شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نحوه مصرف قرص مدروکسی پروژسترون

1. به علت بی نظمی پریود، دکتر مدروکسی پروژسترون تجویز کرده، اما چون مدتی گذشته من فراموش کرده ام که چه طور بوده! ممکن است بگویید، چون من سرچ کردم و دیدم دوگونه تجویز هست: 5 میلیگرم 10 روز ، یا 10 میلیگرم 5 روز. ولی یادم نیست دکترم کدام را گفت.
    ضمنا من 34 ساله و دارای فرزند 8 ساله ام. مدت 6 سال هم سیپروترون کامپاند مصرف می کرده ام و حالا نزدیک دو سال است قطع کرده ام اما مجددا پریود بسیار نامنظم (با تاخیر زیاد) دارم.

2. nera1 نوشته است: به علت بی نظمی پریود، دکتر مدروکسی پروژسترون تجویز کرده، اما چون مدتی گذشته من فراموش کرده ام که چه طور بوده! ممکن است بگویید، چون من سرچ کردم و دیدم دوگونه تجویز هست: 5 میلیگرم 10 روز ، یا 10 میلیگرم 5 روز. ولی یادم نیست دکترم کدام را گفت.
    ضمنا من 34 ساله و دارای فرزند 8 ساله ام. مدت 6 سال هم سیپروترون کامپاند مصرف می کرده ام و حالا نزدیک دو سال است قطع کرده ام اما مجددا پریود بسیار نامنظم (با تاخیر زیاد) دارم.

سلام دوست گرامي ...
    نوع دستور مصرفي قرص پروژسترون بر اساس ميزان حاد بودن مشكل بيمار تنظيم ميشود .
    اما روتين ترين دستور روزي يك عدد بمدت 10 روز و از نيمه سيكل ماهانه(يعني روز 15 و يا 16 سيكل ماهانه ) است .
    البته توصيه ام اينه كه اگر مدت زيادي از تجويز دارو گذشته و شما فراموش كرديد مصرف كنيد !!و يا در حال حاضر خود سرانه دارين اقدام به تكرار داروي قبلي ميكنيد ...قبل اون حتما با پزشك مربوطه هم در ميان بگذاريد .
    مويد و سلامت باشيد ./.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  3. سلا
    عزیزم شما به همون دکترتون مراجعه کنید چون نمیشه سر خود از این داروها مصرف کنید

4. homakh

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من هم مدروکسی پروژسترون مصرف کردم همون 10میلی و از15پریود روزی 1عدد روتین ترین دستورش هست.ولی  برای شما حتما به پزشکتون مراجعه کنید دوباره.یه سوال چرا حالا که سیپروترون کامپاندو قطع کردید دوباره پریوداتون نامنظمه؟آخه منم می خورم الان برای بی نظمی پریود و هم pcoدارم البته من مجردم/

5. nera1 نوشته است: به علت بی نظمی پریود، دکتر مدروکسی پروژسترون تجویز کرده، اما چون مدتی گذشته من فراموش کرده ام که چه طور بوده! ممکن است بگویید، چون من سرچ کردم و دیدم دوگونه تجویز هست: 5 میلیگرم 10 روز ، یا 10 میلیگرم 5 روز. ولی یادم نیست دکترم کدام را گفت.

دوست عزيز مصرف اين قرصا براي مرتب كردن پريود معمولا از 15 عادتي وروزي 2تاست كه ميشه ماهي 20 عددكه بعد از اتمام ان ظرف 4الي 5روز پريود ميشيد كه 20 تاي بعدي رو باز از 15 پريود بعدي مصرف ميكنيد اگر باز هم مطمئن نيستيد روي نسخه معمولا مشخصه واگه به داروخانه ببريد براتون توضيح ميدن اگر نامرتب بخوريد دچار لكه بيني يا پريودنامرتب ميشيد

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید