصرف کلومیفن نوشته که در موارد وجود کیست تخمدان مصرف نشود. حالا من موندم چکار کنم.آیا قرص رو علارغم منع مصرفش مصرف کنم؟

2. با سلام
    دوست عزیز در این مورد فقط خود پزشکتون میتونند راهنمایتون کنن باید با ایشون مشورت کنید و بدون مشورت پزشکتون هیچ دارویی را استفاده نکنید اگر هم دوست دارید میتونید با متخصصین دیگر هم مشورت کنید .
    موفق باشید.

3. سلام به همه دوستان عزيز

ميخواستم بدونم كسي در مورد حساسيت بارداري چيزي ميدونه؟
    ممنون ميشم اگه جوابمو بديد.

4. سلام
    من به تازگي با تست پاپ اسمير آشنا شدم مطالبي كه خووندم منو از انجام اين تست ترسونده
    خواستم بدونم ابن تست درد داره؟آخه من خووندم كه با وسيله اي دهانه رحم رو باز ميكنن و بعد نمونه برداري ميكنن من فكر ميكنم باز كردن دهانه رحم خيلي درد داشته باشه سوال ديگم اينه كه اين سرطان روي بارداري اثر داره؟
    دوستم كه تست داده بود دچار خونريزي شديد شده بود

5. سلام.
    نه دوست عزیز اصلآ درد نداره.تستش یه دقیقه هم طول نمیکشه.خیالت راحت.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. fatimasam نوشته است: سلام
    من به تازگي با تست پاپ اسمير آشنا شدم مطالبي كه خووندم منو از انجام اين تست ترسونده
    خواستم بدونم ابن تست درد داره؟آخه من خووندم كه با وسيله اي دهانه رحم رو باز ميكنن و بعد نمونه برداري ميكنن من فكر ميكنم باز كردن دهانه رحم خيلي درد داشته باشه سوال ديگم اينه كه اين سرطان روي بارداري اثر داره؟
    دوستم كه تست داده بود دچار خونريزي شديد شده بود

دوست عزيز دهانه رحمو باز نميكنن كلا براي معاينه زنان (به هر دليلي كه باشد)توسط وسيله اي بنام اسپكلوم انجام ميشه كه سايزهاي متفاوتي داره براي كسي كه زايمان نكرده از نوع كوچك ان استفاده ميشه كه وسيله پلاستيكي است ودهانه رحم رو با اون باز نميكنن بلكه وارد واژن (جايي كه خانمها نزديكي دارن)ميكنند تا بتونن داخل اونو ببينن وبه هيچ عنوان درد زيادي نداره مگر كسي  كلا در هنگام نزديكي هم درد داشته باشه كه در اين معاينه هم درد دارن بعد با وسيله اي شبيه گوش پاك كن بلند.از ترشحات داخل(دهانه رحم)كه داراي سلولهاي اون قسمت هم هست برميدارن وروي يك شيشه كوچك كشيده وبه ازمايشگاه ميفرستن در مورد دوستتون احتمالا درمحل دهانه رحمشون يامشكلي داشتند  (زخمهاوعفونتها و....)يا نزديك زمان پريود مراجعه كردن وگرنه خونريزي نداره گاهي يك لكه كم ديده ميشه كه حتي ممكنه متوجه اون هم نمشيد مطمئنا بعد انجام .اونو به بقيه هم توصيه خواهيد كرد
    موفق باشي

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. سلام من امروز روز 27 سیکلمه دیروز بی بی چک استفاده کردم متاسفانه منفی بود به نظرتون زود بود ؟ علائم پریود روهم دارم کمر درد و کمی شکم درد .در ضمن پریودهام تابستونا 30-31 روزه و شش ماه دوم سال 28 -29 روزه است . به نظرتون اشکالی توی بارداریم ایجاد میکنه؟

8. shamim89 نوشته است: سلام من امروز روز 27 سیکلمه دیروز بی بی چک استفاده کردم متاسفانه منفی بود به نظرتون زود بود ؟ علائم پریود روهم دارم کمر درد و کمی شکم درد .در ضمن پریودهام تابستونا 30-31 روزه و شش ماه دوم سال 28 -29 روزه است . به نظرتون اشکالی توی بارداریم ایجاد میکنه؟

برنامه ی پریودی شما منظمه و مشکلی در بارداری پیش نمیاره
    اگر هم نامنظم باشه در صورت وجود یک بیماری یا عفونت ممکن بود مانع بارداری بشه
    به خودی خود نامنظمی پریودی بدون دلیل خاصی در بارداری مشکلی پیش نمیاره و فقط در روند تشخیص بارداری میتونه مشکل ایجاد کنه

9. shamim89 نوشته است: سلام من امروز روز 27 سیکلمه دیروز بی بی چک استفاده کردم متاسفانه منفی بود به نظرتون زود بود ؟ علائم پریود روهم دارم کمر درد و کمی شکم درد .در ضمن پریودهام تابستونا 30-31 روزه و شش ماه دوم سال 28 -29 روزه است . به نظرتون اشکالی توی بارداریم ایجاد میکنه؟

اگر حداقل 3تا 5روز بعد پريود نشدن ازمايش بدين مطمئن تره هنوز كه از زمان پريود شدنتون نگذشته

10. سلام
    ميخواستم بدونم اگر خانمي كه باردار هست و در طول بارداري طي رابطه اي كه داره اگر در اين رابطه ها 1 يا 2 همسرش از مواد الكلي استفاده كرده باشه ايا اين تاثير منفي و بدي بر روي جنين ميذاره؟يا چون جنين تشكيل شده تاثيري نداره؟

11. arusha نوشته است: سلام
    ميخواستم بدونم اگر خانمي كه باردار هست و در طول بارداري طي رابطه اي كه داره اگر در اين رابطه ها 1 يا 2 همسرش از مواد الكلي استفاده كرده باشه ايا اين تاثير منفي و بدي بر روي جنين ميذاره؟يا چون جنين تشكيل شده تاثيري نداره؟

مصرف الکل برای مرد تعداد اسپرمها رو کاهش میدهد و در بارداری آینده تاثیر مخرب داره
    اما شما اینکه میگید باردار باشه طرف و رابطه داشته باشه با همسر جوابتون خیر هستش رو جنینی که تشکیل شده تاثیر نمیذاره مگر اینکه خود مادر به مصرف الکل روی آورد که تاثیرات بسیار مخربی بر روی جنین خواهد داشت

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  12. yoka

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    باسلام
    جواب آزمایش اسپرم همسرم بصورت زیر است : درضمن من یکسال قبل باردار شدم ولی الان احساس میکنم این نتایج ضعیفه . این آزمایش رو همسرم بعد از 48 ساعت از آخرین انزال انجام داده

VOLUME : 2.5 ....................... 3-7
    VISCOSITY : NORMAL
    PH : 8 .................7.2 - 8.0
    LIQUEFACTION : 20  ......................MIN 15 - 20
    COUNT PER ML : 18 ...................... 20 - 160
    NON  MOTILE: 25 - 30  ....................... LESS THAN 25%
    MOTILITY  FAST : 50 - 55  ...................... MORE THAN70%
    MOTILITY  SLUGGISH : 20-25 ........................
    ABNORMAL  FORMS :8 ......................LESS THAN  25%

13. با سلام
    31 سال سن دارم . در خرداد امسال يک بارداري خارج رحمي(به دليل تزريق آمپول hcg) داشتم که در تخمدان چپ اتفاق افتاده بود. و خدارو شکر خود به خود شروع به جذب شدن کرد وتبديل يک کيست 3 سانت شده که دکتر گفت با توجه که محلي که قرار دارد مشکلي براي بارداري ايجاد نمي کند و کسيت خودبخود از بين خواهد رفت.
    آذرماه پارسال با دستور دکتر عکس رنگي رحم گرفتم که همان دکتر  به من گفت که لوله ها باز است و مشکلي نداري اما بعد از جريان EP (بارداري خارج رحمي) دکترم را عوض کردم و نظر ايشان اين بود که لوله سمت چپ کمي چسبندگي دارد بنابراين  براي 4 ماه دارو تجويز کردند (پردنيزولون-سيپروفلوکساسين-ب کمپلس) و تاکيد کرد ماه اول با مصرف دارو حتما جلوگيري داشته باشم، بارداري ماه 2 يا 3 اتفاق خواهد افتاد. ماه دوم مصرف دارو پريودم 10 روز عقب افتاد و ماه سوم 10 روز جلو افتاد و متاسفانه بارداري صورت نگرفت . با ايشان که تماس گرفتم گفتند ماه چهارم نيز همين داروها را بعلاوه کلومفين از روز 5 پريود روزي 2 عدد مصرف کن.
    به نظر شما
    1- علت تجويز اين داروها چه بوده؟ چون طوري که متوجه شدم اين داروها آنتي بيوتيک هست و کمکي به بارداري نميکند.
    2- علت عدم بارداري چه بوده با توجه به اينکه نزديکيها مخصوصا در حوالي روزهاي تخمک گذاري دقيق و يک شب در ميان بوده؟
    خيلي نگرانم اگر اين ماه هم باردار نشوم ديگه نميدونم به کدوم دکتر اعتماد داشته باشم. (توکل به خدا)
    لطفا اگه راهي به نظرتون ميرسه کمکم کنيد.
    ممنون . ببخشيد که زياد نوشتم

14. aida2000 نوشته است: با سلام
    31 سال سن دارم . در خرداد امسال يک بارداري خارج رحمي(به دليل تزريق آمپول hcg) داشتم که در تخمدان چپ اتفاق افتاده بود. و خدارو شکر خود به خود شروع به جذب شدن کرد وتبديل يک کيست 3 سانت شده که دکتر گفت با توجه که محلي که قرار دارد مشکلي براي بارداري ايجاد نمي کند و کسيت خودبخود از بين خواهد رفت.
    آذرماه پارسال با دستور دکتر عکس رنگي رحم گرفتم که همان دکتر  به من گفت که لوله ها باز است و مشکلي نداري اما بعد از جريان EP (بارداري خارج رحمي) دکترم را عوض کردم و نظر ايشان اين بود که لوله سمت چپ کمي چسبندگي دارد بنابراين  براي 4 ماه دارو تجويز کردند (پردنيزولون-سيپروفلوکساسين-ب کمپلس) و تاکيد کرد ماه اول با مصرف دارو حتما جلوگيري داشته باشم، بارداري ماه 2 يا 3 اتفاق خواهد افتاد. ماه دوم مصرف دارو پريودم 10 روز عقب افتاد و ماه سوم 10 روز جلو افتاد و متاسفانه بارداري صورت نگرفت . با ايشان که تماس گرفتم گفتند ماه چهارم نيز همين داروها را بعلاوه کلومفين از روز 5 پريود روزي 2 عدد مصرف کن.
    به نظر شما
    1- علت تجويز اين داروها چه بوده؟ چون طوري که متوجه شدم اين داروها آنتي بيوتيک هست و کمکي به بارداري نميکند.
    2- علت عدم بارداري چه بوده با توجه به اينکه نزديکيها مخصوصا در حوالي روزهاي تخمک گذاري دقيق و يک شب در ميان بوده؟
    خيلي نگرانم اگر اين ماه هم باردار نشوم ديگه نميدونم به کدوم دکتر اعتماد داشته باشم. (توکل به خدا)
    لطفا اگه راهي به نظرتون ميرسه کمکم کنيد.
    ممنون . ببخشيد که زياد نوشتم

دوست  من شما ننوشتيد كه وضعيت شوهرتون چطوريه؟تا بحال ازمايش مايع مني دادن؟چرا از اول براي شماhcgتزريق كردند قبل از اون درمان ديگري داشتيد؟ كيست شما الان برطرف شده يا نه؟انتي بيوتيك به اين دليله كه يكي از علل نازايي چسبندگيهاي لوله بدليل عفونتهاي  زياده ولي انتي بيوتيكي كه به شما دادن به اون دليل نبوده.احيانا مشكل عفونت ديگري نداشتيد؟(مثل ادرار يارحم)
    نامرتبي پريودتون اول بايد بررسي بشه مثلا ممكنه كيست هنوز باشه ياتيروييدتون مشكل داشته باشه اگر ميشه كمي توضيح بيشتر بنويسيد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  15. سلام آقای دکتر
    6ماهه برای  بارداری اقدام کردیم این ماه هم موفق نشدیم امروز روز 6 پریودم فردا میخوام به دکتر مراجعه کنم تا یه سونو برا من بنویسه و یه آزمایش اسپرم برای شوهرم . به نظر شما دیر نشده خیلی نگرانم دیگه چه کارایی بکنم تا باردار بشم؟ اعصابم ریخته بهم کمکم کنین مرسی.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 5 از 14
رفتن به صفحه :    5 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید