شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

لیزیک و ناخونک وقوز قرنیه

1. سلام وخسته نباشید به اقای دکتر  .چشمهای من ضعیفه و امروز پیش دکتر رفتم وایشون بعد از معاینه گفتند که قوز قرنیه دارم ولکه ای رو چشمم بود که گفتند شروع ناخونک هست و اینکه نمیتونم لیزیک کنم واز لنز سخت میتونم استفاده کنم وقطره ای نوشتند که صبح و عصر استفاده کنم به نامfml البته فکر کنم خلاصه شدش باشه میخواستم بپرسم من اگه از این لنز سخت استفاده کنم چند وقت یکبار باید عوضش کنم وایا ناخونک خطرناکه و ایا با استفاده از این قطره درمان میشه وایا قوز قرنیه خطرناکه  برای چشمم خلاصه اینکه خیلی ترسیدم دکتری هم که رفتم اینقدر سرش شلوغ بود که یکی در میون سوالمو جواب داد من 33 ساله هستم ایا تا اخر عمرم میتونم از لنز سخت استفاده کنم من میخواستم عمل کنم ولی حالا که میگن نمیشه خیلی ناراحت شدم اخه همیشه نمیتونم از عینک استفاده کنم  خیلی بهم سخت میگذره  ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. سلام.
    میزان قوز قرنیه شما در مرحله ی متوسطی قرار داره و لیزیک به علت نازکی پیشرونده قرنیه برای این مورد امکان پذیر نیست.جراحی برای مراحل پیشرفته این بیماری هست و فقط استفاده از کنتاکت لنز در این مرحله از بیماری شما مناسب هست.قوز قرنیه اگر به مرحله پیشرفته برسه باید عمل پیوند قرنیه انجام بگیره و تاخیر در این عمل هم عارضه خاصی نداره.
    ناخنک هم تا به درجه ی پیشرفته نرسه مشکل خاصی ایجاد نمی کنه.
    اگر ناخنک کوچک باشه و ظاهر نا خوشایندی نداشته باشه و با قرمزی و سوزش چشم همراه نباشه به درمان خاصی نیاز نداره.اگر گهگاه ملتهب بشه و با سوزش همراه بشه با استفاده ی مکرر از اشک مصنوعی علائم تسکین پیدا میکنند.در مواردی که ناخنک التهاب شدیدی دارد با نظر چشم پزشک یک دوره درمان با قطره‌های استروئیدی یا سایر قطره‌های ضد التهاب انجام میشه.اما اگر بزرگ بشه و قرنیه رو هم درگیر بکنه لازمه که از پیوند قرنیه لایه ای استفاده بشه.  
    عادت کردن به این لنز سخته چون به نرمی لنز های معمولی نیست.اما بهتره که باهاش راحت کنار بیاین چون راهدیگه ای برای درمان نیست و درمانتنون هم به تحمل خودتون بستگی داره.البته زمانی که بیمار نتونه لنز رو تحمل کنه یا لنز توتنایی اصلاح دید بیمار رو نداشت باشه باز هم عمل پیوند انجام میگیره.در صورتی هم که این دو روش رو نشه اعمال کرد از حلقه استفاده میشه که بهتره خودتونو درگیرش هم نکنید.
    در کل خطر خاصی شما رو تهدید نمیکنه و جای نگرانی نیست.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 6 کاربر ديگر
  3. با سلام دوست عزیز
    با تشکر از دوستمون saghar15که توضیحات کامل رو دادند.فقط میخواستم مزایای این لنز رو براتون بگم .ماندگاری این لنزها از لنز های تماسی نرم بیشتر هست و دوام بیشتری دارند .تمیز کردن و دستکاری انها راحت هستش . عفونت چشمها کمتر هستش .چون این لنزها کوچک هستند پس گذاشتنشون راحت هستش.به امید بهبودی
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. ممنون از راهنماییتون سوال دیگه ای که داشتم اینه که لنز سختی که میخوام استفاده کنم چون دکتر گفت گرونه چه مدت میتونم ازش استفاده کنم اخه من لنز قبلیم رو هم 9 سال استفاده کردم البته سال اخر چشمام اذیت میشد وقرمز البته من همیشه از لنز استفاده نمیکردم ودر کنارش از عینک بیشتر استفاده میکردم به همین خاطر لنزم طول عمر زیادی داشت و هنوز هم شفافه ووقتی استفاده میکنم دیدم بسیار عالیه ولی چون چشمامو قرمز میکرد واب مییومد دیگه استفاده نکردم  این لنزو هم میتونم به همین مدت استفاده کنم ؟ واینکه گفتید باهاش کنار بیام یعنی تیزه؟امکان داره به چشم اسیب برسونه وای چهارشنبه میخوام برم بگیرم خیلی فکرمو درگیر کرده  اگه داخل چشم گذاشته بشه مشخصه که لنز گذاشتم ؟ ببخشید اینهمه سوال میکنم اخه من خیلی حساسم مخصوصا چشم که عضو مهمیه ممنون میشم در مورد لنزهای سخت بیشتر توضیح بدین واینکه قوز قرنیه با استفاده از این لنز امکان داره که بهتر بشه یا دیگه پیشروی نکنه ؟ممنون ومرسی از لطفتون لطفا خیلی راهنماییم کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. با سلام
    دوست عزیز برای اینکه چه مدت میتونید از این لنز استفاده کنید حتما باید با پزشکتون مشورت کنید( ولی معمولا طول عمر لنزهای سخت حدودا 3-1 سال است.)لنز سخت به دلیل اینکه جنسش خشک وسخت هستش تحمل کردنشو یه کم مشکل میکنه ولی اسیبی به چشمتون نمیزنه.( تقریبا 4-2 هفته باید به خودتون فرصت بدید تا چشمتون با این لنز عادت کنه )
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید