شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

لرزش دست و انگشتان و ضعف اعصاب

1. سلام
    یه مدته دستام می لرزه نمی دونم چرا یکی از عمو هاوعمه هام هم این مشکل رو دارن ولی اونا سنشون حدودا40 - 45 ساله ولی من تازه18سالمه میخواستم بدونم  این مشکل ارثی می تونه باشه یااینکه بهخ اطرعصب ضعیف خودمه...
    امروز صبح که از خواب پاشدم خیلی سرحال بودم ولی سرمیزدیدم نه فقط انگشتام که دست راستم کامل یه جورایی انگاراون عصب هایی که به انگشتام میرسید و باعث لرزششون می شد رو حس می کردم...
    میشه راهنماییم کنید
    می خوام برم پیش متخصص اعصاب ... دیگه خیلی غیر عادی شده...

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. سلام چکاب از نظر تیرویید انجام گیرد در مرحله بعدی به متخصص اعصاب مراجعه گردد  با ارزوی سلامتی

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام

میتونه از استرس و اعصاب باشه دوست عزیز.ولی حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.ایشالا مشکلی خاصی نیس

4. با سلام
    دوست عزیز لرزش دست میتونه دلایل مختلفی داشته باشه وقتی به ادم استرس وارد بشه موجب لرزش دستها میشه (همون طور که دوست خوبمون هومن اشاره کردند)سعی کنید اگر عادت شکستن انگشتان دستان  را دارید ترک کنید چون این هم یکی دیگر از عوامل لرزش دستها که کم کم ایجاد میشه میتونه باشه و از لحاظ بدنی هم اگر مشکلی باشه میتونه روی دستها اثر بزاره اعصاب هم یکی از قویترین احتمالات لرزش دستها هست پس بهترین راه حل مراجعه پزشک متخصص هست که از همه لحاظ مورد برسی قرار بگیره به امید بهبودی
    موفق باشید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  5. سلام
    دوستان ممکنه لرزش دست بدليل استمنا باشه ؟؟؟

6. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز

منم دختری هستم 22 ساله و دانشجو هستم معمولان تو هر ترم 12 تا کتاب متفاوت واسه خوندن دارم که رو م یه خورده فشار میاد ...و لرزش دستم هم از نظر خودم خیلی شدیده ..جوری که جرات رفتن پای تخته رو ندارم ...یا سینی که لیوان هم توش باشه بس که ملرزه جرات بلند کردن ندارم ....از دستم نمیریزه میتونم جوری بگیرمش که نریزه ولی واقعان برام سخته ...اول گفتم شاید مال درسا باشه ولی نه تنها تو ایام امتحانات در روزای عادی هم به همین صورت هستش....حتی زمانی هم که تایپ می کنم این لرزشو دارم ....و زمانی که 2 کیلو میوه تو دستم باشه و برسونم تا خونه وقتی موشما رو میذارم لرزش دستمو نمی تونم کنترل کنم و احساس می کنم بی اختیار شده دستم....

من داداشم هم و دای ام هم به همین صورت هستن ولی نه تا این حد که من هستم..

قبلان هم آزمایش تیروید دادم....و مشگلی نداشتم....

الان دارم احساس می کنم داره موضل میشه واسم....از خوردن دارو عصاب هم خوشم نمیاد ...و احساس می کنم بیشتر استرسم میده... و از چند تا از پزشکان اعصاب که خانواده پرسیدن گفتن که طبیعی هست و خودش خوب میشه
    ...ولی خودم دیگه از این وضع خسته شدم

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید؟؟؟؟

7. با سلام
    دوست عزیز فکر کردن به این موضوع که دستاتون میلرزه خودش میتونه بیشترین استرس رو بهتون وارد کنه اصلا به این موضوع فکر نکنید ببینید کاراتون رو چقدر راحت انجام میدید زیاد دستاتون نگاه نکنید که این فکرا بیاد تو ذهنتون ولی دوست عزیز بهتره حتما به پزشک متخصص مراجعه کرده .
    موفق باشید.

8. سلام
    من هم عادت بدی دارم که انگشتهای دستم رو مدام میشکنم و نمیتونم ترک کنم الان هم مفصل های انگشتام درد میکنن لطفا راهنمایی کنید.

9. با سلام
    دوست عزیز یکی از همکلاسیهای من هم دقیقا همین عادت شما را داشت وقتی معلممون صداش میکرد برای درس جواب دادن از استرسی که داشت شروع میکرد به شکستن انگشتهاش بعد یکی از معلمامون که اون رو اینجوری دید درباره اینکه به مرور زمان این شکستن لرزش دستها رو به دنبال داره و یا حتی احتمال اینکه فاصله بینشون بیفته توضیحات کاملی رو دادند بهشون توصیه کرد که اول از همه استرس رو از خودش دور کنه دوم اینکه سعی کنه انگشتهای دستشو نادیده بگیره سوم اگر تونست حتما به یک پزشک مراجعه کنه .امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.
    موفق باشید.

10. roya1368 نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز

منم دختری هستم 22 ساله و دانشجو هستم معمولان تو هر ترم 12 تا کتاب متفاوت واسه خوندن دارم که رو م یه خورده فشار میاد ...و لرزش دستم هم از نظر خودم خیلی شدیده ..جوری که جرات رفتن پای تخته رو ندارم ...یا سینی که لیوان هم توش باشه بس که ملرزه جرات بلند کردن ندارم ....از دستم نمیریزه میتونم جوری بگیرمش که نریزه ولی واقعان برام سخته ...اول گفتم شاید مال درسا باشه ولی نه تنها تو ایام امتحانات در روزای عادی هم به همین صورت هستش....حتی زمانی هم که تایپ می کنم این لرزشو دارم ....و زمانی که 2 کیلو میوه تو دستم باشه و برسونم تا خونه وقتی موشما رو میذارم لرزش دستمو نمی تونم کنترل کنم و احساس می کنم بی اختیار شده دستم....

من داداشم هم و دای ام هم به همین صورت هستن ولی نه تا این حد که من هستم..

قبلان هم آزمایش تیروید دادم....و مشگلی نداشتم....

الان دارم احساس می کنم داره موضل میشه واسم....از خوردن دارو عصاب هم خوشم نمیاد ...و احساس می کنم بیشتر استرسم میده... و از چند تا از پزشکان اعصاب که خانواده پرسیدن گفتن که طبیعی هست و خودش خوب میشه
    ...ولی خودم دیگه از این وضع خسته شدم

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید؟؟؟؟

سلام دوست عزیز همینطور که گفتین ناراحتیتون توسط پزشک تشخیص داده شده ومربوط به ناراحتی اعصابتون میشه یعنی شما در زندگیتون تازه وارد دوران بزرگسالی میشین ودانشگاه میرین کلا مسئولیتهاتون بیشتر وجدی تر از دوران قبل 20 _21سالگی شده همراه با تغییرات اجتماعی دیگه این تغییرات تا زمانیکه شما بتونین روح وروانتون رو با شرایط سازگار کنین ممکمه همچین اختلالات کوچکی رخ بده علتش اظطراب جزئی وکاهش اعتماد بنفستون هست میتونین روی اعتماد بنفستون کار کنین اگر سعی کنید راههای زیادی برا بالا بردن اعتماد بنفس پیدا میکنین احتمالا تواین سایت باشه  این مشکل با بالا رفتن سن وتجربه کاهش پیدا میکنه وکم کم اهمیتش رو براتون از دست میده میتونین به جلسات مشاوره هم مراجعه کنید امکانا تو دانشگاهتون هست خبر بگیرین برین براتون مفید هست.موفق باشید.

11. به نظر میاد که جنبه ارثی داشته باشه که دلایل مختلف از جمله استرس تشدیدش می کنه!

12. سلام شکستن انگشتان باعث ابتلای سریع تر به درد های مفصلی میشود و عواقب بلند مدت دارد از نظر ظاهری دستان زیبایی خود را از دست میدهد و مفاصل قطر زیادی میابد

13. mor1357 نوشته است: سلام
    دوستان ممکنه لرزش دست بدليل استمنا باشه ؟؟؟

سلام،
    خیر لرزش دست و استمنا ارتباطی با هم ندارند!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید