شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

چسب زدن بعد از عمل بینی

1. عموما تا چه مدت پس از عمل بینی باید چسب زده شود؟
    آیا زدن چسب روی میزان ورم و یا فرم گرفتن بینی تاثیری دارد؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. دلیل استفاده از چسب عمومآ ثبات بخشیدن به روند ترمیمی بینی است.
    استفاده از چسب  بر نتیجه ی نهایی جراحی تاثیر بارزی ندارد و عمدتآ برای این به کار میرود که تورم های ناشی از دستکاری زیر پوست تشدید نشود و مانع از بروز فضای خالی در زیر پوست میشود که در نهایت موجب بروز برجستگی میشود و البته از خونریزی مویرگ ها نیز جلوگیری میکند.اما استفاده از چسب در طولانی مدت تاثیری ندارد ,معمولآ چسب به منظور نشاندن پوست روی اسکلت جدید به کار میرود.چسب زدن در تغییر و ایجاد فرم بینی نقشی ندارد اما مسلماً تا وقتی که پوست بینی روی اسکلت قرار نگرفته باشد، فرم نهایی خود را نشان نخواهد داد. ضمن آنکه اگر از چسب استفاده نشود, در قسمت‌های از بینی ممکن است تورم مدت زمان بیشتری ماندگار شود. روش تجویز منطقی چسب ان است که در ماه اول تقریباً اکثر مواقع روی بینی باشد ولی از ماه دوم می‌توان فقط شب‌ها چسب زد و به مرور هم ان را کم کرد. البته مدت زمان استفاده از چسب برای افراد مختلف متفاوت است.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  3. با سلام
    معمولا مدت زمان ماندن چسب روی بینی را دکتر بر اساس مشاهدات و معاینات که البته همانطور که دوستمون گفتن در افراد مختلف متفاوت هست را تشخیص میدهند دوست عزیزمون در این رابطه کامل توضیح دادند که این چسب برای خوابیدن ورم بینی هست

4. shiiimaaa نوشته است: عموما تا چه مدت پس از عمل بینی باید چسب زده شود؟
    آیا زدن چسب روی میزان ورم و یا فرم گرفتن بینی تاثیری دارد؟

با سلام  دوست گرامی، آنچه که باید گفته بشه! دوستان گفتند تنها یک نکته مهم رو که بعضاً از دوستان شنیدم خدمتتون عرض میکنم و اون اینه که دو،سه دوستی که این عمل رو انجام داده بودند!! یکیشون میگفت سر خود چند روزی استفاده از این چسب ها رو قطع کردم!! بعد از مراجعه به پزشکم ایشون بسیار از این قضیه ناراحت و عصبانی شدند و گفتند نتیجه جراحی رو دوستمون خراب کرده!! لذا مجدداً به استفاده کردن از این چسبها دستور اکید دادند!! لذا بهتره که حتماً در این خصوص با پزشک معالج مربوطه هماهنگی لازم صورت بگیره!!چون بسته به فیزیک افراد و نوع عمل و مدت گذران نقاهت عمل، میتونه مصرف از این ابزار، کوتاه مدت،و یا بلند مدت باشه!!
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. سلام من یه سوال واسم پیش اومده اونم اینه که آیا کشیدن و چسباندن چسب روی بینی ، به شکلی که بینی بعداز برداشتن آن به خود میگیره،تاثیری داره؟
    آخه یکی از دوستام که عمل کرده بود،بعد چند ماه که چسبو کامل برداشت،دقیقا جای چسب روی بینی فرو رفته بود و شکل گرفته بود!!!نمای خیلی بدی داشت.
    میخواستم بدونم محکم و طولانی بودن زمان چسب آیا تاثیری روی شکل نهایی داره یا بعدا به حالت نرمال بر میگرده؟

6. دکتر من به من گفتند که چسب فقط برای چسباندن پوست جدا شده از غضروفها و استخوان است که در حین عمل از بینی جدا شده اند.و برای از بین بردن تورم موثر است.و روی بینی من هم ردی از چسب باقی مانده بود که دکتر گفتند خوب میشه...

7. hhosseini نوشته است: سلام من یه سوال واسم پیش اومده اونم اینه که آیا کشیدن و چسباندن چسب روی بینی ، به شکلی که بینی بعداز برداشتن آن به خود میگیره،تاثیری داره؟
    آخه یکی از دوستام که عمل کرده بود،بعد چند ماه که چسبو کامل برداشت،دقیقا جای چسب روی بینی فرو رفته بود و شکل گرفته بود!!!نمای خیلی بدی داشت.
    میخواستم بدونم محکم و طولانی بودن زمان چسب آیا تاثیری روی شکل نهایی داره یا بعدا به حالت نرمال بر میگرده؟

بنده هم عرض کردم طولانی تر شدن استفاده از چسب هیچ تاثیری در فرم نهایی بینی نداره.

البته من متوجه نمیشم که چه جوری میشه پوست تازه جراحی شده رو گرفت کشید و محکم چسب زد!
    بینی دوستتون با گذشت زمان به حالتی که باید داشته باشه بر میگرده,اما بهتره که این مسائل زیر نظر پزشک جراح باشه که همچین مشکلاتی پیش نیاد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید