شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ریزش مو، بدلیل استفاده از مواد صاف کننده یا غیره ...

1. سلام و خسته نباشید به دکتر عزیز و تمامی اعضا

من 22 سالم هست،راستش یه چرخی زدم تو سایت ولی موضوع مربوطه رو پیدا نکردم.الان حدود 8 ماه هست که موهام رو با استفاده از مواد صاف کننده (فکر کنم Best یا Dark بود) صاف کردم البته موهام فر نبود براحتی میشد با استفاده از سشوار و و اتو صاف کنم اما بدلیل راحتی دست به اینکار زدم.چیزی حدود 2 ماه بعدش متوجه کم پشت شدن موهام از ناحیه فرق سر شدم به پزشک متخصص مراجعه کردم ایشون هم هر شب قرص فیناستراید 1میلی و محلول اسپری فولیکا ضد ریزش واسم نسخه کردن الان 6 ماهه که مدام استفاده میکنم اما متوجه کمتر شدن ریزش نشدم الان هم خیلی موهام شکننده، کم پشت و نازک شده از ناحیه دو طرف بالای پیشونی یه مقدار خالی شده ولی کچل نشدم.ضمنا یه دوره ی کامل هم از قرص های امگا3،کلسیم وزینک استفاده شده. الان هم حدود 1 ماه هست که هر شب از ماینوکسیدیل 2% همراه با فولیکا یک روز در میون استفاده میکنم.

ضمن اینکه یه مدت از قرص های اشتها آور و اعصاب بدلیل سر درد استفاده میکردم (البته با نسخه ی پزشک بوده) امکان داره ریزش بدلیل عوارض این داروها باشه؟ و اینکه آیا با توجه به این صحبت هایی که شد امکان بهتر شدن و رویش مجدد در ناحیه خالی هست؟ چون با این وضعی که الان پیش رو دارم کاملا کچلی رو طی چند ماهه آینده احساس میکنم و تا جایی که موهام از نون شب واسم واجبتر هست کاملا اعصاب رو روحیم رو به هم ریخته تا حدی که نمیتونم یه لحظه هم بهش فکر نکنم!

ممنون از زحماتتون

2. alia_2 نوشته است: سلام و خسته نباشید به دکتر عزیز و تمامی اعضا

من 22 سالم هست،راستش یه چرخی زدم تو سایت ولی موضوع مربوطه رو پیدا نکردم.الان حدود 8 ماه هست که موهام رو با استفاده از مواد صاف کننده (فکر کنم Best یا Dark بود) صاف کردم البته موهام فر نبود براحتی میشد با استفاده از سشوار و و اتو صاف کنم اما بدلیل راحتی دست به اینکار زدم.چیزی حدود 2 ماه بعدش متوجه کم پشت شدن موهام از ناحیه فرق سر شدم به پزشک متخصص مراجعه کردم ایشون هم هر شب قرص فیناستراید 1میلی و محلول اسپری فولیکا ضد ریزش واسم نسخه کردن الان 6 ماهه که مدام استفاده میکنم اما متوجه کمتر شدن ریزش نشدم الان هم خیلی موهام شکننده، کم پشت و نازک شده از ناحیه دو طرف بالای پیشونی یه مقدار خالی شده ولی کچل نشدم.ضمنا یه دوره ی کامل هم از قرص های امگا3،کلسیم وزینک استفاده شده. الان هم حدود 1 ماه هست که هر شب از ماینوکسیدیل 2% همراه با فولیکا یک روز در میون استفاده میکنم.

ضمن اینکه یه مدت از قرص های اشتها آور و اعصاب بدلیل سر درد استفاده میکردم (البته با نسخه ی پزشک بوده) امکان داره ریزش بدلیل عوارض این داروها باشه؟ و اینکه آیا با توجه به این صحبت هایی که شد امکان بهتر شدن و رویش مجدد در ناحیه خالی هست؟ چون با این وضعی که الان پیش رو دارم کاملا کچلی رو طی چند ماهه آینده احساس میکنم و تا جایی که موهام از نون شب واسم واجبتر هست کاملا اعصاب رو روحیم رو به هم ریخته تا حدی که نمیتونم یه لحظه هم بهش فکر نکنم!

ممنون از زحماتتون

6 ماه زوده فيناسترايد كه داروي اصلي هست تا 12 ماه بايد مصرف بشه تا اثربخشي اون معلوم بشه . ضمنا مكملها رو هم بايد اگه ميخواي مصرف كني بصورت مداوم ولي نه هر روز  وبا فاصله زماني مصرف كني نه يك دوره چون نياز بدن دائميه واگه كمبود غذايي داري موثرند

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  3. alia_2 نوشته است: سلام و خسته نباشید به دکتر عزیز و تمامی اعضا

ممنون از زحماتتون

سلام دوست عزیز.دلیل ریزش موهای شما هر چیزی ممکنه باشه.این فقط مشکل شما نیست.خیلیا از جمله (من) با این مشکل روبرو هستند.
    شما اگه ماینوکسیدیل یا فیناستراید استفاده میکنی،حتما باید تا آخر دوره ی اون (حداقل 12 ماه) استفاده کنی که نتیجه ببینی وگرنه هم موهایی رو که شروع به ایجاد شدن هستش رو از دست میدی و هم موهای خودت رو.
    منم کم و بیش با این مشکل مواجهم ولی هیچ موقع از این داروها استفاده نکردم.
    من 5 ساله فقط روغن بادوم تلخ به سرم زدم و میزنم.خیلی به موهام کمک کرده(البته هنوزم ریزش دارم).
    در ضمن استرس،استرس،استرس و حتی فکر به ریزش مو و اضطراب هم به ریزش بیشترشون خیلی کمک میکنه.
    شما اگه میتونی یه مدت موهاتو مدام کوتاه کوتاه کن(ترجیحا با ماشین)که حداقل ریزشش خیلی کم میشه،برخورد هوا بیشتر میشه و تراشیدن موها کمک زیادی به تقویت ریشه مو میکنه.
    (البته باید غرورو بزاری کنار و کلاه نزاری سرت چون بدتر میشه).
    به امید بهبود...
    انشاالله...

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. سلام وخسته نباشید به مدیر سایت
    امکان اینکه سوالمو بپرسم به من داده نشد و هرجای سایت هم سراغ گرفتم جوابی ندیدم پس معذرت که اینجا مطرحش میکنم چون به سوال من نزدیکه من 33 ساله هستم واز سن 19 سالگی موهام شروع به سفید شدن کرد طوری که الان قسمتی از موهای جلو سرم وکل شقیقه هامو سفید کرده و از رنگ زدن هم خسته شدم دیروز تو داروخانه یه شامپو دیدم که نوشته بود رفع سفیدی مودر یک ماه خریدم ولی برام درست توضیح نداد که طرز استفادش چه جوریه فقط گفت که موهاتو باهاش اغشته کن هرروز. اسم شامپو دیسکریت هست.خواستم سوال کنم ایا روی موهای رنگ شده میشه استفاده کرد واینکه چه مدت روی سر باید بمونه ؟میتونم زود بشورمش؟واینکه ایا کل موهامو باید از شامپو خیس بشه؟باید فقط به ریشه مو زده بشه یا اینکه ساقه مورا هم باید به این مایع اغشته بشه؟ممنون میشم جوابمو بدین چون خیلی برام مهمه ودر ضمن شامپو رو گرون خریدم نمیخوام بیخودی از دست بدمش مرسی از شما

5. mojdehh نوشته است: سلام وخسته نباشید به مدیر سایت
    امکان اینکه سوالمو بپرسم به من داده نشد و هرجای سایت هم سراغ گرفتم جوابی ندیدم پس معذرت که اینجا مطرحش میکنم چون به سوال من نزدیکه من 33 ساله هستم واز سن 19 سالگی موهام شروع به سفید شدن کرد طوری که الان قسمتی از موهای جلو سرم وکل شقیقه هامو سفید کرده و از رنگ زدن هم خسته شدم دیروز تو داروخانه یه شامپو دیدم که نوشته بود رفع سفیدی مودر یک ماه خریدم ولی برام درست توضیح نداد که طرز استفادش چه جوریه فقط گفت که موهاتو باهاش اغشته کن هرروز. اسم شامپو دیسکریت هست.خواستم سوال کنم ایا روی موهای رنگ شده میشه استفاده کرد واینکه چه مدت روی سر باید بمونه ؟میتونم زود بشورمش؟واینکه ایا کل موهامو باید از شامپو خیس بشه؟باید فقط به ریشه مو زده بشه یا اینکه ساقه مورا هم باید به این مایع اغشته بشه؟ممنون میشم جوابمو بدین چون خیلی برام مهمه ودر ضمن شامپو رو گرون خریدم نمیخوام بیخودی از دست بدمش مرسی از شما

سلام

دوست عزیز، برای این که جواب تمام سوالاتتون رو پیدا کنین بهترین گزینه اینه که به یک داروخانه مراجعه کنید و از پزشک داروساز   ( تاکید میکنم پزشک دارو ساز ) اون داروخانه بخواین که راهنماییتون کنن.

اما یه توصیه :چیزی که مشخصه اینه که  این شامپو ها هرگز نمیتونن در مدت یک ماه سفیدی موها رو بر طرف کنن و مطمئن باشید که اگر هم بتونن تاثیری بزارن مسلما باید به مدت طولانی تری مصرف شوند ( این نوع مواد بی تاثیر بی تاثیر نیستن ولی تاثیرشون خیلی کمه) ، ولی راه بهتر و مطمئن تر مراجعه به یک متخصص پوست و مو است و تا اون جایی که من میدونم امروزه با تحریک غدد رنگی مو ها ( رنگ دانه ها) ،امکان رفع سفیدی مو ها  تا حد زیادی میسره .

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  6. ببخشید در راستای همین سوال من شنیدم قرص فیناستراید بر روی نیروی جنسی مرد تاثیر میذاره و باعث کاهش اون میشه !
    آیا این گفته صحیحه ؟

تشکر.

7. ali_004 نوشته است: ببخشید در راستای همین سوال من شنیدم قرص فیناستراید بر روی نیروی جنسی مرد تاثیر میذاره و باعث کاهش اون میشه !
    آیا این گفته صحیحه ؟

تشکر.

بله دوست عزیز.تاثیر داره.عوارضش هم واسه خانوماست و هم آقایون.
    کلمه ی (فیناستراید) رو توی سایت سرچ کنید به جوابتون میرسید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. hhosseini نوشته است:
    alia_2 نوشته است: سلام و خسته نباشید به دکتر عزیز و تمامی اعضا

ممنون از زحماتتون

سلام دوست عزیز.دلیل ریزش موهای شما هر چیزی ممکنه باشه.این فقط مشکل شما نیست.خیلیا از جمله (من) با این مشکل روبرو هستند.
    شما اگه ماینوکسیدیل یا فیناستراید استفاده میکنی،حتما باید تا آخر دوره ی اون (حداقل 12 ماه) استفاده کنی که نتیجه ببینی وگرنه هم موهایی رو که شروع به ایجاد شدن هستش رو از دست میدی و هم موهای خودت رو.
    منم کم و بیش با این مشکل مواجهم ولی هیچ موقع از این داروها استفاده نکردم.
    من 5 ساله فقط روغن بادوم تلخ به سرم زدم و میزنم.خیلی به موهام کمک کرده(البته هنوزم ریزش دارم).
    در ضمن استرس،استرس،استرس و حتی فکر به ریزش مو و اضطراب هم به ریزش بیشترشون خیلی کمک میکنه.
    شما اگه میتونی یه مدت موهاتو مدام کوتاه کوتاه کن(ترجیحا با ماشین)که حداقل ریزشش خیلی کم میشه،برخورد هوا بیشتر میشه و تراشیدن موها کمک زیادی به تقویت ریشه مو میکنه.
    (البته باید غرورو بزاری کنار و کلاه نزاری سرت چون بدتر میشه).
    به امید بهبود...
    انشاالله...

البته ریزش هیچ فرقی نسبت به چند ماه گذشته نکرده با توجه به اینکه الان 2 ماه دارم ماینوکسیدیل استفاده میکنم و 6ماه هم فیناستراید و فولیکا و یک شامپو گیاهی به اسم "HEGAR"که هر روز به مدت چند دقیقه نگه میدارم رو موهام اما ریزش همون اندازه هست!
    چند درصد امکان کچلی وجود داره ضمن اینکه تاثیرات این داروها در دراز مدت هست،تا اونموقع چیزی از موهام میمونه؟
    البته ناگفته نماند ریزش مو همراه با خارش هست و تعدادی هم موهای جایگزین دیدم اما خیلی کوچیک و نازک که خیلی زود ریخته میشه!
    در مورد استرس هم مطمعن نیستم شاید دارم چون یه مدت داشتم امکان داره عادت کرده باشم! ضمنا،به دلایلی نمیتونم زیاد از روغن های بادام،نارگیل یا زرده تخم مرغ یا هر چیزی تو این مایع ها بدلیل چربی زیادی که دارن استفاده کنم چون مستقیما روی پوستم تاثیر میذاره و جوش میزنه.(از اون جوشهای گوشتی قرمز رنگ و چون پوستم سفید هست حسابی جاش میمونه)

ممنون میشم اگه یه راهکار بهتری پیشنهاد بدید چون واقا کلافه شدم

9. با سلام و خسته نباشید خدمت مسئول محترم سایت و همکاران گرامی

شرمنده من سوالمو اینجا مطرح کردم چون دیگه هیچ جا اجازه مطرح کردن نداشتم.
    مدتی هستش قسمت سمت راس سرم دچار ریزش مو شده و دقیقا در وسط سرم قسمت سمت راستش خیلی زیاد مو ریخته به طوری که جای خالیش کاملا مشهوده . خارشا سرم زیاده و پوست سرم هم خیلی چربه!!!
    واسه درمان مدتی صابون مینوکسیدال استفاده کردم که بعد از 6 ماه کنار گذاشتمش.
    توصیه شما و همکارانتون در این باره چیه؟
    با سپاس و آرزوی شادکامی

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید