شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه : 1 ...   

راهنمای ایجاد بارداری موفق و سوالات احتمالی

1. سلام،
    1 - این تاپیک مخصوص کسانی است که تمایل به بارداری دارند ولی تا کنون موفق نشده اند.
    2 - ابتدا تاپیکهای زیر را مطالعه کنید:

بالا بردن احتمال بارداری

ناباروری در مردان (آزمایش منی)

بایگانی سوالات بالا بردن احتمال بارداری - 1

بایگانی سوالات بالا بردن احتمال بارداری - 2

3 - به زوجی نابارور گفته می شود که پس از یکسال رابطه جنسی بدون محافظت باردار نشده اند (در زوجهایی که سن مادر بالا است این زمان 6 ماه می باشد)
    4 - در ابتدا میبایست سه آزمایش انجام شود:
    الف - آنالیز مایع منی (انجام آزمایش منی در مرد و رساندن معیارهای آن به معیارهای استاندارد)،
    ب - بررسی تخمک گذاری (استفاده از کیت، ثبت دمای بدن، آزمایش هورمونی)،
    ج - بررسی رحم و لوله ها (تصویر برداری (هیستروسالپنگوگرافی (عکس رنگی)))

* اگر هر سه بررسی بالا در شما انجام نشده است (مثلا یک بررسی یا دو بررسی انجام شده است) به این معنی است که ارزیابی ها در شما کامل نیست (و نمیتوان در مورد احتمال بارداری موفق در شما نظر دقیقی داد) و پس از کامل شدن آنها اگر موردی پیدا نشد سوال خود را مطرح کنید.

اگر سوالی دیگری دارید در این تاپیک مطرح کنید.

تشکر شده توسط : 71 کاربر
  2. سلام آقای دکتر.من تا امروز 21 روز از پریودیم گذشته وبرای بارداری هم اقدام کردو ولی از دیروز درد شدید پریودی دارم و امروز صبح هم فقط یکبار لکه دیدم و دیگه هیچ خونریزی هم تا بحال نداشتم حالت تهوع شدید و یبوست شدید هم دارم میخواستم علت اینها رو بدونم؟تا این ماه هم پریودی هام 28 تا 30 روزه بودن.ممنون از راهنماییتون

تشکر شده توسط : 8 کاربر
  3. yoka

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من امروز24 امین روز از پری هستم .علائم پری مثل دل درد و کمی هم کمر درد دارم.ولی حالت تهوع و یا تورم سینه و سوزش سرمعده و ... رو ندارم .بایدروز 22 شهریوراگه که حامله نباشم ؛پری شم. می خواستم بدونم الان بی بی چک دیگه نشون میده یا نه ؛هنوزم زوده ؟!!! بعد من 24 مرداد شدم واین ماه 22 شهریور .بااین حساب دوره های من چند روزه اس؟ 29 یا 30 ؟ برای محاسبه تخمک گذاری میخوام.
    ممنون از شما

تشکر شده توسط : 7 کاربر
  4. با سلام میخواستم بدونم که علت درد وتیر کشیدن تخمدانها چیه؟چون من چند روزه که احساس درد دارم البته پریود هستم؟ممنون وتشکر از شما

تشکر شده توسط : 7 کاربر
  5. SHAMSjoon نوشته است: سلام آقای دکتر.من تا امروز 21 روز از پریودیم گذشته وبرای بارداری هم اقدام کردو ولی از دیروز درد شدید پریودی دارم و امروز صبح هم فقط یکبار لکه دیدم و دیگه هیچ خونریزی هم تا بحال نداشتم حالت تهوع شدید و یبوست شدید هم دارم میخواستم علت اینها رو بدونم؟تا این ماه هم پریودی هام 28 تا 30 روزه بودن.ممنون از راهنماییتون

سلام
    از اونجایی که برای بارداری اقدام کردید امکان داره باردار باشید دوست عزیز. یک آزمایش خون بدید تا مطمئن شید.
    موفق باشید...

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 8 کاربر ديگر
  6. yoka نوشته است: سلام
    من امروز24 امین روز از پری هستم .علائم پری مثل دل درد و کمی هم کمر درد دارم.ولی حالت تهوع و یا تورم سینه و سوزش سرمعده و ... رو ندارم .بایدروز 22 شهریوراگه که حامله نباشم ؛پری شم. می خواستم بدونم الان بی بی چک دیگه نشون میده یا نه ؛هنوزم زوده ؟!!! بعد من 24 مرداد شدم واین ماه 22 شهریور .بااین حساب دوره های من چند روزه اس؟ 29 یا 30 ؟ برای محاسبه تخمک گذاری میخوام.
    ممنون از شما

سلام
    ما از کجا بفهمیم شما کی برای بارداری اقدام کردید که بتونیم بگیم بی بی چک جواب میده یا نه. اگه از نزدیکی به قصد بارداری و بدون جلوگیریتون 10 - 7 روز گذشته بی بی چک جواب میده ولی 100% مطمئن نیست.
    برای محاسبه تخمک گذاریتون هم روزهای پریودی 6 ماه قبل تا حالا رو باید بدونید. میتونید نرم افزارش رو از همین سایت دانلود کنید و خودتون محاسبه کنید.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : ROHAM و 9 کاربر ديگر
  7. sharzad94 نوشته است: با سلام میخواستم بدونم که علت درد وتیر کشیدن تخمدانها چیه؟چون من چند روزه که احساس درد دارم البته پریود هستم؟ممنون وتشکر از شما

سلام
    هم میتونه بخاطر پریود باشه و هم به دلیل وجود کیست در تخمدان. اگه علائمی مثل دردشدید در تخمدان ها , بی نظمی قاعدگی , دردهای لگنی و... که طبیعی نیستند رو دارید احتمال کیست زیاده.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : ROHAM و 8 کاربر ديگر
  8. yoka

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    روز25 پری بی بی چک رو استفاده کردم ومنفی بود.دوره ام 29 روزه اس. بنظرتون زود بوده ؟؟؟علائم پری رو دارم .نزدیکی هام از 13 روز پری به بعد بوده.هیچ علامتی جز علائم پری ندارم.یعنی دل درد و یه ذره هم کمر درد.بعد من ماه پیش هم که اقدام کردم ونشدم دکتر بهم قرص کلومیفن دادو گفت یه مقدار تخمک هات ضعیفه .ولی من استفاده نکردم.چون همسرم گفت که زوده که ناامیدبشیم.می خوام بدونم با توجه به مقدارهورمون پروژسترون درروز23 پری که 7 بوده خیلی تخمک من ضعیفه؟قرص مصرف کنم یا نه بازم طبیعی اقدام کنم ؟
    ممنون میشم کمکم کنید

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  9. yoka نوشته است: سلام
    روز25 پری بی بی چک رو استفاده کردم ومنفی بود.دوره ام 29 روزه اس. بنظرتون زود بوده ؟؟؟علائم پری رو دارم .نزدیکی هام از 13 روز پری به بعد بوده.هیچ علامتی جز علائم پری ندارم.یعنی دل درد و یه ذره هم کمر درد.بعد من ماه پیش هم که اقدام کردم ونشدم دکتر بهم قرص کلومیفن دادو گفت یه مقدار تخمک هات ضعیفه .ولی من استفاده نکردم.چون همسرم گفت که زوده که ناامیدبشیم.می خوام بدونم با توجه به مقدارهورمون پروژسترون درروز23 پری که 7 بوده خیلی تخمک من ضعیفه؟قرص مصرف کنم یا نه بازم طبیعی اقدام کنم ؟
    ممنون میشم کمکم کنید

با سلام
    دوست گرامی،پیشنهاد میکنم توصیه پزشک خودتونو انجام بدید!! اگر واقعاً تخمک هاتون ضعیف عمل میکنند!! هر چندبارهم طبیعی اقدام کنید،متاسفانه شاید به نتیجه نرسید!!و یا مشکلی پیش بیاد!! لذا به نظر دکترتون اعتماد کنید!!و پیشنهاد دومم اینه که برای بارداری،بعد از تقریباً سه روز از پاک شدنتون هر یک روز در میون ،آمیزش داشته باشید،انشالله بزودی به مقصودتون خواهید رسید
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 11 کاربر
  10. باسلام من 26 ساله هستم سه سال ونیم هست ازدواج کردم جلوگیری طبیعی داشتم دوماه اقدام به بارداری کردم ولی موفق نشدم از اندازه گیری دمای بدن و کیت برای تخمک گذاری استفاده کردم که به شرح زیر می باشدلطفا تحلیل بفرماییددرضمن پریودهام از 19 ماه تا 19 ماه بعدی هست از اول فروردین 89:
    روز7پریود 36.3
    36.2
    35.9
    35.9
    36
    35.9
    35.9
    35.9
    36.1
    36.3
    35.8
    35.9
    35.9
    35.9
    35.9
    35.9
    35.8
    36  از کیت استفاده کردم دوخط صورتی واضح داشت
    35.9
    35.9
    36.4
    36.5
    36.4
    36.4
    36.4
    الان یک روز به پریودم باقی است لطفا زمان تخمک گذاری را مشخص کنید ممنون

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  11. asal89

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام آقای دکتر خیته نباشید.

من 4ماهه اقدام کردم ئلی مامان نشدم این ماه هم فکر میکنم روز تخمک گذاری نزدیکی نداشتیم یعنی این ماه هم مامان نمی شم خیلی ناراحتم نمیدونم چیکار کنم 5شهریور روز اول پریودم بود کمکم کنید مرسی.

12. asal89 نوشته است: سلام آقای دکتر خیته نباشید.

من 4ماهه اقدام کردم ئلی مامان نشدم این ماه هم فکر میکنم روز تخمک گذاری نزدیکی نداشتیم یعنی این ماه هم مامان نمی شم خیلی ناراحتم نمیدونم چیکار کنم 5شهریور روز اول پریودم بود کمکم کنید مرسی.

با سلام
    دوست عزیز، خیلی کلی مطلب رو ادا کردید!! ولی پیشنهاد میکنم در صورت امکان ،یک هفته بعد از  اتمام دوره قاعدگی، یک روز در میون نزدیکی داشته باشید تا یک هفته مونده به شروع سیکل بعدی پریودتون،انشالله بارداری براتون اتفاق خواهد افتاد
    موفق باشید

13. سلام من 4ماه است كه ازدواج كرده ام و و الان قصد باردار شدن دارم ولي پريوديم هم منظمه و 5هرماه آغاز مي شود و تا 7روز ادامه دارد وتمام ازمايشات قبل از بارداري هم انجام دادم مشكلي ندارم ولي هنگام نزديكي درد بسيارز يادي روتحمل مي كنم پرده ام حلقوي است  و ترشحات سفيد و لزجي هم دارم گهگاهي كه كم است واين ماه روز 16قاعدگي ام نزديكي داشتم تا 19 هرشب ولي هنوز خبري نيست لطف  كنيد راهنمايي ام كنيد امكان داره مشكلي داشته باشم وحامله نشم ممنون از سايت مفيد شما ولي من الان 1ماه كه عضو شدم ولي نمي دونم چه طور بايد براي بخش هاي مختلف سوالم وبفرستم ممنون

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  14. سلام
    خیر شما مشکلی ندارید. همون دفعه اول که نباید انتظار بارداری داشته باشید دوست عزیز. ممکنه یه کم طول بکشه. ترجیحا از روز 13 تا 19 پریودتون نزدیکی داشته باشید.
    امیدوارم به خواسته تون برسید هر چه زودتر...

تشکر شده توسط : 10 کاربر
  15. maryam1367 نوشته است: سلام من 4ماه است كه ازدواج كرده ام و و الان قصد باردار شدن دارم ولي پريوديم هم منظمه و 5هرماه آغاز مي شود و تا 7روز ادامه دارد وتمام ازمايشات قبل از بارداري هم انجام دادم مشكلي ندارم ولي هنگام نزديكي درد بسيارز يادي روتحمل مي كنم پرده ام حلقوي است  و ترشحات سفيد و لزجي هم دارم گهگاهي كه كم است واين ماه روز 16قاعدگي ام نزديكي داشتم تا 19 هرشب ولي هنوز خبري نيست لطف  كنيد راهنمايي ام كنيد امكان داره مشكلي داشته باشم وحامله نشم ممنون از سايت مفيد شما ولي من الان 1ماه كه عضو شدم ولي نمي دونم چه طور بايد براي بخش هاي مختلف سوالم وبفرستم ممنون

با سلام
    دوست عزیز، در برخی از زوجین تاخیر در باروری امریست طبیعی!! لذا بنظرم هنوز زوده که شما نگران عدم باروریتون باشید!!معذالک چند موردی که میتونه مشکل ساز باشه عبارتند از:
    1- عدم درست انتخاب کردن زمان نزدیکی!
    2- عدم انتخاب پوزیشن مناسب در نزدیکی!
    3- کیست تخمدان!
    4- ضعیف بودن حرکت اسپرمها!!در مرد
    5- تخلیه نامناسب مایع منی در محل مناسب!
    6- نقص در تخمک ها!
    7- استفاده از دارو!!
    و...
    در مورد اون دردی که گفتید احتمالاً به خاطر وجود بقایای پرده بکارت و شایدم خوده پرده است!!پیشنهاد میکنم:
    فعلاً نگران نباشید!!چون هنوز وقت بسیار دارید تا باردار بشید! و در وهله بعد برای مشاوره برای اینکار و معاینات ادواری و نیز چگونگی وضعیت پرده بکارتتون به یک متخصص زنان مراجعه کنید!!
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 16 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 14
رفتن به صفحه : 1 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید