شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کیست تخمدان..پریود نشدن وموهای زائد و کم پشت شدن موها

1. سلام
    22 سالمه.. از 13 سالگی تو تخمدونم کیست داشتم .دروموئید....همون زمان با قرصای ld وhd کیستم کوچیک تر شد.. الانم اندازش 16 میلیمتر...
    همیشه پریودام نامنظم بوده ولی با تاخیر بلاخره پریود میشدم...

از 2سال قبل موهای زائد تو صورتم پیدا شد.. که قابل تحمل بود
    ولی از تابستون 88 به اینور دیگه پریود نشدم... موهای زائد صورتم به طرز وحشتناکی زیاد شده... موهای جلوی سرم کم پشت شده که خیلی ناراحتم چون همیشه پرپشت بودن...صورتم پر از آکنه شده بود....

برای جوشهای صورتم  5ماه کامل آکوتان مصرف کردم...که خوب شد کاملا...

ولی موهای زائد همچنان هر روز بیشتر میشه و موهای سرم هم کم پشت شده.. و بدون قرص هم پریود نمیشم...دکتر پوستم  برام سیپروتون کامپند تجویز کردن که فعلا با خوردن اونها پریود میشم..

خواهش میکنم بگین من باید چیکار کنم؟

ایا کیستمو وردارم؟

2. سلام
    به نظر من بهترین راه درآوردن کیست هست در غیر این صورت شما باید دائم دارو مصرف کنید.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. homakh

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خسته نباشید من 3ماه پیش اینجا پست گذاشتم مجرد هستم22ساله راجع به پریود نا منظم دکتر رفتم جواب سونوگرافی من pco بود که بهم قرص سیپروترون کامپاند را تجویز کردند3بسته بسته اول رو خوردم وروز24پریودیم پریود شدم الان بسته دومم ولی صورتم جوش زده دکتر پوست رفتم بهم آزیترومایسن داد ولی خوب نشد با اینکه شنیدم کامپاند بر درمان جوش هم خوبه پس چرا صورت من جوش زده آیا هورمونام بهم ریخته؟

4. سلام برای عللpcoمیتوان سابقه ی دیابت در خانواده وچاقی را نام برد برای جلوگیری از بروز و یا جلو رفتن بیماری میتوان به کم کردن وزن و رسیدن به وزن نرمال که نتیجه ان نرمال شدن قند مخفی است اشاره کرد البته با اطمینان نمیتوان علل بالا را به pcoاختصاص داد ولی من با رعایت موارد فوق از روند بیماری کاستم امیدوارم تجربه ام مفید برای دوستان باشد  استرس نیز در pcoموثر است بعد ها در سمیناری که در مورد  htlv1/2در مشهدشرکت کردم دکتر ناکاواکی که از کره دعوت شده بود به دلایل بالا به عنوان قسمتی از دلایل ابتلا اشاره کرد
    .اسمان زیباست.

5. anii94 نوشته است: سلام
    22 سالمه.. از 13 سالگی تو تخمدونم کیست داشتم .دروموئید....همون زمان با قرصای ld وhd کیستم کوچیک تر شد.. الانم اندازش 16 میلیمتر...
    همیشه پریودام نامنظم بوده ولی با تاخیر بلاخره پریود میشدم...

از 2سال قبل موهای زائد تو صورتم پیدا شد.. که قابل تحمل بود
    ولی از تابستون 88 به اینور دیگه پریود نشدم... موهای زائد صورتم به طرز وحشتناکی زیاد شده... موهای جلوی سرم کم پشت شده که خیلی ناراحتم چون همیشه پرپشت بودن...صورتم پر از آکنه شده بود....

برای جوشهای صورتم  5ماه کامل آکوتان مصرف کردم...که خوب شد کاملا...

ولی موهای زائد همچنان هر روز بیشتر میشه و موهای سرم هم کم پشت شده.. و بدون قرص هم پریود نمیشم...دکتر پوستم  برام سیپروتون کامپند تجویز کردن که فعلا با خوردن اونها پریود میشم..

خواهش میکنم بگین من باید چیکار کنم؟

ایا کیستمو وردارم؟

دوست خوبم در مورد كيست معمولا كيستهايي كه بيشتر از 5سانتند يا پيچ خوردگي دارند يا داخل ان خون جمع بشه وتعدادي از كيستهاي خاص كه احتمال  بد خيمي دارند خارج ميكنند همچنين كيستهايي كه با درمان دارويي بهبود ندارند و شما ميتوانيد اگر پس از درمان باسيپروترون كوچكتر نشد برداريد البته بايد يكسري ازمايشات هورموني به خاطر افزايش موههاي زائد براي شما درخواست ميشده كه هم متخصصين زنان اينكار را انجام ميدهند هم متخصصين غددوبراي كاهش اين موهها با توجه به ازمايشاتتون يك دوره دارو حدود 6ماه(بسته به نظرپزشكتان)داده ميشود وگاهي حتي از ليزر براي از بين بردن اين موهها استفاده ميشود
    موفق باشيد

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  6. homakh

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام ممنون از جوابتون ولی مادر خانواده اصلا سابقه دیابت نداریم در ضمن من لاغرم وزنم 49 50هست به نظرتون جوش های صورتم به خاطر تغییرات هورمونیم نیست؟

7. سلام دوست عزیز یکی از علایم فطعی pcoجوش صورت است در این ضمینه من نمیتوانم اظهار نظر قطعی کنم اما چرا این موضوع را مهم می انگارید در مورد قند من خیلی از افراد را دیدم که با وزن متعادل و بدون سابقه فند مبتلا به بکی از مراحل دیابت بودند. نتیجه چکاب کلی میتواند به شما ارامش دهد و در ادامه ی درمان تاثیر داشته باشد  با ارزوی سلامتی خوشحال میشوم نتیجه را اطلاع دهید
    .اسمان زیباست .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید