شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

دل درد وكمر درد شديد پريود

1. سلام
    دختر دايي دارم 30 ساله از زماني كه به سن بلوغ رسيده تا الان هر زمان كه پريود ميشه دل درد و كمردرهاي شديدي ميگيره
    كه با خوردن قرص هاي پروفن و مفنامیک اسيد تا حدي آروم ميشه اما اين دل درد وكمر دردا از چند روز قبل از پريود و 3 روز از
    روزي كه پريود ميشه ادامه داره حتي بعضي مواقع مجبور به زدن آمپول يا تزريق سروم ميشه.
    متخصص زناني كه پيشش رفته جز دادن مسكن كاري نكرده وگفته امكان داره بعد از ازدواج خوب بشه شايدم نشه.
    حالا از شما سوالاتي دارم
    1_ آيا اين مسكن ها ضرر نداره اگه بله ضررش چيه؟
    من هم تا 2 سال و نيم پيش اصلا متوجه پريود شدنم نميشدم اما از زماني كه گفتم دل درد و كمر درداي شديدي ميگيرم همون روز اول بعضي مواقعم تا دوم و با خوردن 2 تا مفناميك اسيد به فاصله 10 الي 20 دقيقه ميخورم كه بعد 1 يا 2 ساعت خوب ميشم.
    2_من 9 سال پريود ميشم اماچرا من بعد از7 سال پريود شدن بايد دل دردي بشم؟؟
    درضمن از نظر جسه من و دختر داييم ريز نقش هستيم بطوريكه حدس اينكه ما چند سالمونه  براي ديگرون  سخته.
    3_ايا ريز نقش بودنم ربطي به اينها داره؟؟
    ممنون.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. با سلام
    دوست عزیز خانمهای بسیاری در هنگام پریود به دل درد و کمردرد دچار هستند و این موضوع اصلا ربطی به جسه و قد و... نداره در بعضی ها این شدت درد به طوری هست که حتما باید به پزشک مراجعه کرده و با گرفتن امپولهای مسکن و سرم دردشون تسکین پیدا کنه خیلی ها در اوایل هیچ دردی رو احساس نمیکنند ولی با گذشت چند سال میتوننند این دردها رو داشته باشند(مثلا خود من هم همینطور بودم) و همونطور که خودتون هم گفتید اکثر دکترها بر این نظر هستند که بعد از ازدواج احتمالا یا خوب میشوند یا از شدت درد کاسته میشود این درد به دلیل ضخامت دیواره رحم هست که همانند یک سد هستش که هنگاه فرو ریختن به دلیل ضخامت همراه با درد خواهد بود این مسکن ها هم برای اینکه از شدت درد فرد کاسته شود تجویز میشود
    و خود متخصصین بهتر از هر کسی میدونند که چه نوع دارویی رو تجویز کنند که برای بیمار ضرری نداشته باشه دوست گرامی نگران نباشید این دردها طبیعی هستند وجای نگرانی ندارد به امید بهبودی
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. سلام
           توضيحات دوستمون بسيار كامل وجامع بود وحدود 80%خانمها اين مشكلو دارن كه با ازدواج اين مشكل در بيشتر مواقع رفع ميشه مصرف مسكن به تعداد محدود هم خطري نداره فقط مصرف بروفن،ايبو بروفن و ژلوفن حتما بايد با معدا نسبتا پر ويك ليوان كامل آب باشه

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  4. دوست عزیزاین مسئله امری طبیعی است که دربیشتر خانمها وجود دارد تاحدممکن از خوردن قرص ها هم جلو***ی کنید چون زیاد خوردن قرصهای مسکن ضررداره

5. سلام خدمت دکتررهام عزیز!
    من یک دختر 30 ساله هستم مشکلم اینه که چند وقته قبل ازقاعدگی(2یا3روز)لک کم رنگ میبینم در صورتیکه در هر دوره اینجور نیست(یه وقت هست یه وقت نیست)به نظرشما چیز مهمیه؟ قرص LDهم مصرف نمی کنم.لطفا منو از نگرانی در بیارین ممنون!
    من تا حالادکتر زنان نرفتم!!یعنی مشکل خاصی نداشتم که برم.
    بازهم از سایت خوبتون ممنون خیلی ماهین.............

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. yalda_baroni2 نوشته است: سلام
    دختر دايي دارم 30 ساله از زماني كه به سن بلوغ رسيده تا الان هر زمان كه پريود ميشه دل درد و كمردرهاي شديدي ميگيره
    كه با خوردن قرص هاي پروفن و مفناميك اسيد تا حدي آروم ميشه اما اين دل درد وكمر دردا از چند روز قبل از پريود و 3 روز از
    روزي كه پريود ميشه ادامه داره حتي بعضي مواقع مجبور به زدن آمپول يا تزريق سروم ميشه.
    متخصص زناني كه پيشش رفته جز دادن مسكن كاري نكرده وگفته امكان داره بعد از ازدواج خوب بشه شايدم نشه.
    حالا از شما سوالاتي دارم
    1_ آيا اين مسكن ها ضرر نداره اگه بله ضررش چيه؟
    من هم تا 2 سال و نيم پيش اصلا متوجه پريود شدنم نميشدم اما از زماني كه گفتم دل درد و كمر درداي شديدي ميگيرم همون روز اول بعضي مواقعم تا دوم و با خوردن 2 تا مفناميك اسيد به فاصله 10 الي 20 دقيقه ميخورم كه بعد 1 يا 2 ساعت خوب ميشم.

سلام،
    بهترین درمان برای این دردها مسکن است به ویژه دارو های ضد التهابی غیر استروئیدی NSAID مثل مفنامیک اسید، ایبوپروفن و ... . مصرف زیاد این دارو مضر است ولی برای چند روز که این دردها وجود دارد با دوزهای مناسب مشکلی ایجاد نمی کند.

yalda_baroni2 نوشته است: 2_من 9 سال پريود ميشم اماچرا من بعد از7 سال پريود شدن بايد دل دردي بشم؟؟

ارتباطی بین تعداد سالها و وجود درد یا میزان آن وجود ندارد.
    yalda_baroni2 نوشته است: درضمن از نظر جسه من و دختر داييم ريز نقش هستيم بطوريكه حدس اينكه ما چند سالمونه  براي ديگرون  سخته.
    3_ايا ريز نقش بودنم ربطي به اينها داره؟؟

خیر ارتباطی ندارد

7. arash1981 نوشته است: سلام خدمت دکتررهام عزیز!
    من یک دختر 30 ساله هستم مشکلم اینه که چند وقته قبل ازقاعدگی(2یا3روز)لک کم رنگ میبینم در صورتیکه در هر دوره اینجور نیست(یه وقت هست یه وقت نیست)به نظرشما چیز مهمیه؟ قرص LDهم مصرف نمی کنم.لطفا منو از نگرانی در بیارین ممنون!
    من تا حالادکتر زنان نرفتم!!یعنی مشکل خاصی نداشتم که برم.
    بازهم از سایت خوبتون ممنون خیلی ماهین.............

سلام،
    خیر مشکل خاصی نیست، اگر دوره ها منظم هستند، اینگونه لکه بینی ها به دلیل تغییرات هورمونی است که در حوالی شروع خونریزی رخ می دهند.

8. ببخشید اینکه میگن مصرف قرص ایبوپروفن نسبت به قرصهای مسکن دیگه بیشتر ضرر داره و درد معده میاره تا چه حد درسته؟

9. bimar2 نوشته است: ببخشید اینکه میگن مصرف قرص ایبوپروفن نسبت به قرصهای مسکن دیگه بیشتر ضرر داره و درد معده میاره تا چه حد درسته؟
    سلام،
    باید منظور خود را از "مسکنهای دیگه" مشخص کنید:
    داروهای این دسته یعنی NSAID های برای اینگونه دردها بسیار موثر هستند ولی همانطور که گفته شد دارای عوارضی هم می باشند که عوارض گوارشی از شایتعرین آنها ست. اما مصرف آن به میزان توصیه شده و در مدت کوتاه در یک فرد سالم باعث این عوارض نمی شود.
    اما اگر مسکنهای دیگه منظور سایر دسته های ضد درد باشد (مثلا استامینوفن) با توجه به مکانسیم عملشان به میزان دسته دارویی بالا تاثیر در تسکین این دردها ندارند و در مقابل عوارض گوارشی آنها به این میزان شایع نمی باشد.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  10. sashal

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام..
    من هم دردهای شدیدی هنگام پریودد دارم و مجبور میشم از ژلوفن استفاده کنم. اما جدیدن 5روز قبل پریودم شروع  میکنم به  خوردن روزی یک عدد قرص آهن و تا روز آخر پریودم میخورم فوق العاده دردم کاهش پیدا میکنه (  آزمایش خون دادم کم خونی ندارم)

11. با سلام خدمت دوستای عزیز
    منم همین مشکل درد موقع پریود داشتم که می گفتن بعد ازدواج خوب میشه ولی اصلا تغییری نکرد . من موقعی که پریود میشم قبل از اینکه درد شدید به سراغم بیاد یه قرص پروفن می خورم و درد هم از بین میره ولی اگه درد شروع بشه دیگه قرص فایده نداره و یه 2 ساعتی طول می کشه تا خوب بشم

12. سلام

میخواستم بدونم آیا جوشانده گل گاوزبان در کاهش درد پریود تاثیر دارد؟

13. گل گاوزبان بیشتر برای آرامش اعصاب و قلب استفاده میشود.فکر نکنم تاثیری در کاهش درد داشته باشد!

14. ali_supra نوشته است: سلام

فکر نمی کنم
    تا جایی که من اطلاع دارم و تجربه کرده ام دمنوش آویشن (که طعم تند و نسبتا افتضاحی هم داره) و زیره در تسکین این درد تاثیر خیلی خیلی خیلی زیادی داره

15. ali_supra نوشته است: سلام

دوست عزیز با اینکه در جایی در این مورد مطلبی ندیدم ولی یکی از نزدیکانم فقط با خوردن گل کاوزبان دردش کم میشه وخیلی هم به این مسئله معتقده

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید