شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تاثیر قرصهای هورمونی بر مو

1. mashi

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام به همه دوستان

من نزدیک یک سال و نیمه که خونریزی دوران پرویدم خیلی خیلی کم شده مثلا در حد 2 یا 3 قطره. الان 26 سالمه و آزمایش هورمونی و تیروئید هم دادم و همه چی طبیعی بوده. آزمایش سل رحمی هم دادم و مشکلی نبوده. با وجود اینکه هورمونهام کاملا طبیعی بوده دکتر زنانم بهم قرص استروژن و پروژسترون داد که یک دوره مصرف کردم. هیچ تغییری در خونریزیم نمی بینیم اما الان دو ماهه که موهام شدیدا نازک شده و می ریزه اونقدر که پوس سرم کاملا معلومه. فکر می کنید مشکل از کجاست؟ آیا ربطه داه به اون یک دوره ای که اون قرصهای استروژن و پروژسترون رو خوردم؟
    ضمنا پیش دکتر غدد هم رفتم که اونم معتقده که همه چیز طبیعیه !!
    خواهش می کنم راهنماییم کنید

2. mashi نوشته است: با سلام به همه دوستان

من نزدیک یک سال و نیمه که خونریزی دوران پرویدم خیلی خیلی کم شده مثلا در حد 2 یا 3 قطره. الان 26 سالمه و آزمایش هورمونی و تیروئید هم دادم و همه چی طبیعی بوده. آزمایش سل رحمی هم دادم و مشکلی نبوده. با وجود اینکه هورمونهام کاملا طبیعی بوده دکتر زنانم بهم قرص استروژن و پروژسترون داد که یک دوره مصرف کردم. هیچ تغییری در خونریزیم نمی بینیم اما الان دو ماهه که موهام شدیدا نازک شده و می ریزه اونقدر که پوس سرم کاملا معلومه. فکر می کنید مشکل از کجاست؟ آیا ربطه داه به اون یک دوره ای که اون قرصهای استروژن و پروژسترون رو خوردم؟

با سلام
    دوست عزیز، اصولاً استفاده از هر داروئی مخصوصاً هورمونی ،واکنشها و تبعات متفاوتی در افراد داره!! لذا این امکان هم هست که اثرات آن دارو بوده باشه!!که البته باید متخصص مربوطه نظر بده!!اما در مورد کمیت خونریزی در عادت ماهانه شما ،یک سئوال مطرحه که آیا سونو گرافی از تخمدانها تون انجام دادید؟؟ آیا کیست تخمدان ندارید؟؟ پیشنهاد میکنم مجدداً به متخصص زنان مراجعه کرده و معاینه شوید،انشالله مورد خاصی نبوده و مشکلتون بزودی حل میشه!! البته لازم بذکره که ریزش مو علاوه بر مسائل هورمونی که موجبات اون میشه!! مسائل ژنتیک و ارثی نیز در ایجاد این مورد دخیله!! که پر واضحه با مراجعه به پزشک متخصص پوست و مو میتونید پیگیر قضیه باشید.
    موفق و سلامت باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. mashi نوشته است: با سلام به همه دوستان

استروژن و پروژسترون طبيعي تاثير مثبت روي مو دارند ودارو هم همينطور  بجز بعضي داروهاي پروژستروني كه اثرات اندروژنيك دارن اينكه همه چيز طبيعيه ايا  سنجش هورمونهاي استراديول/ پروژسترون/ تستوسترون/ پرولاكتين/T3/T4/TSH
    رو انجام دادي و همه در گستره نرمال بودند؟

4. mashi نوشته است: با سلام به همه دوستان

سلام

دوست عزیز ، با توجه به سن شما میتونم با احتمال 90% بگم که مشکل شما فقط کم خونیه همین . بهتره خودتونم یه ازمایش بدین تا مطمئن بشین .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. mashi

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    خیلی ممنون از جواب شما

بله من همه آزمایشهاییو که گفتین دادم. من الان 1.5 ساله که حداقل به 10 تا متخصص زنان مراجعه کردم و هزار تا آزمایش دادم که محض رضای خدا یک دونشون هم غیر طبیعی نبوده.
    در مورد نظر دوستمون که ممکنه کم خونی باشه باید بگم کم خونی هم ندارم. سونوگرافی هم شدم و همه میگن هیچ نوع کیستی ندارم.
    آخرین دکترم براام هیستروتوگرافی نوشته. خیلی مطمئن نیستم درست نوشته باشم اصطلاحشو چون از روی نسخه معلوم نیست.
    نظر دکتر این بوده که ممکنه چسبندگی رحم و یا عفونت رحم داشته باشم که با همین هیسترو.... معلوم می شه.
    نظر شما چیه؟
    ضمنا این هیسترو.... چی هست؟ درد داره؟

خواهش می کنم جواب بدین

6. mashi نوشته است: خیلی ممنون از جواب شما

بله من همه آزمایشهاییو که گفتین دادم. من الان 1.5 ساله که حداقل به 10 تا متخصص زنان مراجعه کردم و هزار تا آزمایش دادم که محض رضای خدا یک دونشون هم غیر طبیعی نبوده.
    در مورد نظر دوستمون که ممکنه کم خونی باشه باید بگم کم خونی هم ندارم. سونوگرافی هم شدم و همه میگن هیچ نوع کیستی ندارم.
    آخرین دکترم براام هیستروتوگرافی نوشته. خیلی مطمئن نیستم درست نوشته باشم اصطلاحشو چون از روی نسخه معلوم نیست.
    نظر دکتر این بوده که ممکنه چسبندگی رحم و یا عفونت رحم داشته باشم که با همین هیسترو.... معلوم می شه.
    نظر شما چیه؟
    ضمنا این هیسترو.... چی هست؟ درد داره؟

خواهش می کنم جواب بدین

سلام،
    هیستروگرافی یعنی مشاهده رحم توسط رادیوگرافی که در آن ماده حاجب به داخل رحم تزریق شده و تصویر رادیولوژیک گرفته می شود و در صورت وجود اختلال آن را مشخص می کند، با توجه به اینکه تمام آزمایشات در شما طبیعی بوده، بهتر است زیر نظر پزشک قدم های بعدی تشخیص را انجام دهید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید