شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سرایت زیگیل تناسلی (HPV) به نوزاد و راه های جلو گیری از آن

1. با سلام
    پسری هستم 26 ساله، حدود 8 ماه پیش بعد از بریدن پوست بدن خود در حین اصلاح ناحیه شرمگاهی متوجه بروز زایده پوستی زگیل مانندی در آن نقطه شدم. با بی اهمیت شمردن این اتفاق از سر بی اطلاعی به پزشک مراجعه نکردم. با افزایش تعداد این زگیلها و بزرگ شدن آنها نگران شده و از طریق مقایسه تصویر آن با تصاویری که در اینترنت پیدا کردم احتمال دادم به HPV مبتلا شده ام. بعد از مراجعه به متخصص پوست اکنون تازه 2 هفته است که به روشی الکتریکی (نام روش را فراموش کرده ام) تمامی این زگیلهای تناسلی سوزانده شده اند و ناحیه مذکور در حال بهبودیست. و قرار است طی 3 ماه آینده جهت بررسی احتمال بروز مجدد دوباره به پزشک معالجم مراجعه نمایم.
    در حال ازدواج با دختری 26 ساله هستم. با یک دیگر رابطه واژنی، دهانی و یا مقعدی نداشته ایم ولی بدون رابطه هم نبوده ایم. احتمال مبتلا نشدن وی بسیار بالاست و قرار است هر چه زودتر به متخصص زنان مراجعه نماید.
    اگر مبتلا نشده باشد و اگر از واکسن استفاده کند:
    1. آیا دیگر نگرانی راجع به انتقال این ویروس به او وجود ندارد؟ یا باز هم در برقراری رابطه جنسی بایستی جانب احتیاط را رعایت نمود؟
    اگر جواب سوال بالا منفی است و دیگر نگرانی در ارتباط جنسی وجود ندارد،
    2. آیا اگر بچه دار شویم احتمال سرایت این بیماری به نوزاد وجود دارد؟ یعنی از ابتدای شکل گیری جنین چون اسپرم از سمت فردی مبتلا بوده آیا نوزاد هم حامل ویروس به دنیا می آید و یا چون تخمک از سمت فردی مسون بوده کودک غیر مبتلا و یا حتی مسون بدنیا میآید؟
    اگر جواب به سوال اول مثبت باشد، یعنی همواره نیاز به استفاده از کاندوم و احتیاط در تماسهای پوستی و غیره باشد،
    3. چطور میتوان بچه دار شد و وضعیت ابتلای کودک به این ویروس چه گونه است؟
    4. در صورت ابتلا هر دو طرف، وضعیت برقراری روابط جنسی بایستی چگونه باشد و وضعیت نوزاد متولد شده چیست؟

2. با سلام خدمت شما دوست عزیز
    زگیل تناسلی قابل سرایت هست و مخصوصا در رابطه جنسی میتواند از مرد به زن و یا بالعکس انتقال پیدا کند پس همیشه باید جانب احتیاط را رعایت نموده و حتما از کاندوم استفاده کنید .در موارد خیلی نادر که مادر دارای این بیماری باشد میتوانددر موقع وضع حمل به جنین نیز سرایت کند البته گفتم (در موارد نادر). ودر مواردی مثل استفاده از حوله دستگیره به زگیل های تناسلی مبتلا نمیشوند. وبهترین راه درمان هم تحت نظر پزشک متخصص بودن هست .
    موفق باشید.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  3. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان

با عرض معذرت م ی خواستم بگم که الان یه مدتی هست که روی الت تناسلیم جوشهایی شبیه جوش صورت زده که تفاوتی که داره نوک این جوشها سفید هست ولی خیلی کوچیک و یه خورده شاید هم بشه گفت ابکی هست ...و احساس می کنم که قبلان کمتر بودن و الا بیشتر شدن ....
    در واقع زمانی که این ناحیه مرطوب میشه سر این جوشها کنده شده و یه سوراخ خیلی ریزی ایجاد شده ...و خارش میده البته خیلی کم ,که در اینصورت از بتادین استفاده می کنم و خارشش از بین میره ...خارشش خیلی کم هست ..ولی از بتادین استفاده می کنم که یک دفه یا محض احتیات که واگیر دار نباشه که بیشتر شن....بهداشتو خیلی رعایت می کنم ..ولی ...حتی تو این مدت از ژلیت و ....استفاده نکردم

به پزشک هم که مراجعه کردم بهم گفتش که جوشهای معمولی هست و چیز چندان مهمی نیست و گفتن از ژلیت و... استفاده نکنم و یه ژل به اسم کلیندامایسین-ناژو1درصد که استفاده کنم و قبلان هم سه جلسه فریز روشون کرده بود بعضیاشون خوب شدن بعضیا نه و باز همون جوشها کنارشون زد . و خودشون گفتن  به فریز احتیاجی ندارن خوب میشه ...

ولی الان خیلی وقته که گذشته خوب نشده و تعدادشون هم باز بیشتر داره میشه ...

و یه چیزیه دیگه این که به استخر و اینجور مکانهای عمومی نرفتم تا الا و قصد دارم به شنا برم ولی بابت این موضوع هنوز دو دل هستم...؟؟؟؟؟که برم یا نه؟؟؟و قبل از این که این جوشهارو بزنم با نامزدم رابطه داشتم ,امکان سرایت هست  که گرفته باشم؟؟؟؟یا اینکه یه چیزایی هم از تبخال آلت تناسلی شنیدم می تونه اونا باشه؟؟

ممنون میشم از راهنمایتون

4. roya1368 نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان

با عرض معذرت م ی خواستم بگم که الان یه مدتی هست که روی الت تناسلیم جوشهایی شبیه جوش صورت زده که تفاوتی که داره نوک این جوشها سفید هست ولی خیلی کوچیک و یه خورده شاید هم بشه گفت ابکی هست ...و احساس می کنم که قبلان کمتر بودن و الا بیشتر شدن ....
    در واقع زمانی که این ناحیه مرطوب میشه سر این جوشها کنده شده و یه سوراخ خیلی ریزی ایجاد شده ...و خارش میده البته خیلی کم ,که در اینصورت از بتادین استفاده می کنم و خارشش از بین میره ...خارشش خیلی کم هست ..ولی از بتادین استفاده می کنم که یک دفه یا محض احتیات که واگیر دار نباشه که بیشتر شن....بهداشتو خیلی رعایت می کنم ..ولی ...حتی تو این مدت از ژلیت و ....استفاده نکردم

به پزشک هم که مراجعه کردم بهم گفتش که جوشهای معمولی هست و چیز چندان مهمی نیست و گفتن از ژلیت و... استفاده نکنم و یه ژل به اسم کلیندامایسین-ناژو1درصد که استفاده کنم و قبلان هم سه جلسه فریز روشون کرده بود بعضیاشون خوب شدن بعضیا نه و باز همون جوشها کنارشون زد . و خودشون گفتن  به فریز احتیاجی ندارن خوب میشه ...

ولی الان خیلی وقته که گذشته خوب نشده و تعدادشون هم باز بیشتر داره میشه ...

و یه چیزیه دیگه این که به استخر و اینجور مکانهای عمومی نرفتم تا الا و قصد دارم به شنا برم ولی بابت این موضوع هنوز دو دل هستم...؟؟؟؟؟که برم یا نه؟؟؟و قبل از این که این جوشهارو بزنم با نامزدم رابطه داشتم ,امکان سرایت هست  که گرفته باشم؟؟؟؟یا اینکه یه چیزایی هم از تبخال آلت تناسلی شنیدم می تونه اونا باشه؟؟

ممنون میشم از راهنمایتون

همونطور که دکترتون گفتن اینها جوشهای معمولی هستن
    بهتره لباس زیرتون رو زود زود عوض کنید و بعد از دستشوی رفتن حتما از دستمال استفاده کنید که مرطوب نمونه
    البته در دوره های اول رابطه ممکنه مریضیهای کوچیک و زود گذر  وجود داشته باشه
    متخصصین زنان دوره ی ماه عسل رو با همین تاثیر پذیریهای زود گذر میشناسند
    بهتره برای بهبود از مکانهای عمومی مثل استخر حد الممکن اجتناب کنید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  5. با سلام
    فرهاد هستم 32 ساله
    زير آلت تناسلي ام روي پوست حشفه  5 -6 تا زائده بسيار ريز  در حد يك ميليمتر به فاصله يكي دو سانتيمتر از هم وجود دارند كه خيلي نرم و به رنگ پوست هستند و از نظر حسي نيز كمي حساس تر از پوست و بدون درد و خارش هستند. يكي دوتاش كنار هم به صورت توده خيلي ريزه كه به سختي ديده ميشه. ولي اصلا يادم نمياد چند وقت هست كه بوجود امده اند
    امروز در اينترنت عكسها و مطالبي رو در مورد زگيل تناسلي مشاهده نمودم كه نگران شدم . تا امروز فكر ميكردم اين زائده ها طبيعيه
    تا به امروز اصلا رابطه جنسی نداشتم و آلتم با آلت جنس مخالف هيچ تماسي حتي تماس خارجي هم نداشته است. فقط 2 سال پيش در حد رابطه جنسی دهاني و مالش با دست خانمي بوده است كه هيچ تماسي با وي به جز دست و دهان وي نداشتم.  (و به ياد نميارم اين زائده ها قبل از ان اتفاق بوده يا بعد از آن). ضمنا آن خانم در خانه خود سگ داشت.
    آيا ممكن است اين زگيلها ناشي از دست آلوده وي به سگ بوده باشد؟ آيا لباس زير آلوده در بوجود آمدن ان موثر ميتواند باشد/؟و كلا چه عواملي غبر از تماس جنسي ميتواند عامل بوجود اورنده آن باشد؟
    اگر اينها زگيل باشد چند وقت درمان ان طول خواهد كشيد؟و به چه پزشكي مراجعه كنم؟ متخصص پوست يا ارولوژي؟ در شرف ازدواج هستم و خيلي ناراحاتم من كه اصلا رابطه جنسی واقعي نداشتم اينها بوجود آمده اند. آيا از اين به بعد براي رابطه جنسی هميشه بايد از كاندوم استفاده كنم؟
    با تشكر فراوان از شما

6. farhad757 نوشته است: با سلام
    فرهاد هستم 32 ساله
    زير آلت تناسلي ام روي پوست حشفه  5 -6 تا زائده بسيار ريز  در حد يك ميليمتر به فاصله يكي دو سانتيمتر از هم وجود دارند كه خيلي نرم و به رنگ پوست هستند و از نظر حسي نيز كمي حساس تر از پوست و بدون درد و خارش هستند. يكي دوتاش كنار هم به صورت توده خيلي ريزه كه به سختي ديده ميشه. ولي اصلا يادم نمياد چند وقت هست كه بوجود امده اند
    امروز در اينترنت عكسها و مطالبي رو در مورد زگيل تناسلي مشاهده نمودم كه نگران شدم . تا امروز فكر ميكردم اين زائده ها طبيعيه
    تا به امروز اصلا رابطه جنسی نداشتم و آلتم با آلت جنس مخالف هيچ تماسي حتي تماس خارجي هم نداشته است. فقط 2 سال پيش در حد رابطه جنسی دهاني و مالش با دست خانمي بوده است كه هيچ تماسي با وي به جز دست و دهان وي نداشتم.  (و به ياد نميارم اين زائده ها قبل از ان اتفاق بوده يا بعد از آن). ضمنا آن خانم در خانه خود سگ داشت.
    آيا ممكن است اين زگيلها ناشي از دست آلوده وي به سگ بوده باشد؟ آيا لباس زير آلوده در بوجود آمدن ان موثر ميتواند باشد/؟و كلا چه عواملي غبر از تماس جنسي ميتواند عامل بوجود اورنده آن باشد؟
    اگر اينها زگيل باشد چند وقت درمان ان طول خواهد كشيد؟و به چه پزشكي مراجعه كنم؟ متخصص پوست يا ارولوژي؟ در شرف ازدواج هستم و خيلي ناراحاتم من كه اصلا رابطه جنسی واقعي نداشتم اينها بوجود آمده اند. آيا از اين به بعد براي رابطه جنسی هميشه بايد از كاندوم استفاده كنم؟
    با تشكر فراوان از شما

سلام
    در مورد مشکل شما در سایت زیاد بحث شده. در نوار جست و جوی بالای صفحه "زیگیل تناسلی" رو سرچ کنید به پاسختون میرسید.
    موفق باشید...

7. این سرایت به نوزاد کلا فراموش شد انگار. یه نگاه قبلش به موضوع بندازید، لطفا.
    این واکسن و در ایران کجا میشه زد؟

8. با سلام
    دوست عزیز این واکسن طی سه نوبت به فاصله شش ماه جهت پیشگیری باید زده بشه
    موفق باشید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید