شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آیا آمپول پروژسترون باعث سقط جنین میشود؟

1. با سلام
    من حدود دو ساله ازدواج کردم وچند ماه پیش پریود نشدم فکر کردم حامله ام اما نبودم و سونوگرافی رفتم هیچ مشکلی نداشتم.دکتر بهم 2تا آمپول پروژسترون دادو پریود شدم این ماه هم پریود نشدم و سونوی قبلی را بردم پیش دکتر و آمپول داد بهم اما پریود نشدم.
    آیا من حامله ام؟اگر حامله باشم آیا این آمپول ها باعث سقط میشه؟این آمپولها کارشون چیه؟

با تشکر

2. با سلام
    دوست عزیز بهتر بود که سونوی جدید انجام میدادید تا خیالتون راحت بشه حالا هم بهترین راه حلش انجام دادن ازمایش هست که ببینید ایا حامله هستید یا نه
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. sanymajhool نوشته است: با سلام
    من حدود دو ساله ازدواج کردم وچند ماه پیش پریود نشدم فکر کردم حامله ام اما نبودم و سونوگرافی رفتم هیچ مشکلی نداشتم.دکتر بهم 2تا آمپول پروژسترون دادو پریود شدم این ماه هم پریود نشدم و سونوی قبلی را بردم پیش دکتر و آمپول داد بهم اما پریود نشدم.
    آیا من حامله ام؟اگر حامله باشم آیا این آمپول ها باعث سقط میشه؟این آمپولها کارشون چیه؟

با تشکر

اين هورمون باعث سقط يا صدمه به جنين نميشود حتي در برخي موارد جهت جلوگيري از سقط 3ماهه ي اول تجويز ميشود كه البته در برخي مقالات اثر داشتن ان در جلوگيري از سقط تاييد نشده در اوايل بارداري اين ماده توسط جفت ترشح ميشود ولي اگر با اين امپولها پريود نشديد علل ديگر بايد ببرسي شود مثل تيروييدو...چون دفعه قبل با اين هورمون پريود شديد احتمال اينكه كمي اين دفعه پريودتان جابجا شود وجودداردواگر بيشتراز 1هفته شده ابتدا ازمايش خون جهت بارداري بدهيد اگر باردار نبوديد جهت ازمايشات هورموني وبررسي بيشتر به متخصص مراجعه كنيد

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 5 کاربر ديگر
  4. sanymajhool نوشته است: با سلام

این آمپولها کارشون چیه؟

با تشکر

در مورد اينكه چرا پروژسترون تجويز ميشه .....
    ببينيد اگر بخوام كاملا ساده توضيح بدم تعادل استروژن و پروژسترون ( دو هورمون غالب جنس مونث)هست كه سبب ايجاد و يا اتمام پريود ميشه...
    استروژن بالاتر  به نفع پريود نشدن ....
    پروژسترون بالاتر به نفع پريود شدن ....
    (البته اين بيان ساده اش بود )
    وقتي پريود اتفاق نميافته ....
    پزشك از روشي به نام "پروژسترون چلنج " استفاده ميكنه ....
    اگر با پروژسترون پريود رخ داد كه هيچ (البته علت اين عدم تعادل هورموني هم جاي بررسي داره )
    اگر با پروژسترون پريود اتفاق نيفته وضعيت به نفع حاملگيه ( و با درصد كمتر مربوط به عوامل ديگره  ....)

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 8 کاربر ديگر
  5. سلام دوستان منم متاسفانه این مشکل رو دارم مدتیه فقط با آمپول پریود میشم این ماه رفتم دکتر گفتم از آمپول خسته شدم بهم قرص مدروکسی پروستروژن داده که روزی 2تا با هم بخورم آیا با این قرصها پریود میشم؟ممکنه بخوام خدای نخواسته دچار یاسگی زود رس بشم؟؟؟؟؟

6. sara1363 نوشته است: سلام دوستان منم متاسفانه این مشکل رو دارم مدتیه فقط با آمپول پریود میشم این ماه رفتم دکتر گفتم از آمپول خسته شدم بهم قرص مدروکسی پروستروژن داده که روزی 2تا با هم بخورم آیا با این قرصها پریود میشم؟ممکنه بخوام خدای نخواسته دچار یاسگی زود رس بشم؟؟؟؟؟

سلام،
    همانطور که در بالا هم اشاره شده، برای بروز طبیعی دوره های خونریزی می بایست محور هیپوتالاموس-هیپوفیز-تخمدان به درستی کار کند و هر عاملی این محور را مختل کند باعث تغییرات در دوره های خونریزی (AUB) خواهد شد؛ درمان را زیر نظر پزشکتان ادامه دهید.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  7. با سلام و تشکر از سایت مفیدتون
    من برای جلوگیری از بارداری به پزشک مراجعه کردم و با توجه به شرایط من که میخواهم از یک روش طولانی مدت و مطمئن استفاده کنم به من پیشنهاد استفاده از آمپول مدروکسی رو دادند.

با جستجو در اینترنت متوجه شدم که این دارو رو برای بارداری صحیح هم تجویز می کنند. دکتر به من گفت روز 5 پریود این آمپول رو تزریق کنم. آیا زمان درستی است؟؟ با این روش تا 3 ماه کاملا قطعی و 100 درصدی امکان بارداری ناخواسته وجود ندارد؟؟ عوارضی هم دارد؟؟

خیلی ممنون

( اگر سوالم رو در جای مناسبی اعلام نکرده ام معذرت می خواهم.(تازه واردم دیگه!!) میشه لطف کنید و آدرس بخش روشهای پیشگیری از بارداری خصوصا تزریق رو هم به من بدهید؟؟)

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید