شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

پوسته شدن نوک سینه وحساسیت؟

1. با عرض سلام
    من 25 سال سن دارم حدودا از یک سال بعد از بلوغ و رشد سینه ها  در ناحیه نوک سینه حالت پوسته پوسته شدن دیده شده بود و تاکنون ادامه دارد البته در قسمت نوک سینه پوست کمی به رنگ صورتی است ضمنا در حال حاضر مدتی است در هاله اطراف نوکی سینه هم حالت پوسته شدن دیده می شود این وضعیت در زمان استحمام بیشتر می شود ولی هیچ گونه دردی در سینه یا نوک ان غیر از زمان قبل از دوره قاعدگی ندارم و نداشتم نگرانی من از زمانی شروع شده که علائم سرطان سینه را در سایتی مشاهده کردم حال می ترسم این یکی از علائم باشد با وجودیکه قریب 10 سالی که این حالت در من وجود دارد در ضمن خواهر کوچکتر من نیز همین علائم را درست 1 سال بعد از بلوغ مشابه من دارد . حال می خواستم در این زمینه من را راهنمائی بفرمائید. متشکرم

2. سلام.
    دوست عزیز اگر خدای نکرده این مشکل مربوط به سرطان بود زمان استحمام تشدید نمیشد.
    بهتره به متخصص پوست مراجعه کنید و نگرانی بابت سرطان سینه نداشته باشید.
    ضمنآ در صفحه اصلی سایت قسمتی هست با نام معاینه پستان.یه سری هم به اون بزنید بد نیست.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  3. با سلام
    دوست عزیز شما نگفیتید که نوع پوستتون چی هست؟ شاید این حالت به نوع پوستتون برگرده .
    بهترین راه حلش هم همینطور که دوست عزیزمون  ساغر جان گفتند مراجعه به دکتر پوست هستش .
    موفق باشید

4. سلام.شايد به لباسه زيري كه استفاده ميكنيد حساسيت داريد يا شما هم مثل خيلي از خانمها وقتي ميريد حمام پوست خودتونو مي كنيد؟!اگر اين 2 تا نيست حتما بريد دكتر

5. mashi

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوست عزیز

ببین اصلا نگران نباش یک درمان کاملا سنتی داره اونم اینکه نبات را خیلی خوب با هاون بسابی و وقتی که از حمام بیرو میای و مرطوبه روش بزنی بعد از 2 یا 3 بار تکرار اینکار مطمئن باش خوب میشه. اگه خوب شد حتما خبرشو بهم بده خوشحال می شم.

6. سلام زمانی که سینه توسط خودتان مهاینه شد وتوده ای مشاهده نشد جنبه فقط حساسیتی دارد از سوتین تماما نخ که  به اصطلاح ململ گویند استفاده شود سعی کنید در صورت تعرق سزیعا موضع را با صابون های گیاهی بدون عطر  بشویید سعی شود بیشتر از اب بدون شوینده استفاده شود این مورد فقط جنبه حساسیت دارد الرجن را شناسایی و حذف گنید اگه میشه موفقیتبان را اطلاع دهید

7. سلام
    نگران نباشید مشکل خاصی نیست و در بسیاری از خانم ها وجود داره. البته نباید خیلی زیاد باشه.
    بعد از استحمام از لوسیون بدن یا روغن بچه استفاده کنید و نذارید پوستتون خشک بشه. این مسئله نه فقط برای سینه که برای کل بدن بهتره که رعایت بشه تا پوستی زیباتر و شاداب تر داشته باشید.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. منم یه سوال دارم و نمیدونم کجا مطرح کنم.میخوام بدونم فرق سوتین با کرست چیه؟و اینکه اگر زیر سینه اندازش 76 و قسمت برجسته سینه اندازش 96 باشه چه سایز سوتینی مناسب هست؟و دیگه اینکه چه کاری انجام بدین به جز موارد بالا که پوست سینمون خشک نشه؟

9. با تشکر از راهنمائی هاتون
    مسئله دیگر اینکه در حالت عادی بدون استحام هم با تحریک پوست حالتهای پوسته پوسته شدن در پوست نوک سینه و کناره ان بوجود میاید و پوست این قسمت صورتی رنگ است ایا این خطرناکه؟ یا  می تونه مربوط به نوع پوست من باشه که از نوع خشکه و تعرق در من زیاده؟ ممنونم

10. sabzejoon نوشته است: منم یه سوال دارم و نمیدونم کجا مطرح کنم.میخوام بدونم فرق سوتین با کرست چیه؟و اینکه اگر زیر سینه اندازش 76 و قسمت برجسته سینه اندازش 96 باشه چه سایز سوتینی مناسب هست؟و دیگه اینکه چه کاری انجام بدین به جز موارد بالا که پوست سینمون خشک نشه؟

دوست عزیز اونجوری که من اطلاع دارم سوتین نام دیگر سینه بند یا کرست هستش با این تفاوت که کلمه ی سوتین ترکی هستش و از ترکی اومده به زبون فارسی
    سوت:شیر
    یین:خوردن
    کرست وسینه بند هم نام های دیگر اون هستند و هیچ فرقی با هم ندارند.
    در مورد سایز سوتین فکر کنم 85 مناسب باشه
    در مورد اینکه سینه تون خشک نمونه میتونین از صابونهای غیر معطر و یا روعن های گیاهی استفاده کنید.
    موفق و سربلند باشید.

11. در مورد سایز سوتین باید چیزی بپوشید که توش احساس راحتی کنید
    و حداقل از مواد نایلونی نباشه که باعث آسیب به پوست بشه
    فکر کنم خودتون بهترین کسی هستین که میتونه سایز سوتین رو انتخاب کنه

12. no_time_no نوشته است: با تشکر از راهنمائی هاتون
    مسئله دیگر اینکه در حالت عادی بدون استحام هم با تحریک پوست حالتهای پوسته پوسته شدن در پوست نوک سینه و کناره ان بوجود میاید و پوست این قسمت صورتی رنگ است ایا این خطرناکه؟ یا  می تونه مربوط به نوع پوست من باشه که از نوع خشکه و تعرق در من زیاده؟ ممنونم

سلام
    رنگ صورتی کاملا طبیعیه و هیچ مشکلی نداره. شما به احتمال خیلی زیاد پوست روشنی دارید. بله به نوع پوستتون خیلی مربوطه این پوسته شدن.
    برای اطمینان خاطر به متخصص پوست مراجعه کنید.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  13. سلام به دوستان  
    من تازگي به اين سايت پيوسته ام و از آن بسيار بهره مندم به طوري كه هر شب بايد آخرين ارسالها را ببينم مي خواستم بگويم كه سوتين يك كلمه فرانسوي به معناي نگهدارنده است و در فرانسه هم به كرست سوتين گفته مي شود
    شاد و پيروز باشيد

14. no_time_no نوشته است: با عرض سلام
    من 25 سال سن دارم حدودا از یک سال بعد از بلوغ و رشد سینه ها  در ناحیه نوک سینه حالت پوسته پوسته شدن دیده شده بود و تاکنون ادامه دارد البته در قسمت نوک سینه پوست کمی به رنگ صورتی است ضمنا در حال حاضر مدتی است در هاله اطراف نوکی سینه هم حالت پوسته شدن دیده می شود این وضعیت در زمان استحمام بیشتر می شود ولی هیچ گونه دردی در سینه یا نوک ان غیر از زمان قبل از دوره قاعدگی ندارم و نداشتم نگرانی من از زمانی شروع شده که علائم سرطان سینه را در سایتی مشاهده کردم حال می ترسم این یکی از علائم باشد با وجودیکه قریب 10 سالی که این حالت در من وجود دارد در ضمن خواهر کوچکتر من نیز همین علائم را درست 1 سال بعد از بلوغ مشابه من دارد . حال می خواستم در این زمینه من را راهنمائی بفرمائید. متشکرم

با سلام
    دوست عزیز،در مورد رنگ این قسمت،باید گفت که بنظرم طبیعی است! اصولاً در دخترها و قبل از ازدواج ،اغلب رنگ هاله و نوک پستانها به رنگ صورتی است و بعضاً به رنگ قهوه ای هم وجودداره!!که احتمالاً شاید منشاء ارثی داشته باشه!! البته این یک حدسه که باید متخصصین مربوطه و یا دوستان باتجربه ،اظهار نظر کنند! ولی در مورد پوسته پوسته شدن غشای این ناحیه در وهله اول باید گفت راه عاقلانه مراجعه به متخصصین پوست و مو است!! چون در فضای مجازی و بدون معاینات بالینی بنظرم امکان پیچیدن نسخه براتون نیست!! و در وهله بعد شاید عواملی هم چون موارد ذیل در این قضیه دخالت داشته باشند:
    1- نوع سوتین مورد استفاده ،حساسیت زاست!!از نوع نخی و نرم این ابزار استفاده کنید!
    2- تعریق بیش از حد در این ناحیه!!
    3- تعویض دیر به دیر کرست!!
    4- عدم تماس با هوای آزاد در مدت طولانی!
    5- شاید تنگی بیش از اندازه سوتین و خراش نا محسوس در این ناحیه! توسط این ابزار در مدتهای طولانی!
    6- داشتن پوست حساس!! البته مستحضرید  پوست هر جایی از بدن که در تماس با هوای آزاد نباشه! حساس تر از سایر قسمتهاست! و به طبع با کمترین عدم توازن در تماسهای معمول!! امکان بوجود اومدن مسائلی همچون معضل شما در این ناحیه خواهد بود!! مثال دیگه اش پوست آلت تناسلی است که از پوست سایر اعضا حساس تره!
    7- اصطحکاک بیش از اندازه!!در تماسها با این قسمت از پوست!! مثلاً در شستشوی معمول در حمام،کیسه کشیدنهای زیاد در نازکی پوست تاثیر بسزائی داره! لذا احتراز از این قضیه میتونه در بهبودی این مشکل،کارساز باشه!
    8- استفاده از مواد شیمیای بر روی پوست!! مثلاً استفاده از کرمها و یا لوسیونهای مختلف شیمیایی در این ناحیه!!و یا مصرف صابونهای عطری و یا غیر استاندارد!!
    9- استفاده از دارو های مختلف!!
    و...
    در نهایت حتماً موضوع رو با یک متخصص پوست درمیون بزارید و پیگیر باشید انشالله که معضلی نیست! ولی قبل ازاون پیشنهادم اینه که یک مدت کوتاهی از پوشیدن کرست خودداری کنید! یا حداقل شبها بدون این ابزار بخوابید!! تا این اعضا،در تماس با هوای آزاد بوده و کمی پوست در این قسمت کلفتر شوند!
    موفق باشید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید