شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    3 ...   

راهنمای ایجاد بارداری موفق و سوالات احتمالی

1. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم قرص جینسانا را زن هم میتونه مصرف کنه یا فقط برای مرد است اخه دکتر این قرص را به من داده ایا شوهرم هم باید مصرف کنه؟واینکه ایا نزدیکی در ماههای اول حاملگی مشکلی ایجاد میکنه؟

2. سلام دوستان خوبم سوالم اينه دوماه است كه قبل از بريود وقتي كه ادرار مي كنم خيلي بادرد نازل ميشه علت درد جيست لطفا زود جوابم بديد خيلي نكرانم

3. mortooo نوشته است: سلام دوستان خوبم سوالم اينه دوماه است كه قبل از بريود وقتي كه ادرار مي كنم خيلي بادرد نازل ميشه علت درد جيست لطفا زود جوابم بديد خيلي نكرانم

با توجه به علائمی که گفتید ممکن است که عفونت باشد یا کیست در تخمدان
    شما بهتره که به پزشک زنان مراجعه کنید که از  نگرانید دردبیاد
    چون بعد از معاینه دکتر از نزدیک بهتر میشه قضاوت کرد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. SHAMSjoon نوشته است: سلام خسته نباشید میخواستم بدونم قرص جینسانا را زن هم میتونه مصرف کنه یا فقط برای مرد است اخه دکتر این قرص را به من داده ایا شوهرم هم باید مصرف کنه؟واینکه ایا نزدیکی در ماههای اول حاملگی مشکلی ایجاد میکنه؟

خیر نزدیکی در ماهای اول مشکلی ایجاد نمیکنه

5. با سلام وخسته نباشیدسوال داشتم از شما و اون اینه که با تو جه به اینکه من تخمدانهای pcoدارم واز متفرمین استفاده میکنم وهمین طور از قرصهایی مثل جسیران و مدرکسی پروژسترون که پزشک برایم تجویز کرده آیا طی مدت مصرف این دارو ها امکان حاملگی وجود داره یا خیر؟؟؟ ممنون میشم جواب بدین ............................... با تشکر از شما دوستانم

6. سلام حدودا 3 سالی می شه عروسی کردیم هر دو تحصیل کرده ایم ومشکل مالی نداریم 2 سالی است برای بچه دار شدن اقدام می کنیم اما بی نتیجه بوده وبدتر اینکه علت ناباروری اصلا معلوم نیست یکبار IUI انجام دادم و لاپاراسکوپی عکی رنگی و همه چیز می گن طبیعی است هر دوره با داروهای کلومیفن و لتروزول و متفورمین و تزریق HCG که البته این سری مدل آمپول ها عوض شده است غیر از این مورد با هم خیلی بحث داریم هر دو ماه یکبار به قهر و خانواده ها می کشه خیلی خسته ام واسترس دارم شوهرم بعد از هر ناراحتی که اغلب عصبانیت های من بوجود می اره چند روزی قهره و فقط برای خواب خونه می اید وفقط می گه باید جدا شیم که خلقیات ما به هم نمی خوره البته تا با هم خوبیم حرف نداره اما وقتی من از یه مسئله ای ناراحت می شم اون بدتر از من می شه .خواهش می کنم کمکم کنید.

7. سلام جناب دكتر
    "جلوگيري از بارداري سبب ناباروري مي شود"
    من قبلا اين سوالم رو كه باعث نگراني همسرم شده بود رو در تاپيكي با موضوع "فاصله ازدواج تا بارداري. ايا باور عموم صحيح است؟"مطرح كردم و با جواب هاي دوستان تا حدودي قانع شدم كه نگراني وجود ندارد.اما يكي از دوستان همسرم به او گفته كه چهارسال جلوگيري كرده و حالا پس از يك سال رابطه بدون جلوگيري باردار نمي شود و دكتر به او گفته دليلش همان چهارسال جلوگيري است.آيا واقعا صحيح است.ما يكسال است ازدواج كرده ايم و با كاندوم جلوگيري مي كنيم.لطفا راهنمايي كنيد.

8. adidam نوشته است: سلام جناب دكتر
    من قبلا اين سوالم رو كه باعث نگراني همسرم شده بود رو در تاپيكي با موضوع "فاصله ازدواج تا بارداري. ايا باور عموم صحيح است؟"مطرح كردم و با جواب هاي دوستان تا حدودي قانع شدم كه نگراني وجود ندارد.اما يكي از دوستان همسرم به او گفته كه چهارسال جلوگيري كرده و حالا پس از يك سال رابطه بدون جلوگيري باردار نمي شود و دكتر به او گفته دليلش همان چهارسال جلوگيري است.آيا واقعا صحيح است.ما يكسال است ازدواج كرده ايم و با كاندوم جلوگيري مي كنيم.لطفا راهنمايي كنيد.

چنین چیزی که میگید به هیچ عنوان دلیل علمی براش وجود نداره
    خیلیها هستند چندین سال جلوگیری کردند و بدون مشکلی بچه دار شدند
    این مورد برای بارداری که اقدام میکنه و شخص موفق نیست باید بررسی شه که مشکل از کجاست وگرنه ربطی به جلوگیری این حرفها نداره!!!!!

9. adidam نوشته است: سلام جناب دكتر

دوست عزيز منظور اون پزشك احتمالا اين بوده كه اگر زوذتر تصميم به بارداري ميگرفتند درمان برخي علل نازايي راحتتر وسريعتر است استفاده از وسايل جلوگيري فقط باعث ميشه چون فرد تصميم به بارداري نداره وجلوگيري ميكنه اگر مثكل نازايي داشته باشه متوجه اون مشكل نميشه نه اين كه خود وسايل ايجاد ناباروري كنه

10. leila1162 نوشته است: سلام حدودا 3 سالی می شه عروسی کردیم هر دو تحصیل کرده ایم ومشکل مالی نداریم 2 سالی است برای بچه دار شدن اقدام می کنیم اما بی نتیجه بوده وبدتر اینکه علت ناباروری اصلا معلوم نیست یکبار IUI انجام دادم و لاپاراسکوپی عکی رنگی و همه چیز می گن طبیعی است هر دوره با داروهای کلومیفن و لتروزول و متفورمین و تزریق HCG که البته این سری مدل آمپول ها عوض شده است غیر از این مورد با هم خیلی بحث داریم هر دو ماه یکبار به قهر و خانواده ها می کشه خیلی خسته ام واسترس دارم شوهرم بعد از هر ناراحتی که اغلب عصبانیت های من بوجود می اره چند روزی قهره و فقط برای خواب خونه می اید وفقط می گه باید جدا شیم که خلقیات ما به هم نمی خوره البته تا با هم خوبیم حرف نداره اما وقتی من از یه مسئله ای ناراحت می شم اون بدتر از من می شه .خواهش می کنم کمکم کنید.

دوست عزيز برخي علل نازايي علل ناشناخته است واگر شوهرتان هم ازمايشات لازم رو دادند مشكل خاصي پيدا نشده.من فكر ميكنم چون كارهاي متفاوتي انجام داديد ونتيجه نگرفتيد دلسرد شديد وتحريك پذير .ولي اينو بايد بدونيد كه خيلي ها در اولين نوبت iuiباردار نميشن وبايد دوباره تكرار بشه واگر جواب نداد ivfانجام ميشه ودر بيشتر موارد جوابگوست ولي اول بايد اينو بدونيد كه يك بچه در مرحله ي اول احتياج به پدر ومادري داره كه همديگرو دوست داشته باشند تا بتونن شخص ديگري بنام فرزند رو وارد زندگي كنند شما وهمسرتون به همديگه بايد نشون بدين كه بچه مهمتر از خودتون نيست واضطراب ونگراني هم خودش يكي از علل دير باردار شدنه با هم صحبت كنيد واول موقعيت خودتونو محكم كنيد بعد با ارامش پيگير مسائل باروري شويد واكر افرادي باعث اضطراب شما ميشوند تا حد امكان از اونها دوري كنيد يا محترمانه به اونها بگيد كه صحبتهايشان باعث اختلاف شماست اگر وضعيتتان اونقدر خوب نيست كه شوهرتان به حرفهاي شماگوش كند اول خودتان به تنهايي به مشاور مراجعه كنيد  تا  در برابر شوهرتون راه درست رو انتخاب كنيد اجازه ندهيد اين دوريها بيشتر شوند .شايد شوهرتان تصور ميكند بچه داشتن رو به اون ترجيح ميدهيداقايون روي اين مسئله حساسند
    موفق باشيد

11. sharzad94 نوشته است: با سلام وخسته نباشیدسوال داشتم از شما و اون اینه که با تو جه به اینکه من تخمدانهای pcoدارم واز متفرمین استفاده میکنم وهمین طور از قرصهایی مثل جسیران و مدرکسی پروژسترون که پزشک برایم تجویز کرده آیا طی مدت مصرف این دارو ها امکان حاملگی وجود داره یا خیر؟؟؟ ممنون میشم جواب بدین ............................... با تشکر از شما دوستانم

احتمال بارداري شما غير ممكن نيست بخصوص اگر بدن شما قبل از پايان درمان به داروها  عكس العمل نشان دهد.ولي احتمال ان زياد نيست .حتي برخي از زنان همزمان با كيست باردار هستند.اگر پريودتان عقب افتاده حتما ازمايش بدهيد

12. leila1162 نوشته است: سلام حدودا 3 سالی می شه عروسی کردیم هر دو تحصیل کرده ایم ومشکل مالی نداریم 2 سالی است برای بچه دار شدن اقدام می کنیم اما بی نتیجه بوده وبدتر اینکه علت ناباروری اصلا معلوم نیست یکبار IUI انجام دادم و لاپاراسکوپی عکی رنگی و همه چیز می گن طبیعی است هر دوره با داروهای کلومیفن و لتروزول و متفورمین و تزریق HCG که البته این سری مدل آمپول ها عوض شده است غیر از این مورد با هم خیلی بحث داریم هر دو ماه یکبار به قهر و خانواده ها می کشه خیلی خسته ام واسترس دارم شوهرم بعد از هر ناراحتی که اغلب عصبانیت های من بوجود می اره چند روزی قهره و فقط برای خواب خونه می اید وفقط می گه باید جدا شیم که خلقیات ما به هم نمی خوره البته تا با هم خوبیم حرف نداره اما وقتی من از یه مسئله ای ناراحت می شم اون بدتر از من می شه .خواهش می کنم کمکم کنید.

با سلام
    دوست گرامی،تقریباً همه مواردی که باید در پاسخ شما گفته میشد دوستان گفتند بنابه تجربه و شنیده ها، فقط چند نکته در عدم باروری وجودداره که شاید بدرتون بخوره! این موارد عبارتند از:
    1- ضعیف بودن حرکت اسپرم و یا تخمک!!
    2- معیوب بودن ساختار اسپرم!!و یا تخمک!!
    3- عدم وجود محیط مناسب برای لقاح!! منظورم اینه که شاید محیط رحم در اون لحظه محیطی مناسب برای شکل گیری و لقاح تخمک نباشه! مثل محیط بیش از حد اسیدی و یا قلیایی! این رو باید متخصصین بیشتر توضیح بدن!
    4- عدم انتخاب پوزیشن مناسب آمیزش!
    5- عدم انتخاب زمان مناسب آمیزش!
    6- عواملی که باعث میشه تخمک در رحم مستقر نشه!! مثل ضربه ناگهانی به رحم!! و یا ضعیف بودن رحم در این مقوله!
    7- عدم کامل بودن مواد مغذی مایع منی!برای زنده نگه داشتن و رشد تخمک لقاح شده!
    و....
    در نهایت پیشنهاد میکنم ضمن داشتن صبر و حوصله!!در موارد بالا هم کمی دقت کنید!! بنده خواهرم بعد از دوازده سال بچه دار شدند!! ولی با تحمل داشتن و ممارست کردن در این قضیه!!!
    انشالله بزودی خبر بارداریتونو در همین سایت خواهیم خواند
    موفق باشید

13. سلام.خيلي عجوليد؟شما ازمايشهاي لازم را انجام داديد؟از لحاظ هرمني مشكلي ندارين و اينكه وزن بدنتون زياد نيست؟ورزش ميكنيد؟گرچه زماني كه شما گفتيد زمانه زيادي براي نگراني در مورد باردار شدن نيست ولي چيزهاييم كه ازتون پرسيدم در باردار شدن تاثير مستقيم دارن.

14. سلا م آقای دکتر خسته نباشید.
    من 5 ماهه اقدام برای بارداری کردم ولی ناامید نشدم این ماه بعد از پاک شدن از پریودم هر روز نزدیکی داشتیم تا روز تخمک گذاری .از اون روز به بعد هم یک روز در میان . الان روز 20 سیکلمه چند روزه دور نافم درد میکنه ممکنه باردار باشم هیچوقت این جوری نبودم ممنون از لطفتون .

15. shamim89 نوشته است: سلا م آقای دکتر خسته نباشید.
    من 5 ماهه اقدام برای بارداری کردم ولی ناامید نشدم این ماه بعد از پاک شدن از پریودم هر روز نزدیکی داشتیم تا روز تخمک گذاری .از اون روز به بعد هم یک روز در میان . الان روز 20 سیکلمه چند روزه دور نافم درد میکنه ممکنه باردار باشم هیچوقت این جوری نبودم ممنون از لطفتون .

سلام
    درد دور ناف میتونه دلایلی غیر از بارداری داشته باشه بنابراین بهتره به پزشک داخلی مراجعه کنید و در صورت لزوم آزمایش بتا هم بدید تا کاملا مطمئن شید.
    در ضمن تلاش برای بارداری اگه تا 1 سال نتیجه بخش نباشه ناباروری محسوب نمیشه. پس اگه باردار نبودید نگران نشید.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 3 از 14
رفتن به صفحه :    3 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید