شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خارش دستگاه تناسلی بعد از پریود و نزدیکی

1. با سلام
    من در روز های بعد از پریود و نزدیکی در ناحیه واژن خارش دارم . البته بعد از نزدیکی واژنم رو می شورم گاهی با آب گاهی با
    ژل شستشو.بعد از استفاده از ژل شستشو فقط چند ساعت راحتم.

این خارش تا 2،3 روز ادامه داره.می خواستم بدونم اگه بدون مراجعه به پزشک از پماد کلوتریمازول که برای مصرف واژینال هست استفاده کنم مشکلی پیش نمی یاد؟از ژل شستشو استفاده کنم یا نه؟ لطفا راهنماییم کنین.
    در نهایت از اینکه سوالم رو اینجا مطرح کردم از مدیریت سایت عذر می خوام چون امکان ارسال در موضوعات مشابه رو نداشتم و پیغام میداد که امکان ارسال نیست.

2. سلام به دوست عزیز

ببینید من مصرف هیچ دارویی رو بدون تجویز پزشک به شما توصیه نمیکنم  چون کوچکترین عوارض داروهاممکن است در دراز مدت مشکلاتی به وجود بیاورد.
    در مورد این خارش هم باید بگم عوامل متعددی میتونه باعثش بشه مانند استفاده کردن از کاندوم - استفاده کردن از اسپریهای بیحسی و تنگ کننده کنده های واژن و اسپرم کشها و انواع ژلها و... رعایت نکردن بهداشت فردی و..... که شما باید ببینید به کدام یک حساسیت دارید. در اخر مراجعه شما رو به یک پزشک متخصص پیشنهاد میکنم
    با تشکر و ارزوی بهبودی

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  3. سلام
    خارش واژن گذشته از حساسیت یکی از نشانه های عفونته دوست عزیز. بهتره به پزشک مراجعه کنید.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  4. با سلام
    خارش دستگاه تناسلی یکی از مهمترین علایم عفونت است.پماد کلوتریمازول هم یکی از داروهایی است که برای درمان این نوع عفونت استفاده میشود.اما باید حتما به پزشک مراجعه کنید و آزمایش ادرار نیز انجام بدید.
    شاید عفونت شما داخلی باشد.
    ان شااله که مشکلی نباشد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. sona10 نوشته است: با سلام
    من در روز های بعد از پریود و نزدیکی در ناحیه واژن خارش دارم . البته بعد از نزدیکی واژنم رو می شورم گاهی با آب گاهی با

این خارش تا 2،3 روز ادامه داره.می خواستم بدونم اگه بدون مراجعه به پزشک از پماد کلوتریمازول که برای مصرف واژینال هست استفاده کنم مشکلی پیش نمی یاد؟از ژل شستشو استفاده کنم یا نه؟ لطفا راهنماییم کنین.
    در نهایت از اینکه سوالم رو اینجا مطرح کردم از مدیریت سایت عذر می خوام چون امکان ارسال در موضوعات مشابه رو نداشتم و پیغام میداد که امکان ارسال نیست.

با سلام
    دوست عزیز،اگر این مورد تنها در چندروز از ماه و یا فقط بعد از نزدیکی رخ میده ،با اینکه احتمال عفونت هم هست ولی میتونه موارد ذیل،هم علل بالقوه اون باشه:
    1- استفاده از نوار بهداشتی و یاد پدهای نامناسب و غیر استاندارد و یا کلاً حساسیت داشتن به این نوع ابزار!!
    2- استفاده از البسه زیر پلاستیکی!!
    3- عدم بهداشت مناسب خود و همسرتون!!(منظورم اینه که شاید همسرتون قبل از نزدیکی،آلتشونو شستشو نمیدن!!)
    4- زدودن موهای زائد در اون ناحیه بوسیله تیغ!!
    5- وجود موهای زائد و بلند در ناحیه مزبور!!
    6- عدم خشک کردن واژن پس از ارتباط با آب!!
    7- همواره مرطوب بودن این ناحیه!!
    و...
    در نهایت باید یادآوری کنم بدلیل حساسیت این عضو در بدن،اولاً بدون تجویز پزشک متخصص از هیچ داروئی منجمله پمادی که اسم بردید!! استفاده نکنید!! و دوماً  منهم پیشنهاد میکنم مراجعه به متخصص زنان در دستور کارتون قرار بگیره!! شاید بسته به نوع مشکل،نوع دارو هم تفاوت کنه و اصلاً این پماد تجویز نشه!! پس حتماً به متخصص مربوطه مراجعه کنید
    موفق باشید

تشکر شده توسط : ROHAM و 5 کاربر ديگر
  6. sona10 نوشته است: با سلام

واژن با ترشحات خودش شستشو ميشه ونياز به شستن با اب يا ژل رو نداره اينها پي اچ اسيدي واژن- 3.5تا 4 - رو بهم ميريزن وشانس عفونت بالا ميره . كرم واژينال مذكور براي عفونت قارچي از نوع تينه ا و كانديديا هست اول بايد از ترشحات واژن نمونه برداري بشه بعد از ازمايش مشخص ميشه نوع عفونت چيه شانسي نميشه دارو مصرف كرد عفونتهاي ديگري هم مطرحن

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  7. سلام دوستان
    ممنون از راهنماییتون
    من به متخصص زنان مراجعه کردم.قرص نیستات و پماد کلوتریمازول و دوش واژینال رو برام تجویز کرد .
    گفت بعد از پاک شدن پریود بعدیم برم پیشش واسه نمونه گیری .
    خیلی می ترسم ... Sad
    به نظرتون اتفاق بدی افتاده؟

8. sona10 نوشته است: سلام دوستان
    ممنون از راهنماییتون
    من به متخصص زنان مراجعه کردم.قرص نیستات و پماد کلوتریمازول و دوش واژینال رو برام تجویز کرد .
    خیلی می ترسم ... Sad

چقدر شما منفی باف و ترسو هستید!!!!!!!!!!!!
    هیچ اتفاق خاصی نیوفتاده و داروهای تجویزی به دلیل خارش و ترشحاتتون داده شده که به احتمال تشخیص عفونت دادند
    تحت نظر پزشک باشید به احتمال فراوان با دارو مشکل حل شه ولی تحت نظر پزشک باشید
    بی خودی نگران نباشید

9. دوست عزیز  همینطور که دوستمون گفتن هیچ مشکل خاصی نیست واین نمونه برای اینکه دقیقا مشکلتونو تشخیص بدن و داروهای مناسب مشکلتون تجویز بشه توکلتون به خدا باشه و از چیزی نترسید
    موفق باشی

10. sona10 نوشته است: سلام دوستان
    ممنون از راهنماییتون
    خیلی می ترسم ... Sad

عزيز من منظور از نمونه گيري انجام ازمايش اسميره كه نه تنها شما بلكه تمام خانمهاي ازدواج كرده سالي يكبار تا 3سال انجام بايد بدهند در صورت نرمال بودن هر 3سال يكبار بعداز ان انجام ميشود بوسيله ي يك گوش پاك كن بلند وباريك از ترشحات شما بر ميدارند وروي يك شيشه ي
    كوچك ميكشند وميفرستند ازمايشگاه كه هم عفونت والتهاب را نشان ميدهد و هم تغييرا ت سلولي دهانه رحم جهت پيشگيري از بد خيمي هاي دهانه رحم واين فقط مربوط به شخص شما تنها نيست ودرد وناراحتي هم ندارد وبه همان اندازه عاديست كه شما بخواهيد براي قند وچربي وكم خوني وامثان ان چكاب بدهيد بهترين موقع ماه بعداز استعمال داروهاي دا خلي و حدود 14پريود است شب قبل از ان هم نزديكي نداشته باش
    موفق باشي

تشکر شده توسط : ROHAM
  11. SONA10  من چند توصیه دارم که امیدوارم به دردت بخوره
    زمان پریود نوار بهداشتی خودت رو تند تند عوض کن
    بعد از نزدیکی و در زمان خارش میتونی از آب گرم همراه بتادین استفاده کنی که خیلی کمک کننده است
    برای معالجه هم بهتره همسرتون هم معاینه بشه چون ممکنه در سر آلتشون عفونت یا قارچ باشه که باعث میشه بعد ازنزدیکی دچار خارش بشین
    از قرص مترونیدازول هم میتونید استفاده کنی که باعث ازبین بردن عفونت میشه وبهتره همسرتون هم یک دوره مترونیدازول استفاده کنه (البته زیر نظر پزشک معالج هر دونفرتون)
    حتما خودت رو بعد از دستشویی خشک کن تا محل مرطوب باعث رشد باکتری و قارچ نشه
    شبها هم بهتره بدون لباس زیر بخواب تا رطوبت در واژن نداشته باشین

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید