شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    3 ...   

راهنمای احتمال بارداری و سوالات احتمالی

1. با سلام
    من مدت 2سال است ازدواج کردم.روز 12 شهریور پریود شدم دوره پرپودی من 5روزست.چند روز پیش رابطه جنسی محافظت نشده داشتم وروز بعد آن برای جلوگیری از بارداری دو عدد قرص لونوژسترول را با هم خوردم.اما شب همان روز بعد از خوردن قرص ها دوباره رابطه جنسی محافظت نشده داشتم و منی بر روی واژن من ریخته شده است اما باز احتمال میدم شاید مقداری در داخل واژنم ریخته باشد.
    اما سوال من آیا لازم هست دوباره قرص بخورم؟آخه صبح همان روز من قرص خورده بودم
    آیا قرص ها قبل از رابطه اثربخشی دارد؟
    و این قرص ها چه مضراتی دارد؟
    آیا ممکن است در آینده نتوانم باردار شوم؟

با تشکر

2. سلام آقای دکتر اگه ممکنه اطلاعاتی بابت قرص ویتامین ای به من بدید اخه دکتر این قرص رو به من داده تا برای حامله شدن مصرف کنم.ممنون

3. sanymajhool نوشته است: با سلام
    من مدت 2سال است ازدواج کردم.روز 12 شهریور پریود شدم دوره پرپودی من 5روزست.چند روز پیش رابطه جنسی محافظت نشده داشتم وروز بعد آن برای جلوگیری از بارداری دو عدد قرص لونوژسترول را با هم خوردم.اما شب همان روز بعد از خوردن قرص ها دوباره رابطه جنسی محافظت نشده داشتم و منی بر روی واژن من ریخته شده است اما باز احتمال میدم شاید مقداری در داخل واژنم ریخته باشد.

با تشکر

نه دوست عزیز لازم نیست دوباره قرص بخورید.این قرصها اثرشون اینه که پدر هورموناتونو در میارن و تا یه مدت پریود منظمی نخواهید داشت.شما که متاهل هستید از یه روش مطمئن استفاده کنید. این قرصها ربطی به بارداری در آینده ندارن.

4. sanymajhool نوشته است: با سلام

با تشکر

براي پيشگيري اورژانسي 1.5 ميلي لونورژسترل در اولين فرصت بعداز نزديكي تا حداكثر 72 ساعت و 12 ساعت بعد 1.5 ميلي گرم ديگه بايد مصرف بشه. شما بايد از قرصهاي روزانه يا روشهاي تزريقي ماهيانه يا كپسولهاي كاشتني نورپلانت استفاده كني اين روش براي استفاده روزمره ومداوم نيست

5. sanymajhool نوشته است: با سلام

با تشکر

سلام خوردن اين قرصها به غيراز نامنظم كردن پريود شمااگربيش از يك بار درهرسيكل
    استفاده شود اثر ضدبارداري ان هم به شدت كاهش ميابد وبه صرف اينكه بيرون بدن مقداري مايع ريخته شده باشد نبايد مصرف شود
    موفق باشيد

6. سلام

شايد سوالم تكراري باشه اما ممنون اگه جواب بديد.

اگه نزديكي انجام شود ولي چيزي داخل ريخته نشود و بيرون تخليه شود(با توجه به اينكه همه مي دونن 1 اسپرم هم كافيه و احتمال اينكه در اثر تماس آلت هرچند با تخليه شدن مايه به بيرون ممكنه يكي داخل بره) 1ساعت بعد رابطه 2 قرص HD (روش اينو نوشته:ovocept HD قرصش خوبه؟)مصرف شود و 12 ساعت بعد نوبت دوم است كه بايد 2 قرص HD ديگر مصرف شود. با اين حال احتمال بارداري هست؟و اينكه اين كار درسته؟قاعدگي هم بايد در همين 1-2 روز بشه (يعني در همين هفته بعد رابطه)و اينكه بايد منتظر خونريزي بود بعد مصرف اين قرص؟منظورم زمانش هست.خيلي ممنون ميشم اگه زود جواب بدين.يه سوال ديگه هم اينه كه بعد رابطه يكم خونريزي هست (حالت خون آبه) با توجه به اينكه دفعه اول نيست و اولين بار نه انقدر درد وجود داشت  نه خونريزي (طوري كه هيچي نفهميديم و تو همين سايت سوال كردم گفتين احتمال زياد حلقوي هست)بيشتر همسرم نگراناين خونه.

خيلي ممنوون

7. negar_2010 نوشته است: سلام

شايد سوالم تكراري باشه اما ممنون اگه جواب بديد.

اگه نزديكي انجام شود ولي چيزي داخل ريخته نشود و بيرون تخليه شود(با توجه به اينكه همه مي دونن 1 اسپرم هم كافيه و احتمال اينكه در اثر تماس آلت هرچند با تخليه شدن مايه به بيرون ممكنه يكي داخل بره) 1ساعت بعد رابطه 2 قرص HD (روش اينو نوشته:ovocept HD قرصش خوبه؟)مصرف شود و 12 ساعت بعد نوبت دوم است كه بايد 2 قرص HD ديگر مصرف شود. با اين حال احتمال بارداري هست؟و اينكه اين كار درسته؟قاعدگي هم بايد در همين 1-2 روز بشه (يعني در همين هفته بعد رابطه)و اينكه بايد منتظر خونريزي بود بعد مصرف اين قرص؟منظورم زمانش هست.خيلي ممنون ميشم اگه زود جواب بدين.يه سوال ديگه هم اينه كه بعد رابطه يكم خونريزي هست (حالت خون آبه) با توجه به اينكه دفعه اول نيست و اولين بار نه انقدر درد وجود داشت نه خونريزي (طوري كه هيچي نفهميديم و تو همين سايت سوال كردم گفتين احتمال زياد حلقوي هست)بيشتر همسرم نگراناين خونه.

خيلي ممنوون

روش اورژانسی به درستی انجام شده و بارداری منتفی بود گرچه با توجه به شرح حال نیازی به مصرف قرص نبود
    شاید در قاعدگیتون تاخیر به وجود بیاد به علت مصرف قرص و برهم خوردن بالانس هورمونیتون
    این خون آبه ها هم هم میتونه مربوط به قاعدگیتون باشه هم بکارتتون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. سلام من می خواهم بعد از 8 سال برای دمین بار باردار شم . جایی شنیدم که چون این8 سال جلوگیری با کاندوم داشته ام ومایع منی داخل واژن نریخته چندین ماه طول میکشه که باردار شم. ایا این حرف درست است؟ اگه اینطوره راه حل چیست

9. elham_hejazi نوشته است: سلام من می خواهم بعد از 8 سال برای دمین بار باردار شم . جایی شنیدم که چون این8 سال جلوگیری با کاندوم داشته ام ومایع منی داخل واژن نریخته چندین ماه طول میکشه که باردار شم. ایا این حرف درست است؟ اگه اینطوره راه حل چیست

بله امکانش هست چون بعد 8 سال برای دومین بار دارید اقدام میکنید
    بهترین تجویز اینه که تحت نظر پزشک باشید و مدام وضعیتتون چک بشه
    قبل اقدام هم یه چکاب شید بد نیست

10. elham_hejazi نوشته است: سلام من می خواهم بعد از 8 سال برای دمین بار باردار شم . جایی شنیدم که چون این8 سال جلوگیری با کاندوم داشته ام ومایع منی داخل واژن نریخته چندین ماه طول میکشه که باردار شم. ایا این حرف درست است؟ اگه اینطوره راه حل چیست

دوست عزيز استفاده از كاندوم به هيچ عنوان باعث تاخير در باردارشدن نيست تنها امپولهاي سه ماهه (مگسترون)بعد از قطع كردن ميتواند تا مدت رمان كوتاهي اين تاخير راايجاد كند.در موارد زير به پزشك مراجعه كنيد:
    سابقه نا مرتبي پريود
    داشتن اسمير مشكل دار(بهتر است جهت چك خود  ازمايش اسمير بدهيد روز 14 پريود شب قبل نزديكي نداشته باشيد وبه ازمايشگاه مراجعه كنيد )
    در صورتيكه اسمير نرمال داريد اگر سابفه مصرف داروي خاصي داريدقبل از بارداري با پزشك مشاوره كنيد
    اگر بيماري زمينه اي مثل فشار خون.ديابت.و....داريد
    در غير ازموارد بالا ميتوانيد تا حدود 3ماه اگر وسيله ي جلوگيري استفاده نكرديد   وباردار نشدي بايد بررسي شويد
    حتي ممكن است بلافاصله ماه بعد از قطع مصرف كاندوم اگر مشكل ديگري نداشته باشي باردار شويد وتاخير باروري علل ديگري به جز كاندوم ميتواند داشته باشد
    موفق باشيد

11. Darya_aa

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    التماس مي‌كنم جواب منو بدين.
    به پاهاتون مي‌افتم كمكم كنين.
    من تازه شنيدم كه گاهي وقتا بارداري همراه با پريود مي‌شه. و تا 3 ماه امكان پريود شدن هست.
    من خرداد ماه يه رابطه داشتم كه اصلاً دخول صورت نگرفت و من باكره هستم.
    اسپرم وارد واژن من نشد اما كمي بعد كه خشك شده بود، آلت مرد فقط با بين پاهام و روي واژن تماس پيدا كرد. اما 2-3 ساعت بعد 4 تا قرص LD خوردم كه بعداً استفراغ كردم!
    بعد از اون رابطه، 3 بار پريود شدم و هربار مثل هميشه پريودم شديد بود و حدود6-7 روز طول كشيد. راستي پريود آخرم خيلي با تاخير شروع شد، البته هميشه پريودم نا منظمه اما ايندفعه زياد دير كرد.
    اما من بخش علائم بارداري رو در سايت مطالعه كردم. من هم تكرر در ادرار دارم، هم يبوثت، هم نفخ، قسمت فوقاني شكمم هم يكمي بزرگ شده! يعني مطمئن نيستم معده ام بزرگ شده يا رحمم.
    من از بيبي چك استفاده كردم كه جواب منفي بود، اما شب قبل از استفاده كردن بيبي چك 2 تا قرص مسهل گياهي خورده بودم و صبح بعد از اولين ادرارم، فقط آب خورده بودم يعني معده ام خالي خالي بود و فقط از آب پرش كردم تا ادرارم رو آزمايش كنم. جواب منفي بود، اما من مي‌ترسم، نميدونم تاثيري داشته يا نه.
    تو رو خدا كمكم كنيد.

12. Darya_aa نوشته است: سلام
    من تازه شنيدم كه گاهي وقتا بارداري همراه با پريود مي‌شه. و تا 3 ماه امكان پريود شدن هست.
    اسپرم وارد واژن من نشد اما كمي بعد كه خشك شده بود، آلت مرد فقط با بين پاهام و روي واژن تماس پيدا كرد. اما 2-3 ساعت بعد 4 تا قرص LD خوردم كه بعداً استفراغ كردم!
    بعد از اون رابطه، 3 بار پريود شدم و هربار مثل هميشه پريودم شديد بود و حدود6-7 روز طول كشيد. راستي پريود آخرم خيلي با تاخير شروع شد، البته هميشه پريودم نا منظمه اما ايندفعه زياد دير كرد.
    اما من بخش علائم بارداري رو در سايت مطالعه كردم. من هم تكرر در ادرار دارم، هم يبوثت، هم نفخ، قسمت فوقاني شكمم هم يكمي بزرگ شده! يعني مطمئن نيستم معده ام بزرگ شده يا رحمم.
    من از بيبي چك استفاده كردم كه جواب منفي بود، اما شب قبل از استفاده كردن بيبي چك 2 تا قرص مسهل گياهي خورده بودم و صبح بعد از اولين ادرارم، فقط آب خورده بودم يعني معده ام خالي خالي بود و فقط از آب پرش كردم تا ادرارم رو آزمايش كنم. جواب منفي بود، اما من مي‌ترسم، نمhvnhv kdsjdnيدونم تاثيري داشته يا نه.
    تو رو خدا كمكم كنيد.

د وست عزيز شما به هيچ عنوان باردار نيستيد منظور اين نيست كه كسي كه باردار است با همان كيفيت هويشگي پريود ميشود گاهي به دليل لانه گزيني جفت يا پايين بودن جفت يا تحديد به سقط و...مقداري خونريزي دارند كه مقدار رنگ وكيفيت ان بازمان غير بارداري متفاوت است در ضمن ازمايش بارداري اين افراد مثبت است هر كس كه درد زير دل يا تكرر ادرار و...دارد كه باردار نيست هر وقت نياز به قرص اورژانس داشتيد 2عدد لوونورژسترول همزمان استفاده كنيد عوارض گوارشي مثل تهوع كمتردارد

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  13. Darya_aa نوشته است: سلام
    من از بيبي چك استفاده كردم كه جواب منفي بود، اما شب قبل از استفاده كردن بيبي چك 2 تا قرص مسهل گياهي خورده بودم و صبح بعد از اولين ادرارم، فقط آب خورده بودم يعني معده ام خالي خالي بود و فقط از آب پرش كردم تا ادرارم رو آزمايش كنم. جواب منفي بود، اما من مي‌ترسم، نميدونم تاثيري داشته يا نه.
    تو رو خدا كمكم كنيد.

سلام دوست عزیز .با این توضیحاتی که شما دادین ،من فکر نمی کنم شما یاردار باشین.
    (وارد نشدن اسپرم و گذشت زمان تا خشک شدن و......)
    اولین کاری که میتونید بکنید دادن یه آزمایش خونه.
    امیدوارم دوستانی که تخصص بیشتری دارن کمکتون کنن.
    انشاالله که مشکلی نیست...

14. Darya_aa نوشته است: سلام
    تو رو خدا كمكم كنيد.

با عرض پوزش در ادامه ميخواستم توصيه كنم براي ساير مشكلاتتان به متخصص كوارش يا پزشك عمومي مراجعه كنيد

15. با سلام
    من درتاریخ 25/6/89 یه رابطه از جلو و محافظت نشده داشتم البته آب کاملا در بیرون از آلتم ریخته شد.دوره عادت من 30 روزه هستش... و دقیقا 26/6/89 اولین روز خونریزی من هستش دوره من منظم هست و امروز یعنی 26/6/89 سردرد و سرگیجه دارم نمیدونم که این سردرد و خونریزی از پریودیه یا ازحاملگی اصلا احتمال  حاملگی وجود داره یا نه... البته 25/6/89 هم مصادفه با روزی که اولین بار رابطه از جلو داشتم و پرده من هم در این روز پاره شده...
    لطفا راهنمایی کنید... الان چه کاری انجام بدم؟
    احتمال حاملگی چقدره؟
    توروخدا زود جواب بدین
    آیا مصرف قرص نیاز دارم یا نه؟
    خواهش میکنم زود جواب بدین.
    خیلی سردر گم شدم
    توروخدا زووووووووووووووووووووووووووووووود

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 3 از 39
رفتن به صفحه :    3 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید