شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ترشحات واژینال شدید، زرد و بدبو

1. با سلام من دختری 23 ساله هستم. مدتی که عقد کردم ولی رابطه جدی نداشتم.
    یه مدت که ترشحات زرد رنگ و بو دار شدیدی دارم
    دکتر رفتم بهم ژل شستشو داد ولی هیچ تاثیری نداشت.
    می خواستم خواهش کنم راهنماییم کنین. و دلیل این مسئله رو بهم بگین.
    لازم به ذکر که پریود نامنظمی هم دارم. آیا به این مساله ربط داری؟

2. angell نوشته است: با سلام من دختری 23 ساله هستم. مدتی که عقد کردم ولی رابطه جدی نداشتم.
    یه مدت که ترشحات زرد رنگ و بو دار شدیدی دارم
    دکتر رفتم بهم ژل شستشو داد ولی هیچ تاثیری نداشت.
    می خواستم خواهش کنم راهنماییم کنین. و دلیل این مسئله رو بهم بگین.
    لازم به ذکر که پریود نامنظمی هم دارم. آیا به این مساله ربط داری؟

با سلام
    دوست عزیز، باتوضیحاتی که دادید به احتمال زیاد، عفونت دارید!!! که حتماً باید به متخصص زنان مراجعه و داروی مناسب برای رفع اون رو بگیرید!! برای اینکار داروهای مناسبی وجود داره! که با صلاحدید پزشکتون براتون تجویز میشه!!نگران نباشید با مصرف  دارو قطعاً بهتر خواهید شد!!ولی یادتون باشه حتماً در اولین فرصت به متخصص مربوطه مراجعه کرده و معضل رو سر سری نگیرید!!ضمناً اینگونه عفونتها ،علل متعددی داره همانند عدم رعایت بهداشت فردی!! استفاده از نوارهای بهداشتی غیر استاندارد!! تماس با آبهای غیر بهداشتی مانند استخرها!! نشستن بر سطوح غیر بهداشتی!! تماس دست آلوده با آلت و مشخصاً با دهانه واژن!!استفاده طولانی مدت از یک البسه زیر!! وجود رطوبت مداوم در این ناحیه !! و.......
    موفق باشید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 6 کاربر ديگر
  3. با سلام
    با تشکر از اقای aliyan
    در رابطه با ترشحات دوست عزیزمون اقای aliyan  توضیحات کامل رو دادند اما در رابطه با این که گفتید پریود نامنظمی دارید دوست عزیز حتما به متخصص زنان مراجعه کرده نامنظم بودن پریود دلایل مختلفی داره یکی از اون هم میتونه ضعیف بودن تخمک و...باشه که بعد از معاینه و احتمالا سونوگرافی مشخص میشه مشکلتون چیه پس حتما به متخصص مراجعه کرده به امید بهبودی
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  4. با سلام
    با تشکر از دوستان عزیزم aliyan و fatimaoo

ترشح زرد رنگ واژینال زنان می تونه به چند علت باشد 1- بعد از استقرار نطفه در دیواره رحم- 2- بعد از شکست استقرار نطفه در رحم 3- بعد از گذاشتن IUD و آخرین مورد عفونت است. تمام باکتریها ترشح با بوی نامطبوع را ایجاد می کنند و همیشه هم زرد رنگ نیست.رنگ و بو بستگی به نوع باکتری دارد.بعضی ها ترشح زرد رنگ متمایل به سبز با بوی بد دارند.بعضی ها ترشح زرد رنگ به همراه تب و درد دارند.اگر ترشح زرد رنگ چند روز بعد از مقاربت حفاظت نشده و یا به روش همجنس گرایانه باشد فورا با مراقب بهداشتی تون مشورت کنید.عفونت مقاربتی مثل سوزاک و کلامیدیا اگر درمان نشوند و به قسمتهای بالاتر دستگاه تناسلی بروند مشکلات باروری ایجاد می کنند.

حتما به پزشک زنان و زایمان مراجعه فرمایید.
    به امید بهبودی

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  5. با سلام
    من حدود 2 روزه که روی دستگاه تناسلیم نه واژنم ترشحات سفید رنگی میبینم . نه سوزش دارم نه خارش. ترشحات واژنم هم عادیه.ملتهب هم نیست بد بو هم نیست.این ترشحات سفید بالای واژنم و روی لبه هاست که با شستن رفع میشه.
    نیاز هست به پزشک زنان مراجعه کنم؟
    ممنون

6. homakh

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من هم مثل این دوستمون چند روزه که ترشحات زرد رنگ دارم البته گاهی وقتا در ضمن سابقه pcoدارم و پریودام نامنظم بود(با سونوگرافی پی بردم) و الان دارم قرص سیپرترون کامپاند می خورم که 3بسته بود بسته اول رو که خوردم روز24پریودیم شدم و هیچ ترشح زردرنگی نداشتم قبلش الان بسته دوم رو هم تموم کردم روز20پریودیم هستم که این ترشحات رو دارم علت می تونه از تخمدانم باشه چون من کاملا مسائل بهداشتیو رعایت می کنم ودر ضمن هیچ سوزش و خارشی هم ندارم ومجرد هستم

7. sona10 نوشته است: با سلام
    من حدود 2 روزه که روی دستگاه تناسلیم نه واژنم ترشحات سفید رنگی میبینم . نه سوزش دارم نه خارش. ترشحات واژنم هم عادیه.ملتهب هم نیست بد بو هم نیست.این ترشحات سفید بالای واژنم و روی لبه هاست که با شستن رفع میشه.
    نیاز هست به پزشک زنان مراجعه کنم؟
    ممنون

با سلام
    دوست عزیز نگران نباشید این یک چیز طبیعی هست و بر میگرده به زمانی که مثلا از یک لباس زیر به مدت زیاد استفاده کنیم یا هنگام فعالیت و عرق کردن و... این ترشحات ایجاد میشود و با شستشو از بین میرود
    موفق باشید

تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  8. homakh نوشته است: سلام من هم مثل این دوستمون چند روزه که ترشحات زرد رنگ دارم البته گاهی وقتا در ضمن سابقه pcoدارم و پریودام نامنظم بود(با سونوگرافی پی بردم) و الان دارم قرص سیپرترون کامپاند می خورم که 3بسته بود بسته اول رو که خوردم روز24پریودیم شدم و هیچ ترشح زردرنگی نداشتم قبلش الان بسته دوم رو هم تموم کردم روز20پریودیم هستم که این ترشحات رو دارم علت می تونه از تخمدانم باشه چون من کاملا مسائل بهداشتیو رعایت می کنم ودر ضمن هیچ سوزش و
    خارشی هم ندارم ومجرد هستم

با سلام
    دوست عزیز توضیح کامل ندادید که این ترشحات از واژنتونه یا مثل دوستمون(sona10 )روی لبه ها. اگر از واژنتونه حتما باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کرده چون احتمال عفونت هست ولی اگر مثل قضیه دوستمون هست مشکل خاصی نیست و نگران نباشید
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  9. سلام به احتمال قوی شما عفونت دارید به متخصص مراجعه شود مطمئا با شستشو خوب میشوید اما معاینه باید گردد

10. سلام دوست عزیز به حتمال خیلی قوی عفونته همونطور که دوستمان اشاره کرد باید حتما به پزشک مراجعه کنیدو به بهداشت فردیتون برسیداز نوار بهداشتی مرغوب استفاده کنیدوهمیشه بعد از شستشواز دستمال توالت استفاده کنیدچون وقتی مرطوب باشه جای مناسبیه برای رشد باکتری ها مخصوصا کسی که عفونت ام داشته باشه.
    موفق باشید.

11. سلام.من فکر می کنم این مسائلی که دوستان مطرح کردن با یک اموزش ساده و با یک چک کردن کردن ما هییانه یک دکتر زنان خیلی راحت قابل حله.خانمها تویه ایران فکر میکنن حتما باید بیمار بشن تا برن دکتر در صورتیکه ÷شگیری خیلی مهمتر و کم هزینه تر از درمانه شما حتی اگر مشکلییم ندارید باید حتما تحت نظر دکتر زنان باشید.    حالا من یه سئوالی از دوستان داشتم  یکی از دوستانم مشکل این بوی بدو توی دستگاه تنا سلیشو داره دکترم رفتن عفونتم ندارن هر روزم دوش میگیرن از لباس زیرهای منا سبم استفاده می کنن کسی میدونه چیکار باید بکنه این خانم؟

12. با سلام
    دوست عزیز بهتره از ژلهای بهداشتی مخصوص بانوان که در اکثر داروخانه ها و لوازم بهداشتی ها موجود است استفاده کنند
    موفق باشید.

13. mohsen87 نوشته است: سلام.من فکر می کنم این مسائلی که دوستان مطرح کردن با یک اموزش ساده و با یک چک کردن کردن ما هییانه یک دکتر زنان خیلی راحت قابل حله.خانمها تویه ایران فکر میکنن حتما باید بیمار بشن تا برن دکتر در صورتیکه ÷شگیری خیلی مهمتر و کم هزینه تر از درمانه شما حتی اگر مشکلییم ندارید باید حتما تحت نظر دکتر زنان باشید.    حالا من یه سئوالی از دوستان داشتم  یکی از دوستانم مشکل این بوی بدو توی دستگاه تنا سلیشو داره دکترم رفتن عفونتم ندارن هر روزم دوش میگیرن از لباس زیرهای منا سبم استفاده می کنن کسی میدونه چیکار باید بکنه این خانم؟

دوست عزيز ترشحات خانمها اگر مستقيما بوكشيده شود داراي بوي خفيف ومخصوصيت نشانه ي عفونت نيست بويي كه نشانه ي عفونت است طوري است كهبدون اينكه مستقيما لباس زير بو كشيده شود در حالت معمولي فرد يا كسي كه نزديك فرد نشسته متوجه اون ميشه.از دوستتان سوال كنيد احتمالا مستقيما لباس زيرشان رابو ميكشند وحساس هستندبراي اطمينان از عفونت ميتوانند يك كشت واژن ودهانه رحم بدهند واگر هيچ عفونتي در كشت نبود نشانه ي حساس بودن ايشان است بيش از حد شستشو هم ميتونه لايه محافظ پوستو حساس كنه

تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  14. homakh

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من فکر کنم توضیحات کامل دادم ترشحات از واژنه که البته زیاد هم نیست و نه همیشه و البته بدون خارش و سوزش . فقط می خواستم بدونم آیا ممکنه این ترشحات به خاطر تخمدان هام باشه که pco دارم و الان دارم قرص می خورم.خواهشا وقتی یک نفرجواب یه پستو می ده بقیه همون جوابو تکرار نکنند.ممنون.

15. homakh نوشته است: سلام من فکر کنم توضیحات کامل دادم ترشحات از واژنه که البته زیاد هم نیست و نه همیشه و البته بدون خارش و سوزش . فقط می خواستم بدونم آیا ممکنه این ترشحات به خاطر تخمدان هام باشه که pco دارم و الان دارم قرص می خورم.خواهشا وقتی یک نفرجواب یه پستو می ده بقیه همون جوابو تکرار نکنند.ممنون.

دوست خوب:ترشحاتتون ربطي به تخمدان پلي كيستيكتون نداره واين مقدار ترشح كه گاهي كمتر است وسوزث وخارش وبوي شديد ندارد طبيعي است

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید