شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    5 ...   

راهنمای احتمال بارداری و سوالات احتمالی

1. elham_hejazi نوشته است: ازمايش اسپرم برای مرد برای اينکه بداند ايا تعداد وسرعت حرکت اسپرم چگونه باشدکه برای فرزند پسر لازم است.لطفا در این مورد اطلاعاتتان را بفر ماييد

سلام
    امیدوارم این اطلاعات کمکتون کنه.

برای استفاده از روش زمان بندی کافی است نگاهی به خصوصیات تخمک (X) و دو نوع اسپرم حاوی کروموزومهای X و Y در آقایان بیندازیم.

می دانیم که خانمها هر ماه در اواسط سیکل خود یک یا چند تخمک که از نظر جنسی فقط X هستند تولید می کنند و در مقابل آقایان دارای دو نوع اسپرم X و Y هستند در واقع این مرد است که جنسیت سلول تخم را تعیین می کند به شکلی که اگر تخمک X با اسپرمY لقاح یابد سلول تخم مونث شده و اگر تخمکX با اسپرم Y لقاح یابد سلول تخم مذکر می‌شود.تخمک یک سلول درشت است که حدود ۰.۱ میلی متر قطر دارد و با چشم غیر مسلح هم قابل مشاهده می باشد .حرکت آن بسیار کم و سنگین است و در حدود ۷۲ ساعت می تواند در شرایط رحم زنده بماند. آقایان دارای دو نوع اسپرم هستند اسپرمی که حاوی کروموزوم X است و اسپرمی که حاوی کروموزوم Y است.

اسپرمX دارای سر بیضی بوده درشت تر و سنگین تر و با حرکت کمتری نسبت به اسپرم Y است و طول عمر آن بیشتر است. اسپرمYکوچکتر، فرزتر و با سرعت بیشتری می باشد و دارای دم بلندتری است سر آن نیز گرد است ولی طول عمر آن کوتاه تر است و بسیار کم جان تر و ضعیفتر است. در واقع تفاوت این دو نوع اسپرم است که پایه و اساس انتخاب جنسیت را تشکیل می دهد و تمام روشهای انتخاب جنسیت در دنیا مبتنی بر این تفاوتها می باشد. یک نکته مهم این است که اگر چه اسپرمهای Y کم جانتر و دارای عمر کوتاه تری هستند ولی تعداد اسپرمهای این نوع بسیار بیشتر از اسپرمهایX است و این جبران کننده نقطه ضعف آنهاست . و موجب یکسان شدن تعداد موالید دختر و پسر می شود. اسپرمهایY نسبت به محیط اسیدی بسیار حساس هستند و سریعا در این محیطها از بین می روند و در مقابل اسپرمهایX در این محیطها مقاومت بیشتری دارند و به این علت در تعیین جنسیت از شستشوهای اسیدی یا قلیایی استفاده می شود.

طبق مطالب فوق یکی از مهمترین نکات در تعیین جنسیت، تعیین زمان تخمک گذاری می باشد و اگر مقاربت در حوالی زمان تخمک گذاری صورت گیرد، پسر بدنیا خواهد آمد چرا که در زمان تخمک گذاری ترشحات دهانه رحم از همیشه قلیایی تر و رقیق تر است و ارتجاع پذیر تر است و حرکت اسپرمهایY را بسیار سهل و آسان می کنداما اگر مقاربت ۳ تا ۴ روز بعد یا قبل از تخمک گذاری اتفاق بیافتد شانس پسر شدن بشدت کاهش می یابد و احتمال دختر زیاد می شود.

یکی دیگر از مواردی که در انتخاب جنسیت می توان از آن بهره جست ارگاسم زن ( رسیدن زن به اوج نقطه لذت جنسی را گویند ) در هنگام مقاربت است. می دانیم که در هنگام ارگاسم زنانه ترشحات با PH قلیایی از دهانه واژن ترشح می شود که همزمان با انقباضات عضلات واژن باعث بالا راندن اسپرمهای پسر و کمک به حرکت ان اسپرمها به سمت رحم می شود و این مورد به زوجهای خواهان فرزند پسر پیشنهاد می شود. پس بهتر است که اگر پسر می‌خواهید روابط عاشقانه تری در هنگام رابطه جنسی با همسرتان داشته باشید !

در این روش خانمها باید حتما با مراجعه به یک سونوگرافیست و متخصص زنان و زایمان، ابتدا روش اندازه‌گیری حرارات رحم و تعیین زمان تخمک ‌گذاری را آموزش ببینند که با توجه به توضیحاتی که متخصصین به مراجعه کنندگانشان می‌دهند این کار بسیار راحت است، سپس پس از یادگیری روش فوق اولین روز پریود خود را یادداشت كنند و بعد باید هر روز دمای بدن خود را انداه گیری و یادداشت كند. تا روزی كه دمای بدن او 5/0 تا یك درجه افزایش پیدا كند. آن روز روز تخمك گذاری است. در صورتی كه لقاح تا 48 ساعت قبل از تخمك گذاری انجام شود، 80 درصد احتمال دارد كه فرزند دختر شود و در صورتی كه این اتفاق درست همزمان با تخمك گذاری انجام گیرد. 80 درصد احتمال پسر دار شدن بیشتر وجود دارد.

همچنین یاداوری این نکته برای خانم‌های جوانی که هنوز روش اندازه گیری حرارات رحمی را یاد ندارند ضروری است که 3-5 روز بعد از پاك شدن از عادت ماهیانه سونوگرافی واژینال انجام دهند ( در طول این مدت هیچ نزدیكی نداشته باشند تا رحم از هر گونه اسپرمی مبرا باشد ) تا اندازه فولیكولشان معلوم شود به این طریق سونوگرافیست زمان نسبی آزادسازی آن را از روی اندازه‌اش به ایشان میگوید زمانی را كه دكتر به ایشان گفت یك روز بعدش را می‌توانند در نظر بگیرند ( برای اطمینان بیشتر یك روز بعد را بگیرند چون اگر تخمك از فولیكول ازاد شده باشد تا 48 ساعت زنده میماند ) و نزدیكی ( درحین نزدیكی ار زوش شستشوی مهبلی نیز استفاده کنند ) انجام دهند چون سرعت y بیشتر از x است جنین حاصله پسر میشود.

در صورتیكه اگر قبل از آزاد شدن تخمك اسپرمی در رحم بود چون عمر y ها كوتاه , عمر x ها طولانی تر است ؛ x ها تخمك را بارور و جنین دختر میشود.

3 – روش شستشوی مهبلی

همانطور که در قبل گفتیم میزان PH واژن نقش بسیار تعیین کننده‌ای در پسر یا دختر دار شدن مادر بازی می‌کند، بطوریکه اگر PH واژن قلیایی باشد به دلیل اینکه اسپرم Y دار خیلی سریعتر می‌تواند در این PH حرکت کند و همینطور این نوع اسپرم در این محیط امکان زنده ماندش بیشتر است، پس در این شرایط احتمال اینکه اسپرمY دار بتواند تخمک را بارور کند بسیار بالاست، همچنین در شرایطی کهPH واژن اسیدی باشد، امکان دختر دارشدن زیاد تر است چون اسپرم Y دار که عامل پسر دار شدن است در PH اسیدی خیلی سریع از بین می‌رود و می‌میرد و نمی‌تواند با سرعت خودش را به تخمک برساند، برای همین اینجا مزیبت با اسپرم X دار است که هم با شرایط اسیدی سازگار است و هم طول عمر بیشتری دارد.

معمولا در روز تخمک گذاری و حتی 48 ساعت پس از تخمک گذاری، PH واژن قلیایی است، برای همین است که توصیه می‌شود در این موقع برای پسر دار شدن آمیزش شود، اما بعد از سپری شدن این زمان PH واژن به مرور اسیدی‌تر می‌شود این پون مثبتی برای دختر دار شدن است، پس اگر می‌خواهید دختر دار شوید یا 48 ساعت قبل یا بعد از تخمک گذاری آمیزش داشته باشید تا از این مورد اطمینان حاصل کنید.

متخصصین زنان زایمان برای اینکه PH واژن را بطور مصنوعی قلیایی یا اسیدی کنند، توصیه میکنند که ضمن استفاده از روش تعیین زمان تخمک گذاری، اگر که فرد می‌خواهد پسر دار شود از محلول جوش شیرین رقیق شده برای شستشوی واژن پیش از نزدیکی استفاده کنند تا احتمال پسر دار شدن در زمان 48 ساعت پس از تخمک گذاری به بالای 80٪ برسد زیرا این محلول PH واژن را به شدت قلیایی می‌کند، همچنین برای دختر دار شدن باید از محلول رقیق شده سرکه سفید استفاده کرد تا PH واژن اسیدی‌تر شود.

توصیه ما به شما این است که قبل از تهیه این محلولها و برای آموزش شستشوی مهبل با آنها، حتما با یک ماما یا متخصص زنان و زایمان تماس حاصل بفرمایید

. 4- روش زمان بندی ماهیانه مقاربت

از روشهای دیگر در تعیین جنسیت استفاده می شود با استفاده از جداولی، سن مادر را با حاملگی در نظر می گیرند و بر این اساس مشخص می شود که بارداری در هر ماه که اتفاق بیفتد احتمال کدام فرزند بیشتر است. مثلا مادری ۳۰ ساله است اگر در ماه اردیبهشت باردار شود جنین حاصله دختر خواهد بود.

در این روش بیشتر عوامل محیطی مانند آب و هوا، شرایط فیزیولوژیکی مادر در طول‌ ماه‌های مختلف سال و سن مادر را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

همینطور جالب است که بدانید بر طبق گزارش نشریه معتبر پزشکی “The British Medical Journal” زنانی که دیرتر حامله می‌شوند احتمال پسرزایی‌شان بیشتر است.

برای اطلاعات بیشتر از این روش نیز باید با یک متخصص زنان زایمان تماس بگیرید و از او مشاوره بخواهید.

5 – روش تعیین میزان اسپرم

در زوجهایی که ۲ یا بیش از ۲ فرزند دختر دارند و خواهان پسر می‌باشند مرد باید یک آزمایش شمارش اسپرمی بدهد چرا که اگر تعداد اسپرمهای مرد در یک سی سی کمتر از ۲۰ میلیون باشد احتمال دختر دار شدن ۸۰% و اگر زیر ۵ میلیون باشد این احتمال ۱۰۰% خواهد بود. کلا هر اتفاقی که باعث افزایش اسپرمها شود به نفع پسر شدن است و برعکس به نفع دختر شدن.

پس آقایانی که مشاهده می‌کنند تعداد فرزندان دخترشان بیش از فرزندان پسرشان است و یا شاید اصلا فرزند پسری ندارند، باید ابتدا با یک متخصص ارئولوژی تماس بگیریند و این تست را انجام بدهند، اگرکه تست فوق کاهش تعداد اسپرم در مایع منی را نشان داد می‌توانند از تجویزات پزشک معالجشان برای افزایش میزان اسپرم استفاده کنند، همچنین این افراد می‌توانند از روشهای نشاندارکردن لیزری و PGD – IVF برای رفع مشکلشان استفاده نمایند.

6- روش نشاندار کردن لیزری گامتها :

در این روش سلولهای جنسی مردانه (اسپرم) حاوی كروموزوم X توسط لیزر نشان‌دار شده سپس توسط دستگاهی این سلولها از سلولهای جنسی (اسپرم) حاوی Y بی‌نشان جدا می‌شوند. و سپس بنا به علاقه والدین اگر که دختر بخواهند اسپرم X دار و اگر پسر بخواهند اسپرم Y دار با تخمک لقاح داده می‌شود که معمولا یا از روش IVF برای لقاح استفاده می‌کنند و یا اسپرمها را به رحم مادر تزریق می‌کنند.

موفق باشید...

http://www.cloob.com/answer/question/show/questionid/46304

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  2. با سلام.

تاریخ شروع آخرین پریود من 27 مرداد بوده است.در تاریخ 11شهریور ارتباط جنسی محافظت نشده ای داشتم که پیشاب همسرم با واژنم تماسداشت.اما منی اصلا روی واژن  نریخت پس از ارضا همسرم با دستمال خود راتمیز کرد و بعد مجدد تنها آلتش را در تماس با واژن من قرار داد(بدون هیچدخولی).
    معمولا سیکل من بین 26-28 روز متغیر است.باید تقریبا تاریخ 24 پریودم شروع میشد.
    ازهیچ روش اورژانسی استفاده نکردم و در این مدت به خاطر ترس از حاملگی استرسداشتم.ضمن اینکه به خاطر درسم دو روزه و فشرده و خسته کننده از جایی با آبو هوای بسیار سرد (در این فصل) به کاشان مسافرت داشتم.
    یک بار 4 روز قبل و یک بار دیروز از بی بی چک استفاده کردم که جواب هر دو منفی بود.
    با توجه به اینکه هرگز سابقه تغییرات این چنینی را نداشتم آیا احتمال بارداری در من وجود دارد؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام
    ممکنه پریود نشدنتون به دلیل استرس و تغییر اب و هوا باشه.احتمال حاملگی کمه.
    پریودتون احتمالآ عقب افتاده.چند روز دیگه صبر کنید اگر نشدید یه ازمایش بدید که خیالتون راحت بشه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. anali نوشته است: با سلام.

تاریخ شروع آخرین پریود من 27 مرداد بوده است.در تاریخ 11شهریور ارتباط جنسی محافظت نشده ای داشتم که پیشاب همسرم با واژنم تماسداشت.اما منی اصلا روی واژن  نریخت پس از ارضا همسرم با دستمال خود راتمیز کرد و بعد مجدد تنها آلتش را در تماس با واژن من قرار داد(بدون هیچدخولی).
    معمولا سیکل من بین 26-28 روز متغیر است.باید تقریبا تاریخ 24 پریودم شروع میشد.
    ازهیچ روش اورژانسی استفاده نکردم و در این مدت به خاطر ترس از حاملگی استرسداشتم.ضمن اینکه به خاطر درسم دو روزه و فشرده و خسته کننده از جایی با آبو هوای بسیار سرد (در این فصل) به کاشان مسافرت داشتم.
    یک بار 4 روز قبل و یک بار دیروز از بی بی چک استفاده کردم که جواب هر دو منفی بود.
    با توجه به اینکه هرگز سابقه تغییرات این چنینی را نداشتم آیا احتمال بارداری در من وجود دارد؟

سلام
    با توجه به اینکه شما در روزهای پرخطر بودید احتمال بارداری وجود داره اما کمتر از 50% چون منی تماس نداشته با واژن شما اما پیشاب تماس داشته (که حاوی اسپرمه). ضمن اینکه با دستمال آلت همسرتون کاملا عاری از اسپرم نمیشه.
    با آزمایش بتا خیال خودتون رو راحت کنید...

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. دوست عزیز احتمال بارداری وجود ندارد برای اطمینان به پزشک مراجعه کنید

6. سلام دوست عزیزم احتمال حاملگی با اینکه کمه ولی برای اینکه خیال خودتو راحت کنی بهترین راه ازمایشه هم زود جواب میگیری هم مطمئنه ودقیقه هم خیالت راحت میشه البته تاخیر پریودت به خاطر استرس ومسافرتت میتونه باشه .موفق باشی گلم

7. سلام

آخرين تاريخ عادت ماهانه 31/5/89 بود.امروز 31/6/89 است.قاعدتا بايد امروز اتفاق بيافته چون معمولا بيشترين فاصله بين دو عادت 1 ماه است.درسته؟كلا اتفاقاتي كه افتاده رو نوشتم.فقط جواب بند آخر كه قرمز نوشتم و مي خوام .ممنون
    (
    اگه نزديكي انجام شود ولي چيزي داخل ريخته نشود و بيرون تخليه شود(با توجه به اينكه همه مي دونن 1 اسپرم هم كافيه و احتمال اينكه در اثر تماس آلت هرچند با تخليه
    شدن مايه به بيرون ممكنه يكي داخل بره) 1ساعت بعد رابطه 2 قرص HD (روش اينو نوشته:ovocept HD قرصش خوبه؟)مصرف شود و 12 ساعت بعد نوبت دوم است كه بايد 2 قرص HD ديگر مصرف شود. با اين حال احتمال بارداري هست؟و اينكه اين كار درسته؟ بايد منتظر خونريزي بود بعد مصرف اين قرص؟منظورم زمانش هست.يه سوال ديگه هم اينه كه بعد رابطه يكم خونريزي هست (حالت خون آبه) با توجه به اينكه دفعه اول نيست و اولين بار نه انقدر درد وجود داشت  نه خونريزي (طوري كه هيچي نفهميديم و تو همين سايت سوال كردم گفتين احتمال زياد حلقوي هست)بيشتر همسرم نگراناين خونه.

قبلا توضيح داده شد كه اگه بعده 2 ساعت حال به هم بخوره چون قرص جذب شده مشكلي نيست.فقط يه سوال ايجاد شده كه تعداد دفعات تهوع مهم نيست؟ساعت 12 ظهر 2 قرص HD و 12 شب دو قرص HD ديگر كه 3 ساعت بعد يعني 3 صبح اولين تهوع رخ داد و بعدي ساعت 3:55 و بعدي ساعت 5 صبح رخ داد.اين تهوع ها كه مشكلي ايجاد نمي كنه كه مجبور كنه دوباره قرص مصرف شه؟
    سوال ديگه مربوط به خون آبه بود كه دوستان گفتن ممكن هست مربوط به قاعدگي باشه ممكنه مربوط به هايمن باشه (تو پست قبلي هست شرحش)اما در همين سايت نوشته كه اگه مربوط به هايمن باشه نهايتا 2 دقيقه طول ميكشه.درحاليكه اين لكه ها بيشتر از 2 دقيقه طول كشيد.هنوزم پريود اتفاق نيفتاده.يعني مجرا آسيب ديده بود؟ و اينكه با توجه به مصرف قرص همين روزا بايد منتظر پريود بود يا ربطي به پريود نداره قضيه بارداري كلا كنسل هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟)

آيا با توجه به تاريخي كه گفتم اگه طي هفته آينده عادت نشدم يا ديرتر شدم بايد نگران حاملگي باشم؟با توجه به اينكه اولين باره از اين قرص استفاده كردم؟آيا اصلا احتمال حاملگي هست؟آخه بر فرضم فكر كنيم با اينكه مني بيرون ريخته اما شايد

پيش آب مثلا تماس داشته يا بلاخره هميشه يه چند درصد احتمال ورود  اس
    پرم هست(بخاطر همين قرص خوردم.و فاصله رابطه با قرصم 1 ساعت بوده )اون تهوع ها كه تو اثر قرص تاثير نداشته با توجه به اينكه 3 ساعت بعد مصرف نوبت دوم قرص ها بوده؟

لطفا جوابم رو زود درمورد حاملگي بدين.خيالم راحت باشه؟

8. negar_2010 نوشته است: سلام

آخرين تاريخ عادت ماهانه 31/5/89 بود.امروز 31/6/89 است.قاعدتا بايد امروز اتفاق بيافته چون معمولا بيشترين فاصله بين دو عادت 1 ماه است.درسته؟كلا اتفاقاتي كه افتاده رو نوشتم.فقط جواب بند آخر كه قرمز نوشتم و مي خوام .ممنون
    (
    اگه نزديكي انجام شود ولي چيزي داخل ريخته نشود و بيرون تخليه شود(با توجه به اينكه همه مي دونن 1 اسپرم هم كافيه و احتمال اينكه در اثر تماس آلت هرچند با تخليه
    شدن مايه به بيرون ممكنه يكي داخل بره) 1ساعت بعد رابطه 2 قرص HD (روش اينو نوشته:ovocept HD قرصش خوبه؟)مصرف شود و 12 ساعت بعد نوبت دوم است كه بايد 2 قرص HD ديگر مصرف شود. با اين حال احتمال بارداري هست؟و اينكه اين كار درسته؟ بايد منتظر خونريزي بود بعد مصرف اين قرص؟منظورم زمانش هست.يه سوال ديگه هم اينه كه بعد رابطه يكم خونريزي هست (حالت خون آبه) با توجه به اينكه دفعه اول نيست و اولين بار نه انقدر درد وجود داشت  نه خونريزي (طوري كه هيچي نفهميديم و تو همين سايت سوال كردم گفتين احتمال زياد حلقوي هست)بيشتر همسرم نگراناين خونه.

قبلا توضيح داده شد كه اگه بعده 2 ساعت حال به هم بخوره چون قرص جذب شده مشكلي نيست.فقط يه سوال ايجاد شده كه تعداد دفعات تهوع مهم نيست؟ساعت 12 ظهر 2 قرص HD و 12 شب دو قرص HD ديگر كه 3 ساعت بعد يعني 3 صبح اولين تهوع رخ داد و بعدي ساعت 3:55 و بعدي ساعت 5 صبح رخ داد.اين تهوع ها كه مشكلي ايجاد نمي كنه كه مجبور كنه دوباره قرص مصرف شه؟
    سوال ديگه مربوط به خون آبه بود كه دوستان گفتن ممكن هست مربوط به قاعدگي باشه ممكنه مربوط به هايمن باشه (تو پست قبلي هست شرحش)اما در همين سايت نوشته كه اگه مربوط به هايمن باشه نهايتا 2 دقيقه طول ميكشه.درحاليكه اين لكه ها بيشتر از 2 دقيقه طول كشيد.هنوزم پريود اتفاق نيفتاده.يعني مجرا آسيب ديده بود؟ و اينكه با توجه به مصرف قرص همين روزا بايد منتظر پريود بود يا ربطي به پريود نداره قضيه بارداري كلا كنسل هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟)

آيا با توجه به تاريخي كه گفتم اگه طي هفته آينده عادت نشدم يا ديرتر شدم بايد نگران حاملگي باشم؟با توجه به اينكه اولين باره از اين قرص استفاده كردم؟آيا اصلا احتمال حاملگي هست؟آخه بر فرضم فكر كنيم با اينكه مني بيرون ريخته اما شايد

پرم هست(بخاطر همين قرص خوردم.و فاصله رابطه با قرصم 1 ساعت بوده )اون تهوع ها كه تو اثر قرص تاثير نداشته با توجه به اينكه 3 ساعت بعد مصرف نوبت دوم قرص ها بوده؟

دوست خوبم... دوستان قبلا هم جوابتون رو دادن که حالت تهوع هیچ اثری نداره و اگر روش اورژانسی درست انجام شده باشه که ظاهرا این طوره، بارداری منتفی هست....!!!!! اگر از مصرف قرصت 2 هفته گذشته یا برو دکتر یا آز خون بده تا خیالت راحت شه!

9. سلام من با نامزدم رابطه مقعدی داشتم. قبلش باید توضیح بدم که نامزدم 5 روز بود که از آخرین روز خونریزیش (پریودش) گذشته بود که ما باهم رابطه داشتیم (طول دوره پریودش هم 5-6 روز هست) رابطه ما به این صورت بود که منی کامل در مقعد خالی می شد و ما با دستمال بعدش تمیز می کردیم و بعدش نامزدم می رفت خودش رو می شست. ولی نامزدم نگران بود که منی از مقعد بیرون اومده باشه و با واژن تماس داشته باشه. من هم بهش توصیه کردم برای اینکه خیالش راحت بشه از روش اورژانسی استفاده کنه. نامزدم 14 ساعت بعد از اینکه رابطه داشتیم 2 قرص HD (یعنی ساعت 1:20 بعد از ظهر) خورد، البته روی معده خالی. و 12 ساعت بعدش یعنی 1:20 دقیقه شب هم 2 قرص HD دیگه خورد و بین این 2 قرص هم بجز آب هیچ غذایی نخورد. وقتی ساعت 1:20 شب قرص رو خورد تا صبح که خوابید هیچ اتفاقی نیفتاد ولی ساعت 6 صبح حالت تهوع داشت و استفراق کرد (و هر چی تو معدش بود رو بالا آورد). حالا من می خوام بدونم با این توضیحاتی که دادم آیا باید دوباره قرص HD رو بخوره یا اینکه قرصها کامل جذب شده؟؟؟؟؟ احتمال اینکه در این شرایط روش اورژانسی کامل انجام شده باشه چقدر است؟؟؟؟؟
    ممنون از راهنماییتون.

10. سلام
    آقای moh_sen عزیز خیر استفراغ تاثیری در از بین بردن اثر قرص نداره چون بیشتر از 4 ساعت از مصرفش گذشته بوده. نامزدتون روش رو صحیح انجام دادن و جای هیچ نگرانی نیست.
    موفق باشید...

11. با سلام به همه دوستان
    سئوال درمورد آزمایش حاملگی بتا اچ سی جی دارم
    تو سایت خوندم که باید مقدار بتا بیشتر از 20 باشه که حامله باشه، بین 10 تا 20 هم مشکوکه، کمتر 10 منفی است

خواستم سئوال کنم که محدوده این مقدار چقدره؟
    منظورم اینه که از 20 تا چند ممکنه باشه؟

12. 0060 نوشته است: با سلام به همه دوستان
    سئوال درمورد آزمایش حاملگی بتا اچ سی جی دارم
    تو سایت خوندم که باید مقدار بتا بیشتر از 20 باشه که حامله باشه، بین 10 تا 20 هم مشکوکه، کمتر 10 منفی است

خواستم سئوال کنم که محدوده این مقدار چقدره؟
    منظورم اینه که از 20 تا چند ممکنه باشه؟

سلام
    بعد از بارداری میزان بتا خیلی زیاد میشه مثلا تا چند هزارتا هم میره.......رنج مشخصی نداره..........در سایت در مورد میزانش در زمانهای مختلف مطلب هست
    موفق باشید

13. negar_2010 نوشته است: سلام

(

دوست عزيزخونابه اگر مربوط به هايمن  باشه بعداز چند بار نزديكي ديگر نبايد وجود داشته باشد واگر مربوط به پريود باشد بعداز يكي دو روز پريود با كيفيت خونريزي هميشگي بايد شروع شود روش اورژانس شما صحيح بوده وبا توجه به تاريخ پريودتان تا چند روز بعد هم ميتوانيد صبر كنيد پريود نشدن هميشه دليل بر باردار شدن نيست در صورت عدم پريود وتداوم لكه بيني يا ديدن خونابه در چند روز اينده به پزشك مراجعه كنيد

14. سلام من به خاطر داشتن عفونت واژن پزشک 10قرص سفکسیم . و پماد کلومازول 1  درصددادکه باخوردن انها عفونتم کم شد ولی دوباره3 شیاف خارجی 10 کپسول ابی رنگ خوردم(pshdalov  اگه درست نوشته باشم) این داروها البته 3 ماه قبل از اقدام به بارداری برای پسر بوده است به نظرتون تاثیری روی این تصمیم داره

15. سلام

ببخشين قرص اچ دي براي روش اورژانسي قرص خاصي كه نيست؟فقط بايد گفت قرص ضد بارداريه اچ دي مي خوام؟منظورم اينه مثلا روزهاي هفته رو نوشته گفته اينجوري بخورين اون واسه مصرف هميشگي هست ديگه؟از همين قرص واسه اورژانسي استفاده مي شه؟فرقي كه ندارن؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 5 از 39
رفتن به صفحه :    5 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید